Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Flex 14 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
8
Favori
25.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu ürünün ram hızı 1333mhz mi yoksa 1600mhz mi. 2.side ebrarda intel hd4000 yazıyor ama hd4400 olması gerekmiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hd4400 ve 1600

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

Hd4400 ve 1600

Hocam teşekkürler, ramdan odaya almamayı düşünüyordum ama şimdi herhangi bir sıkıntı kalmadı.

• vatanda flex 15 de 2 model var.
    birinde sshd denilmiş diğerinde ise hdd+8gb ssd denilmiş. Aralarında fark varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 11 Ocak 2014; 14:32:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boylum

vatanda flex 15 de 2 model var.
    birinde sshd denilmiş diğerinde ise hdd+8gb ssd denilmiş. Aralarında fark varmı?

İkisi de aynı şey denebilir bu model için. Vatanda farklı yazılmış olması sizi yanıltmasın. 500hdd+8ssd ama tabi sdd kısmını kullanamıyorsunuz, bilgisayar onu önbelleğe benzer şekilde kullanıyor. 500 hdd kullanabilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar.. Az önce vatan bilgisayardan 1652 tl'ye flex 15 i5 500hdd+8ssd modelini aldım. Şimdi evde gelip kurulumu tamamladım. Makineyi oldukça beğendim, tasarım ve özellik bakımından oldukça işimi görücek gibi ve taksit sınırlaması gelmeden %30 indirimle düşünmeksizin aldım. Sizlere sıcağı sıcağına (ve acilen cevaplarsanız çok sevineceğim) bir kaç sorum olucak:

1) Mağazada teşhir ürününün klavyesi arkadan aydınlatmalıydı, benim makinede klavye arka aydınlatması ile karşılaşmadım. Acaba gerçekten de arkadan aydınlatma var mıdır bu modellerde? Varsa, nereden açabilirim??

2) Ekran parlaklığı kendi kendine açılıp kısılabiliyor. (telefonlardaki otomatik parlaklığa alınmışçasına) Bu ayarları nasıl manuele alabilirim? Zira bazen çok karanlık bir ekran, bazen de yüksek parlaklıkta bir ekranla karşılaşıyorum kendiliğinden..

3) Windows'umu 8.1 'e nereden yüükseltebilirim acaba? İnanın bilmiyorum ve uzun bir süredir windows da kullanmadığım için win8 e alışmam biraz zaman alıcak sanırım..

Bu sorularıma cevap bulabilirsem ilk aşamada harika olucak. Hepimize mutlu, bol paylaşımlı kullanımlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: chesteren

Merhaba arkadaşlar.. Az önce vatan bilgisayardan 1652 tl'ye flex 15 i5 500hdd+8ssd modelini aldım. Şimdi evde gelip kurulumu tamamladım. Makineyi oldukça beğendim, tasarım ve özellik bakımından oldukça işimi görücek gibi ve taksit sınırlaması gelmeden %30 indirimle düşünmeksizin aldım. Sizlere sıcağı sıcağına (ve acilen cevaplarsanız çok sevineceğim) bir kaç sorum olucak:

1) Mağazada teşhir ürününün klavyesi arkadan aydınlatmalıydı, benim makinede klavye arka aydınlatması ile karşılaşmadım. Acaba gerçekten de arkadan aydınlatma var mıdır bu modellerde? Varsa, nereden açabilirim??

2) Ekran parlaklığı kendi kendine açılıp kısılabiliyor. (telefonlardaki otomatik parlaklığa alınmışçasına) Bu ayarları nasıl manuele alabilirim? Zira bazen çok karanlık bir ekran, bazen de yüksek parlaklıkta bir ekranla karşılaşıyorum kendiliğinden..

3) Windows'umu 8.1 'e nereden yüükseltebilirim acaba? İnanın bilmiyorum ve uzun bir süredir windows da kullanmadığım için win8 e alışmam biraz zaman alıcak sanırım..

Bu sorularıma cevap bulabilirsem ilk aşamada harika olucak. Hepimize mutlu, bol paylaşımlı kullanımlar :)

Ben flexin arkadan aydinlatmali bir modelinin turkiyede satildigini gormedim. Sizin modelinizde de yok
    Windows 8.1 guncellemesi yapabilmek icin once denetim masasindan windows update yapin, updateler olduktan sonra magazaya girdiginizde otomatik olarak onunuze gelecek 8.1 yukselt guncellemesi, tiklayip 8.1 guncelleyebilirsiniz.
    Ekran parlakligi icin ekrani sagdan cekin ayarlar>bilgisayar ve cihazlar>ekran tiklayip icinde otomatik parlakligi kapatin.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chesteren

