Şimdi Ara

Lenovo G560 Kullanıcıları Paylaşım Derneği (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
29.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlık altında toplanan tum arkadaslara selamlar...

Urunu alalı bır hafta oluyor İşletım sıstemı olarak WİN 7 64bıt kurdum.Yanında gelen cd sınde 64 bıt drıverlarıda mevcut lakın bır oncekı yıla aır drıverler o yuzden ben tum drıverları Lenova nın kendı sıtesınden ındırdım..Acılısı bıraz uzun suruyor lakın onun dısında her hangı bır sorun yok..

Urunun gayet hos gorunumu var lakın estetık bakımından pekte ıyı sayılmaz dımı arkadaslar?Neden dersenız???
    Hoparlorun ust kısmındakı bolum sankı zorla oraya yapısmıs gıbı ve bu nedenle de kenarlarından kucuk kalkmalar oluyor.Elımle bastırıncada yapısmıs numarası yapıyor

Bunun yanı sıra sız G560 kullanıcısı arkadaslardan sunu ogrenmek ıstıyrum..Laptobunuzu hıc sessız bır ortamda calıstırdınız mı?
    Harddıskın oldugu taraftan yanı laptobunuzun sol tarafından sesı dınlemeye calısın lutfen.Benım harddıskten cok ınce bır cızırtı gelmekte acaba bu urune aıt bır ımzamıdır lenovanın bızlere mı yoksa sadece bana mı armaganıdır merak edıyorum..

Hepınıze sımdıden tesekkurler arkadaslar.Buralarda oldugum surece gorusur karsılıklı bılgı alıs verısınde bulunuru
    z ıns.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artakalan -- 28 Ekim 2010; 19:11:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: genelge

quote:

Orijinalden alıntı: SercY

ürünü tr dukkandan alıp da faturası gelen var mı benim hala elime ulaşmadı da ?

2 gun önce benim fatura geldi

sağol hocam tr dükkan ile görüştüm bugün postaya vermişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Başlık altında toplanan tum arkadaslara selamlar...

Urunu alalı bır hafta oluyor İşletım sıstemı olarak WİN 7 64bıt kurdum.Yanında gelen cd sınde 64 bıt drıverlarıda mevcut lakın bır oncekı yıla aır drıverler o yuzden ben tum drıverları Lenova nın kendı sıtesınden ındırdım..Acılısı bıraz uzun suruyor lakın onun dısında her hangı bır sorun yok..

Urunun gayet hos gorunumu var lakın estetık bakımından pekte ıyı sayılmaz dımı arkadaslar?Neden dersenız???
    Hoparlorun ust kısmındakı bolum sankı zorla oraya yapısmıs gıbı ve bu nedenle de kenarlarından kucuk kalkmalar oluyor.Elımle bastırıncada yapısmıs numarası yapıyor

Bunun yanı sıra sız G560 kullanıcısı arkadaslardan sunu ogrenmek ıstıyrum..Laptobunuzu hıc sessız bır ortamda calıstırdınız mı?
    Harddıskın oldugu taraftan yanı laptobunuzun sol tarafından sesı dınlemeye calısın lutfen.Benım harddıskten cok ınce bır cızırtı gelmekte acaba bu urune aıt bır ımzamıdır lenovanın bızlere mı yoksa sadece bana mı armaganıdır merak edıyorum..

Hepınıze sımdıden tesekkurler arkadaslar.Buralarda oldugum surece gorusur karsılıklı bılgı alıs verısınde bulunuru
    z ıns.

hocam aynı sesi ben de duyuyorum meraklanma sadece sana özel değil ama gerçekten rahatsız edici bir ses... Yön tuşları ve num pad in çok dar bi alana sıkıştırılmış olması nedeniyle alışmaya çalışıyorum gerçi bunları görerek ve bilerek aldım f/p açısından şimdilik "bir acer 5739g mağduru olarak" gayet memnunum...
  • "SercY " arkadasım o sesın yanı sıra bırde sol hoparlorden muzık dınledıgım sırada patlak hoparlorden cıkan ses gıbı cızırtı gelmekte..
    Sıfır urun alıyorsun ve bu kadar kısa zamanda yasanan soruna bak ya..
    Onumuzde kı hafta olmadı servıse basvururum sanı
    rım
  • quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

