Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad AMD Ryzen 7 4800H 16GB 512GB SSD GTX 1650Ti Freedos 15.6' FHD 8408 tl (fiyat arttı) (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
12
Favori
59.315
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar şimdiye kadar hep MSI kullandım, i5-9300h + gtx 1650 bir modeli var. Ancak 4800h işlemciye geçmek istiyorum. MSI'ın 4800h işlemcili ürünleri hep AMD ekran kartlı, ben 4800h+NVIDIA kobinasyonu istiyorum, nedeni ise NVIDIA'nın NVENC codec desteği malum artık Premiere Pro'ya da geldi NVENC destedi DaVinvi Resolve'da zaten vardı.

Sözün özü şuan alınabilir en uygun 4800h+1650 kombinasyonu bu cihaz ancak şu COIL WHINE kafamı karıştıyor, yalan yok MSI bir tık pahalı ama bilgisayar konusunda son derece pinpirikli olmama rağmen en ufak bir sorun bile yaşamadım şimdiye dek.

Acaba kronik bir sorun mu bu coil whine lenovonun bu serisinde ? Yani alan herkeste var mı ? HP baktım ama yorumlar hep kötü :( Acer'a da zam geldi kararsız kaldım.

• Bu paraya mükemmel kasa toplanırcılar gelmeden  

• Tface T kullanıcısına yanıt

Msi kullanan ben dahil çoğu insan başka laptop beğenemez hocam. Bende aynı i5-9300H Gtx1650

MSİ GL-65 9SC var. Hiçbir dizüstü bilgisayara benzemiyor . Kullanacağınız programları bilmiyorum bana çok rahat yetiyor oyunumu açıyor ofis işlerimde vb. gayet iyi. Haftada 7-8 saatlik video 1080p render alıyorum.

3-4 gün sürekli açık kaldığı oluyor sonunda adamlar yapmış be diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Locaste Siarnaq -- 4 Ocak 2021; 12:48:30 >
  • Locaste Siarnaq kullanıcısına yanıt

Aynı cihaz var hocam bende de MSI GL65 9SC 5-9300H Gtx1650. Ekran kartına Dragon Center'da +160 mhz verdim, benchmarklarda desktop 1650 ile aynı puanları alıyorum. Throttlestop ile cache -125mv core -250mv işlemci undervolt yaptım, speedshift i de 32 de kullanıyorum yani işlemci hep yüksek frekanslarda çalışıyor. Üründen son derece memnunum ancak artık 9300h yetersiz gelmeye başladı.

Aslıda amacım bir yandan OBS ile kayıt almak diğer yandan da başka işler ile ilgilenmek ama 9300h hepsine birden yetişemiyor yoksa son derece memnunum. Siz render'i hangi program ile alıyorsunuz ? NVENC codec mi kullanıyorsunuz yoksa standart CPU render mı ?

Sorunlu MSI geçmişimi not ederek :) Lenovo Legion 5 AMD serisini dikkatinize getirmek isterim. Daha kaliteli ekran, 4800h ve rtx 2060.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat 9100 oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ben öyle profesyonel işler yapmam hocam. Camtasia 2019 full sürüm diye bi program var ondan mikrofon ve ekran kaydımı sistem sislerini kolayca kayıt alıp 1080p ve yüksek bit kalitede renderliyorum.

• Fan çıkışının ekrana doğru olduğu söyleniyor. Bir sıkıntı çıkarmaz değil mi? Bu arada fiyatı arttı maalesef, yetişemedim.
  • ireMaN kullanıcısına yanıt

Lenovo Legion 5 4800h ve rtx 2060'ın varlığında bizim de haberimiz var elbet ama bütçe malumunuz hocam.

• Şu fan çıkışını inatla ekranın önüne koyma da moda oldu he. 10-12 yıllık laptoplarda bile mis gibi kenarda yanda olurdu ya abartmayın artık. Bu laptoplar kat kat performanslı ve mis gibi ekranı var. Gidip saçma sapan ekrana fanı üfletmek nedir.

• Ayın 15 inden sonra almayı düşünüyordum stok bitti hepsiburada, farklı satıcı 9100 oldu, bakalım fiyat ne olacak, daha uyguna gören olursa haber verirse sevinirim
  • sucukluselo96 kullanıcısına yanıt

Dizüstü Panelini Öğrenme : SiSoftware Sandra Lite 2020

https://www.techspot.com/downloads/160-sisoftware-sandra-lite.html

Alan arkadaş bu programı indirip paneli yazabilir mi

Programı çalıştırın

Hardware - Displays and Video Adapters - Class gelip - Monitör/Paneli seçiyorsunuz

klavyeden Print Screen yapıp resmini buraya yükleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 5 Ocak 2021; 0:51:27 >
  • bjkyener kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaş şehir dışında bilgisayarı evinde gelince soyliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sucukluselo96

Hocam arkadaş şehir dışında bilgisayarı evinde gelince soyliyim.

Alırsam ileride bu paneli takmaya niyetlendim uyumlu mu değil mi araştırmaya başlıyorum

BOE NV156FHM-NY5

40 Pin

144Hz

500 cd/m²

Adobe RGB %99

10 Bit

Titreme yok

PWM yok

https://www.panelook.com/NV156FHM-NY5_BOE_15.6_LCM_overview_46515.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 5 Ocak 2021; 1:3:42 >
    Hocam bunun yerine monitor alsaniz daha iyi olmaz mi hem garantisi gitmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sucukluselo96 -- 5 Ocak 2021; 1:13:32 >
  • sucukluselo96 kullanıcısına yanıt

ilerde daha iyi panele geçmem için panelin 40 pin olması önemli 30 pinlik panellerin %99 çöp (60hz, 6bit , titreme ve PWM var)

30 pin 40 pin dönüştürücüler var ama paneli perte çıkarma ihtimalinde var

göz sağlığı ön planda tutarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 5 Ocak 2021; 1:26:13 >
    Tamam hocam gelince soyliyim.
  • Artık bu model (ryzen 7 işlemcili) hepsiburada üzerinde yok galiba.
  • Sanırım 120 hz ve üzeri kaliteli, 400+ nit IPSli notebook arayışımdan vazgeçeceğim, şahsen 15k ödemek enayilik geliyor.

Harici harika monitörler var, 25 inç, civarı 144hz rgbsi adobe yüzdeleri insanı mutlu edecek monitörler 3000 TLye bulunuyor. Ki bence o da pahalı ama her şey pahalı, bu mentaliteyle de alışveriş yapamayız. İyi, sessizce ekranı orta karar bir notebook bulayım razıyım. Kasa gibi kullanacağım.

En son Lenovo Creator 5'i, beş defa ekleyip çıkardım sepetten 1650 (Ti bile değil sanırım) yetmez, psikolojik olarak 1650ye 10k ödenmez artık. O paneli istiyoruz ama gpu işi yaş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • weatherman kullanıcısına yanıt
    8400 iken sepetteydi, alamadım. Şu an 9400. Gel de al gerçekten psikolojik olarak. Beklesen zam gelecek, beklemesen ayrı dert. Ah, ah... Yine de bir ümit ay sonu indirimi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi romaneskbiri -- 5 Ocak 2021; 19:51:31 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.