Şimdi Ara

Lenovo G560 Kullanıcıları Paylaşım Derneği (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
29.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar benim lenovo g560 notebook um var c diski ikiye böldüm daha önce recovery dvdsi yapmayı unuttum. Notebookumu yeniden kurmak istedim OneKey Recovery programı fabrika varsayılan kurtarma diski oluştur dediğimde bana program servis bölümünü bulamıyor. Bu işlev şu an kullanılamıyor mesajı veriyor. Bundan dolayı fabrika varsayılan kurtarma diski oluşturamıyorum. Lenovonun servisini aradım yardımcı olmadılar onları ayrıca tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim. Benden 60tl para istediler oysa ben işletim sistemininde parasını veriş oluyorum. Bu bölümde yazan her şeyi denedim olmadı bana g560 fabrika varsayılan kurtarma diski oluşturup gönderecek olursa çok memnun olurum. Yardım etmek issteyen olursa sevinirim. Özelden haberleşelim selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin.Bb_06

arkadaşlar merhaba yaklaşık 7 ay önce bende g560 aldım ve bugüne dek aldığım şekli ile windows 7 home basic 64 bit işletim sistemi kullnıyordum.2 gün önce format attım win7 pro (32bit) kurdum.ama ne yazıkki klavyede ekran parlaklığı ses kamera açıp kapatma gibi özellikleri kullnamıyorum.. bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz??

Lenovo'nun kendi sitesinden adını şu an hatırlayamadığım bir yazılım var.Onu yüklersen, dediklerini yaparbilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

quote:

Orijinalden alıntı: yasin.Bb_06

arkadaşlar merhaba yaklaşık 7 ay önce bende g560 aldım ve bugüne dek aldığım şekli ile windows 7 home basic 64 bit işletim sistemi kullnıyordum.2 gün önce format attım win7 pro (32bit) kurdum.ama ne yazıkki klavyede ekran parlaklığı ses kamera açıp kapatma gibi özellikleri kullnamıyorum.. bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz??

Lenovo'nun kendi sitesinden adını şu an hatırlayamadığım bir yazılım var.Onu yüklersen, dediklerini yaparbilirsin.

Hocam benimde g560 im var ve home badic 64 bit yüklü fn Ye basip sağa sola basıyorum isik hiç azalip artmiyor bunu nasil yapabilirim ışığın arttirilip azaltılmasını (normal ekran ayarindandan olmuyo)

• Arkadaşlar,şu siteden, power management bölümünden işletim sisteminize uygun Lenovo Energy Management programını kurup, bir dener misiniz?
    http://consumersupport.lenovo.com/tr/tr/DriversDownLoads/APR_Driver_List.aspx?CategoryID=67873

Eğer o olmazsa aynı yerden,yazılım bölümünden one key theatre programını kurup deneyin.Sonucu bildirirseniz, ona göre alternatiflerini düşünürüz ama bunlardan biri idi sanırım.
  • quote:

Arkadaşlar,şu siteden, power management bölümünden işletim sisteminize uygun Lenovo Energy Management programını kurup, bir dener misiniz?
    http://consumersupport.lenovo.com/tr/tr/DriversDownLoads/APR_Driver_List.aspx?CategoryID=67873

Eğer o olmazsa aynı yerden,yazılım bölümünden one key theatre programını kurup deneyin.Sonucu bildirirseniz, ona göre alternatiflerini düşünürüz ama bunlardan biri idi sanırım.

bluestream arkadaşım çok teşekkür ederimm.lenovonun sitesindern energy managementi indirip kurdum,artık fn tuşu aktif.yardımcı olan herkese teşkkürler

• Yardımcı olabildiysem ne mutlu.İyi akşamlar.
  • Merhaba arkadaşlar,

Lenovo G560
    İ3 370 İşlemci
    3 GB Ram
    Nvidia Gforce 310M
    Ekran
    Kartı
    500
    GB H.D.D.
    Win 7 Hoem Basic 64Bit

Cihazı geldiği gibi orjinal haliyle kullanıyorum bi sorun yok, fakat Ekran kartı driver ını güncelleme yaptığım da -lenovo veya nividia sitesinden farketmiyo-,

"ekran ışığını ayarını ne FN tuşlarıyla nede windows ayarlarıyla yapamıyorum " ekrana simge çıkıyo ama ne yükselte biliyorum nede düşürebiliyorum, fakat bu windows üzerinde olmuyor ama bios ta iken yada cihazın açılma esnasında FN tuşları ile ayar yapılabiliyor.

