Şimdi Ara

LENOVO A7010 ANA KONU (Nam-ı Diğer Lenovo K4 Note, Lenovo Vibe X3 Lite) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
10
Favori
20.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seanbullaq

Arkadaşlar. Benbu telefonla gece foto cekimi yapamiyorum. Gece modu seklinde bir ayar bulamadim. SNAPİT uygulamasi da yüklü degil. Yukleyemedim de bir turlu. Yardimci olabilir misiniz?

Başka bir uygulama mi kullaniyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler cihaza android n guncellemeside gelicekmis ama net bi tarih yok.
    k5 note alsamiydim diye dusunuyordum hep ama lenovo cok dengesiz gidiyor k3 k4 k5 note. cihazlarinin birbiriyle hic bi benzer yani yok sadece aon ekleri note okadar.
    k3 note un islemci k4 notebdan daha iyi hatta.
    su kasada islemci tas gibi 2.0 ghz olucakti ki tadindan yenmezdi..a7000 a6010 da dahil bunlarin ustundeki sigernlenovilar cok sansli n surumu icin.
    sony samsung lg oosa bu tarz cihazlara hayatta guncelleme vermezdi

• Arkadaslar merhaba
    Yeni bir telefon almak zorundayim 700 lira civari param var. Acikcasi cokta ucmak istemiyorum zaten. Bi arkadasimda temiz note 3 var bu fiyata verecek. Bi yandan da almisken daha yeni biseyler mi baksam dedim. Aklimda birde lenovo A7010 var o da 650 civari temiz buldum bi tane
    Kararsizim. Garantisi biten note 3 mu yoksa 18 ay garantili lenovo A7010 mu?
    Yardiminizi rica ederim. Bu saatten sonra note 3 almak ne kadar mantikli olur, yoksa lenovo 7010 u al mi dersiniz, tsk.
    Telde cok oyun oynamam oglum arda oynar
    Sosyal medya whats up agirlikli.

• Telefonun kronik sorunlarını yazıyorum arkadaşlar.

Kamera uygulamalarında özellikle ön kamerada fotoğrafı çektikten sonra bariz bir şekilde belirgin kalite kaybı.
    Cihazın ses kalitesinin yüksek olduğu halde bildirim tonlarının %50 düşük olması.
    İşlemcisi MTK olduğu için Snapchat, Instagram Stories vs. gibi video kullanan uygulamalarda kayıt yaparken kameranın kullanılamayacak kadar kasarak video kaydetmesi.
    Ekran titretme(5.1 sürümündeyim bende yok.)
    Hi-Fi ses donanımı olmasına rağmen kulaklığa veya aux kablosuyla hoparlör vs gibi cihazlara ses çıkışının oldukça düşük olması.

Tüm bunlara rağmen kullanılası bir telefon. Günlük kullanımı etkileyecek büyük sorunlar değil ama benim açımdan oldukça dikkat çekici.

Bu arada 6.0 kullanan arkadaşlar boşta Ram miktarı hala 500> civarlarında mı?
    Sırf bu yüzden ve root yapamadığım için Flash ile 5.1'e geri döndüm.

Bu bahsettiğim sorunlar hem 5.1 sürümünde hem de 6.0 sürümünde de mevcuttur.
    (2 ayrı cihazda denenmiştir.)

• Android 6 219 uncu güncellemesiyle telefon daha stabil bir hale geliyor. Kamerası kendi yazılımıyla pek iyi değil open camera önerebilirim çok güzel çekimler yapıyor. Yeni güncellemeyle parmak izi okuma titreşimi değişmiş daha anlaşılır olmuş. Ekran titremesi yok. Ses ile ilgili bir sıkıntı yok. Batarya süresi güzel bataryayı bitiren wifi sorunu android 6 için standart konum kısmından kapatabilirsiniz. Android altıda ram tüketimi yüksek ancak telefon bunu daha hızlı işlem yapabilmek adına tutuyor herhangi takılma donma dolma gibi bir sıkıntı oluşmuyor. Bilgisayar xp mantığıyla boş ram iyidir diye düşünmek yanlış olur. Snapchat ve instagram sorunu yaşamadım. A7000 ile arasında ekran vs çok fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eRBAa. -- 8 Eylül 2016; 16:49:42 >
  • Arkadaşlar cihazı bugün aldim ve aranıza katıldım güncelleme yapiyimmi yapmayimbi

• 6.0 Marshmallow güncellemesini yapıpta telefonu rootlayabilen var mı arkadaşlar.
    İnternetteki tüm videoları araştırdım ancak bootloader, custom recovery vs. hangisini denediysem telefon brick oldu.
    Telefonun brick olması sorun değil SP Flash Tool ile her halükarda stock roma geri dönüyorum.
    Elin Hintlileri telefona twrp cwm gibi custom recovery yüklemiş ve bu sayede kingroota gerek kalmadan marshmallow telefonlarını rootlamışlar.

