Şimdi Ara

Lenovo ideapad 510 İncelemesi (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
25
Favori
83.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karakabus_

GPU Throttling nedir hocam? bende 7200u işlemcili, 8 gb RAM ve 2gb 940mx ekran kartlı versiyon var. oyun oynamam ama deneme amaçlı bir kere oyun oynadığımda laptop acayip ısınmıştı. laptobu ağır işler için kullanmıyorum, internette gezinti, film video izleme amaçlı kullanmaktayım.
    Sorunu yaşayan kişileri etiketlemiştim de sizi de öyle farzettim. Oyun oynarken sıcaklık 62'ye ulaşınca ekran kartı mhz'sini düşürüyordu bu da oyunda kasmaya neden oluyordu hocam. Oyun oynamıyorsanız yaptırmayabilirsiniz.
  • Muco kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba bu sorunla ilgili yapmamiz gerekenleri liste halinde yazmaniz mumkun mu?Gondermek isteyen herkes icin bi method olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albaycortez

Hocam merhaba bu sorunla ilgili yapmamiz gerekenleri liste halinde yazmaniz mumkun mu?Gondermek isteyen herkes icin bi method olsun.
    0212 912 0134 telefon numarasını arayarak Lenovo Ideapad 510 laptopunuzda kronik sorun olan; sıcaklığın 62 dereceye ulaştığında GPU mhz'sinin düştüğü söyleyeceksiniz ve düzeltilmesini talep edeceksiniz. Onlar kaydı oluşturacak. İsterseniz laptopunuzu evinizden isterseniz sizin gidip kargo firmasına teslim edeceğiniz şekilde kargoyu ayarlayacaklar. Siz de laptopu kutusuna şarj aletiyle birlikte koyup kargoya vereceksiniz. Tabi servisteyken HDD'ye format atıldığı için yedeklerinizi almanız gerekiyor. Ayrıca laptop'u kargoya vermeden önce bir kaç resmini çekmenizi tavsiye ederim. Eğer kargoda bir sorun olursa kanıtınız olmuş olur. Genel olarak böyle, aklınızda takılan şeyleri sorabilirsiniz.

1- 0212 912 0134 numarasını arayıp yaşanan kronik sorunu anlatın
    2- kargoyu ister evden teslim yöntemini veya kendiniz gidip kargoyu verme yöntemini seçin
    3- kargoya vermeden önce önemli bilgilerinizi yedekleyin
    4- kargoyu vermeden önce laptop'un bir kaç açıdan fotoğrafını çekin
    5- laptopu mümkünse kendi kutusunda, değilse de iyi bir şekilde başka kutuya şarj aletiyle beraber koyup kargoya verin.

Anakartlar yurtdışından talep edildiği için kargonun ulaşma süresi + tedarik ile birlikte sorunun düzeltilmesi 1-2 hafta sürebilir ona göre planınızı yapmakta da fayda var. Son olarak format atılıp gönderilen laptop'ta lenovo'nun Windows 10 Single Language OEM keyi oluyor, ben tekrar formatlayıp Windows 10 PRO kurdum key'i kabul etti, yani bedavaya windows keyiniz de olmuş oluyor.

peki hocam gönderirken laptop içindeki ssd'yi çıkarmak gerekiyor mu? ssd ile göndersek problem olur mu? ben hdd, çıkarıp ssd taktım. hdd'i başka birine verdim, geri alamam.
  • quote:

peki hocam gönderirken laptop içindeki ssd'yi çıkarmak gerekiyor mu? ssd ile göndersek problem olur mu? ben hdd, çıkarıp ssd taktım. hdd'i başka birine verdim, geri alamam.
    Çıkarmanıza gerek yok çünkü HDD ile değişmenizde herhangi bir garanti dışı kalma durumu yok.
  • quote:

bende ssd var. daha önce ssdyi söküp yolladım hatta hiç hdd takmadan. sorun olmadı ama siz yine de müşteri temsilcisine sorun.
    Hocam çok teşekkür ederim zahmet edip yazmışsınız,dediğiniz şekilde uygulayayım bende.
    Şu an aklımda ki tek soru acaba taktıkları anakart nasıl bir şey bizimkilere kıyasla?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albaycortez -- 19 Ağustos 2018; 20:5:24 >
  • quote:

Hocam çok teşekkür ederim zahmet edip yazmışsınız,dediğiniz şekilde uygulayayım bende.
    Şu an aklımda ki tek soru acaba taktıkları anakart nasıl bir şey bizimkilere kıyasla?
    O konuda fikrim yok hocam ya ideapad 310 ya da 520'nin anakartı olabilir.
  • Hem C ye hem D ye mi format atiyoarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Emekleriniz için çok teşekkürler, biz geçen hafta salı aradık çarşamba günü kargo aldı ve bize cihazınız tamir edilmeye başlandı dediler sonra babam bir destek takip sitesi buldu ordan seri no falan yazdık ve bize yurt dışından parça sipariş ettik dediler muhtemelen dediğiniz gibi ana kart gelecek. Umarım beklediğimize değer bu sorun çoook geç çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfendiVader -- 5 Eylül 2018; 10:44:7 >
    Kargom geldi ve saçmalığa bakın, benim şikayetim ekran kartı çok ısınıyormuş diye yazmışlar ama ben 61 dereceyi geçmediğini söyledim yaptıkları şeyler sıvı değişimi hdd değişimi fan bakımı falan filan yani verdiğimiz gibi aldık 1 hafta boşuna bekledik

Hocam aklıma şöyle bir fikir geldi bildiğiniz bir program varsa yeni ve eski anakartları karşılaştıralım derim ne dersiniz?

• quote:

Hocam aklıma şöyle bir fikir geldi bildiğiniz bir program varsa yeni ve eski anakartları karşılaştıralım derim ne dersiniz?
    Eğer anakartınız eski anakart ise CPU-Z indirip Motherboard kısmından resim atın ben de atacağım.

https://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.86-en.exe
    Tamam hocam yarın sabahtan yollayacağım şu an mesaideyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muco

Eğer anakartınız eski anakart ise CPU-Z indirip Motherboard kısmından resim atın ben de atacağım.

https://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.86-en.exe

Alıntıları Göster

Pek fazla bir bilgi yok hocam.

• albaycortez kullanıcısına yanıt
    Sizin bios sürümünüz daha farklı benimkinde 0xcn diye başlıyor acaba sizinki 510-ıkb mi?

• EfendiVader E kullanıcısına yanıt
    Ben güncellemiştim hocam

• albaycortez kullanıcısına yanıt
    Yok abi şöyle anlatayım o güncellemede değişen şey 33ww 34ww 45ww falandır yani rakamlar sürümü ifade eder muhtemelen sizde ideapad 510 var ama sizin makina tipiniz 80SV.Bende 80SR var yani anakart farklılığı var sanırım sizde 61 derece sınırı olmayabilir ama tam bilmiyorum. Acaba Gpu z den kontrol ettiniz mi?

• EfendiVader E kullanıcısına yanıt
    Evet bende ki 80SV modeli gpu- z den tam olarak neyi kontrol edeceğim anlamadım?

• Gpuzden sensorse gel currentte 61 derece yazıyorsa 80svde de vardır ben dediğim gibi gönderdim ama sorunu çözmediler maille konuştum şimdi tekrardan çağırıyorlar bakalım haftaya göndermeye çalışcam
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.