Şimdi Ara

Lenovo ideapad 510 İncelemesi (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
25
Favori
83.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, şöyle bir baktım da alacağımız bu aparat 15 liradan başlayıp 150 liraya kadar bulunabiliyor piyasada.Bizim makineler için (benim kullandığım Lenovo IP510 80SV00F8TX) en uygun olanı hangisidir, kullanan var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    @karakabus_ @ozandemir- @munchausenbyproxy
  • serdarzero kullanıcısına yanıt
    ben aşağıdaki ürünü kullandım ve bir sorun yaşamadım. tavsiye ederim hocam. alacaksanız 9.5 mm olanını alın, 12.7 mm olanlar eski model laptoplar için.

http://www.hepsiburada.com/dark-9-5mm-notebook-icin-slim-ekstra-sata-hdd-yuvasi-dk-ac-dsosd9-p-HBV0000031D4U
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

ben aşağıdaki ürünü kullandım ve bir sorun yaşamadım. tavsiye ederim hocam. alacaksanız 9.5 mm olanını alın, 12.7 mm olanlar eski model laptoplar için.

http://www.hepsiburada.com/dark-9-5mm-notebook-icin-slim-ekstra-sata-hdd-yuvasi-dk-ac-dsosd9-p-HBV0000031D4U

Teşekkürler hocam

• Arkadaşlar becerebilirsem birkaç gün içerisinde bir video yüklemeyi düşünüyorum ssd upgrade ve dvd bölümüne hdd takılması ile ilgili. Servisler çok fazla para istiyor böyle kolay bir işlem için, herkesin kolaylıkla yapabileceğini düşünüyorum. Tam bir rehber şeklinde olmasa da en azından yardımcı olur düşüncesindeyim videonun.
  • Proph kullanıcısına yanıt
    video iyi olur hocam, değiştirmek isteyip cesaret edemeyen arkadaşlar için.
  • arkadaşlar laptop 62 dereceye geldiğinde ekran kartı hızını 1000 mhzden 400 hmzye düşürüyor sizdede varmı bu sorun ?
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    evet. yeni ekran kartı güncellemesinden sonra çok akıcı bir şekilde en üst grafikte tüm oyunları takılmadan oynamaya başladım. 4gb 940mx grafik kartı baya kaliteli demek ki. zamanla özellikleri açıyorlar.
  • arkadaşlar ben bilgisayarı sıfırladım fakat bazı özellikler gelmedi. mesela kısayol tuşlarından mikrofon ve fareyi açtığımda veya kapattığımda ekranda açılıp kapandığını gösteren uyarı gelmiyor. internette araştırma yaptım ama bulamadım. müşteri hizmetlerine sordum. onlardan da çözüm gelmedi. ne yapmam gerekiyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ip520 var bende 7500 serisi hepsiburada dan sandisk ultra ssd aldım bakalım kargoya verilsin gelince kendim açıp hdd söküp yerine ssd takıcam ayrıca klonlama işlemi yapıcam format atmayı düşünmüyorum çünkü daha yeni. Dvd söküp yerinede hdd takmayı düşünüyorum. Garanti büyük ihtimal bozulacak.

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-ii-240gb-550mb-500mb-s-sata-3-ssd-sdssdhii-240g-g25-p-BD801662

Araştırmalarım sonucu ssd gayet iyi takınca tekrardan bakarım konusu olmadığından buraya yazıyorum bu arada. Zaten laptop gayet iyiydi ama ben biraz daha performanslı olması için aldım bakalım. Bir resimli anlatım yapıcam bu laptopda komple kasayı sökmek gerekiyor çünkü.

• arkadaşlar bu sıcaklık 62 derece olunca ekran kartı yavaşlamasına çözüm buldunuz mu? İşe yarayan soğutucu falan da olur. Yeter ki çözülsün şu problem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Arc Reactor kullanıcısına yanıt
    Bende bi soğutucu vardı oyun oynarken kullanıyordum linki bu ama daha iyisini almanızı tavsiye ederimhttp://www.vatanbilgisayar.com/addison-rampage-ad-rc2-12-17-notebook-sogutucu-stand-siyah-.html benimkini bulamadım ama bunun gibi 2 büyük fanı vardı biraz olsa da işe yarıyordu fiyatı da bu civarlardaydı.
  • cemozgendh C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Mesela sizin soğutucu 1.5 saat rahat oynatır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben yaz sıcağında mersinde baya oynuyodum hocam valla ama sonradan performansı düşmüştü bence 100tlye kıyıp iyi bişey almak lazım bu sorun düzelecek gibi değil

Bende alıcam 1 tane yaz geliyor lazım olucak 88 TL'ye buldum bitane 4 tane fanlı falan zaten 1 tek sol taraf ısınıyor ona göre düşünüp almak lazım soğutucuyu

• cemozgendh C kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben de Trust gx278 diye bir tane buldum 70 lira. Çok övmüşler, o da 4 fanlı aşıp denemek lazım aslında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • soğutucu alan olursa performansı hakkında bilgi verebilirmi? birçok soğutucu var ve performansları beklentileri karşılayamıyor çoğu. en azından biz soğutucu almayı düşünenlere fikir olur.
  • Meraba ben 2. El bu seriden laptop aldim ama ilginc birsekilde ram 12 gb ekran karti 6 gb gosteriyor forumda benimki gibi baska var mi

• 1-)Klavye koruyucu almak istiyorum ama shift tuşu yuzunden korkuyorum aliexpresten alacagim urun uyumayabilir link onerisi alabilirim

2-)Bataryayi söküp bataryasiz prizle kullanmak istiyorum sorun olur mu

3-)Laptop sogutucu oneriniz var mi tabi link olarak verirseniz sevinirim

4-) Sdd icin aciklama videosu cekebilecek babayiğit yok mu :)

• İdeapad 510 bilgisayarım aşırı yavaş , canavar gibi özellikleri var fakat çok laglı performans gösteriyor.Özellikle açıldıktan sonraki 1 saat resmen işkence.Sekmeler arasında hızlıca geçiş yapınca bile tıkanıyor birkaç saniye sürüyor toparlanması.Bütün Windows animasyonlarını vb kapattım hala değişen pek bir şey yok.Başlat ve ara tuşlarına bile bastıktan 2-3 saniye sonra açılıyor veya yanıt bile vermiyor.

Oyunlarda problem yok , performansı güzel.CCleaner , Avira yüklü ve her taramayı yaptım.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim cidden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lüzumsuz Adam -- 22 Nisan 2018; 22:0:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maide56

1-)Klavye koruyucu almak istiyorum ama shift tuşu yuzunden korkuyorum aliexpresten alacagim urun uyumayabilir link onerisi alabilirim

2-)Bataryayi söküp bataryasiz prizle kullanmak istiyorum sorun olur mu

3-)Laptop sogutucu oneriniz var mi tabi link olarak verirseniz sevinirim

4-) Sdd icin aciklama videosu cekebilecek babayiğit yok mu :)
    Yok mi yardim edecek

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.