5.1 Lollipop sürümünde Kingroot çalışıyor fakat Marshmallow da KingRoot çalışmıyor.
    Bu duruma el atıp yardım edecek bir arkadaşın duacısı olurum.
  • güncelleme den sonra şikayetçi olan varmı.
  • Telefonu alalı 1 hafta oluyor, ilk izlenimlerimi belirtmek isterim. Almayı düşünen arkadaşlara yol gösteren bir kaynak olabilir belki.

N11 den aldım, Totalde 670 TL civarına geldi telefon, bu fiyata alabileceğiniz TR garantili içeriğinde NFC ve parmak izi barındıran, 32 GB depolamaya sahip başka bir cihaz yok bilginiz olsun, alternatifsiz yani.

5.1.1 de kullanıyorum, lenovo kullanıyorsan güncelleme yapmayacaksın, vibe p1 de aldım, android 6.0 da resmen fiyasko, 2 gün önce tekrar 5.1.1 e çevirdim, ikiside gayet sağlıklı cihazlar. Bütçeniz varsa vibe p1 alın, yoksa a7010. Lenovo adam akıllı reklam yapamıyor, şu cihazda sabit fiyatlı bir politikaları yok, 599 veya 699 gibi sabit bir fiyatdan verip, güzelce reklamla yağlasalar kapış kapış giderdi bu cihaz. K5 Note da olabilir esasında ama avrupa versiyonunda parmakizi varken, TR de yok. Şahsen ben gine K4 note alırdım, abartılacak fazla birşey yok.

MTK nın boktan bir işlemcisini barındırıyor ama sorun değil, snapdragon 410 dan iyidir. 720p, 1080p film izlerken, veya GTA oynarken ısınıyor, oyun oynarken ara arada frame düşüyor, işlemci MTK oluncada birsüre sonra el değemiyorsunuz telefona. Fakat 7/24 oynayacak halinizde yok, oynamayıverin o kadar abartıldığı kadar kötü değil. Telefonun arka kapağı çok dandik, kırılmaya müsait ama esneme payıda bir hayli fazla. Dikkatli olmanızı öneririm. Olduki kırılırsa, aliexpresste arka kapak bulabilirsiniz ama dikkatli olun arka kapakların 2 varyasyonu var, bildiğiniz üzere NFC etiketi arka kapakta, NFC etiketli kapaklar 5-10$ arası, etiketsizlerse 3-4$. Etiketsiz alırsanız NFC kullanamazsınız.

Başka kullanan arkadaşlarda ne var ne yok yazmışlar zaten, fazla kurcalamaya gerek yok. Ses kaliteside cabası, evet kulaklık çıkışında ses az geliyor ama yapacak bir şey yok en azından sesin tadını alabiliyorsunuz kaliteli bir kulaklıkla. Ben xiaomi hybrid kullanıyorum, 35 $ a almıştım belki ondandır.

---------

6.0 güncelleme yapan arkadaşlardan daha fazla yorum bekliyoruz, sistemin kararlılığı nedir bilgi verirseniz güncellemeyi düşünüyorum bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: arquerox

Telefonu alalı 1 hafta oluyor, ilk izlenimlerimi belirtmek isterim. Almayı düşünen arkadaşlara yol gösteren bir kaynak olabilir belki.

N11 den aldım, Totalde 670 TL civarına geldi telefon, bu fiyata alabileceğiniz TR garantili içeriğinde NFC ve parmak izi barındıran, 32 GB depolamaya sahip başka bir cihaz yok bilginiz olsun, alternatifsiz yani.

