Şimdi Ara

Lenovo A6010 Ana Konu + Stock Rom Yükleme + FM Radyo (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
7.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bu aşamaya da geldim. download da tıklıyorum gene aynı (paylaştığım resimdeki hatayı verip flash atmıyor.)
  • USB sürücüyü yükledinizmi acaba
  • evet yükledim, fakat bu hata gitmedi. kısmet olmadı sorun değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanto

evet yükledim, fakat bu hata gitmedi. kısmet olmadı sorun değil.

Telefonun modeli Lenovo A6010 değilmi hata almaman gerekiyor ben kaç kere denedim sorunsuz olarak rom u yükleyebiliyorum Teamviewer ile uzaktan yardımcı olabilirim ve romun yedeğini aldınmı bilgisayarında varmı şuan
  • Stock Rom yükleme işlemininin görüntüsünü video olarak ekleyeceğim buraya ben rom dosyasını yedeklediğim için manuel güncellemeyi göstereceğim. sen Lenovo Smart Assistand programını sil tekrar yükle belki sorunun düzelebilir yada başka USB çıkışından yükleme yapmaya çalış bilgisayarın usb girişinde belki sorun vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0xide-

telefonu nereden satın alabilirim

Hepsiburada.com üzerinden satın alabilirsiniz http://www.hepsiburada.com/lenovo-a6010-p-TELCEPLENA6010-S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 12 Ağustos 2016; 13:55:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam Youtube ye Stock rom yükleme işlemini Video olarak ekledim burdan bakabilirsinizhttps://www.youtube.com/watch?v=YIw5WcLpXnw
  • Lenovo K5 (a6020a41) cihazımda son güncellemeden sonra Turkcell yerine KKTCELL yazıyordu. Birçok arkadaşta da olmuş. Fabrikaya ayar wipe vs yemedi.
    Sonra bu konuyu görüp modele göre uyguladım. Hem forumda verilen romu hemde smart assistant ile yükledim. Önce son güncellemeyi yükleyemedi. Saatlerce birkaç kere rom attım olmadı sonra turkeyota.zip dosyasını recoveryden atınca güncellemeyi kurdu.Yalnız cihaz çift SIM oldu. KKTCELL yazısı gitti. Ancak tek sorunum var. Mobil veri aktif olmuyor bir türlü. apn kısmı doğru. Mobil ağ ayarlarında çok şey denedim aktif olmadı bir türlü. 4G'yi aktifleştir diye eskiden düğme vardı o da pasif durumda. Bir yerde sorun var ama çözemedim. IMEI kontrol ettim doğru. WIFI ile çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 20 Eylül 2016; 9:16:49 >
  • eteksen kullanıcısına yanıt
    Selam bende bu lenovo Smart Assistant programı ile güncelleme olayını anlamadım tek benmi güncelleme yapabiliyorum hata verse bendede verirdi ama aşamaları doğru yapınca yazılım atma işlemi başarıyla oluyor dikkat etmek gereken resimdeki 12ci aşamaya gelince telefon kapalı durumda iken ses+ düğmesini basılı tutup usb kabloyu PC ye takıyoruz 5 saniye kadar ses+ düğmesini basılı tutmaya devam ediyoruz mavi Recovery ekranı gelecek burdan sol alt tarafda DOWNLOAD yazan yere tıklayınca yazılım atma işlemi başlamış olacaktır yani 12ci aşamaya kadar telefon PC ye kesinlikle takılı olmayacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertGüzel

Selam bende bu lenovo Smart Assistant programı ile güncelleme olayını anlamadım tek benmi güncelleme yapabiliyorum hata verse bendede verirdi ama aşamaları doğru yapınca yazılım atma işlemi başarıyla oluyor dikkat etmek gereken resimdeki 12ci aşamaya gelince telefon kapalı durumda iken ses+ düğmesini basılı tutup usb kabloyu PC ye takıyoruz 5 saniye kadar ses+ düğmesini basılı tutmaya devam ediyoruz mavi Recovery ekranı gelecek burdan sol alt tarafda DOWNLOAD yazan yere tıklayınca yazılım atma işlemi başlamış olacaktır yani 12ci aşamaya kadar telefon PC ye kesinlikle takılı olmayacaktır

Sonradan doğru versiyonu attı ama güncellemeye girip 40 mblık son yama işi bozuyordu. Bugün baktım lenovo güncellemeyi geri çekmiş. Düzeltip gerir verirler inşallah. Smart assistant sorun yok sağol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeş bu telefonu annem kullanıyor.

