Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Flex 14 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
8
Favori
24.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hdd değişimiyle garanti bozulmaması lazım diye biliyorum
  • Lenovoyu arayip sormak lazim ama bence garantiyi kesin bozacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben asus dokunmatik 11.6 ekranlı modelini almıştım alırken samsung evo 840 120 gb lik modelinide sipariş ettim, hemen söküp ssd taktım, ama ekran dokunmatiği bazen çalışmıyordu bende bunun üzerine tekrar söküp orijinal hdd yi takıp iade ettim, araştırma yaparken flex modeline takıldım büyük ihtimal alırım ve elimde kalan ssd yi buna takarım
  • uppp

Flex veya yoga,
    11 -14 inch arası, i3 işlemcili, ekran kartı onemli degil,
    en ucuz

ne var nerde var, :/
  • Bende şans eseri haftasonu mediamarktta gezerken gördüm Flex 14d amd işlemcili modelini. 100tl worldpuanla 1050liraya alarak aranıza katıldım. Yanlız dil olarak ingilizce geldi benimki ne yapsamda yeniden başlattığımda ilk haline dönüyor hep anlamadım bir türlü

• quote:

Orijinalden alıntı: quashpack

Bende şans eseri haftasonu mediamarktta gezerken gördüm Flex 14d amd işlemcili modelini. 100tl worldpuanla 1050liraya alarak aranıza katıldım. Yanlız dil olarak ingilizce geldi benimki ne yapsamda yeniden başlattığımda ilk haline dönüyor hep anlamadım bir türlü

E ben de aynen 1199 a aldım çift ekran kartı var m ve normal on board. Hediye çeki olduğundan kalan 500 tl altında ödeme olduğu için puan kapamadım ancak anlamadığım cihaz indrimli sen nasıl 1050 ye aldın? 1099 olmasın?
    çift ekran kartı var değil mi? bilgisayarımı sağ tıkla properties e gir oradan device manager e gir orada ekran kartını bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

quote:

Bende şans eseri haftasonu mediamarktta gezerken gördüm Flex 14d amd işlemcili modelini. 100tl worldpuanla 1050liraya alarak aranıza katıldım. Yanlız dil olarak ingilizce geldi benimki ne yapsamda yeniden başlattığımda ilk haline dönüyor hep anlamadım bir türlü

E ben de aynen 1199 a aldım çift ekran kartı var m ve normal on board. Hediye çeki olduğundan kalan 500 tl altında ödeme olduğu için puan kapamadım ancak anlamadığım cihaz indrimli sen nasıl 1050 ye aldın? 1099 olmasın?
    çift ekran kartı var değil mi? bilgisayarımı sağ tıkla properties e gir oradan device manager e gir orada ekran kartını bulabilirsin.

kişiye özel 1100 lira harca 50tl worldpuan kazan diye mesaj gelmişti almadan 2gün önce :) evet 2 tane ekran kartı modeli görünüyor.benimde dikkatimi çekmişti kurcalarken. dili türkçe yapabilirsen haber verirsen sevinirim :)

• quote:

quote:

quote:

kişiye özel 1100 lira harca 50tl worldpuan kazan diye mesaj gelmişti almadan 2gün önce :) evet 2 tane ekran kartı modeli görünüyor.benimde dikkatimi çekmişti kurcalarken. dili türkçe yapabilirsen haber verirsen sevinirim :)

Dil turkce zaten yapilabiliyor, googlede yaz resimli anlatim var zaten. Ben ing kullaniyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dil turkce zaten yapilabiliyor, googlede yaz resimli anlatim var zaten. Ben ing kullaniyorum.

hocam ben de değiştiremedim bir türlü, unavailable gösteriyor

Lenovo Ideapad Flex 14

• quote:

Orijinalden alıntı: negerekvarla

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam ben de değiştiremedim bir türlü, unavailable gösteriyor

Lenovo Ideapad Flex 14

http://hozermd.wordpress.com/2014/05/31/windows-8-1-dil-paketi-sorunu-cozumu/

ben burdaki yöntemi adım adım uygulayarak yaptım.arkadaşın dediği resimli anlatımlı olanlarla olmadı. win8 single language olunca her yöntem olmuyor. kolay gele

• quote:

Orijinalden alıntı: yekimmm

Sevgili arkadaşlar,

Bende 14" Flex modeli (i3) yaklaşık 6 aydır kullanmaktayım. Wifi kopma sorunu bende yaşadım 3-4 ay kadar. Üşengeçlikten bilgisayarı kapa-aç yaparak tekrar bağlantıyı sağlıyordum. Artık sinirleri iyice bozmaya başlayınca kalıcı bir çözüm yolu buldum. Sorun cihaz donanımından değil, uyumsuz wireless yazılımından kaynaklanıyor. Sizde intel in kendi sitesinden son sürüm sürücüsünü indirip kurun. Problemin düzeldiğini göreceksiniz. Yaklaşık 2-3 aydır "kopma problemsiz" cihazı kullanıyorum çok memnunum.

