Şimdi Ara

Lenovo ideapad 510 İncelemesi (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
25
Favori
83.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam teknik destek ekibi ile görüştüm. dediler otomatik olarak devreye giriyormuş. bir ayar yapmaya gerek kalmıyormuş. ama isterseniz geforce experence programından ayarlara girin. oradan oyunlar sekmesini tıklayıp optimum oynanabilirlik ayarlarına bir göz atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 21 Şubat 2017; 17:52:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

hocam teknik destek ekibi ile görüştüm. dediler otomatik olarak devreye giriyormuş. bir ayar yapmaya gerek kalmıyormuş. ama isterseniz geforce experence programından ayarlara girin. oradan oyunlar sekmesini tıklayıp optimum oynanabilirlik ayarlarına bir göz atın.

hocam teşekkür ederim. otomatik devreye giriyor olması sanırım oyunlarda sıkıntı cıkartıyor bırıncı ekran kartın ıntel olması kotu bır durum dırek nvidia ile başlasa böyle sorunlar olmayacak
  • Aldığımız laptopun mbr sistemle gelmiş olması normal mi? Acaba eski bir hdd takılmış olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Bende Lenovo IdeaPad 510 alarak aranıza katıldım. Ürün kodu 80SV00F6TX.
    Freedos olarak gelen üründe i7 7500U işlemci, 8 Gb Ram ve 4 GB GPU var.
    Alır almaz 5400 devirli 1 TB diski 180GB'lık Intel SSD ile değiştirdim.
    Şu ana kadar çok memnun kaldım. Işık hüzmesi sorunu benim bilgisayarda yok, alacak arkadaşlar için bu yüzden ürün kodunu yazdım.

Win10 kurdum ancak Win7 desteklememesi büyük eksiklik. Keşke driverları olsaydı ve Win7 kurabilseydim.
  • merhaba arkadaşlar bende aranıza katıldım.
    sormak istediğim bir sorum daha önce ki sayfalarda geçen ses yüksekliğini arttırmak için bilgisayarda Harman'ı arattığımızda çıkan programı açarak sesi yüksekltebileceğimizden bahsedilmiş.
    ben bilgisayarımı free-dos aldığım için bilgisayarda böyle birşey yok.
    bu Harman programını/seçeneğini indirebileceğimiz bir yer var mı ?
  • halilcan5594 H kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam ben bu programı indirmedim windows güncelleme ile otomatik olarak yüklendi. isterseniz windows güncellemeyi çalıştırın. programın adı audio by harman.
  • Merhaba arkadaşlar ben de 80sv00f6tx ile aranıza katıldım beni çok rahatsız eden bir durum var diğer arkadaşlar fanı sessiz çalışıyor demiş ama bana o kadar da sessiz gelmedi oyunlarda ses çıkması normal ama hiçbir uygulama açık değilken fan sesi beni raharsız ediyor sizde de öyle bir sorun var mı varsa çözümü nedir acaba ben windows u yanlış mı kurdum da böyle oldu

• Darksiders26 D kullanıcısına yanıt
    bende öyle bir sorun yok hocam. isterseniz servis ile görüşün, durumu anlatın ona göre hareket edin. windows ile alakası olacağını düşünmüyorum. sanırım kulaklarınız çok hassas.
  • Merhaba arkadaslar, ben de gitti gidiyor ofissbilgisayardan ip510 80sv00f8tx modelini Free dos olarak siparis ettim. Windows 10 nasil kurabilirim. internetten bakinca 500 tl fiyatlar var, cd key icin dr 50 60 tl gibi fiyatlar var. 500 tl vermek yerine windows 7 kirik yuklemek mantikli olabilir mi? Free dos alan arkadaslar nasil bir yol izliyor? Tesekkurler...

• triana T kullanıcısına yanıt
    hocam burada arkadaşlar orijinal windows 10 key satıyorlar ucuza. onlardan alıp kullanabilirsiniz.
  • Cevap icin tesekkurler, burada dedigiiz genel forumda mi? Var mi bir isim? Bir de gittigidiyorda, kinguinde ve forumlarda satanlar var, hangisinden almak daha mantikli, cdkeyin genel olarakelde patlama ihtimali de var mi? Subject lenovo laptop ama free dos alacak arkadaslar icin de yararli olacaktir.

• 12gb gtx940mx 4gb ramli versiyonunu kullanıyorum 2 aydır.

1- PC kesinlikle ortalamanın üstünde fan sesiyle çalışıyor. Asus laptopum var aynı segmentte 12gb i7li onun yanında resmen çok bağırıyor.

