Şimdi Ara

Lenovo IdeaCentre 3 07ADA05 AMD masaüstü pc 1699 TL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
3
Favori
5.210
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ürün daha öncede paylaşılmıştı o zamanda yazmıştım.

35 w adaptörle geliyor ( yani pc niz elektrik harcamıyor )

işlemci 3. - 4. nesil i3 ayarında ( internet youtube sorun cıkarmaz )

vega 3 onboard ekran kartı ( bazı oyunları oynatır 300 -400 tl lik bir ekran kartı ayarındadır )

üzerinde wifi adaptörü var (nerden baksan 150 tl ) bunu destekleyen anakartta cok az

4 gb sodimm ram ve 256 gb ssd var. ( ikisi yaklaşık 450 tl )

içinden bildiğim kadarıyla klavye mause cıkıyor. cok ufak bi kasası var yer kaplamaz .

kısaca sadece bu tip bir anakart lı kasa için yaklaşık 1500 tl istiyorlar .

1699 tl ye rakipsizdir ... (bilgisayardan çok büyük bir beklentiniz yoksa ) 2. el pc alacağınıza alabilirsiniz.

oyun nasıl oynatır derseniz youtube de 3000g aratın bunun bir tık altında oynatır. bir 4gb ram daha eklerseniz pcniz biraz daha hızlanır.

• Hayırlı olsun hocam, eli yüzü düzgün bir android box oldu zaten 1000 lira, bu fiyata güzel görünüyordu. Ben almadım zira endişem sadece laptop işlemci ve anakartı olduğu için soğutma çözümü de laptop tipi verimsiz olur diye düşünmüştüm. Az önce incelemede baktım basit bir alüminyum bloğa 80mm fan takmışlar, siz elinize gelince bakar mısınız fazla ses yapıyor mu? Buna göre tekrar bu fiyatlara gelirse ikinci tvye multimedya diye koyabiliriz.

• Denizinbabası kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, ben bir tane kızıma online dersler için aldım 3-4 ay önce, sıfır ses ... Sonra evde çalışırken laptop yerine bunu kullanayım, boşuna laptopun pili aşınmasın diye bir tane de kendime aldım. Kulağını dayasan hafif bir ses duyulur ancak. Ram leri 8 GB yaptım, sorunsuz kullanıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mstfmrv M kullanıcısına yanıt

i5-3470 daha güçlü tabii ki. Eski olmasına rağmen 4 çekirdek ve 77W TDP değeri ile farklı bir seviyede. Gayet iş görür bir sistem 8gb ram ve 240gb ssd ile.

Lenovo'nun fiyatı da artmış zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Conacon

Merhabalar, ben bir tane kızıma online dersler için aldım 3-4 ay önce, sıfır ses ... Sonra evde çalışırken laptop yerine bunu kullanayım, boşuna laptopun pili aşınmasın diye bir tane de kendime aldım. Kulağını dayasan hafif bir ses duyulur ancak. Ram leri 8 GB yaptım, sorunsuz kullanıyorum.
    hayırlı olsun.
    ramları 8 yaparken 4 ün yanına bir dört daha mı aldınız yoksa 4 ü çıkartıp direk 8 mi taktınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayaz77 kullanıcısına yanıt
    1 tane 8 alıp onu bir bilgisayara tek başına taktım, oradan çıkan 4 ü diğer bilgisayara takarak onu da (4+4) 8 yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Conacon

1 tane 8 alıp onu bir bilgisayara tek başına taktım, oradan çıkan 4 ü diğer bilgisayara takarak onu da (4+4) 8 yaptım.
    cevap için teşekkürler.Peki 8 artı 4 12 veya 8 artı 8 16 gb yapılabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Ram'de sınır olduğunu sanmıyorum. 32 veya 64 bile yapılabilir. Sitesinde sınır olarak 16gb diyor ama onlar ölçülü yaklaşıyorlar genelde ram olayına. Zaten zamanla daha fazla bellek destekleyebilir tarzında bir ibare eklemişler.

https://psref.lenovo.com/Product/IdeaCentre_3_07ADA05?ViewSpec=true

• iyi fiyatlı bir fırsattı ama ihtiyaç yoktu yoksa alırdım

Bu bilgisayarda için başka Bir konu daha var, birkaç ay önce o konudan görüp almıştım ben de, 8 GB alıp toplamda 12 yapan arkadaş vardı diye hatırlıyorum, ben denemedim açıkçası ama olur elbette, 4+16 toplam 20 bile olur sanırım.

Pratikte bu bilgisayarda yapılacak işlemler sınırlı, o yüzden 8 alıp 12 ye yükseltmektedir yeterli olacaktır. Benim 8 ram zaman zaman %90-95 yüke erişiyor, belki bir 8 ram daha alıp iki bilgisayarı da 8+4 =12 yapabiliim.

• https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147236522

Asıl konu burada, ihtiyaç duyduğuniz bazı cevapları bulabilirsiniz belki.

• Kadima kullanıcısına yanıt
    Çağatayı çok da şaapmayın 😂😂
  • Beyler bu kasada 4k film izleyebilirmiyiz tv ye takıp media pc olarak kullanmak istiyorum mesela torrentten indirdim filmi 4k olarak hdmi ile tv ye bağlayıp 4k izleyebilirmiyim kasma donma olmadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fakir Kemancı

Beyler bu kasada 4k film izleyebilirmiyiz tv ye takıp media pc olarak kullanmak istiyorum mesela torrentten indirdim filmi 4k olarak hdmi ile tv ye bağlayıp 4k izleyebilirmiyim kasma donma olmadan

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadima

Alıntıları Göster

Hocam bu cihazı biliyorum tivo box bundan daha iyi onu düşünürüm alcak olsam ancak ben direk pc deneyimi istiyorum tv de filmimi indircem tarayıcıda direk sitelerden açabilceğim bir cihaz lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fakir Kemancı

Hocam bu cihazı biliyorum tivo box bundan daha iyi onu düşünürüm alcak olsam ancak ben direk pc deneyimi istiyorum tv de filmimi indircem tarayıcıda direk sitelerden açabilceğim bir cihaz lazım.

Alıntıları Göster

Bu cihaz ile 4K video açamazsın hocam. Android TV boxlara torrent yüklenebiliyor. İstediğin işleri yaparsın çok rahat. İlle de bilgisayar olsun dersen 4K için güçlü bir cihaz alman lazım ya da 1080P ile idare edeceksin.

• Fakir Kemancı kullanıcısına yanıt

Kısa Cevap evet oynatabilir. Dahili Vega3 gpu yetenekleri aşağıda

Lenovo IdeaCentre 3 07ADA05 AMD masaüstü pc 1699 TL
    Lenovo IdeaCentre 3 07ADA05 AMD masaüstü pc 1699 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t1g1n -- 17 Mayıs 2021; 12:41:21 >
  • t1g1n T kullanıcısına yanıt

BU ayrıntıları nerden görebilir hocam. netflix amazon video falan gayet ayrıntılı

• Kadima kullanıcısına yanıt

Yüksek çözünürlüklü video oynatmada CPU'dan ziyade GPU'nun donanım hızlandırması daha önemli hale geliyor. Bu kadar düşük tdp değerine sahip APUlardaki GPUlar bile 4K video oynatmada oldukça başarılı.

• Dahili Vega3 gpu sahip başka bir işlemci testine ait

https://androidpctv.com/review-amd-athlon-3000g-opinion/#VIDEO_AND_AUDIO_TESTS

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.