Şimdi Ara

Lenovo ideapad 510 İncelemesi (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
25
Favori
83.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bayagi belli oluyor hocam. Ekran parlaklığı en yüksekte muhtemelen. Ben aydınlık ortamda %80, karanlıkta %40 ta kullanıyorum. Mavi tonlu duvar kağıdı kullanıyorum. Siyah tonlu da denedim ama sizin kadar parlak veya ışık sızması göremedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nasılsa servis bunu göremiyor. 2 defa gönderdim ikisinde de sorun görememişler. Ben vatan bilgisayardan almıştım oradan yolladım. Yarın tüketici hakem heyetine başvuracağım. Bir daha da lenovoya bulaşmam servisi beş kuruş etmez. 2.550 tl para verdim iyisi olsun dedim sonuç bu. İnşallah hakem heyeti ile çözeriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Durum kötü baya belli oluyor gibi iade edebiliyorsanız edin olmadı derim şahsen bende iade etmek istiyorum benimkide problemli ama yemediler. Laptop donuyor kalıyor öyle hiç bir tuş falan çalışmıyor güç tuşuna basarak kapatıp tekrar açıyorum kendine gelmesi 1 saat sürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokkral

Nasılsa servis bunu göremiyor. 2 defa gönderdim ikisinde de sorun görememişler. Ben vatan bilgisayardan almıştım oradan yolladım. Yarın tüketici hakem heyetine başvuracağım. Bir daha da lenovoya bulaşmam servisi beş kuruş etmez. 2.550 tl para verdim iyisi olsun dedim sonuç bu. İnşallah hakem heyeti ile çözeriz.

hocam direk siz muhattab olun servisle varsa eğer şehrinizde yetkili servis oradan bizzat teslim edin
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    donma ve takılma sorunu bende de oldu. sorun bilgisayarda değil. sorun yüklediğin windows dandır. windows performans -lite sürümlerinde sıkıntı var. en iyi performası windows 10 pro orjinal oynanmamış sürümünde alırsınız. donma ve takılma bir daha yaşamadım.
  • sizin monitor arızalı. bariz ışık sızması var. lenovo genel merkezine mail atarsanız onlar gayet ilgileniyorlar. mail atarken bu resmide gönderiniz.
    http://www3.lenovo.com/us/en/services-warranty/
    Call 1-855-253-6686
    twitter lenovo yı etiketleyerek sizinle iletişime geçerler. geçmiş olsun.
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    dün youtubede izledim. bios da gösterilen değişikleri ben yapabildim. denemek amaçlı. bios son güncellemeyi yaptınız mi?
  • karadağlı123 K kullanıcısına yanıt
    evet son güncelleme diyor program. mac os kurabildiniz mi acaba?
  • hrn001 H kullanıcısına yanıt
    benimde karşılaştığım ve genel olarak karsılaşılan bir problem olmuş. öncelikle nasıl çözüm buldum.

https://www.****larindir.com/windows-10-home-turkce-uefi-setupla-kurulum-eylul.html
    buradan 64 bit sürümü indiriniz.
    https://rufus.akeo.ie/
    refus ile uefi usb yi bootlayın ( youtubeden uefi li usb bootlama videosunu izleyin.)
    bios dan uefi açık birakın.yani bios başlangıçı uefi olsun.
    orjinal windows 10 pro bulabiliyorsanız onu yüklemenizi tavsiye ederim. yükleyici uefi setuplı olmalı.

sadece ayarlara baktım . intel vision gibi sekmeler vardı. vakit bulursam yüklemeyi düşünüyorum. öncelikle mac ios usb sürümünü bulmam gerek. onuda bulmak zormuş sanırsam :) elinde indirme uzantısı varsa .benimle paylaşırsan sevinirim.
    https://osxinfo.net/

bu siteyi boş zamanınızda incelemenizi tavsiye ederim.

masaüstü bilgisayarlara kurulum daha kolay oluyormuş.
    anladığım donanımları uyumlu olması lazım. mevcut mac airlerde kullanılan donanım ile birebir uyması lazım mış.
    Sanal diski kapattım ben genelde arka planda windows güncellemelerini yapınca iflahı kesiliyor bilgisayarın. Bence Pro falan tıraş benim bir önceki laptop i7 işlemci ama 7200 rpm sabit disk vardı windows 10 single sürümü varken hiç bir sıkıntı çıkmadı bence 5400 rpm yeterli değil ama cpu'da çok fazla yükseliyor oda biraz sıkıntı genelde kullandığım bir websitesi bilgisayarı çok kastırıyor.
    SSD almanızı şiddetle tavsiye ederim hocam. Kullandıktan sonra neden daha önce almadım diye pişman olacaksınız

Ssd almak sorun değil asıl sorun ssd alırsam kendim takarsam garanti dışı kalması sorunu yoksa problem değil. Servise göndermeye kalksam kaç haftada gelecek orası meçhul.
    hocam yazılanları ya okumuyorsunuz ya da gözünüzden kaçmış olabilir. bu model laptoba ssd takmak garantiyi bozmaz. bizzat servise sordum. hatta ben dvd yazıcı yerine ikinci bir hdd takabilir miyim diye sorduğumda garantiyi bozar diyemediler sadece yapılan işlem biraz riskli (parça kırılabilir) olduğu için önermiyoruz dediler. bende hdd taktım. dvd yazıcı lazım oldu yine çıkardım.
    Benim 520 hocam resimi atmıştım zaten komple arka vidalardan çıkarılması gerek öyle diyorlar ama sonrasında durum değişiyor. Eğer böyle bir durum varsa bir sorayım olmadı m2 sata olanlardan alırım bir tane yada normal olandan alırım. Yani 510 olsa dediğiniz gibi bana aldığım yer bizzat bunun arka tarafı komple açılması lazım lenovada bunu kabul etmiyor diyordu bende ondan dedim.
    Servis ne diyor bu işe hocam? M2 sata olacağını sanmıyorum olsaydı özelliklerinde belirtirlerdi diye düşünüyorum.

Cihazınızda servis kapağı bulunmadığından işlem yapmanız durumunda garanti kapsamı dışında kalacaktır diye söyledi bana. Ve donanım yükseltme işlemleri maalesef olmuyor diyor lenovo yetkili servisi bu kadar aptal bir firma görmedim açıkcası.
    hocam o zaman ya riski göze alıp SSD 'yi takacaksınız ya da garantinin bitmesini bekleyeceksiniz.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.