Şimdi Ara

LENEVO Y580 Y510p Y50 MOD ÜŞÜYORUZ (gelişirme bölümü) -15c -20 derece (HEP GÜNCELLENCEK) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
13
Favori
10.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1- Dostum bu bios mod'u Windows 10'da 750m Sli'ye sahip y510p içinde yapabiliyor muyuz?

Şu arka kapağın kesme ve filtreyi çıkarma işlemini yapacağım. Ciddi şekilde fark yaratıcağını düşünüyorum.

Birde bios modunu yüklemeyi düşünüyorum. Ufaktan overclock yapacağım ekran kartına orjinal voltunu ellemeden.

2- Ayrıca bu fan mod programın anladığım kadarıyla bilgisayarın tozları temizleme özelliği sırasındaki %100 fan kullanımı açıyor gerektiği zaman. Bunun fan ömrüne bir zararı olmaz mı acaba?

3 Son olarak termal macunu yenilemeyi düşünüyorum. Youtube'dan 1-2 tane kasanın nasıl söküldüğüne dair videolar izledim. Senin dikkat et dediğin bir nokta var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

1- Dostum bu bios mod'u Windows 10'da 750m Sli'ye sahip y510p içinde yapabiliyor muyuz?

Şu arka kapağın kesme ve filtreyi çıkarma işlemini yapacağım. Ciddi şekilde fark yaratıcağını düşünüyorum.

Birde bios modunu yüklemeyi düşünüyorum. Ufaktan overclock yapacağım ekran kartına orjinal voltunu ellemeden.

2- Ayrıca bu fan mod programın anladığım kadarıyla bilgisayarın tozları temizleme özelliği sırasındaki %100 fan kullanımı açıyor gerektiği zaman. Bunun fan ömrüne bir zararı olmaz mı acaba?

3 Son olarak termal macunu yenilemeyi düşünüyorum. Youtube'dan 1-2 tane kasanın nasıl söküldüğüne dair videolar izledim. Senin dikkat et dediğin bir nokta var mıdır?

3 soru hariç diğerlerinin hepsini açıklamarını ayrıntılı yazdım hepside olumlu ve overlock tavsiyem orjinal hızda voltgeyi düşürüp başarım elde edebilirsin, overlock bu makina için iyi değil ekstra ısı ve ekstra voltaj ile daha çok ısı oluşur

kasa açma youtubedeki videoların hepsi sakat,ben çok uraştım bir türlü yapamadım,nedeni ise klavyenin olduğu kesim kesinlikle çok zor ve uğraştırıyor,ve youtube deki adamlar hep orda videoyu ileri sardılar

2 hafta uğraştım kasanın etrafındaki tüm videoları söktüm,2 hafta boyunca her akşam yarım saat uğraştım yapamamıştım,ama en sonunda başardım kendi yöntemimle, ve artık çocuk oyuncağı oldu benim için

eğer istanbuldaysan birlikte açalım, hatta video çeker nete atarız,çünkü benim açma yöntemim bana özel ve daha kullanışlı

ve ikinci ekran kartını değişik şekilde termal macun sürdüm, bilgisayarın en az ısınan parçası oldu 2 kinci ekran kartı normalde her zaman 5c fazla olurdu, şimdi 10c daha düşük sıcaklıkta çalışıyor,çok şaşırtıcı

eğer istanbuldaysan başta kasa açma olmak üzere,sonra kasa mod sonrada kendin devam edersin

• quote:

Orijinalden alıntı: DonsuzBalık

quote:

Orijinalden alıntı: omerf

1- Dostum bu bios mod'u Windows 10'da 750m Sli'ye sahip y510p içinde yapabiliyor muyuz?