"SercY " arkadasım o sesın yanı sıra bırde sol hoparlorden muzık dınledıgım sırada patlak hoparlorden cıkan ses gıbı cızırtı gelmekte..
    Sıfır urun alıyorsun ve bu kadar kısa zamanda yasanan soruna bak ya..
    Onumuzde kı hafta olmadı servıse basvururum sanı
    rım

dostum aynı sorun bende de mevcut ne yazık ki o konuda da yalnız değilsin ben de faturam elime ulaşır ulaşmaz bu iki problemden servise vereceğim ama inan "acer" dan çektiklerimin yanında mutlulukla götürüp servise verip bekleyeceğim.
  • Ne laptop muş bu ya

Herkesin problemi farklı farklı..

Hepsini toplasan bi sağlam laptop yapmayacak galiba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cool Boy

Ne laptop muş bu ya

Herkesin problemi farklı farklı..

Hepsini toplasan bi sağlam laptop yapmayacak galiba..

Aynen oyle arkadasım..Ben aldıgıma pısman oldum bıle..Bakalım servısle ve servıs sonrası neler yasayacagız.
  • Valla ben şu ana kadar ciddi bir sorun yaşamadım. Bir takım memnuniyetsizliklerim var ama genel anlamda makineden memnunum. Vaktim olduğunda detaylı yorumlar yaparım.

Bu arada harddisk de C ve D toplamda 240 ve 30 gb alan var. Sanırım bir de recovery için gizli bir bölüm var 1 gb kadar. Peki diğer 30 gb nerede? Sanırım bir bölüm daha vardı, kurarken görmüştüm ama oraya nasıl ulaşabilirim acaba?
  • ekrandaki çizgileri ben de farkettim hem de ilk widows açılır açılmaz.sanırım pixeller arasındaki uzaklık biraz fazla.daha önceki notebook'um lenovo n200 3000 modeli idi. ekranı bundan her yönüyle daha kaliteliydi.gitti film keyfi
  • Merhaba arkadaşlar, bende aynı laptobu exa'dan alacağım, ancak sikayetvar.com ve burada olumsuz yorumlar görmeme rağmen genelinde sakın almayın diye yorum görmedim. bir arkadaşın dediği gibi elektronik işi biraz şans işi. Daha önce hp'nin bir modelinde de aynı şekil bios problemi vardı. Önce ısınıyor.Sonra kablosuz çalışmıyor.En son ekrana görüntü gelmiyor ve anakart bozuluyordu.

KadirCanCelik bende aynı şekil sadece java için kullanacağım. Ayrıca grafik tasarım/php içinde kullanacağım. Netice de eclipse kadar hızlı açılanı yok.Ayrıca benim kullandığım p4 3ghz de veri yolu 400mhz bunlarda 1033 mhz muhakkak hız açısından daha iyi olacaktır, eclipse için.

Benim sormak istediğim;
    1.Isınması çok varmı var ise çok şikayetçi misiniz?
    2.Ekranda piksel arası boşlukları resim ile gösterebilirmisiniz?
    3.HDD'deki ses (tecrübesi olanlar bilir.Seagate maduruyum WD ile mutluyum şimdi) kafa atma sesine mi benziyor? (sesi kayıt ederseniz daha makbule geçer)
  • Felix,Eclipse'i de listeye ekledim.Sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felix59

Merhaba arkadaşlar, bende aynı laptobu exa'dan alacağım, ancak sikayetvar.com ve burada olumsuz yorumlar görmeme rağmen genelinde sakın almayın diye yorum görmedim. bir arkadaşın dediği gibi elektronik işi biraz şans işi. Daha önce hp'nin bir modelinde de aynı şekil bios problemi vardı. Önce ısınıyor.Sonra kablosuz çalışmıyor.En son ekrana görüntü gelmiyor ve anakart bozuluyordu.