Ama mikrofon sıkıntılı gibi.

Ses bazen bize net geliyor bazen o kadar cılız geliyor ki, konuşmak tam bir çile halini alıyor.

Sen de böyle bir sorun oldu mu?

Garantiye gönderdik, yazılım yükleyip geri göndermişler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hero4262321 kullanıcısına yanıt
    Şu ana kadar telefonla konuştuğum kimse sesin az yada kısık geldiğini söylemedi ama denicem ailemin ve arkadaşlarımın telefonları ile bakalım bu sorunla karşılacakmıyım
  • Haber bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mert kardeşim telefona bir haller oldu artık pc tanımıyor. buna nasıl format atarız? yardımcı olabilirmisin? bu yukarıdaki driver falan işe yaramıyor. pc(hangi pc ye taksam tanımıyor) telefonu görmüyor. "usb aygıtı tanımadı" diyor driver falan tanıtayım diyorum tanımıyor. fabrika ayarlarına döndüm gene olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-058B8D3E6 -- 25 Ekim 2016; 11:10:45 >
  • selam şöyle bir deneyin o zaman belki olur Telefonu PC ye bağlayın sonra Telefon ayarından Depolama yazan yere girin burdan Telefonun üzerindeki kare olan dokunmatik tuşa dokunun USB bilgisayar bağlantısı diye bir seçenek çıkacak tıklayın burdan bağlantı seçenekleri çıkacak bir sorun olmazsa eğer bağlantı seçeneklerini tıklayıp deneyin belki çözüm olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 27 Ekim 2016; 0:05:31 >
  • MertGüzel M kullanıcısına yanıt
    hocam cevabınız için teşekkür ederim. usb bilgisayar bağlantısı çıkıyor dokunuyorum hiç bir şey olmuyor yen bir menü falan çıkmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanto

hocam cevabınız için teşekkür ederim. usb bilgisayar bağlantısı çıkıyor dokunuyorum hiç bir şey olmuyor yen bir menü falan çıkmıyor.

Başka bir USB kablo ile denedinizmi
  • olmadı hocam 2 tane kablo ile daha denedim yok olmadı. 2-3 gün önce recovery ye girip format attım gene olmadı. dün micro usb portu tamir gördü. şarz olmuyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-058B8D3E6 -- 28 Ekim 2016; 12:03:37 >
  • Şu an şarj oluyormu, telefonu Lenovo servisine mi verdiniz anlaşılan micro usb portu zarar görmüş
  • merhaba ben de bu telefonu almayı düşünüyorum fakat bi sorum var;

telefonu kullanacak kişi,

- öyle ağır grafikli oyunlar falan asla oynamaz.
    - bir tek facebook kullanır, chat vs. internet siteleri sörf yapar. hafif facebook oyunları oynar.
    - bir de internet yayma, hotspot amacı ile kullanacak. var di mi bu özellik? vardır herhalde.

androidde 1 gb çok kasıyor diyorlar korktum ben de. sizce böyle hafif bir kullanımda uzun süre akıcı bi sekilde işimizi görür mü? bazı kasmalardan bahsetmişsiniz de biraz tırstım bekleyip daha üst modelini mi alalım yoksa, k5 falan. öyle stock rom falan uğraşmayız bu arada geldiği gibi kullanır.

gorilla glass da yok sanırım, ekran iyi diyorlar ekran mühim, dokunmatiği de güzelse alıcaz bugün yarın, emin olamadık o kadar 1 gb ram diye.
    teşekkürler şimdiden.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.