Şimdi Ara

Lenovo e15 gen 2 Ryzen 4500u İnceleme & Ana Konu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
9
Favori
18.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tesekkur ederim. Evet ram in ozellikleri yazdiginiz gibi. Şu an laptop yanımda degil hocam maalesef test edemem şu an. Alan arkadaslar test edip yazar inşaallah. ugursimsek_03 hocam yardimci olabilir misiniz arkadasimiza?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_38

Tesekkur ederim. Evet ram in ozellikleri yazdiginiz gibi. Şu an laptop yanımda degil hocam maalesef test edemem şu an. Alan arkadaslar test edip yazar inşaallah. ugursimsek_03 hocam yardimci olabilir misiniz arkadasimiza?
    Teşekkür ederim. Öğrenebilirsem çok mutlu olacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kingston sitesinde thinkpad e 15 gen 2 uyumlu ramler bunlarhttps://www.kingston.com/tr/memory/search?model=101447&devicetype=3&mfr=LEN&line=ThinkPad
    Lenovo e15 gen 2 Ryzen 4500u İnceleme & Ana Konu
    N11 dekinin ürün kodu bunlardan biraz farklı bunu alıp kullanan olmuşmuyduhttps://www.n11.com/urun/kingston-kvr32s22s88-8-gb-ddr4-3200-mhz-cl22-ram-1389074?magaza=sdsteknoloji

• cuphead kullanıcısına yanıt
    Yok hocam kimse almadi forumdan bunu ama ben alirsam bunu alirim cunku 3200mhz cl22. İcindeki ram le aynı özellikler. Tam uyumlu çalışacaktır

• Bu arada kullanım kılavuzunu da ekleyelim
    https://support.lenovo.com/tr/tr/manuals/thinkpad_e14_e15_gen2
    CRU (müsteri tarafından değiştirilebilen birimler) nedir? Bölümünü okumakta fayda var. Örbeğin ram değiştirmeden önce biostan pilin devre dışı birakılmasından bahsedilen bir bölüm var. Herşey adım adım anlatılmış

Tesekkurler hocam faydali bir icerik

• Ben de sipariş verdim bugün. İnşallah sorunsuz bir cihazdır. Parmak izi güç butonunda mı , tepkisi nasıl, mesela huawei nin ki çok hızlıydı. Ayrıca ortalama pil süresi normal kullanımda nasıl. Yeni nesil işlemci farkettiriyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 22 Ağustos 2020; 12:0:35 >
  • boylum kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, inşaallah. Evet güç butonunda. Tepkisi gayet iyi hocam, 1 sn nin altında ekranı açıyor, çok hızlı. Pili tam ölçme imkanı bulamadım ancak oyun oynarken 1-2 saat, normal kullanımda 7-8 saat diyebilirim ortalama

• quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_38

Hayırlı olsun hocam, inşaallah. Evet güç butonunda. Tepkisi gayet iyi hocam, 1 sn nin altında ekranı açıyor, çok hızlı. Pili tam ölçme imkanı bulamadım ancak oyun oynarken 1-2 saat, normal kullanımda 7-8 saat diyebilirim ortalama
    O zaman ryzen 4000 serisinin farkı hız da ortaya çıkıyor sanırım.
  • boylum kullanıcısına yanıt
    Hocam ben dedigim gibi detayli yapamadim pil testi, imkan olmadı, belki daha uzun da gidebilir ancak çok uzun gitmemesinin nedeni pil kapasitesinin az olmasi bence. 45 yerine 60wh lik bir batarya olsaydi cok daha iyi giderdi

Ryzen 4000 serisinde işlemci performansı önceki seriye göre bayağı yükseldi ancak enerji tüketimi aynı yine 15 watt. Transistörler arası mesafe 12nm den 7nm ye düştüğü için; aynı işlemi önceki seriye göre daha verimli ve daha hızlı bir şekilde yapıyor. Devrimsel fark burada

