Şimdi Ara

Lenovo e15 gen 2 Ryzen 4500u İnceleme & Ana Konu (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
9
Favori
18.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Selamlar,

Olmuyor. Dediğiniz her şeyi yaptım ama anlamadığım bir şekilde olmuyor. İlk önce tek bir sürücü çıktı orada, sonu 15001 ile biten sürücü. Onu yükleme dedim. Tamam o gitti.

Sonra ise açtım kapadım laps bu sefer de 5002 ile biten sürücü çıktı. Onu da engelledim ama gene de çıktı güncelleme kısmında.

Uygulamada engelli olsa da ve DDU ile de kaldırsam da ısrarla bir sürücü güncellemesi çıkarmaya devam ediyor. Her sürücüyü aygıt yöneticisinden geri yüklemeyi de denedim hani aygıt yöneticisinden yeni sürücüyü kaldır deyince ısrarla onu yüklemekten vaz geçer diye, gene de devam ediyor bu inada.

Şimdilik güncelleştirmeleri kapatmakla çözüm buldum ama olmaz olsun böyle çözüm gerçekten.

Aşağıda dediğinin birebir aynısını yaptım ama olmuyor şaka gibi. Sanırım son çare format olacak.

MC üzerinden güncelleyip üzerine AMD ekran kart güncel sürücü kuracaksın, ya da DDU ile kaldırıp direk AMD sitesindeki güncel sürücüyü kurup dediğim yazılım ile geriye kalan AMD güncellemeleri bulmasını gizleyeceksin

Win 11'de ne zaman gelecek belirsiz, denedim pek de beğenmedim bu arada, çok da devrim niteliğinde özellikleri yok en azından 1. kullanıcı için.

Bu arada benim iş bilgisayarım da e15 serisi ama 1. nesil ve intel işlemcisi var. Onda böyle şeyler yok.

• jvcjvc kullanıcısına yanıt

Windows 10 mu karıştırdın nedir. Ben sürücülerin tamamını kaldırınca engelledim daha öyle bir sorun olmadı. Inteller de yok öyle bir sorun. MC problemi yüzünden AMD suçlamak doğru olmaz. Asus Tuf serisinde AMD cihazların soğutması kötü yapmış Asus ama Intel cihazları nedense ekstra güzel soğutma dizayn tasarlıyor. Önce sürücüleri yükle sonra engelle geri kalan bulanları. Ben hangi AMD cihaza yapsam işe yaradı yaramazsa yazmadım çözümü. Kullandığın cihazlarda aynı AMD yaptım sorun oluşmadı. Cihazında performans problemi yaşamıyorsan ve donanımsal rahatsız edecek seni engelleyecek arıza yoksa ben olsam satmam. İleri dönük profesyonel performanslı cihaz. Yazılımla ve kolay çözülecek bir şey için zarar etmezdim iade edip, halen Intel 11. nesil işlemcileri yakalıyor ve bazı serisini geçmekte güçlü cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 21 Temmuz 2021; 13:57:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar ben bu bilgisayarı(1.link) almayı düşünüyorken sonradan eklemeler yapabilme ve daha uzun süreli kullanım sunacağını öğrenince başlıktaki bilgisayarı(2.link) almaya karar verdim ancak burada çoğu kişinin sıkıntılar yaşadığını ve aldıklarına pişman olduklarını okudum. siz olsanız şu an günlük işler+valorant lol tarzı oyunlar için max 7-8 bin liralık hangi bilgisayarı alırdınız?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_82lm006ctx-%C4%B1deapad-5-ryzen-7-5700u-8gb-ram-512gb-ssd-14-full-hd-win10-laptop-platin-grisi-1215085.html

https://www.hepsiburada.com/lenovo-thinkpad-e15g2-amd-ryzen-7-4700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20t8001utx-p-HBV00000YA9A3

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-gaming-3-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-gtx-1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82ey00cgtx-p-HBV000018O91S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasincalk -- 21 Temmuz 2021; 17:33:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yasincalk

merhabalar ben bu bilgisayarı(1.link) almayı düşünüyorken sonradan eklemeler yapabilme ve daha uzun süreli kullanım sunacağını öğrenince başlıktaki bilgisayarı(2.link) almaya karar verdim ancak burada çoğu kişinin sıkıntılar yaşadığını ve aldıklarına pişman olduklarını okudum. siz olsanız şu an günlük işler+valorant lol tarzı oyunlar için max 7-8 bin liralık hangi bilgisayarı alırdınız?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_82lm006ctx-%C4%B1deapad-5-ryzen-7-5700u-8gb-ram-512gb-ssd-14-full-hd-win10-laptop-platin-grisi-1215085.html

https://www.hepsiburada.com/lenovo-thinkpad-e15g2-amd-ryzen-7-4700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20t8001utx-p-HBV00000YA9A3

