Şimdi Ara

Lenovo ideapad 510 İncelemesi (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
25
Favori
83.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ekranımda böyle bir şerit var.Aynısı başına gelen veya nedenini bilen biri var mı acaba?
     Lenovo ideapad 510 İncelemesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jbianchi -- 21 Eylül 2017; 21:6:3 >
  • Bende çok takıntılıyım hocam. Gözüm herhalde o noktaya kayardı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hrn001 H kullanıcısına yanıt
    Buradaki herkesin orjinal Windows kullandığını zannetmiyorum. Bios’u ayarlayabilsem Mac OS işletim sistemi yükleyecem de. Tek sorun bios ayarları.

Satın aldığınız yerde aynı model laptop yoksa müşterinin istegi doğrultusunda ya para iadesi yapılır ya da bir üst model verilir. Bu laptopun tamir edilememesi durumunda geçerlidir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Ben de zannetmiyorum ama servis neden böyle bir şey söyledi? Bir de lenovo servisi çok iyi diyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bu bilgisayari alacam ama hangisi alayim bilemedim bi suru alt modeli var. Butcem 2300 civari. Oyunda oynuyorum. Elimde ssd de var eski bilgisayardan cikma. Ayrica win10 var orjinal freedos olursa daha iyo olur. Cepten giriyorum malum pc bozuk cok inceleyemiyorum. Yardim edin lutfen garii.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Arkadaşlar konuyu yeni gördüm. Bu 510 modelini aldım. Bilgisayar cı arkadaş ım a verdim win 10 yüklerken donmus. İkinci de yüklenmiş ancak program yüklerken donmus. Arkadaş HDD de problem var dedi. Aldığım yere gönderdim onlar da servise göndermiş hdd problem i yok demişler. Satın aldığım yer lenovo dan key isteyerek win 10 yüklemiş problem yok dedi yolladı.

Laptopu açarken dondu. Ikinci de yine dondu. Paketledim tekrar yolladım. Servis bu kez Windows orijinal olmadığı için donuyor demiş. E dedim siz yüklediniz zaten. O deneme sürümüymüşmüş. Satın aldığım yer de ilk defa böyle bir şey duyduğunu söyledi. Orijinal win 10 için de 75 tl gibi bir rakam istediler. Ben de bu rakam ı vermeyeceğimi madem öyle müşteri memnuniyeti için yükleyin ya da değiştirin dedim.

Şimdi benim sorum: Bu gerçekten doğru mu? Burada satın alan herkes orijinal Windows mu kullanıyor? Bana pek mantıklı gelmedi.

Satın aldığım yer aynı üründen olmadığı için değişim yapamam diyor. Bi akıl verin.

merhaaba kardeşim. geçmiş olsun öncelikle. sorununuz hard diskinizde olduğu gözükmekle beraber satın aldğınız yerin yetkili teknik servise gönderdiğini düşünmüyorum. teknik servisler ya da lenovo windows keyi vermezler. onlar sadece kendi yazılımlarını kurup donanımsal sıkıntı ararlar. bulurlarsa burdadır deyip garanti kapsamında değiştirirler. gidipte key gönderip orjinal windows kurmazlar. size tavsiyemhttps://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/serviceprovider bu linkten seri numaranızı girerek yetkili servisle bizzat muhattab olup işi halletmenizdir. satın aldığınız yer 75 tl isteyerek biraz çakallık yapıyor gibi geldi bana. bu gibi durumlarda direk yetkili servislerle muhattab olmak en iyisi. sonuç olarak aldığınız yer tekno mağaza dahi olsa yetkili servise gönderecektir cihazınızı. kendileri bakmazlar.