Cihazı alalı 1 sene oldu bu problemi ne lenovo çözdü ne microsoft çözdü nede nvidia!!!

Hepsiyle de görüştüm o ona atıyo o ona atıyo, en sonunda servise götürdüm, yetkili bana kısaca dedi ki " bakmamız lazım ama olmayabilirde !!!"

daha saçmalıklar da oldu neyse, bende bu yüzden bırakmadım.

Böyle bir sorunla karşılaşan varmı ??

Lütfen yardımcı olabilirmisiniz . . .
    Saygılar.

• Yeniden merhaba arkadaşlar 2 aydır lenovo g560 i3 işlemcili 3mgb ramli tipini kullanıyorum ve star wars force unleashmend 2 de aşırı ısınıyor 10 dakka da bir oyundan çıkıp durmak zrunda kalıyorum ki bu yazıyıda o arada yazıyorum:D 85 dereceyi aşıyor cpu ve 2 kez kendini kapadı bilginize oyun performansı iyi yalnız fan yetersiz kalıyor...
  • merhaba. bende lenovo G560 var... format attım win 7 kurdum.driverleri filan yükledim sonra baktım ki dokunmatik tuşlardan sesi tek tuşta kapatıp açan tuş , açık yada kapalı olsa bile daha parlak yanıyor ,önceden sadece kapalıyken öyleydi , bişeyler denedim ama çözemedim , sorun neyden kaynaklanıyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirosan

Merhaba arkadaşlar,

Lenovo G560
    İ3 370 İşlemci
    3 GB Ram
    Nvidia Gforce 310M
    Ekran
    Kartı
    500
    GB H.D.D.
    Win 7 Hoem Basic 64Bit

Cihazı geldiği gibi orjinal haliyle kullanıyorum bi sorun yok, fakat Ekran kartı driver ını güncelleme yaptığım da -lenovo veya nividia sitesinden farketmiyo-,

"ekran ışığını ayarını ne FN tuşlarıyla nede windows ayarlarıyla yapamıyorum " ekrana simge çıkıyo ama ne yükselte biliyorum nede düşürebiliyorum, fakat bu windows üzerinde olmuyor ama bios ta iken yada cihazın açılma esnasında FN tuşları ile ayar yapılabiliyor.

Cihazı alalı 1 sene oldu bu problemi ne lenovo çözdü ne microsoft çözdü nede nvidia!!!

Hepsiyle de görüştüm o ona atıyo o ona atıyo, en sonunda servise götürdüm, yetkili bana kısaca dedi ki " bakmamız lazım ama olmayabilirde !!!"

daha saçmalıklar da oldu neyse, bende bu yüzden bırakmadım.

Böyle bir sorunla karşılaşan varmı ??

Lütfen yardımcı olabilirmisiniz . . .
    Saygılar.

bende de aynı şekilde ekran ışığı fn tuşu ile kontrol edilemiyor ancak ekrana sağ tıklayıp nvidia programını aç, masaüstü renk ayarlarından aydınlık, kontrast ve gamayı isteğince değiştirip uygula ekran ışığını böylece kısabilirsin, saygılar.

