Şimdi Ara

LENOVO IdeaPad 320-15ikb vs ACER A515-51G-51RY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu iki cihaz arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz?
    Yada bu fiyatlarda başka bir cihaz tavsiye edermisiniz Max 2900₺

1-https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-320-15ikb-intel-core-i5-8250u-8gb-1tb-mx150-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-81bg00mutx-p-HBV00000A2CJ8?magaza=Hepsiburada

2- https://www.teknosa.com/urunler/125039432/acer-a515-51g-51ry-intel-core-i5-8250u-16ghz-4gb-1tb-geforce-mx150-156-notebook

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunuss121 -- 2 Haziran 2018; 23:6:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevap yok mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fiyatindan cok kullanicilarin yorumlar onemli bence. Lenovo daha iyi gibi o konuda

• Bende mimarlık okuyan bir arkadaş için max 3000 bandında bunları inceliyordum verdiğiniz lenovonun işlemcisi U değilde HQ olsa gayet güzel olacaktı ancak şu an için düzgün bir alternatif bulamadım o lenovoyu alacak gibiyim. Siz ne yaptınız acaba?

Biraz daha tuzlusu,
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-legion-y520-i5-7300hq-25ghz-8gb-156gtx1050-80wk014utx-P216712500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XahMeram -- 20 Haziran 2018; 2:33:33 >
  • Bende aynı ikilinin arasında kaldım.
    Aralarındaki farkları sayacak olursak;
    - Lenovo'nun ekranı TN ve 720p çözünürlüğü var.
    - Lenovo'da 8GB DDR4 Ram var.
    - Lenovo'da DVD Sürücü var.
    - Lenovoda 2 tane USB 3.0 ve 1 tane USB Type-C girişi var.
    - Lenovo'nun hava giriş ve hava çıkış boşlukları:

#
    - Acer'in ekranı IPS ve 1080p çözünürlüğü var.
    - Acer'de 4GB DDR4 Ram var.
    - Acer'de DVD Sürücü yok.
    - Acer'de 2 tane USB 2.0, 1 tane USB 3.0 ve 1 tane de USB Type-C girişi var.
    - Acer'in hava giriş ve hava çıkış boşlukları:

Sizce hangisi daha az ısınma yapar?
    Kullananlar veya önerileri olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

NOT: 8GB Ram ve DVD Sürücüye sahip olmasından ve ayrıca tasarımının daha hoş olmasından dolayı Lenovo IdeaPad 320-15IKB modelini almış bulunmaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkn64 -- 21 Haziran 2018; 16:53:52 >

• frkn64 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de lenovo almayı düşünüyorum. Memnun musunuz? Bir sıkıntısı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: canınıyerim

Hocam ben de lenovo almayı düşünüyorum. Memnun musunuz? Bir sıkıntısı var mı?
    Dostum gayet memnunum herhangi bir sıkıntısı yok şimdilik. Hepsiburada'ya yazdığım incelemeyi buraya da bırakıyorum:

quote:

Ürünü almadan önce hemen hemen aynı özelliklere sahip Acer'in A515-51G-51RY modeli ile bu Lenovo arasında kaldım. Bu cihazın 8GB Ram ve DVD Sürücü artıları vardı, ayrıca tasarımı daha hoş duruyordu. Dolayısıyla bu cihazı aldım. Birkaç gün test ettim, artıları ve eksileriyle yazacağım. Artıları; + Çok hoş ve ince bir tasarıma sahip, kullanılan malzemenin kalitesi iyi. + Diğer alanlarda olmuş fakat bende HDD'de herhangi bir ses sorunu yok. + Oyunlarda ısınma düzeyi oldukça iyi, bu kadar iyi olacağını beklemiyordum. GTA 5'i yarım saat yüksek ayarlarda oynadıktan sonra İşlemci: 68, Ekran kartı: 62 dereceydi. Zamanla bu düzeyler artacaktır fakat bir laptopa göre oldukça iyi. + Yazılımsal olarak Lenovo'nun Vantage uygulaması hoşuma gitti, tüm driverleri bulup yüklüyor.(Windows mağazasından indirebilirsiniz) + Yansımasız TN ekran güzel görünüyor, renkler canlı. Eksileri; - 720p ekran çözünürlüğü. - Klavye ışıklandırması yok. - İlk geldiği gün açtığımda fandan bir cızırtı sesi geliyordu büyük ihtimal içerde birşeye sürtüyordu, ses uzaktan duyulabiliyordu fakat birkaç gün kullanımdan sonra ses gittikçe azaldı, şuan hava çıkışının olduğu yere yaklaşınca duyabiliyorum. Ses azalmasaydı garantiye gönderecektim fakat artık rahatsız edici düzeyde değil. - Anakartta UEFI yok. - USB slotu az. DVD sürücünün yanına birkaç tane daha slot yapılabilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkn64 -- 3 Temmuz 2018; 16:37:17 >

• frkn64 kullanıcısına yanıt
    Ozelden msj yazmada sikinti oldugu icin konuyu hortlatacagim.bende lenovo almayi dusunuyorum .kdv indirimini kacirdik bidahakini bekleyecegim.ayda bir yapiyorlar sanirim.bir kac soru soracagim.hdd pc yi cok kasiyormu.acarken yavas aonrasinda sikinti yok diyende var.chrome acarken kasiyor diyen birinede rastladim.pubg gibi agir oyunlari denedinmi denesiysen nasil performans aldin cogu kisi ekranin hd olmasindan yakiniyor.ekrani nasil.ben yeterlidir diye dusunuyorum.cevap verirsen cok memnun olurum

• aceri alırsanız eğer ekran artısı yüzünden kasa kalitesinden taviz vermiş olacaksınız, kasada tam kaliteyi hissedemezsiniz acerde
    eğer oyun oynayacaksanız (oynamasanız bile) 8gb ram takviyesi öneririm yoksa sıkıntı çıkabilir laptop çalışırken bile takılabilir
    lenovoyu alacak olursanız ekran eksisi yüzünden kasa bir tık daha kaliteli olacaktır, ısı problemi yok lenovoda (kullanıcısıyım)
    ekranı hd olabilir ama fhd'yi pek aratmaz
    kısaca sizlere şöyle söyleyeyim biraz daha kaliteli ve şık görünüşlü istiyorsanız lenovo
    eğer dış görünüşü önemli değil daha yüksek çözünürlük istiyorsanız aceri alın derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.