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-gaming-3-amd-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-gtx-1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82ey00cgtx-p-HBV000018O91S

Üzgünüm fakat bu tamamen ofis bilgisayarı, oyun işin içine girdiği zaman kesinlikle tavsiye etmem.

Fan çıkış yeri bile ekranın altı olan bir cihazdan bahsediyoruz.

Bu kompakt bir bilgisayar, işlemcisi de gayet kuvvetli ama daha fazlası değil.

Şu anki ekonomik koşullarda ne yazık ki 7000 lira bandında ortalama bir bilgisayar zor alabiliyoruz.

• SunSets kullanıcısına yanıt

Açıkçası windowsa herhangi bir müdahalede bulunmadım. Durduk yere bu sorun patladı ki kaç aydır kullanıyorum.

Zaten artık iade şansım yok ama bu sorun şansımı çok zorluyor. Uygun bir ara cihaza format atmayı düşünüyorum.

Hocam söylediğim yöntemler bu cihaz da yaradı kendi kendine yüklemiyor. Güncelleme kontrol ediyorum gözükmüyor ne istenilen de nede kendi kendine yüklüyor. Bu cihaz da asıl diğer sorunlar olması üzücü ThinkPad kalitesi bitmiş mi ne...

Bence bizim sorunumuz ülkemizdeki ekonomik sebeplerle thinkpad serisinin en alt modelini satın alabilmemiz oldu.

Elin hintlisi bile uygun fiyatlı bütçe dostu model diye e15 serisini inceliyor.

Biz ise zar zor e15 serisini alabiliyoruz.

Yoksa çok daha iyi gerçek thinkpad modelleri var...

anlıyorum.cevabınız için teşekkürler evet maalesef öyle. oyunu deli gibi oynayan biri olmasam da sanırım sıkıntı çıkarabilir dediğiniz gibi

• yasincalk Y kullanıcısına yanıt

Şans artık. Kimisinde her şey mükemmel iken sorun yokken, kimisinde herkese olmayan farklı problemler var. Bence bizim gibi inceleyen dikkatli insan incelemeyi yapsaydı bende almazdım. Benim 14 günlük iade hakkım var diğerinde ölü piksel çıktı şimdi farklı satıcıdan bu model aldım hoparlör cızırtı sesi mevcut.

Bizde pahalı geldiği için sorun olmamasını istiyoruz. O zaman IdeaPad alırım aynı kalite böyle sorunlar çıkacaksa. Thinkpad giriş seviyesi de yine IdeaPad en üst serisinden de iyi olur düşündüm. Ama gel gör hoparlör sorunu, ölü piksel, hoparlör ızgara penceresi yapışkanları açılması. Kasa açarken IdeaPad e göre daha kolay kırıldı benim elimde dışarıdan sağlam hissi verse de içeride gizlemişler diğer sıkıntıları.

mediamarkt tarzı yerlerden alıp orada açıp denense belki daha sağlıklı olur. tabii fiyatı da daha farklı olur büyük ihtimal

• Sizce ThinkBook 15 GEN 2 modeli nasıl var mı söylediğimiz problemler onlarda da? Sanki USB sayısı fazla olması ve hızlı olması USB girişlerin, Type-C girişi doluyken şarjda diğer Type-C boş olması, SD Card girişi olması gibi avantajları vardı. Bir ThinkPad klavyesi, ve kırmızı tuşu yok. Diğer özellikleri ile askeri sınıf testlerinden de geçmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SunSets -- 22 Temmuz 2021; 17:0:59 >
  • Halil9847 H kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Aşağıdakini almayı planlıyorum. Satıcı özelliklere IPS panel yazmış. Model numarası 20T8001UTXZ85 görünüyor, ama internette aramalarda çıkmıyor. Siz parça listesine nasıl ulaştınız?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-thinkpad-e15-g2-amd-ryzen-7-4700u-16gb-512gb-ssd-windows-10-pro-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20t8001utxz85-canta-p-HBCV00000C8LKL

şimdiden teşekkürler

• aoguz A kullanıcısına yanıt

Lenovo model kodları 10 hanelidir. Eğer 10 haneden yüksek bir kod varsa genellikle içindeki ram ve ssd ile oynanmış oluyor, değiştirilmiş, çıkarılmış veya eklenmiş oluyor, bu tip cihazları almanızı önermiyorum, tutup içine 2666 mhz ram atıyorlar...