KadirCanCelik bende aynı şekil sadece java için kullanacağım. Ayrıca grafik tasarım/php içinde kullanacağım. Netice de eclipse kadar hızlı açılanı yok.Ayrıca benim kullandığım p4 3ghz de veri yolu 400mhz bunlarda 1033 mhz muhakkak hız açısından daha iyi olacaktır, eclipse için.

Benim sormak istediğim;
    3.HDD'deki ses (tecrübesi olanlar bilir.Seagate maduruyum WD ile mutluyum şimdi) kafa atma sesine mi benziyor? (sesi kayıt ederseniz daha makbule geçer)

1- Isınma konusunda iyi ancak benim dikkatimi çeken sadece mousepad'in sol kısmında biraz ısınma oluyor. Diğer taraflar gayet soğuk. O bölgede hard disk bulunabilir diye düşünüyorum. Fan zaman zaman, ihtiyaç duyduğunda devreye giriyor. Yani her zaman çalışmıyor.
    2- Valla ben tekrar tekrar baktım ama arkadaşların bahsettiği türden bir soruna rastlamadım. Benim ekranda bir sorun görmedim.
    3- Hard diski seagate. Ancak yine bahsedilen türden bir ses sorunu ile karşılaşmadım.

Alın veya almayın diye yorum yapmam doğru olmayabilir ancak bu fiyat aralığında , bu özelliklerde bir notebook bulmak zor. Hele Best Buy'ın geçenlerde yapmış olduğu kampanyayı 1 hafta önce yapmış olsaydı, 100 lira daha verip, i3 370'lik ,500 gblık, win 7'li ve 1gb ekran kartlı modelini alırdım. O kampanyaya denk gelemedim ama ben 982 tl'ye yine özelliklerine göre iyi bir makine aldığımı düşünüyorum.

Şu aradaki çizgilerin bir fotoğrafını çekseniz de bir de biz görsek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

quote:

Orijinalden alıntı: felix59

Merhaba arkadaşlar, bende aynı laptobu exa'dan alacağım, ancak sikayetvar.com ve burada olumsuz yorumlar görmeme rağmen genelinde sakın almayın diye yorum görmedim. bir arkadaşın dediği gibi elektronik işi biraz şans işi. Daha önce hp'nin bir modelinde de aynı şekil bios problemi vardı. Önce ısınıyor.Sonra kablosuz çalışmıyor.En son ekrana görüntü gelmiyor ve anakart bozuluyordu.

Benim sormak istediğim;

1- Isınma konusunda iyi ancak benim dikkatimi çeken sadece mousepad'in sol kısmında biraz ısınma oluyor. Diğer taraflar gayet soğuk. O bölgede hard disk bulunabilir diye düşünüyorum. Fan zaman zaman, ihtiyaç duyduğunda devreye giriyor. Yani her zaman çalışmıyor.
    2- Valla ben tekrar tekrar baktım ama arkadaşların bahsettiği türden bir soruna rastlamadım. Benim ekranda bir sorun görmedim.
    3- Hard diski seagate. Ancak yine bahsedilen türden bir ses sorunu ile karşılaşmadım.

Alın veya almayın diye yorum yapmam doğru olmayabilir ancak bu fiyat aralığında , bu özelliklerde bir notebook bulmak zor. Hele Best Buy'ın geçenlerde yapmış olduğu kampanyayı 1 hafta önce yapmış olsaydı, 100 lira daha verip, i3 370'lik ,500 gblık, win 7'li ve 1gb ekran kartlı modelini alırdım. O kampanyaya denk gelemedim ama ben 982 tl'ye yine özelliklerine göre iyi bir makine aldığımı düşünüyorum.

Şu aradaki çizgilerin bir fotoğrafını çekseniz de bir de biz görsek?