3 soru hariç diğerlerinin hepsini açıklamarını ayrıntılı yazdım hepside olumlu ve overlock tavsiyem orjinal hızda voltgeyi düşürüp başarım elde edebilirsin, overlock bu makina için iyi değil ekstra ısı ve ekstra voltaj ile daha çok ısı oluşur

kasa açma youtubedeki videoların hepsi sakat,ben çok uraştım bir türlü yapamadım,nedeni ise klavyenin olduğu kesim kesinlikle çok zor ve uğraştırıyor,ve youtube deki adamlar hep orda videoyu ileri sardılar

2 hafta uğraştım kasanın etrafındaki tüm videoları söktüm,2 hafta boyunca her akşam yarım saat uğraştım yapamamıştım,ama en sonunda başardım kendi yöntemimle, ve artık çocuk oyuncağı oldu benim için

eğer istanbuldaysan birlikte açalım, hatta video çeker nete atarız,çünkü benim açma yöntemim bana özel ve daha kullanışlı

ve ikinci ekran kartını değişik şekilde termal macun sürdüm, bilgisayarın en az ısınan parçası oldu 2 kinci ekran kartı normalde her zaman 5c fazla olurdu, şimdi 10c daha düşük sıcaklıkta çalışıyor,çok şaşırtıcı

eğer istanbuldaysan başta kasa açma olmak üzere,sonra kasa mod sonrada kendin devam edersin

Şuan için görev icabı ankaradayım fakat arada haftasonları istanbula geliyorum.

Ekran kartına o.c yaparken ekstra bir voltaj vermeyi düşünmüyorum stock voltajın kaldırdığı kadar bir oc yapmak var aklımda.

Sormak istediğim bir konu var.

Şimdi bios'u modladıkdan sonra 2. ekran kartınında fan ve voltaj ayarlarını yapabilmek için. Kart modunuda ayrıca yapmam gerekiyor mu?

Yoksa Bios'u modlu kullanmam 2 ekran kartınada işlem yapabilmek için yeterlimidir? 2.ekran kartının voltajını düşürmeden sadece fan ayarını değiştirebilmek için mod yapmak zorundamıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerf -- 5 Şubat 2016; 16:20:18 >

• bios mod sonrasi nvidia inceptor programiyla geniş voltaj araligı beliriyor
    benim kullandigim ve sana tavsiyem 9870v ile standart hizda kullanman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DonsuzBalık kullanıcısına yanıt
    hocam bu fan moddaki üşüyoruz programı y510p'nin 755m sli olanlarında da çalışır mı acaba ? elinize sağlık bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrock6 -- 24 Şubat 2016; 12:31:17 >
  • 2. Bir ekran kartı arıyorum ama bulamıyorum gt 755m5 yardımcı olursanız sevinirim lenovo y510p 2.el sıfır farketmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaggyplus -- 25 Şubat 2016; 7:07:36 >
  • hocam 750M ile yaptığınız mod Y500 modeli içinde geçerlimidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkangel17

hocam 750M ile yaptığınız mod Y500 modeli içinde geçerlimidir.

ekran kartları tamamiyle aynı ama biıoslar farkı

biıs modun farkı, ekran kartının voltajını istediğimiz gibi düşürebilmemiz

böylece

anakart üstündeki 750m stock hızda 1050 mhz 1.125v ------ # 9870v programla ayarlanabilir,fan programsın net 10c düşüş

ikinci vga için yukarıda verilen ikincil vga bıos yüklendiğinde 750m stock hızda 1050 mhz 1.125v ------ # 9870v düşürülebilir

kartlar orjinal volta gerçekten notebook için hiç ideal ve iyi değil özellikle birinci vgada,yarım saat far cry oyna birinci kart 88c dayanıyo, 5 dk araylada 92c çıkıyo sonrası malum fps düşüşü

• quote:

quote:

böylece

anakart üstündeki 750m stock hızda 1050 mhz 1.125v ------ # 9870v programla ayarlanabilir,fan programsın net 10c düşüş

ikinci vga için yukarıda verilen ikincil vga bıos yüklendiğinde 750m stock hızda 1050 mhz 1.125v ------ # 9870v düşürülebilir

kartlar orjinal volta gerçekten notebook için hiç ideal ve iyi değil özellikle birinci vgada,yarım saat far cry oyna birinci kart 88c dayanıyo, 5 dk araylada 92c çıkıyo sonrası malum fps düşüşü

O zaman bu 750M için hazırlamış olduğunuz modu kullanabilirim anlamına mı gelmektedir. Yoksa Y500 modeli için farklı bir bios mu hazırlanmalıdır.