2- i7, 4gb ekran kartı ve 12gb ddr4 ram gibi özelliklerle göz boyasada kesinlikle oyun oynamak isteyenler için tatmin edici değil. ekran 1080p ama 1080p de oyun oynarım gibi hayalleriniz olmasın. 1080p de son 5 yılın hiçbir oyununu low ayarların üstünde oynanabilir fpslerde çalıştırmaz. Çöz. 1366x768 e getirip medium-high arası rahat oynayabilirsiniz.

3- Malzeme kalitesi genel olarak iyi. Klavye basma hissiyatı açısından iyi, ışıklı olması iyi tek bozan tarafı sağ shift tuşunun saçma sapan konumlandırması. Ona da 1-2 ay kullandıktan sonra alışıyorsunuz. Alışana kadar hay ben seni oraya koyanın... gibi laflar etmeye hazır olun :)

4- Ekran mat ve kesinlikle gözü rahatsız etmiyor. Uzun süre pc başında geçirenler için sağlık açısından avantaj.

5- İlk defa lenovo ürünü aldım, pişman mıyım? Hayır, ürün işimi fazlasıyla görüyor. Ama paramın karşılığını aldığımı hissediyor muyum? Ona da hayır. Bu döviz kuru mahvetti. Bu fiyata bundan çok daha kaliteli ve güçlü ürünler almamız gerekir.
    Parayı ağaçtan toplamıyoruz.

6- Son olarak Az kalsın unutuyordum. Cihazla birlikte gelen 5400rpm hdd beş para etmez. Hem sesli çalışıyor hemde performans yerlerde. Şu parayı ödedikten sonra daha iyi bir çözüm olması gerekirdi. Şimdilik katlanıyorum ama kafam attığı yerde gidip ssd alırım. Kaçınılmaz son. HDD ye yüklenen işlerde performans düşüklüğünü dibine kadar hissettiriyor çünkü. Windows startup listeniz kalabalıksa ve masaüstünüzde bir hayli doluysa eğer, açılışta iyi bekletiyor. O hızlı açılma hikayesi bir ilüzyon yani, pc nin kullanılabilir hale gelmesi dediğim gibiyse rahat 3dk yı geçiyor. Yani power tuşuna bastıktan sonra masaüstünü görme süreniz kısa ama masaüstünün kullanılabilir hale gelmesi en az 2-3dk. Windows startup taskleri azaltın ve masaüstünde evrak depolamayın o zaman biraz daha rahatlar.

Benden bu kadar. Katkı yapmak istedim. Herkese bol kazançlı ve tatmin edici alışverişler dilerim.

• triana T kullanıcısına yanıt
    çok aramama rağmen bulamadım hocam. denk gelirse size yazarım tekrardan.
  • born2bemad kullanıcısına yanıt
    3. madde de olan shift tuşu konusunda kesinlikle haklısınız. ben genelde bakmadan yazdığım için büyük harf yaparken yukarı yön tuşuna basıyorum çoğu zaman.

6. madde de olan hdd konusunu ben SSD ile aştım. tavsiye ederim. çok fark ediyor. adeta nefes alıp verene kadar bilgisayar kullanıma hazır hale geliyor. içinden çıkan HDD'i 15 TL'lik bir aparat ile taşınabilir HDD'e dönüştürdüm.
  • Beyler ben ram almayı düşünüyorum, geçen ram kapağını açtım ancak tek modül görünüyor.İşin komik yanı 4GB yazıyor üzerinde eminim ancak cihazda 8gb ram var.

Eski laptopta slot çok rahat görünüyordu, bunda farkedemiyorum 2.slotu tam olarak. 16GB alıcam HB den galiba ama cidden kafam karıştı biraz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ssd slotu varmı bu pcde yoksa hddyimi çıkarıcaz illa

• quote:

Orijinalden alıntı: cemozgendh

Ssd slotu varmı bu pcde yoksa hddyimi çıkarıcaz illa

dvd sürücüsünü çıkarıp kutuyla oraya takabilirsiniz. arkadaşlar sanki 3 4 sayfa önce paylaşmıştı kutu örneğini.
  • 6200û ve. 4gb ekran kartı modelinde lolde ve csgoda nasıl fps alırım?

• karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Hangi ssdyi kullanıyorsunuz

• cemozgendh C kullanıcısına yanıt
    Sandisk ultra 2 120 gb sata 3 ssd kullanıyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.