Şimdi Ara

Lenovo ideapad 510 İncelemesi (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
25
Favori
83.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karakabus_

SSD ile kullanırsanız daha rahat edersiniz. dediğiniz programları çalıştırmak 5400 rpm HDD ile işkenceye dönüşebilir.

mevcut kasada 1tb lık hard diski çıkarmadan 2. bi ssd hard disk takılıyor mu? (zannetmiyorum ama )

çünkü yüksek miktarlı bi ssd almak el yakar şu anda...
  • serhanuygur kullanıcısına yanıt
    Notebook Extra SATA HDD Yuvası alıp DVD yuvasına takılabilir.

bunun gibi --->http://www.hepsiburada.com/akasa-n-stor-notebook-extra-sata-hdd-yuvasi-12-7mm-ak-oa2ssa-bk-pm-bd131138

not: bunlar 2 ölçüdedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

Notebook Extra SATA HDD Yuvası alıp DVD yuvasına takılabilir.

bunun gibi --->http://www.hepsiburada.com/akasa-n-stor-notebook-extra-sata-hdd-yuvasi-12-7mm-ak-oa2ssa-bk-pm-bd131138

not: bunlar 2 ölçüdedir.

bu gösterdiğiniz Lenovo için mi? çünkü kapağın modeli farklı. bendeki alt tarafı içeri doğru kıvrımlı. .

dvd yerine hard disk takma işini bendeki mcbookpro da yapmıştım ama onda zaten dış parça olmadığı için kolaydı da, bunda dvd nin kapağı da gidcek.

nasıl oluyor acaba o?

• serhanuygur kullanıcısına yanıt
    hocam bunlar 2 ölçüde olup, biri 9.5 mm. diğeri 12.7 mm. muhtemelen sizinkine 9.5 mm olur yeni modeller daha ince olduğu için. 12.7 mm. eski modeller için oluyor genelde. yine de bir araştırın.

kapak konusuna gelecek olur DVD kapağını çıkarıp, Notebook Extra SATA HDD Yuvasına monte ediyorlar izlediğim videolarda. biraz zor oluyor. DVD kapak yapısına göre değişiyor zorluk derecesi.

bu arada almış olduğum LENOVO NB IP 510-15IKB 80SV00F4TX elime ulaştı. güzel birşeye benziyor akşama HDD çıkarıp SSD takacağım.
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun

benimkine de öyle bişe yapmam lazım sanırım.

SSD li i7 mac book pro dan sonra resmen açılması bir asır sürüyor gibi geliyor. daha premiere e hiç girişmedim...
  • fox-03-34 kullanıcısına yanıt
    hocam bende buna benzer lenovo laptop aldım modeli farklı olabilir. windows 10 pro kurdum driver ve güncellemeleri yaptım. bios güncellemesini yapamadım bir türlü. yapmak istediğimde uefi mode error gibi hata veriyor. ben windows'u kurarken bios ayarlarında değişiklik yaptım. laptobu usb'den başlatamadığım için uefi modu kapatıp legacy support yaptım. neden bios güncellemesi olmuyor?
  • Arakdaşlar bu laptopu önerir misiniz? %60 Oyun ve %40 günlük kullanım için.
    asus k555uq bu pc ve msi cx62 arasında kaldım. ama msi hem internetten alınıyor hem freedos ondan dolayı negatif bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ...Ali...

Bence alma 4 ay oldu satmayı düşünüyorum. Benim amacım okula rahat taşıyabilceğim ve GTA5 oynayabilceğim bi cihaz almaktı o yüzden 4GB ekran kartlı modelini seçtim fakat hem ağır hem de GTA5 1600*900 Normal de 15FPS alıyorum. Oyun oynamak istersem Dying Light Mediumda ölüyor pc , mecbur low. Witcher 3 Low. Euro Truck 2 de yüksekte sadece. Durum bu ben memnun değilim ayrıca hoparlör berbat.

hocam 940mx kötü bir ekran kartı değil aslında. siz yüksek çözünürlükte oynamak istediğiniz için mi o kadar düşük fps aldınız? 1366x768 de ne durumda?
  • Buradaki yorumları okuyunca gidip aynı konfigürasyona sahip Acer F5-575G 5105 i alıp geçesim geldi..Ne bu yaa.. Lenova dedik , şikayetlere bak..Asus dedik ,kasa menteşe sorunu var..Allak bullak olduk..Tamam ben sorunsuz GTA5 de oynamak istiyorum..videoda izlemek istiyorum..Sınırı yok mu bu işin..
  • kemalege2000 K kullanıcısına yanıt
    Hocam rahat oyun oynamak istiyorsanız gtx 950m ekran kartından aşağı olan model almayın. Bu da oynatır ama gtx 950m ile daha rahat oynarsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar dvd romun yuvası kaç mm büyük ihtimal 9.5 mm dir. samsung 750 evo 120 gb ssd almayı planlıyorumda hard diski optik sürücünün yerine takacam
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/notebook-2-harddisk-icin-yuva-kutu-9-5mm-slim-ssd-kizak-dvd-hdd-ssd-extra-yuva-kutu-255728394#product-detail bu aparat işime yarar mı
  • Arkadaşlar iyi günler.Benim elimde de lenovo ideapad 510 80SV00H5TX modeli var.Bende 240 Gblik bir SSD takmak istiyorum.

