Şimdi Ara

Lenovo e15 gen 2 Ryzen 4500u İnceleme & Ana Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
9
Favori
18.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarcıya götürdüm, herşeyi yüklediler. Sorun yok makina güzel çalışıyor. Ama nasıl yüklediklerini öğrenemedim.

• 4700u kullananlar da burada mı toplanıyor?

• jvcjvc kullanıcısına yanıt

Başlıkta 4500U yazsa da E15 Gen 2 hakkındaki her şey burada :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt

ben de bir tane sipariş ettim. 4700u.

İş bilgisayarım da thinkpad. Gerçi eski toprak thinkbooklardan ama olsun.

bu biraz daha narin geldi, alırken 2 tane usb girişi olması, hani iki tane koydun sadece 1 tanesinin usb 3 olması biraz sinir etti fakat idare edeceğiz.

şu ekonomik durumda alınabilecek en mantıklı seçeneklerden biri gibi geldi .

yarın, ya da en kötü yarından sonra elimde olur gibi geliyor. tabi ki freedos aldım, bir öneriniz var mı kurulum sırasında acaba?

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın, narin gibi görünse de elinize ulaştığında bu fiyat aralığındaki en sağlam cihazlardan biri olduğunu göreceksiniz. Her ne kadar T veya X serisi kadar üstün olmasa da E serisinde dahi Thinkpad kalitesi kendini belli ediyor.

• selamlar bilgisayarımı aldım ve kurulumlarını yaptım. Lenovo vantage uygulamasını kurdum bios güncellemeleri vs.

Atladığım bir şey var mı acaba?

Bir de pildeyken ekran oldukça karanlık ışık en sonda olsa da, hatta genel olarak şarjdayken de pek parlak bir ekran olduğunu söyleyemem.

Neden böyle acaba?

Edit:radeon sürücülerini yükleyince sorun düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 12 Mayıs 2021; 9:54:59 >
    Hocam kesin emin olmak icin amd nin sitesinden 4700u driver i indirip kurun. ancak incelemede de dediğim gibi cihazın ekran parlaklığı az, ekran ışık altında çok belli olmuyor ama evin içinde yeterli

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • şu an bana normal göründü her şey.

Ne yazık ki bir sıkıntı var, sanırım kasa hafif yamuk.

Sağ alt tarafı tam basmıyor, yani elimi yerleştirdiğimde tık yapıp zemine oturuyor. Sanırım sineye çekeceğim bu kadarcık kusur da olsun diye. Fakat böyle bir sıkıntıya şaşırdım, thinkpadden beklemezdim.

Ayrıca bilgisayar biraz sıcak mı çalışıyor acaba? Genel olarak işlemci sıcaklığı 60 bandında. Evet hafif ve ince bir bilgisayar ama gene de birazcık sıcak çalışıyor gibi geldi. 50-60 arasında geziyor sıcaklıklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 12 Mayıs 2021; 16:46:13 >

Tüm driverları sitesinden indirip kurdunuz mu? Eğer öyleyse mutlaka lenovonun batarya modları ile ilgili bir driver da gelmiş olması lazım. Bu durumda ihtiyacınız olmadığı sürece en yüksek performans moduna almayın. En yüksek performans modunda cihaz overclock yapıyor. Bu da ısınmaya sebep oluyor

daha iyi performansta kullanıyorum. Tarattığımda güncelleme olmadığını söyledi. Sanırım genel olarak bu sıcaklıklarda çalışıyor. Şu an 50 derece mesela...

• quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

daha iyi performansta kullanıyorum. Tarattığımda güncelleme olmadığını söyledi. Sanırım genel olarak bu sıcaklıklarda çalışıyor. Şu an 50 derece mesela...

Güncelleme ile malesef Lenovo özel driverlar çıkmıyor, Lenovo'nun Vantage güncellemesi veya otomatik kontrolü ile bile çıkmıyor. Bu yüzden cihazınızla ilgili tüm driverları mutlaka siteden bir el indirip kurun. Bahsettiğim alttaki sürücü mesela; Lenovo Intelligent Thermal Solution. Bu sürücüyü yükledikten sonra durum çubuğundaki pil işaretine tıklayıp modu değiştirdiğinizde bulunduğunuz modla ilgili bilgiler içeren bir pop up çıkar.

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-edge-laptops/thinkpad-e15-gen-2-type-20t8-20t9/downloads/driver-list/component?name=Yaz%C4%B1l%C4%B1mlar%20ve%20Ara%C3%A7lar

selamlar yükledim fakat herhangi bir pop-up çıkmıyor nedense.

Hmm ben bu driver tek işe yarıyor diye düşunmüştüm ama başka bir driver ile ortaklaşa çalışıyor da olabilir, Lenovo Energy Manager ile mesela...