• jbianchi kullanıcısına yanıt
    şeritten kastınız nedir hocam anlamadım.
  • ozandemir- kullanıcısına yanıt
    kendim gönderecektim üstad ama gönderdikleri faturada model ismi vs yazmadığı için lenovo yeni fatura alın satın aldığınız yerden onlar göndersin dedi. Ben de uğraşamayacağım için onlara yolladım. Şimdi de onarım sorgulayoınca sadece eski onarım görünüyor. Son gönderdiğimde ya göndermemişler ya da işlenmemiş. Kafam allak bullak. Lenovo dan değişim için bastırayım. Peki orijinal windovs olmadığı için yapma ihtimali nedir sizce? Y a da free dos alan herkes orijinal mi kuruyor?
  • hrn001 H kullanıcısına yanıt
    yazılım orijinal olmak zorunda değil. problem donanımla alakalı.
  • quote:

kendim gönderecektim üstad ama gönderdikleri faturada model ismi vs yazmadığı için lenovo yeni fatura alın satın aldığınız yerden onlar göndersin dedi. Ben de uğraşamayacağım için onlara yolladım. Şimdi de onarım sorgulayoınca sadece eski onarım görünüyor. Son gönderdiğimde ya göndermemişler ya da işlenmemiş. Kafam allak bullak. Lenovo dan değişim için bastırayım. Peki orijinal windovs olmadığı için yapma ihtimali nedir sizce? Y a da free dos alan herkes orijinal mi kuruyor?

benim pc de freedos tu bende orjinal kurmadım ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. ben yerinizde olsaydım cihazı üzerinde model seri no yazan (lenovonun istediği şekilde) bir fatura ile geri isterim ve kendim gidip yetkili servisle uğraşırdım. ben ne kadar büyük mağazalar dahi olsa aracı olmalarına güvenmiyorum ve direk kendim muhattab olmak istiyorum.

• ozandemir- kullanıcısına yanıt
    Pc lenovo muydu?
  • Cem kullanıcısına yanıt
    merhaba adaş. az seviyede oyun oynayabilirsin lol csgo 1080p çok rahat gta v 768pde 60 fps ortalama bu kadar söyliym bence sana yeterli gelir.
  • Arkadaşlar selamlar. pc arayışlarımda en son bu pc de karar kıldım. fakat 520 seriside varmış sanırsam. bi kaç yerde 520 serilerini daha indirimli buldum. sizce 510 mu yoksa 520 mi ? varmı bu konuda yorum yapacak ?
    hocam bios ayarlarından kastınız nedir? bios güncellemesi yapamıyorum windowsum uefi olmadığından dolayı :(
  • sakindst S kullanıcısına yanıt
    selamlar. burada bir arkadaşta da 520 serisi var ama o modellerin arkası düz kapak olduğu için ssd takmak 510 serisi kadar kolay değil. 510 serisinde ayrıca hdd ve ram için küçük kapakçıklar var. oldukça işi kolaylaştırıyor.
  • SequentiaL kullanıcısına yanıt
    hocam mac os kurmak için gerekli bios ayarlamaları yapılması lazım. sanırım lenovo o ayarları açmıyor. bu durum lenovo'ya has değil. diğer üreticiler de böyle yapmakta.

windows'u uefi olarak kurmanızı öneririm. çünkü daha yeni bir sistem.
  • quote:

Pc lenovo muydu?

ideapad 510 modeli var bende de.aldığımda freedos tu.
    mac os nasıl yukleniyor.tarif edebilirmisiniz.
  • karadağlı123 K kullanıcısına yanıt
    yüklenmiyor hocam. usb bellek ile başlatıyorum ayarlar bölümü geliyor, ayarlamaları doğru oturtamıyorum. büyük ihtimalle bios kilidinin açılması gerekiyor.
     Lenovo ideapad 510 İncelemesi

Buyrun hocam bu bulutlanmada bir aorun görmemişler. Bir daha hiçbir şekilde lenovoya bulaşmam. Ben vatan bilgisayardan aldım vatan bilgisayardan da lenovodan da uzak durun. Yarın tüketici hakem heyetine başvuracağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.