Şimdi Ara

LENOVO (IBM) 3000 V200 12.1' KULLANICILARI TOPLANTI ODASI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.000
Cevap
3
Favori
113.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: narec

ben de 15.4" lik modelini aldım. XP kurmak istiyorum. direk format atıp xp yükledikten sonra lenovonun sitesinden driverları yükleyince sorunsuz halloluyor mu?

Evet hallolur , yalnız bios dan sata hd kısmına "compatible" olarak değiştimen lazım yoksa xp sata diski görmez...
  • Bu arada işlemci 1mb önbellekli.intel'in resmi sitesinden baktım.

Ayrıca piyasadaki 802.11n nestekli nadir laptoplardan biri.Belki de tek.Bu en hızlı wifi 802.11 standardı oluyor.Tabi sinyal gücüde çok yüksek.
    http://forum.donanimhaber.com/m_1251663/tm.htm
  • Bu fiyata 12.1" notebook isteyenler için çok iyi fırsat bence de...Alan arkadaşlara hayırlı olsun...
  • kesinlikle bu fiyata böyle laptop yok.piyaasada.Şaka gibi.
  • arkadasım migrostan aldı

izlenimlerim olumlu yönde fakat cihaz vista yüklü geliyor

bence geldiği gibi xp kurmak en mantıklısı
  • cihazdan çok memnunum, kuş gibi hafif en önemlisi ankarada 5 adet servisi var ve sitede xp desteği maksimum, driverlar çok temiz kuruluyor. tek kusuru pili çok uzun gitmiyr olacak o kadar
  • ben de aldim bundan
    bekledigimden iyi cikti gercekten kasasi kaliteli ve saglam ,
    klavye de cok rahat(enter tusu kocaman )

vista performansi fena degil ama xp kuracam ben de
  • Arkadaşlar şu zamanlar bir laptop için ekonomik olan bir fiyat düzeyinde cihaz aramaktayım.migros da satılan bu 12.1 inclik dizustu için genelde olumlu yorumlar yapılmakta. Amacım internette surf ve office programlarını kullanmak. Yalnız kafama takılan 12.1 inc ekranının ufak oldugu yonunde. Gerci cihazı henuz gormedim ama, 14 ve 15.4 inc ekranı olan cihazlar bir video izlerken veya sayfaları okurken daha ferah olmazmı bu cihaza göre? Kullanana arkadaşların deneyimlerini ve fikirlerini almak isterim.

Saygılar
  • Aklıma gelmişken cihazı genelde mesaüstü olarak kullanacağım bu durumda pilini çıkarıp kullanmam uygun olur mu?
    teşekkürler
  • hayırlı olsun güzel aletmiş.. pil süresini deneyen var mı acaba?
  • 1.5 saat gidiyor malesef.Yedek pil sordom 150ytl ve 3-3,5 saat gidiyormuş yurtdışı forumlardan okuduğum kadarıyla.Alet çok iyi hala bulabilen varsa kaçırmasın gerçekten performansı da gayet ve gayet yeterli vistada bile,bu arada 2gb ram var bendekinde ona göre konuşuyorum.Verin bi 30ytl 1gb ram alın,keyfini çıkarın...
  • Ben pilini çıkardım ama bir tanıdığım laptopların pilsiz çalıştırılmaması gerktiğini söylemiş servisin biri, sanırım elektrik dalgalanmaları vs etkilenebilir, pil bariyer görevi görüyor olabilir.

12.1" e gelince evet 15."4 gibi olmuyor ama resim ve görüntü kalitesi kat kat daha keskin, ben 19" lcd ye aktardım görüntüyü 75 hz 1280x1024 şahane görüntü...

Hele parmak izi olayı çok hoşuma gitti admin şifremi unutacağım yakında :) büyük ihtimal stoklar hızla tükeniyor acele edin derim..

http://eticaret.e-ticaret-sistemi.com/RETRO_LENOVO_3000_SERILERI_ICIN_PIL_UID_884_.htm

buradanda 124 ytl ye pil fiyatı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 27 Nisan 2008; 22:34:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

Ben pilini çıkardım ama bir tanıdığım laptopların pilsiz çalıştırılmaması gerktiğini söylemiş servisin biri, sanırım elektrik dalgalanmaları vs etkilenebilir, pil bariyer görevi görüyor olabilir.

