Şimdi Ara

Lenovo Ideapad 510 Ssd Yükseltme (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
18.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bende de bu modelim i7 7500u lu modeli var pc normal chromedayken falan fan sesi beni rahatsız ediyor format atar atmaz fan sesi yüksek geldi bana sizce bu normal mi driverlarla ilgili bir problem mi var acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şimdi ben laptopın hdd'sini ssd'ye klonlarsam o halde recovery kısımları ve tek tuşla recovery gibi özellikler de klonlanmış olacak mı? Çünkü çıkardığım orjinal hdd'yi kullanmayacağım, konuya da çok yabancıyım. bildiğim kadarıyla recovery ve windows 10 orjinal hdd'nin içerisinde..
  • nsr1903 kullanıcısına yanıt
    HDD Caddyi nereden nasıl temin ettiniz çünkü baktığım Hdd Cadyyleri tam uyumlu değil cd girişine tam oturuyor çalışıyor ama o kapak kısmı diyeyim açma tuşunun olduğu kısım da boşluk ya da çıkıntı oluyor(modelden modele farklı) tam uyumlu bir model ya da kapak sökme gibi bir imkan var mı bildiğiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: AİRdesisa

HDD Caddyi nereden nasıl temin ettiniz çünkü baktığım Hdd Cadyyleri tam uyumlu değil cd girişine tam oturuyor çalışıyor ama o kapak kısmı diyeyim açma tuşunun olduğu kısım da boşluk ya da çıkıntı oluyor(modelden modele farklı) tam uyumlu bir model ya da kapak sökme gibi bir imkan var mı bildiğiniz

vatandan almıştım s-link marka. bahsettiğiniz çıkıntı şuan bende çeyrek santim bile değil. siz söyleyince farkettim o kadar diyim yani.
  • nsr1903 kullanıcısına yanıt
    merhaba. bende ssd takmayı düşünüyorum. ama dvd kutusu 9.5mm mi yoksa 12.7 mm mi sipariş etmeliyim ?
  • Bendede Lenovo Idepad 520 model var açıkcası bende düşünüyorum ama yeni aldım sanırım komple kasa açılması lazım bunda da aynı şekilde biraz zor gibi duruyor. Banada garantiye göndereceksin diyorlar.
  • Bu modelin iki kasası var sanırım. Eski kasasında nasıl bilmiyorum ama yeni kasasında sadece bir vidayı sökerek cd-rom'u dışarı çekebiliyorsunuz, kasayı açmadan. Ben yaptım ama eski laptopumda kullandığım caddy çok büyük geldi. Sanırım 12.7, 9.5 farkı buradan kaynaklanıyor. Bu laptop için 9.5'luk caddy alacağız herhalde.

Halihazırda alıp, kullanan ve memnun olan arkadaşlardan biri aldığı caddy modelinin linkini buraya yapıştırırsa bizim de deneme-yanılma yapmamıza gerek kalmaz. Şimdiden teşekkür ederim ilgileneceklere.

Bu arada fan sesi bende de var, hem de rahatsız edici, tıkırtılı bir şekilde. Bu yüzden kasayı açıp garantiyi bile bozdum. Ama fanda toz dışında bir şey yoktu ve sorun çözülmedi. Anladığım kadarıyla sert plastik gibi olan kasa kullandıkça hafif baskıda bile eğilip fana baskı yapıyor. Yapısal bir problem yani. Böyle kullanacağız mecbur. Özelliklerine ve fiyatına bakıp aldık ama bu laptop benim için pişmanlık oldu. Her şeyden önce laptoplarda kasa diye bir gerçek var. Kasa iyi değilse, özellikleri ne kadar iyi olursa olsun makine beklentinizi karşılamayabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkeynes -- 25 Ekim 2017; 20:33:15 >
  • Bu laptopu alalı bir sene oldu ve fanını temizlemek istiyorum fakat kasanın kapağını bir türlü açıp fana ulaşamadım. Yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darksiders26

Arkadaşlar bende de bu modelim i7 7500u lu modeli var pc normal chromedayken falan fan sesi beni rahatsız ediyor format atar atmaz fan sesi yüksek geldi bana sizce bu normal mi driverlarla ilgili bir problem mi var acaba
    windows10 dan dolayı 8.1 e dön
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkeynes

Bu modelin iki kasası var sanırım. Eski kasasında nasıl bilmiyorum ama yeni kasasında sadece bir vidayı sökerek cd-rom'u dışarı çekebiliyorsunuz, kasayı açmadan. Ben yaptım ama eski laptopumda kullandığım caddy çok büyük geldi. Sanırım 12.7, 9.5 farkı buradan kaynaklanıyor. Bu laptop için 9.5'luk caddy alacağız herhalde.

Halihazırda alıp, kullanan ve memnun olan arkadaşlardan biri aldığı caddy modelinin linkini buraya yapıştırırsa bizim de deneme-yanılma yapmamıza gerek kalmaz. Şimdiden teşekkür ederim ilgileneceklere.

Bu arada fan sesi bende de var, hem de rahatsız edici, tıkırtılı bir şekilde. Bu yüzden kasayı açıp garantiyi bile bozdum. Ama fanda toz dışında bir şey yoktu ve sorun çözülmedi. Anladığım kadarıyla sert plastik gibi olan kasa kullandıkça hafif baskıda bile eğilip fana baskı yapıyor. Yapısal bir problem yani. Böyle kullanacağız mecbur. Özelliklerine ve fiyatına bakıp aldık ama bu laptop benim için pişmanlık oldu. Her şeyden önce laptoplarda kasa diye bir gerçek var. Kasa iyi değilse, özellikleri ne kadar iyi olursa olsun makine beklentinizi karşılamayabiliyor.
    fan sorunun windows 10 dan olabilir ya da macunların bitmiştir fan da yüksek hızda çalışarak işlemciyi soğutmaya çalışıyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsr1903

quote:

Orijinalden alıntı: Grayzer

Ürünü almayı düşünüyorum da bu devirde SSD cidden şart diyorlar. SSD takmak için HDD'nin çıkarılması mı gerekiyor bu modelde? Yoksa DVD rom'u çıkarıp SSD'yi taksak aynı anda hem HDD'miz hem de SSD'miz olur mu?

Teşekkürler.

hocam cihazı alalı 3-4 ay oldu. cihazın dahili ssd soketi yok. dvd-romu söktüm, vatan computerdan ssd için dvd-rom kutusu ile ebrardan samsung evo 850 250gb alıp, dvd-rom soketine taktım. cihaz 10 numara 5 yıldız oldu. 3 saniyede windows 10 açılıyor. sistemi ssd ye kurdum, yerel disk d yide orjinal hdd olarak gösterdim.

Alıntıları Göster
    Hocam bende de ideapad 310 var Lenovonun. 1 TB Hdd var. Ssd yi hddnin yerine mi takmak daha iyi olur yoksa cd rom yerine aparat alıp takmak mı daha mantıklı olur? Aralarında hız vs yönünden fark olur mu takıldıkları yere göre? Cd Rom yerini de ayda bi mp3 cd si yazdırmak için kullanıyom gerçi o da önemli değil
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.