Ben de bugün ram taktım.

Ne kadar dikkat edersem edeyim ki ben bilgisayar tamiri konusunda deneyimli biriyim, elim yatkındır ve ona rağmen bir sürü tırnak kırıldı.

Bu tırnakların kırılması vidaları kapatınca bir sıkıntı yaratmıyor gibi görünse de böyle bir şeyin yaşanması aşırı rahatsız etti beni.

Kasa kalitesi ve tasarımından kesinlikle memnun kalmadım. Alt kasa sürekli kullanımda parçalanacak hissiyatı veriyor ve o tırnakların kırılmasının hiç bir açıklaması yok.

• Bloodin kullanıcısına yanıt

Teşekkürler panel IPS çıktı. RAM 8GB geldi, satıcı takmış ama yolda gevşemiş. Geri gönderdim, düzeltip gönderiyorlar.

Ama Hepsiburada çok uğraştırdı. Bilgisayarın teslim edildiği gün çağrı açtım, iade/değişim olmaz Lenovo servisine gönderin dediler. Cihazda arıza yok, satıcı eksik ram'li göndermiş diye anlatıyorum, hala servise göndermeniz gerek deyip durdular. Akşamında satıcıya e-posta attım, sonraki gün döndüler Anydesk ile bağlandılar vs. Neyse ki satıcı sorunu çözdü. Windows hazır diye Amazon yerine Hepsiburada'dan almıştım, ama artık onu da yapmayacağım. Umarım Amazon Türkiye e-ticaret piyasasını ele geçirir, bunlar da belki ders alırlar.

İki tip makine var. Alüminyum kasalı vb teknik özellikleri zayıf ama fiyatı yüksek, daha çok lüks görünümlü cihazlar ile alıcının doğrudan teknik özelliklerine baktığı güçlü makineler.

İkinci kategorideki makinelerde CPU ve GPU'dan kısamadıkları için kasa, touchpad gibi bileşenlerden kısıyorlar. O yüzden artık kasalar çok ucuz plastikten oluyor. Bende Dell G5S Ryzen 7 4800H + RX5600M dizüstü var. Onun da plastik kalitesi çok kötü.

Ben iade ettim. Mümkünse GPU güçlü olup hem oyun da oynanabilecek şekilde dizüstü arıyorum. Bulamazsam FP ürün kasa toplayacağım. Ben iki kere aldım iki farklı problemler çıktı. Bir kere problem çıktı mı aynısını almayacaksın onu anladım.

• aoguz A kullanıcısına yanıt

Öyle fakat mesela bu model aynı donanımdaki hatta bağlanılabilirlik özellikleri daha fazla olan benzer ideapad modeline göre bir tık daha pahalı. Bir tık daha fazla para verme sebebim de thinkpad dayanıklılığına ve modülerliğine güvenmemdi.

Biliyorsunuz thinkpadler parça değişiminde kullanıcı dostudur ve bütün parçalarının nasıl değişeceği üretici sitesinde yayınlanır.

Ben de buna güvenip uzun ömürlü olur diye fark ödedim ve biraz hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyebilirim.

Yani bilgisayarın tek açılabilir yeri olan arka kapağının bu kadar dandik tırnaklı olma sebebini anlayamıyorum...

Ben iki kere Thinkpad aldım, birinci de ölü piksel ve arka alt kapağın tırnakların kolay kırılması ve iade ettim. İkincide Thinkpad aldım hoparlör cızırtı sesi, çerçeve de beyaz nokta gibi gibi derken yeniden iade ettim cihaz aramaktayım. Thinkbook modeller de ışık sızması daha yaygın, hoparlör cızırtı gibi problemleri görmek ve hoparlör gücü Thinkpad e göre de kat kat düşük. Başka markalar da Ryzen çeşidi az ve Ryzen işlemcilere göre fiyatına göre satılan Intel işlemci bilgisayarlar fiyatları da gereksiz pahalı.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.