5.1.1 de kullanıyorum, lenovo kullanıyorsan güncelleme yapmayacaksın, vibe p1 de aldım, android 6.0 da resmen fiyasko, 2 gün önce tekrar 5.1.1 e çevirdim, ikiside gayet sağlıklı cihazlar. Bütçeniz varsa vibe p1 alın, yoksa a7010. Lenovo adam akıllı reklam yapamıyor, şu cihazda sabit fiyatlı bir politikaları yok, 599 veya 699 gibi sabit bir fiyatdan verip, güzelce reklamla yağlasalar kapış kapış giderdi bu cihaz. K5 Note da olabilir esasında ama avrupa versiyonunda parmakizi varken, TR de yok. Şahsen ben gine K4 note alırdım, abartılacak fazla birşey yok.

MTK nın boktan bir işlemcisini barındırıyor ama sorun değil, snapdragon 410 dan iyidir. 720p, 1080p film izlerken, veya GTA oynarken ısınıyor, oyun oynarken ara arada frame düşüyor, işlemci MTK oluncada birsüre sonra el değemiyorsunuz telefona. Fakat 7/24 oynayacak halinizde yok, oynamayıverin o kadar abartıldığı kadar kötü değil. Telefonun arka kapağı çok dandik, kırılmaya müsait ama esneme payıda bir hayli fazla. Dikkatli olmanızı öneririm. Olduki kırılırsa, aliexpresste arka kapak bulabilirsiniz ama dikkatli olun arka kapakların 2 varyasyonu var, bildiğiniz üzere NFC etiketi arka kapakta, NFC etiketli kapaklar 5-10$ arası, etiketsizlerse 3-4$. Etiketsiz alırsanız NFC kullanamazsınız.

Başka kullanan arkadaşlarda ne var ne yok yazmışlar zaten, fazla kurcalamaya gerek yok. Ses kaliteside cabası, evet kulaklık çıkışında ses az geliyor ama yapacak bir şey yok en azından sesin tadını alabiliyorsunuz kaliteli bir kulaklıkla. Ben xiaomi hybrid kullanıyorum, 35 $ a almıştım belki ondandır.

---------

6.0 güncelleme yapan arkadaşlardan daha fazla yorum bekliyoruz, sistemin kararlılığı nedir bilgi verirseniz güncellemeyi düşünüyorum bende.

Dostum benim arka kapağa japon döküldü aliexpressten 20 tl'ye aldım. NFC etiketi olayını biraz açar mısın?
    Orijinali ile çakması arasında tek fark orijinal kapağın iç sağ üst kısmında karekod var yapıştırma küçük.
    Çakmasında ise yok. NFC etiketi o barkod mu yoksa?
    Çakma kapakla NFC kullanan android beam gibi uygulamalar çalışmaz mı şimdi çakma kapakla?

• Arkadaşlar ben telefonu yeni aldım. Güncelleme kısmında hata yaziyor. Nedenini bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: antelope_06

quote:

Orijinalden alıntı: arquerox

Telefonu alalı 1 hafta oluyor, ilk izlenimlerimi belirtmek isterim. Almayı düşünen arkadaşlara yol gösteren bir kaynak olabilir belki.

---------

Dostum benim arka kapağa japon döküldü aliexpressten 20 tl'ye aldım. NFC etiketi olayını biraz açar mısın?
    Orijinali ile çakması arasında tek fark orijinal kapağın iç sağ üst kısmında karekod var yapıştırma küçük.
    Çakmasında ise yok. NFC etiketi o barkod mu yoksa?
    Çakma kapakla NFC kullanan android beam gibi uygulamalar çalışmaz mı şimdi çakma kapakla?

Karekod olayı hakkında bilgim yok lakin, orjinal telefon arka kapağına dikkat edin arka kapağında elektrik bandı gibi yapıştırılmış bir bant göreceksiniz. O bant NFC bandıdır işte. aliexpress deki arka kapakların çoğunda yok bu bant bundan ötürü NFC çalışmıyor, telefonunuzda yazılımsal olarak yüklü görüyorsunuz ama bir işlem sağlayacağınızda yapamıyorsunuz. karekod olayına gelince satıcı ürünü fazla üretmiştir, illa ki sayıma almak için koymuştur diye düşünüyorum.

• Arkadaşlar menüyü istediğimiz gibi düzenleme imkanı yokmu

• Bugün bende teknosadan gm 5 plus alacakken arkadaşın gazı ile A7010 aldım inşallah pişman olmam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 670tl ye bedava almışsın ben bugün 730 740 civarına zor getirerek aldım yüzdelik indirim mi vardı aldığınızda.