• Arkadaşlar cihaz bugün elime ulaştı fakat cihazı açtığımda ilk başta lenovo logosu geldiğinde altında "lenovo to interrupt normal startup press enter stuck" şu uyarı vardı sonrasında , bios ayarlarını değiştirmeden windows 10 yükledim fakat windows yüklenmesine rağmen her yeni başladığında bu uyarı var sadece 1 saniye görünüp bilgisayar hemen açılıyor.
    Şu da resmi

Edit: Sanırsam ben bunun bir hata uyarısı olduğunu düşündüm ama bu önyükleme seçeneklerine girmek için sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servanvetes -- 22 Ağustos 2020; 13:3:5 >

• servanvetes S kullanıcısına yanıt
    Evet o önyükleme seçeneklerini göstermek, yine de o yazı biostan kapatılabiliyor olması lazım, ya da quick boot açıldığında mı kapanıyor, öyle bir şeyler işte. Hayırlı olsun

Alındı hocam özelden konuştuğum bir arkadaş 4300U versiyonu için aldı ve sorunsuz çalışıyor

Sıkıntı yok hocam benimki de öyle. Hayırlı olsun. Testleri yapmaya başlayın :)

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    hsyn_38 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler , geldiğinde bios 1.04 idi , 1.07 ile güncelledim.
    Driver kurulumlarından sonra bakalım nasıl olacak çünkü pil çok hızlı azalıyor. Belki kalibre ettikten sonra değişir.
    Biosta quick boot açılı ama yazı halen görünüyor şu anlık sorun değil o.

@hsyn_38 teşekkürler hocam , kurulumları bitirdikten sonra varsa önerdiğiniz testler yapmaya başlarım.
    Sizin cihazı ne zaman gönderecekler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servanvetes -- 22 Ağustos 2020; 13:25:51 >
    Hoparlör, ekran ölü piksel ve ışık sızması testi (parlakligi fulleyip Youtube dan black screen videolari acip test edin), kamera ve mikrofon testleri, wifi ve bluetooth kontrolü, klavyedeki tuşlar ve klavye aydınlatmaları. Cihazin usb, hdmi, ethernet vs girişleri. Oyun oynayip test edin, stress test yapin Aida 64 ile. Şu an aklıma gelenler bunlar.

Hocam benim cihaz hâlâ gelmedi maalesef. Parça yurtdışından geleceği için 2-6 hafta arası gelir dediler, 2 hafta geçti. Ne zaman gelirse artik bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyn_38 -- 22 Ağustos 2020; 13:30:28 >
  • hsyn_38 kullanıcısına yanıt
    Sizde hoparlör sorunu vardı , siz nasıl tespit edebildiniz hocam ?
    https://www.youtube.com/watch?v=1La4QzGeaaQ&feature=youtu.be bu videonun 47. saniyesinden,

https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ&feature=youtu.be bu videonun ise 17. saniyesinden itibaren sol hoparlörümdeki cızırtı hissediliyordu. Bunları deneyip sizde var mi yok mu bakabilirsiniz

• hsyn_38 kullanıcısına yanıt
    Bunlarda herhangi bir sorun oluşmadı ve ses kaliteleri yüksek videolarmış , seslerini beğendim.
    Diğer testleri de yaptım onlarda da bir sorun yok.Oyun ve stres testlerini de yapacağım.
    Pildeyken ekran parlaklığı düşük onu da ayarlardan düzeltebiliyorduk diye biliyorum.
    Cihazlar yeni çıktı diye ülkede parçaları yok sanırsam ileri zamanlarda bunları da düzeltirler.
    Umarım kısa sürede gelir cihazınız.
    Aynen laptop un ses kalitesi iyi Dolby sayesinde. Dolby i kapatıp deneyin isterseniz, ses kalitesi baya dusuyor :)

İyi hocam inşaallah tüm testler sorunsuz olur

Pildeyken performans moduna alinca yukseliyordu parlaklik sanirim

Evet yeni cihaz olmasinin sıkıntısı maalesef. Sağolasınız inşaallah uzun sürmeden gelir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.