Şimdi Ara

Lenovo Ideapad 5 14ITL05 FIRSAT (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
505
Cevap
1
Favori
25.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kurulum yapıyorum şu an. İlk izlenim; cihaz çok hoş, gerçekten doğru bir karar vermişim
    Lenovo Ideapad 5 14ITL05 FIRSAT

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dream Machine

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_yoga-slim-7-14-ryzen-7-4800u-1-8-16gb-ram-1tb-ssd-fhd-win-10-laptop-platin-gri-82a20053tx-1211044.html?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIoZSAoOrD7wIVzNvVCh3OlA8qEAAYAiAAEgLekfD_BwE

Hocam aslında ben sadece office işleri, web surfing, arşiv dosyaları ve multimedya için almayı düşünüyorum. Oyun oynamam. Oynayacağım tek oyun da Football Manager olur. Aslında bu dediğim işleri 5000-6000 liralık makinelerde de yaparım ama ben işlerimi genellikle dışarıda halledeceğim için ultrabook sınıfında, Macbook kalitesine yakın bir cihaz arıyorum. Uzun yıllar boyunca kullanmak istiyorum. Macbook noktasında ise birçok uygulamanın M1 işlemci ile uyumlu olmaması beni geri adım attırıyor.

Evet 6000-7000 arasına benzer performans veren laptop bulabilirsin muhtemelen aradaki fark işte kasa kalitesi, biraz daha hafif olması, birde internal componentleri bir tık daha iyi muhtemelen alt serilere göre. Birde ekran panelinin parlaklık seviyesi farkediyor biraz, uzun vadede aradaki farka değer diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ademis

Kurulum yapıyorum şu an. İlk izlenim; cihaz çok hoş, gerçekten doğru bir karar vermişim

hadi hayırlı olsun hocam tekrardan.

• redaslan R kullanıcısına yanıt
    Sağ olasın, ikimiz için de hayırlı olsun. Mutlu günlerde kullanalım

• Hayırlı olsun güzel seçim yapmışsınız.

Bu arada benim laptop için yurtdışından yedek 2 tuş ve tuşların altındaki plastik mekanizmadan almıştım. Temizlerken tuşların birinde, altındaki bu içiçe geçmiş plastik kırıldı, o kırılınca tuş yerine de tam oturmuyor, dikkat edin. Bu aldıklarım benim modele uymadı sizinkilere uyuyor %99, rengi vs sizin klavye ile aynı. İhtiyacınız olursa pm :)

• Bilgisayarı alan arkadaşlara iyi günlerde kullanmalarını dilerim.

Az önce gezinirken Hepsiburada'da konudaki bilgisayarın 8gb ram - 256 GB SSD ve harici ekran kartsız modelinin de 4999 TL olduğunu gördüm. Değerlendirmek isteyen olabilir diye yazmak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forcsf F kullanıcısına yanıt

psref'ten kontrol ettim modein bataryası da 44.5 w bu arada yani daha küçük. ama panel aynı. HB yine aydınlatmalı klavye yazmış ama non-backlit klavyesi.

• Teşekkürler. Çok detaylı incelemediğim için bataryayı fark etmemiştim. Almayı düşünebilecek arkadaşlar için yanlış bilgi olmasın.

• bu cihazı type c çıkışından 65w type c adaptör ile şarj edebilme imkanımız var mıdır dostlar ?

• Kamerada koruma kapağı var mı? YOksa TÜrkiye modeline koyulmamış mı?

• ThunderGod kullanıcısına yanıt

kamerada sürgü şeklinde koruma kapağı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ademis -- 23 Mart 2021; 18:9:33 >
  • Hocam peki bunda atıyorum cs go gibi bir oyun oynasak acaba ne kadar süre sonra ısınmadan kaynaklı sorun oluşur? böyle bir deneyiminiz var mı acaba

• lprsln.vrc kullanıcısına yanıt
    Oyun için bir şey diyemem. Bilgisayar dün geldi daha çok yeni. Ama ben oyun da oynamayacağım.

• lprsln.vrc kullanıcısına yanıt

hocam selamlar bugün 2 saat kadar cs go oynadım harici klavye kullandığım için ısınma hissetmedim ama low ayarlarda 150 fps altına hiç düşmedi average 200 fps civarıdır

• PS kullananınız var mı? Ne durumda performans?

• quote:

Kurulum yapıyorum şu an. İlk izlenim; cihaz çok hoş, gerçekten doğru bir karar vermişim

hocam tpye c ile sarj oluyor mu bilgisayar

• Yabancı bir incelemede typeC ile şarj ediyordu ama ben denemedim açıkçası,tam öğrenmeden ne olur olmaz diye.

• quote:

Yabancı bir incelemede typeC ile şarj ediyordu ama ben denemedim açıkçası,tam öğrenmeden ne olur olmaz diye.

Evde ablamda lenova kullanıyor onunki sarj olmuyor bende video da gördüm sormak istedim hocam sanırsam bu da normal sarj aleti ile olmayacaktır. Teşekkürler cevabınız için

• Ben de bu modelin 8gb ram 256 ssd ve Iris Xe graphics ile donatılmış modelini gördüm 4999tl güncel fiyatı bulunmakta, az önce sipariş verdim. Teşekkür ederim cevaplarınız için. Ben de gelince cihaz, fotolarını ve yorumlarımı eklerim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.