• arkadaşlar merhaba g560 bilgisayarıma win 7 32 bit yükledim. lenovonun kendi sitesinden driverlarını indirdim. ancak bir türlü wireless'ı çalıştıramıyorum sitesinde bulunan driverlarından yalnızca broadcom olanını kabul ediyor. ancak FN+F5 yaptığım vakit wireless devreye girmiyor.Dolayısıyla bilgisayar üzerinde bulunan wlan ışığı yanmıyor ve bağlantı sağlayamıyorum. yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsmtn

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: felix59

Merhaba arkadaşlar, bende aynı laptobu exa'dan alacağım, ancak sikayetvar.com ve burada olumsuz yorumlar görmeme rağmen genelinde sakın almayın diye yorum görmedim. bir arkadaşın dediği gibi elektronik işi biraz şans işi. Daha önce hp'nin bir modelinde de aynı şekil bios problemi vardı. Önce ısınıyor.Sonra kablosuz çalışmıyor.En son ekrana görüntü gelmiyor ve anakart bozuluyordu.

KadirCanCelik bende aynı şekil sadece java için kullanacağım. Ayrıca grafik tasarım/php içinde kullanacağım. Netice de eclipse kadar hızlı açılanı yok.Ayrıca benim kullandığım p4 3ghz de veri yolu 400mhz bunlarda 1033 mhz muhakkak hız açısından daha iyi olacaktır, eclipse için.

Benim sormak istediğim;
    1.Isınması çok varmı var ise çok şikayetçi misiniz?
    2.Ekranda piksel arası boşlukları resim ile gösterebilirmisiniz?
    3.HDD'deki ses (tecrübesi olanlar bilir.Seagate maduruyum WD ile mutluyum şimdi) kafa atma sesine mi benziyor? (sesi kayıt ederseniz daha makbule geçer)

1- Isınma konusunda iyi ancak benim dikkatimi çeken sadece mousepad'in sol kısmında biraz ısınma oluyor. Diğer taraflar gayet soğuk. O bölgede hard disk bulunabilir diye düşünüyorum. Fan zaman zaman, ihtiyaç duyduğunda devreye giriyor. Yani her zaman çalışmıyor.
    2- Valla ben tekrar tekrar baktım ama arkadaşların bahsettiği türden bir soruna rastlamadım. Benim ekranda bir sorun görmedim.
    3- Hard diski seagate. Ancak yine bahsedilen türden bir ses sorunu ile karşılaşmadım.

Alın veya almayın diye yorum yapmam doğru olmayabilir ancak bu fiyat aralığında , bu özelliklerde bir notebook bulmak zor. Hele Best Buy'ın geçenlerde yapmış olduğu kampanyayı 1 hafta önce yapmış olsaydı, 100 lira daha verip, i3 370'lik ,500 gblık, win 7'li ve 1gb ekran kartlı modelini alırdım. O kampanyaya denk gelemedim ama ben 982 tl'ye yine özelliklerine göre iyi bir makine aldığımı düşünüyorum.

Şu aradaki çizgilerin bir fotoğrafını çekseniz de bir de biz görsek?

1-ısınması neredeyse hiç yok.fan temizliği düzenli şekilde yapılırsa hep böyle devam eder bence
    2- ekrandaki pixel arası boşlukları sanırım herkes fark etmiyor.işte bu ekran görüntüsü
     Lenovo G560 Kullanıcıları Paylaşım Derneği

resmin çözünürlüğü fazla olduğu için ölçeklendirmeden dolayı çizgilenme olmuş olabilir diyerek bir de resmin gerçek boyuttaki halinden bir kısmını buraya koyuyorum
    görünür ve ya görünmez umarım bu resimler size yardımcı olur.bu çizgilenmeler en çok mavi renkte arka fonlarda farkediliyor.bunlarda başka bir görüntüler

3-HDD'de herhangi bir ses yok.enazından benimkinde.

Pc çok dolu bu bilgisayarını olumsuz yönde etkiyebilir.Benim bilgisayarımda doluydu wwe smackdown ws raw 2011 oynarken kapanıyordu recovery çektim bilgisayara şimdi düzgün çalışıyor.