Merhaba arkadaşlar.. Az önce vatan bilgisayardan 1652 tl'ye flex 15 i5 500hdd+8ssd modelini aldım. Şimdi evde gelip kurulumu tamamladım. Makineyi oldukça beğendim, tasarım ve özellik bakımından oldukça işimi görücek gibi ve taksit sınırlaması gelmeden %30 indirimle düşünmeksizin aldım. Sizlere sıcağı sıcağına (ve acilen cevaplarsanız çok sevineceğim) bir kaç sorum olucak:

Ben flexin arkadan aydinlatmali bir modelinin turkiyede satildigini gormedim. Sizin modelinizde de yok
    Windows 8.1 guncellemesi yapabilmek icin once denetim masasindan windows update yapin, updateler olduktan sonra magazaya girdiginizde otomatik olarak onunuze gelecek 8.1 yukselt guncellemesi, tiklayip 8.1 guncelleyebilirsiniz.
    Ekran parlakligi icin ekrani sagdan cekin ayarlar>bilgisayar ve cihazlar>ekran tiklayip icinde otomatik parlakligi kapatin.

merhaba.aynı cihazdan ben de bugün aldım. ekran kararması bende de var. sonra farkettim ki, ekranın sağ altında göz var. elim dokunmatikte oraya gelince ekran kararıyor. Kötü bir yere koymuşlar gözü. Sanırım bende otomatiği kapatacağım. Şu an 8.1 güncellemesini yapıyorum. Umarım daha iyi olur. Pil süresi gerçekten yüksek. şu an 6 saat oldu ve daha 3 saat var ve daha da uzar. Bencede ışıklı klavye güzel olurdu,fakat dokunmatikteki klavyeyi kullanırsanız gerek kalmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 12 Ocak 2014; 23:12:26 >

• bu ürünü takip ederken,mağzalarda birer birer stok tükenmeye başladı
    bende kuyruğundan yakaladım aldım.http://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-flex-14-59-390008-ultrabook-pmu294460
    benim için şiarj süresi idi,6 saat iyi rakam gibi.windos 8 ve Windows 8.1 arasında
    ne fark var acaba.
  • bilgisayar geldi,ekran ayarı sönük duruyor(otomatk ayardan büyük ihtimal) yukarıdaki tarifi
    yapıp ekran parlaklığını açamadım.yardım lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hercul3367

bilgisayar geldi,ekran ayarı sönük duruyor(otomatk ayardan büyük ihtimal) yukarıdaki tarifi

Ekranı sağdan çekin sırasıyla Ayarlar>Bilgisayar Ayarlarını Değiştir>Bilgisayar ve Cihazlar>Güç ve Uyku tıkladığınızda en üstte ekran otomatik parlaklığını kapalı yapın. Ayardaki isimler Windows 8.1 'e göre. Windows 8'de isimler aynı değil ama benzerleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 14 Ocak 2014; 18:55:39 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hercul3367

bilgisayar geldi,ekran ayarı sönük duruyor(otomatk ayardan büyük ihtimal) yukarıdaki tarifi

Ekranı sağdan çekin sırasıyla Ayarlar>Bilgisayar Ayarlarını Değiştir>Bilgisayar ve Cihazlar>Güç ve Uyku tıkladığınızda en üstte ekran otomatik parlaklığını kapalı yapın. Ayardaki isimler Windows 8.1 'e göre. Windows 8'de isimler aynı değil ama benzerleri.

teşekkürler hocam hallettim.
    yalnız Windows 8.1 indirdim ama 8 den farkı nedir anlayamadım.
    bu arada gerçekten harika bir aletmiş bu.

• hercul3367 H kullanıcısına yanıt
    Masaustunde sol alt kisimda baslat ikonu geldimi?

• quote:

Masaustunde sol alt kisimda baslat ikonu geldimi?

hayır kardeş yine Windows 8 deki gibi masa üstü.
  • hercul3367 H kullanıcısına yanıt
    8.1 kullanmiyorsunuz o zaman. Magazaya girdigininde 8.1 indir goreceksiniz. Suan 8 kullaniyorsunuz.

• quote:

8.1 kullanmiyorsunuz o zaman. Magazaya girdigininde 8.1 indir goreceksiniz. Suan 8 kullaniyorsunuz.

dediğiniz gibi yaptım ve indir dedim ama.
    tekrardan deneyeyim bakim.
  • Arkadaşlar bu ürünle ilgili bataryası çıkıyor mu? Şarjı ne kadar gidiyor? Wifi kopma sorunu var mı? Birde nerden hesaplı alabilirim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • qqqqqq0 Q kullanıcısına yanıt
    Daha onceki mesejlasda hepsine cevap verildi. Wifi konusunda sıkıntı yok

• Arkadaşlar bu ürünle ilgili bataryası çıkıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • qqqqqq0 Q kullanıcısına yanıt
    Bataryasi cikiyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.