• Telefonu alalı 1 hafta olacak 2 gün sonra. Android 6 yı yükledim. Tek sıkıntısı menü geçişlerinde, videolarda, instagram gibi sosyal ağlarda takılırken ekran ışığı kısılıp tekrar geliyor ve hafif rahatsız ediyor güncelleme ile düzeltilir diye düşünüyorum. Ses kalitesi gerçekten mükemmel 900 tl lik bir telefonda bu sesi bulamazsın gerçekten. Ekran parlaklığı ve güneşin altında görünürlüğü gerçekten güzel. Bu lenovo daha iyilerini yapar diye düşünüyorum. Donanım olarak anlatmak gerekirse :

Kamera : Vasat diyemem ama iyi de değil. Snapchat gibi uygulamalarda kasmalar var. Ve hafif pastelli görüntü veriyor.

Kulaklık girişi : Henüz iyi bir kulaklık ile denemedim. Bende JBL T280A var ama şuan garantide olduğu için geldiğinde yazarım. Samsungun standart kulaklığı ile denedim sesleri gayet güzel veriyor. FLAC müzikler keyifli oluyor. 32 gb hafızaya baya da FLAC müzik sığar :). Ama telefon açma (müzik değiştirme tuşunu ses arttırma olarak tanıyor o büyük sıkıntı oldu :/ )

Wifi : Oldukça başarılı buldum. Önceden note 2 kullanıyordum. Wifi çabuk kesiliyordu bunda wifi gayet hızlı ve iyi çekiyor. DNS değiştirmeyi beceremedim :D

Şarj girişi ve şarj : Şarj girişi gayet sağlam çabuk bozulcak gibi değil. Şarj aleti 1 saatte tam dolduruyor.

GELDİK EN ÖNEMLİ KISMA :D ---BATARYA SÜRESİ!!!

Bende 5 saat 23 dakika ekran süresi verdi hemde mobil veri hep açıktı ve ara sıra konum açtım swarm için.

http://i.hizliresim.com/vZJgvA.jpg bu ram kullanımı

http://i.hizliresim.com/aX1oZ2.jpg BUDA PİL SÜRESİ umarım yardımım dokunmuştur :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: 181501

670tl ye bedava almışsın ben bugün 730 740 civarına zor getirerek aldım yüzdelik indirim mi vardı aldığınızda.

Aynen gayet ucuza geldi ürün bana. Bu fiyata değer, kupon + banka puan + kazanılan kuponla beraber bu fiyata geldi. Satıcıda indirimli koymuştu, favorilerdeydi zaten. Takip etmek lazım.
  • Evet arkadaşlar, Android 6 ya güncelleyenler durum nedir ? Güncelleyelim mi ? Gördüğünüz sorunlar varmı, vibe p1 gibi olmaz umarım güncellemelerden sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arquerox -- 11 Eylül 2016; 13:31:31 >
  • Herkese merhaba,

Lenovo p70 kullanıcısıyım telefonumdan çok memnunum o yüzden eşime de lenovonun a7010 modelini almak istiyorum, telefon baya hoşuma gitti, sosyal uygulamalar için kullanacağından dolayı telefon ideal. Ancak aklıma takılan tek sorun telefonun sar değeri. Diğer telefonlara göre cidden bu değerler yüksek mi ? Ona göre başka modellere yönelecem. Oysa ki telefon çok hoşuma gitmişti keza eşiminde :)

edt: k5 note modeline baktım bir de, sanırım onda da sar değeri sıkıntılı; SAR Değeri (Vücut) 1.350 W/kg (10g)

Riskli bir değer mi bunlar yoksa yasal altında olduğu sürece sorun olmaz mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inflexible-61 -- 12 Eylül 2016; 0:39:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inflexible-61

Herkese merhaba,

Lenovo p70 kullanıcısıyım telefonumdan çok memnunum o yüzden eşime de lenovonun a7010 modelini almak istiyorum, telefon baya hoşuma gitti, sosyal uygulamalar için kullanacağından dolayı telefon ideal. Ancak aklıma takılan tek sorun telefonun sar değeri. Diğer telefonlara göre cidden bu değerler yüksek mi ? Ona göre başka modellere yönelecem. Oysa ki telefon çok hoşuma gitmişti keza eşiminde :)

edt: k5 note modeline baktım bir de, sanırım onda da sar değeri sıkıntılı; SAR Değeri (Vücut) 1.350 W/kg (10g)

Riskli bir değer mi bunlar yoksa yasal altında olduğu sürece sorun olmaz mı ?

o degerler cift hat ayni anda aktif oldugu zamanki degeri...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.