12.1" e gelince evet 15."4 gibi olmuyor ama resim ve görüntü kalitesi kat kat daha keskin, ben 19" lcd ye aktardım görüntüyü 75 hz 1280x1024 şahane görüntü...

Hele parmak izi olayı çok hoşuma gitti admin şifremi unutacağım yakında :) büyük ihtimal stoklar hızla tükeniyor acele edin derim..

http://eticaret.e-ticaret-sistemi.com/RETRO_LENOVO_3000_SERILERI_ICIN_PIL_UID_884_.htm

Valla bende tam tersini duymuştum.Şarjı tam bitmeden bataryayı şarj etmek bataryanın ömrünü kısatıyor diye duymuştum.Laptopu bataryası takılıyken adaprtörle prize takıp kullanmakla aynı zamanda bataryanın üzerinden sürekli elektrik geçecektir sanırım.Şahsen oldukça mantıklı geldi.

• arkadaşlar mehraba bende aldım bu dizüstü bilgisayarı biraz vista ile uğraştım fakat en sonunda xp kurdum fakat ses sürücüsünü kuramadım bir türlü hata veriyor. tolgao2000 sen nasıl yaptın biraz bilgi verir misin ve alan herkeze hayırlı olsun ilk laptopum.
  • ses dosyası için 2 kademeli yükleme yapılacak, sitesinde önce

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/license.do?filename=thinkvantage_en/kb888111xp2en.exe

indirip kuracaksınız sonra üstüne

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/document.do?sitestyle=lenovo&lndocid=MIGR-67879

kuracaksınız.

Kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: aligatorX

quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

Ben pilini çıkardım ama bir tanıdığım laptopların pilsiz çalıştırılmaması gerktiğini söylemiş servisin biri, sanırım elektrik dalgalanmaları vs etkilenebilir, pil bariyer görevi görüyor olabilir.

Valla bende tam tersini duymuştum.Şarjı tam bitmeden bataryayı şarj etmek bataryanın ömrünü kısatıyor diye duymuştum.Laptopu bataryası takılıyken adaprtörle prize takıp kullanmakla aynı zamanda bataryanın üzerinden sürekli elektrik geçecektir sanırım.Şahsen oldukça mantıklı geldi.

Bir ara acer laptopum vardı servise sordurmuştuk, pil dolduğu zaman artık akım pil üzerinden geçmiyor demişlerdi..

• Arkadaşlar bunun boş ram slotu nerede? Arkasını açtım. Orada 1 GB RAM takılı olan tek bir slot var. 2. slot nerede bilenler, bilmeyenlere anlatsın lütfen.
  • hemen üstünde, 45 derece açı yapacak şekilde kızağına takıp indirieceksin, kitapçığında detaylı anlatıyor.

LENOVO (IBM) 3000 V200 12.1' KULLANICILARI TOPLANTI ODASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 28 Nisan 2008; 10:07:31 >
  • bu notebookun core2duo olan modelinden tek farkı işlemci ve pil dimi arkadaşlar sanırım 4 gb ramda takılabiliyor.
  • Bende dün aldım Migros'tan. 2 x 512 takılı demişlerdi. Açıp baktım tek 1GB var. Önce sevindim. Ama boş slotu göremedim. Dikkatli bakmamışım demek...

Vista kasıyor biraz. Bugün ram alıp 2GB yapmak istiyorum. Tekrar deneyip olmadı bende XP'ye geçmeyi düşünüyorum.
    Ram ne tercih etmek lazım? PC2-5300 DDR2 SDRAM 667 MHz SO DIMM olması yeterli mi? Kingston ve corsair'ların fiyatları uygun görünüyor.
    Vatan'da, Hepsiburada 23 $ civarında. Üzerindeki hynix. Uyum problemi falan olmaz heralde...

Bilgiler için teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.