İntel driver linki :https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&FamilyId=1783&ProductID=3713&ProdId=3713

Benim kullandığım sürüm : 17.0.2.5
    Srücü tarihi : 16.4.2014

Faydası olması dileğiyle, iyi geceler.

kopma artarak devam ediyor 17.0.2.5 sürüm yok kardeş linkde.hangisini kurmalıyım acaba.

• Wireless de 5 ghz yayınları göremiyorum nerden açıcaz,veya ne yapmak lazım bilen bir arkadaş varmıdır?
  • Bu laptop dan fazla alan olmamış sanırım forumuda çok az cevap geliyor

cihaz wireless te 2.4 ghz harici görmüyor,wi-fi card biostan kilitli yurtdışı forumlardan gördüğüm kadarı ile,dolayısıyla bios u kırmadan upgrade yapamıyorsunuz.
    mini e-sata portu kilitlimi bilmiyorum ay sonunda 128 g ssd alıp içindeki boş mini sataya bağlayacağım kilitli olup olmadığı ortaya çıkacak.
    Bios chip ne bakacağım,piyasadaki aparatlarla bios yazılıyorsa tekrar yazıp biosu kıracağım ve 5 ghz 11 ac wireless card takacağım.
    Benden önce bunları yapan var ise bilgi verirse memnun olurum
  • 128 Gb mini SSD taktım böylece 500 gb lık sabit disk ve 128 gb lık ssd diskimde oldu ,işletim sistemini ssd üzerine taşıdım.Wireless kartıda değiştirmeyi başarırsam super bir upgrade olacak.
  • Arkadaşlar benimde Lenovo Flex 14 üm var , HDD bozulduğu için kendim gidip SSD alıp taktım ama yanında bir windows recovery ya da benzeri bir disk çıkmamıştı kutudan buna nasıl windows yüklerim , nereden indirip ve hangi sürümü indirmem gerekiyor nereden öğrenebilirim ? Bilen arkadaşımız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

128 Gb mini SSD taktım böylece 500 gb lık sabit disk ve 128 gb lık ssd diskimde oldu ,işletim sistemini ssd üzerine taşıdım.Wireless kartıda değiştirmeyi başarırsam super bir upgrade olacak.

hocam ikinci bir hdd mi takmış oldun yani , tam anlamadım , 2. disk için yer var mı ki?
  • Evet 2. Bir HDD takmış oldum ve yer var.1" mini e-sata portu var ve buraya mini sata portlu ssd takabiliyorsun.Yeni disk aldığına göre cihazın garantide değil yoksa garantiden değiştirirlerdi HDD yi.Eski hdd de kurtarma bölümü vardı ancak o gitmiş anlaşılan.Lenovo yu arayacaksın ve kurtarma DVD si isteyeceksin,lisanlı windows kurmanın başka yolu yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

Evet 2. Bir HDD takmış oldum ve yer var.1" mini e-sata portu var ve buraya mini sata portlu ssd takabiliyorsun.Yeni disk aldığına göre cihazın garantide değil yoksa garantiden değiştirirlerdi HDD yi.Eski hdd de kurtarma bölümü vardı ancak o gitmiş anlaşılan.Lenovo yu arayacaksın ve kurtarma DVD si isteyeceksin,lisanlı windows kurmanın başka yolu yok..

Bugün sizden gelen cevabı sabah görmedim ama içini açmış bulundum bilgisayarın dediğiniz gibi bir adet msata portu var hiç fark etmemişim. Hemen amazon.com'dan 55 dolara 128GB lık bir msata ssd aldım.

Bir gün ultrabookta çalışırken takır tukur sesler gelmeye başladı kapatıp yeniden açınca bir daha da windows açılmadı , HDD kafa atıyor diye düşündüm.Bir cumartesi günüydü ve okulda bir ders için proje hazırlamam gerekiyordu,lenovoya gönderip bekleyecek hiç vaktim yoktu ayrıca daha önce çantam düştüğü için ekranın bulunduğu kapakta bir kırık var ona istinaden garantiye sokmazlar diye de göndermedim.Aklımda da bir süredir SSD tecrübe etmek var diye hemen gidip vatandan samsung evo 240 alıp kendim takmıştım 120 gb'lık ama az geliyordu,iyi oldu öğrendiğim,sağolun.

• M sata sipraişinizde umarım bu tipte iki model olduğuna dikkat etmişsinizdir.Zira bizimkine uyan model aşağıda linkini verdiğim modeldir.
    http://www.genaybilgisayar.com/transcend-ts128gmts400-128gb-m2-msata3-1-inc-ultrabook-ssd-harddisk-pmu6090
  • Frontoza F kullanıcısına yanıt
    http://www.amazon.com/gp/product/B00LNF1RVM/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

bu linkteki ürünü aldım
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.