1-ısınması neredeyse hiç yok.fan temizliği düzenli şekilde yapılırsa hep böyle devam eder bence
    2- ekrandaki pixel arası boşlukları sanırım herkes fark etmiyor.işte bu ekran görüntüsü
     Lenovo G560 Kullanıcıları Paylaşım Derneği

resmin çözünürlüğü fazla olduğu için ölçeklendirmeden dolayı çizgilenme olmuş olabilir diyerek bir de resmin gerçek boyuttaki halinden bir kısmını buraya koyuyorum
    görünür ve ya görünmez umarım bu resimler size yardımcı olur.bu çizgilenmeler en çok mavi renkte arka fonlarda farkediliyor.bunlarda başka bir görüntüler

3-HDD'de herhangi bir ses yok.enazından benimkinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsmtn -- 1 Kasım 2010; 3:19:56 >
  • lenovo da servis sorunu yaşarsınız bilginize ve menteşe kronik rahatsızlık servis garanti dışı diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsmtn

1-ısınması neredeyse hiç yok.fan temizliği düzenli şekilde yapılırsa hep böyle devam eder bence
    2- ekrandaki pixel arası boşlukları sanırım herkes fark etmiyor.işte bu ekran görüntüsü

resmin çözünürlüğü fazla olduğu için ölçeklendirmeden dolayı çizgilenme olmuş olabilir diyerek bir de resmin gerçek boyuttaki halinden bir kısmını buraya koyuyorum
    görünür ve ya görünmez umarım bu resimler size yardımcı olur.bu çizgilenmeler en çok mavi renkte arka fonlarda farkediliyor.bunlarda başka bir görüntüler

3-HDD'de herhangi bir ses yok.enazından benimkinde.

Resim için teşekkürler işte hocam aynı sorun ne yazık ki bende de var. Birebir değişim yapacaklarını bilsem hemen garantiye göndereceğim ama garantiye gönderince şimdi içini dışını açacaklar. Daha sonra başka bir yerinde sorun çıkmayacağını nereden bileyim.. Ne yapacağımı şaşırdım şahsen bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cool Boy -- 1 Kasım 2010; 23:39:49 >
  • bu başlıktaki diğer arkadaşlar da cool boy gibi koyduğum resimdekiler gibi çizgilenme sorunu yaşayıp yaşamadıklarını yazsınlar lütfen. eğer sorun sadece bizim makinelerde ise iade ve ya değişim süresini geçirmeden gerekenleri yapalım.teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsmtn

bu başlıktaki diğer arkadaşlar da cool boy gibi koyduğum resimdekiler gibi çizgilenme sorunu yaşayıp yaşamadıklarını yazsınlar lütfen. eğer sorun sadece bizim makinelerde ise iade ve ya değişim süresini geçirmeden gerekenleri yapalım.teşekkürler.

resimlerde çizgilenme göremedim ben.

neresinde var?
  • özellikle ilk iki resimde pixeller arasında çok ince beyaz boşluklar var beyaz çizgi gibi görünüyor.yoksa sadece benim monitörde mi böyle görünüyor. .diğer arkadaşlardan da cevap bekliyorum.
  • Peki arkadaşlar birşey soracağım. Ben ürünü yaklaşık 1.5 hafta önce kadar hepsiburada.com'dan aldım direkt hepsiburada.com'la mı iletişim kuracağım yoksa lenovo teknik servisi ile mi? Bir de birebir değişim için zaman süreci ne kadar bilgisi olan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cool Boy -- 2 Kasım 2010; 17:54:49 >
  • Arkadaşlar ben de resimlerde herhangi bir çizgi göremedim. Acaba siz mi çok titizlikle inceliyorsunuz, yoksa biz mi göremiyoruz?

Benim faturam bugün elime ulaştı. Şu ana kadar makine ilgili herhangi bir sorun yaşamadım.

Coolboy, senin soruna şöyle cevap verebilirim. Benim harici harddisk bozuldu ve Kont garantili olmasına rağmen almış olduğum yer olan hiperucuz.com a gönderdim. Onlar da Konta gönderecekmiş. Sistem böyle işliyor ve sanırım diğer firmalarda da durum böyle.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.