Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad 5 Ryzen 7 5700U (5.700TL) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
11
Favori
54.150
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekran kartı dahili, harici yok. AMD Radeon ekran kartı var. Vega 8 tadında olduğuna dair inceleme sitelerinde buldum. Csgo yu oynattığı söyleniyor. Pubg oynayanda var. Fifa veya pes in durumu nasıldır onu bilemiyorum. Sistem gereksinimlerine bakmak gerek.

Ekranı IPS

• An itibariyle laptop elime geçti ve ilk görüntüsü, verdiği his inanılmaz iyi. Laptop çok hızlı dakikalar içerisinde windowsu kurdu. Onun dışında yaptığım tüm işlemlerde inanılmaz seri. Oyun performansı değerlendirmek henüz mümkün olmadı. Fakat benim gibi oyun oynamaya çok vakti olmayan ve iş için kullanacak olan arkadaşlara tavsiye edebilirim. Araştırmalarım sonunda kullanıcı yorumları oynatır diyorlar küçük oyunları

• Arkadaşlar Type c üzerinden şarj olabiliyor mu bu cihaz?
  • mura2163 kullanıcısına yanıt
    Hiç denemedim ama şarj ediliyor diye biliyorum
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam  

• Oyun oynarken işlemci %20 lerde. Ram %95 😁
  • mura2163 kullanıcısına yanıt

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_14ALC05?M=82LM006ETX

ürün linkinin standart ports kısmında USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery 3.0 and DisplayPort 1.2) yazıyor.

power delivery 3.0 için araştırma yaptığımda 100W seviyesine kadar enerji aktarabilen ve çeşitli teknolojilerle en verimli aktarım imkanını sunar diyor.

bu arada lenovo müşteri hizmetleri ile yaptığım canlı sohbet yazışmalarında elemanın acemi ya da bilgisiz olduğunu anladım. laptobun seri numarasını verdiğim halde bana 8. nesil intel U işlemcili laptobun özelliklerini gönderdi.  

• Japonya kullanıcısına yanıt

bende deneme amaçlı asphalt 9 oyununu indirdim. grafikler full veya ona çok yakın bir şekilde takılma olmadan oynadım.

• Selam arkadaşlar 2 sorum var cihazla ilgili:

1- Webcam ses/görüntü kalitesi nasıl? Malum zoom çağındayız bu önemli.

2- Video edit/render deneyen oldu mu? İşlemci performansı nasıl? Ram'i çok korkutuyor beni.

Teşekkürler,

• Lenovonun bu cihazı çok iyi işlemcisi evet SSD de yeterli .Fakat gözlerden kaçan bir durum var oyun oynayacaklar için bu ram bu cihaza yetmez bence. dahili ekran kartı mevcut 8gb dan çalıyor.Bunu göz önünde bulundurmak gerek.
  • Bu cihazı oyun için alacaklar kesinlikle almasın. CS GO Valorant falan oynatır ama güncel oyunları oynatamaz sebebi ise kesinlikle ekran kartı değil 8GB Ram maalesef.

COD Warzone ve Apex Legend denedim bu iki günde. Youtube üzerinden izlediğim videolarda bu oyunlar bu işlemci ve dahili ekran kartı ile gayet iyi oynanabiliyordu ama ramleri 16gb tı hep.

benim deneyimlerime göre:

Eğer biostan ekran kartı ram'i 512mb iken cod warzone açılmıyor hiç. oyuna başladığı anda atıyor oyundan.

Eğer 2GB seçersem oyun başlıyor maç öncesi antreman oynanıyor ama uçaktan atlar atlamaz oyun hata veriyor. ve en düşük ayarlarda bu oluyor.

apex legend olabilecek en düşük ayarlarda ve 2gb Vram seçili iken 30fps veriyor.

işlemci daha %50 60 kullanımda iken ram %100 oluyor. Kesinlikle 8Gb ram bu işlemcinin ayağına vurulmuş bir pranga. nerdeyse ram yüzünden işlemciden yarı verim alınıyor.

eğer oyun oynamak için alacaksanız kesinlikle 16GB ram modellere yönelin. Bu pc sizi üzer.

Ama günlük işler ve office için bu aletin f/p olarak rakibi yok. Piyasanın en iyisi

• Oyunu çok dert etmeyin. Alın bir Geforce Now üyeliği. IPS ekranda keyifli şekilde donanım derdi olmadan oynarsınız

• LacWer L kullanıcısına yanıt

RAM'lerin lehimli olmasını kafanıza pek takmayın hocam. lehimli ram macbook harici laptoplarda yeni yeni yaygınlaşmaya başladığından ileride buna da çözüm getirecekler emin olun. macbook ram değiştirme işlemi ile aynı olduğunu düşünüyorum. acaba bios kilidi var mı bilmiyorum.

cpu-z programı ile RAM'e baktığımda dual channel yazıyor. 2 adet lehimli RAM mi var anlamadım ki eğer öyleyse 1 tanesini ileri de yükseltirsek oyunlarda bayağı fark edecektir. tabi ehil kişilere bunu yaptırmak gerekiyor.

• SchzophreniC kullanıcısına yanıt

aşağıdaki videoda bu laptobun intel versiyonu var ve render aldığını söylüyor 10 dk'lık videoyu 10 dk'da render almış. amd işlemci intel işlemciden daha performanslı olduğunu düşünürsek bu süre daha da kısa olacaktır.

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-1135G7-vs-AMD-Ryzen-7-5700U/3830vs4156

ses-görüntü kalitesine gelecek olursak standart seviyede denilebilir. kaliteli bir görüntü ve ses performansı beklemeyin ama bir çözüm var. droidcam uygulaması ile akıllı telefonunuzun ana kamera ve mikrofonunu pc'ye bağlayabilirsiniz. ben denedim, gayet güzel oluyor.

• Buna uygun güzel type c modeli markası var mı acaba? Alan biri olabilir.

• Arkadaşlar çok fazla oyun oynayan biri değilim. LOL ve Asphalt 9 gibi oyunları kaldırır mı merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Arkadaşlar çok fazla oyun oynayan biri değilim. LOL ve Asphalt 9 gibi oyunları kaldırır mı merak ediyorum.

Lolde 200 fps gördüğüm oldu. Cs go 1080p de 120 fps. Gta 5 1080p de sabit 55 60 fps. Lenovo vantage uygulamasından performans moduna alınca daha da iyi oluyor. Oyun performansı beni fazlasıyla tatmin etti. Sorunuza gelecek olursam asphalt 9'u çerez niyetine açar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Japonya -- 12 Mayıs 2021; 15:17:42 >
  • oyundayken fan ne durumda rahatsız edici seviyelerde mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mura2163

Arkadaşlar Type c üzerinden şarj olabiliyor mu bu cihaz?

evet olabiliyor. Bu modelin farklı bir versiyonu kullanıyorum denediğim 2 sarj aletide sarj ediyor cihazı. Biri 27 watt biri 60 watt. 27 watt olan uyarı veriyor yetersiz kaldığı için. 60 watt ile sarj oluyor. pd 3.0 destekli olması gerekiyor alırken dikkatli olmakta yarar var..

• Teşekkürler hocam. 65wlık gan ufacık şarj aletleri varmış. Onlardan almak lazım  

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.