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-edge-laptops/thinkpad-e15-gen-2-type-20t8-20t9/downloads/driver-list/

Burada tüm sürücüler var

ikisini de yükledim ama değişen bir şey yok. Sürücülerin hepsi yüklü. Tuhaf durum diyelim :)

• Merhabalar,

Malum bilgisayarı 8GB ramli olarak aldım ve şu an ram almak istediğim bir durum değil. Bir süre 8GB ram ile idare etmek istiyorum.

Bilgisayarın 700 mbden fazla belleği donanıma ayrılmış bir durumda. Ben oyun falan da oynamıyorum. Bu miktarı nasıl değiştirebilirim acaba?

Lenovo e15 gen 2 Ryzen 4500u İnceleme & Ana Konu
  • Ben de aranıza Ryzen 7 4700u işlemcisi ile aranıza katıldım. Ürün elime geçince inşAllah memnun kalırım sorunsuz bir bilgisayar deneyimi yaşarım. Kronik bir problem duymadım tam performans da alt kasa kapağı çok kolay ısı yaydığını, Ekran panelin(IPS) parlak seviyesi gün ışığında düşük kaldığı ve hoparlörler çok tatmin edici olmasada konuşma sesleri falan yüksek olduğu ama bir müzik ve filmde tatmin vermediğinden başka bir kronik sorunu rastlamadım. Forumları iyi araştırdım ve bilgi sahibi insanlara DH de olan Bloodin ve Technopat'ta modertörlük yapan eski veya genç arkadaşlardan fiyatı olarakta olumlu dönüş aldığım için bu cihazı almaya karar vermiş bulunmaktayım.

• Tecrübeli hocalarım yardım ederse sevinirim.yeni aldığım thinkpad cihazın model 20T8001TTX olacaktı.Ama bana gelen cihaz farklı benim aldığımda klavye aydınlatması yoktu.Herşeyinden memnunum ama ekranı pek beğenmedim beyaz ve gri tonları birbirinden ayırdedilmiyor driverları yükledim de.Bana gelen cihaz 20T8001TTX

değil 20T9S1B100 gözüküyor.Psrefte de yok şaka gibi.Ekran ips değilmi acaba.Hocalarım yardımınızı bekliyorum

Lenovo e15 gen 2 Ryzen 4500u İnceleme & Ana Konu

• Halil9847 H kullanıcısına yanıt

Cihazın karton kutusunun kenarında model kodu yazar, orada da 20T9S1B100 şeklinde mi yazıyor?

Türkiye'deki Thinkpad'lerde yer alan IPS ekranlar 250 nit ve %60 sRGB oranına sahipler. Yani TN panellerden çok az daha parlaklar (TN paneller genelde 220 nit), aynı renk doğruluğuna sahipler fakat görüş açıları çok geniş. Sizdekinin TN mi IPS mi olduğunu laptop ekranına üstten ve alttan bakarak anında anlayabilirsiniz. IPS olsa dahi ekranın üzerindeki mat kaplamadan dolayı açılı şekilde bakıldığında çok hafif kararma görülebilmektedir fakat renkler korunur, yazılar okunur, film çok geniş açılardan izlenebilir. TN ekranda filmi açıdan izlemek imkânsıza yakındır.

Edit: Lenovo Destek sitesine belirttiğiniz kodu yazıp "Parçalar" bölümüne baktığımda cihazda klavye aydınlatma ve parmak izi tarayıcının bulunduğunu fakat ekranın TN olduğunu görmekteyim. İsterseniz satıcıya durumu cihaz kodları ile belirterek satın aldığınızdan farklı bir cihaz geldiğini ve bu yüzden iade etmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-edge-laptops/thinkpad-e15-gen-2-type-20t8-20t9/20t9/20t9s1b100/parts/display/model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 9 Temmuz 2021; 17:41:13 >

Hocam yardım ettiğiniz için çok teşekkürler doğrudur atttığınız bilgisayar geldi bana çok yakın tarihte üretilmiş.Ekran kalitesinden açıkçası hiç memnun değil beyaz ve gri tonları çok zayıf hocam alacak arkadaşlar asla bu paneli almasın bugün VOBİTEKNOLOJİ ile görüştüm ips panel dediler teknik destektekiler sonuçta mağdur olduk.yarın tekrar arayacağım.Satıştaki ürünlerin model numarasından farklı ürün göndermeler ve üründe daha alt teknolojiler olması utanç verici mağazayı tercih edecek arkadaşlar dikkat etsin.Olumlu dönüş olursa yazacağım.Çok teşekkürler.(klavye aydınlatması kazandım,ips panel kaybettim anlayacağınız)

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.