• benide yaz ben alalı bayağı oldu ben homebasicden ayrılıp ultimate kurdum one_key recovery i nasıl kullanacağımı anlatacak var mı ?
  • arkadaşlar yarın ofiste kullanmak için lenovo g650 almayı düşünüyorum,tavsiye edermisiniz? bir yakınım için alacagım ilerde mehçup olmak istemem
    teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 yılı aşkın süredir Lenovo G560 kullanıyorum.Son 2-3 ay içerisinde kapanmalar ve açılmama gibi sorunlarla karşılaştım.Mavi ekran hatası da alıyorum ve ısınma sorunundan kaynaklandığını zannediyorum.Onun dışında fiyatına göre çok iyi bir bilgisayar ekran kartı nvdia 310M olmasına rağmen memnunum.Çok gelişmiş oyunlar haricinde iyi bir ekran kartına sahip bence.Diğer bilgisayarlara göre oyun performansı çok iyi diyebilirim.1 yıl hiç bir sorunla karşılaşmadım.Çok sessiz ve güçlü bir bilgisayar.Klavyesi biraz kalitesiz olabilir.Aşırı klavye kullanmama rağmen bir tuşu şu an çıkmış durumda.Bir de bataryayı gerektiği gibi kullanmadığımdan 10-15 dk batarya tutuyor.Ama bu bilgisayarı teknik servise ulaştırmaya çalışacağım, yeni bir bilgisayar alırsam tekrar Lenovo düşünürüm.Fiyatına göre performansı çok güzel bilgisayarları var mesela Z580 olabilir.Şunu da ekliyeyim ekranı gerçekten harika oyunlar bakımından hız bakımından nice bilgisayarlar gördüm ama gerek oyun gerek internet tarayıcı oyunları bakımından ekran harika piksel olarak da çok iyi , yapılan yorumları yanlış buldum yukarda.Sorunları olabilmesine rağmen iyi bir bilgisayar ben 1 hafta kapatmadan program çalışltırdım bana mısın demedi neyse okuyan herkese teşekkür sorularınızı bekliyoruz.

• Sorun şarj adaptöründen kaynaklanıyormuş, değiştirdim ve şu an sapasağlam
  • selam benim G 560 leptopum Var

4GB RAM

İNTEL(R) Core (TM) İ3 CPU 2.53 GHZ

İntel(R) HD Graphics ekran kartı var paylaşımlı

BENİM SORUNUN OYUN OYNAMIYORUM 64 MB VİDEO EKRAN BELLİGİ WAR BİOS A GİRİYORUM VİDEO EKRAN BELLGİNİ ARTIRMA DİYE BİR ŞEY YOK VİDEO EKRAN BELLEGİNİ ATTIRMA ŞANSIM WAR MI

LÜTFEN ACİL
  • bence bir Nvidia ekran kartı al tak rahat et bendeki model 310M olmasına rağmen gayet iyi, sen o modeli niye aldın anlamadım.PES 13,Mafia 2,Call of Duty 8 gibi oyunları kasmadan oynayabilirsin. Ne olursa olsun Nvidia dan vazgeçme derim ben 100 lira birşeydir yani.Artırmadan ziyade değiştir sen, benim görüşüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrmeram -- 26 Ağustos 2016; 13:51:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrmeram

Sorun şarj adaptöründen kaynaklanıyormuş, değiştirdim ve şu an sapasağlam

şarj adaptörünü değiştirdiniz ve kapanma sorunu düzeldi mi hocam ? Benim bir yakınımdada aynı sorun var ona göre deneyeceğim de.
  • Kesinlikle ilk olarak onu dene, bende şöyle başladı öncelikle bir kaç ayda bir kapanıyordu ;ısınıyordu zannediyorum bir gün dinlendiriyordum. 5 ay civar sonrasında artık 1 saat bile dayanamaz oldu. Teknik serviste sıkıntı yoktu biraz uğraştım, sonra şarj adaptörünü değiştirmemi önerdiler. 2 aydır hiç bir sıkıntı yok Allah'a şükür o yüzden yan sanayiden 30 liraya bir adaptör al test et. Bir de şöyle bir olay var şarj adaptörü sorunlu olmasından dolayı aşırı ısınma oluyor ve sorunun fanda olduğu düşünülüyor ama değil, düzelmezse tekrar dönebilirsin bana kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.