Nasıl bir ssd almalıyım?

Hangi bağlantılara sahip olmalı?

Bilgisayarım neresine takabilirim?

Win10 hazır kurulu geldi,taktıktan sonra windowsu nasıl ssd ye kurarım?

Hdd nin içindeki dosyalarım silinir mi?

Bu işlem garantiyi bozar mi?

Lenovo teknik servisi bu kurulumu yapar mi?

Aklımda deli sorular var,yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drwho123 kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam. öncelikle hayırlı olsun.

ssd için bunu tavsiye ederim.http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-ii-240gb-550mb-500mb-s-sata-3-ssd-sdssdhii-240g-g25-p-BD801662 ben bunun 120 gb olanını kullanıyorum ve de çok memnunum.

SSD'yi bilgisayarın altındaki hdd olan yere takabilirsiniz. bunun için HDD'den feragat edeceksiniz. takması çok kolay. tek vida sökülüyor. bu işlem garantiyi bozmaz, bizzat kendim sordum. ram ve hdd değişimlerinde garanti bozulmuyor dedi servis.

win 10 kurulu geldiğine göre muhtemelen uefi mod ile kurulum yapılmıştır. (açılışta lenovo logosu ile açılıyor değil mi.)

hdd 'i ssd'ye klonlamaya gelince EZ Gig IV Windows Version adlı programı kullanabilirsiniz. internette okuduğum kadarıyla gayet başarılı bir program direkt olarak HDD olduğu gibi SSD 'ye klonlıyormuş. hiç denemedim zaten ihtiyacım da olmadı.

buradan indirebilirsiniz. --->https://www.apricorn.com/upgrades/ezgig

klonlama içinde böyle bir aparata ihtiyacınız var.http://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/25-sata-hdd-kutusu-P79024663
    bunu alıp içine SSD'yi takıp usb ile laptoba bağlayın. sonra yukarıda dediğim programla yönergeleri izleyerek klonlama yapabilirsiniz. klonlama işlemi dosyalarınıza bağlı olarak uzun sürebilir.
    klonlama işlemi bittikten sonra aparattan ssd'yi çıkarıp laptoba takabilirsiniz. boşta kalan HDD'i ise o aparata takıp biçimlendirerek taşınabilir hdd olarak kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 7 Şubat 2017; 10:30:2 >

Hocam, öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz klonlama işlemi için öncelikle ssd yi takacağım, sonra hdd yi kutuya takip usb kablosunu bilgisayara takacağım sonra power tuşuna basacagim sonra klonlama programıyla bilgilerimi ssd ye aktaracağım.sonra hdd yi çıkaracağım.

Doğru anlamış mıyım?

Bu işlemi yaptıktan sonra herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu?

Win 10 ssd ye kurulmuş olacak mi?

Daha sonra format atma durumunda sıkıntı yaşar miyim?

Ve alacağım ssd nin bağlantı türü ne olmalıdir?

Şimdiden teşekkürler...

• drwho123 kullanıcısına yanıt
    Klonlama işlemi yapmadan laptoptan hdd çıkarma zaten olmaz. Ssd yi alacağın o kutuya takıp usb ile laptopa bağlayacaksın. O dediğim program ile klonlama işlemini yapıp bu işlem bittikten sonra ssd yi o parçadan çıkartıp laptopa takacaksın.
    Laptopu açmadan kontrol etmeden hdd biçimlendirme yapma. Emin ol çalışıp çalışmadığına. Windows 10 ile format tarihe karıştı hocam. Ayarlardan sıfırlamak çok kolay artık.
    Ssd lerin hepsi olur hocam.

Çok teşekkür ederim hocam,iyi forumlar...
  • ets2 de düşükte bile 40 fps alıyorum bu sorunu yaşayan varmı 940mx i5 li versiyon
  • emrekosem E kullanıcısına yanıt
    Hocam acaba güçlü grafik kartı ile mi oynuyorsunuz ona baktınız mı belki de intel grafik kartı ile oynuyor olabilirsiniz
    Bu kadar güçsüz olmaması lazım
    Ben o oyunu kıytırık gt630 grafik kartı ile normal ayarlarda oynuyordum

• Oyun ve günlük kullanım için i5 7200u 2 gb 940mx li bu PC'de karar kıldım. Mediamarktta gece indirimi olursa alacağım inşallah

• Rena34 kullanıcısına yanıt
    ağır grafikli oyunlar için almayın hocam. en azından gtx950m ekran kartlı modellere yönelin.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.