• quote:

quote:

quote:

böylece

O zaman bu 750M için hazırlamış olduğunuz modu kullanabilirim anlamına mı gelmektedir. Yoksa Y500 modeli için farklı bir bios mu hazırlanmalıdır.

yapabileceğin tek şey ikinci ekran kartı bıosunu değiştirebilirsin,sonuçta kartlar aynı, ama y500 deki 750m güncellemek senin sorumluluğunda,baktın verim almadın eskini yükliyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonsuzBalık -- 12 Mart 2016; 13:20:45 >

• Ankara içinde y510p termal değişimi için yardımcı olabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar

Ankara içinde y510p termal değişimi için yardımcı olabilirim

bugün soğutma ile ilgili bir şey daha keşfettim heralde artık final olur

sorun şu 1 rinci kart oyunda 84c maksimum 1050 mhz 9870v

ikinci kart 70c 72c dolaşıyor 1050 9870v

sanırım anakarttaki soğutucuyu adam akıllı yapmadılar, yüksek baskı uygulamıyor gpu ya, PUL takıp baskı yapmayı denicem birde

şuanki sonuçlarım gayet iyi,ama ikinci kartın fanı küçük olmasına rağmen 10c daha düşük sıcaklık yani çok iyi

demekki 1 rinci gpudan kaynaklı değil bizzat soğutucunun kendisindede sorunvar,

eğer pul takıp iyi başarım elde edersem sanırım süper olur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rhaegar

Ankara içinde y510p termal değişimi için yardımcı olabilirim

bugün soğutma ile ilgili bir şey daha keşfettim heralde artık final olur

sorun şu 1 rinci kart oyunda 84c maksimum 1050 mhz 9870v

ikinci kart 70c 72c dolaşıyor 1050 9870v

sanırım anakarttaki soğutucuyu adam akıllı yapmadılar, yüksek baskı uygulamıyor gpu ya, PUL takıp baskı yapmayı denicem birde

şuanki sonuçlarım gayet iyi,ama ikinci kartın fanı küçük olmasına rağmen 10c daha düşük sıcaklık yani çok iyi

demekki 1 rinci gpudan kaynaklı değil bizzat soğutucunun kendisindede sorunvar,

eğer pul takıp iyi başarım elde edersem sanırım süper olur

bunlar yalan dolan hocam y510p pişmanlıktır alma aldırma sli gibi yetim bir sistem oyun için son derece yetersiz ondan sonrada ısınma sorunları bilmemne uğraşıp dururuz

• arkadaşlar bende lenovo ideapad 700 almayı düşünüyorum ne diyosunuz değer mi o paraya
  • Rhaegar kullanıcısına yanıt
    hocam bana cevap verdiğin yazıyı iyi okudunmu

makinadan yana sıcaklıktan hiç bir sorunum yok, yapılan işlem sadece bios mod ve yazılımla aynı frekansta voltaj düşürme,fan programsız değerler

işlemcim oyunlarda 2.3 ghzde max 63-67 derece, bu sıcaklığıda prime95 en ağır işlemci testinde aldım test yarım saat yaptım, işlemci programı ile bundada voltu düşürdüm

sadece 1 gpu nun soğutucusu,2 inci gpu gibi soğutma performansı göstermiyor, sebebi yüksek baskı uygulamıyor

bunun içinde kafamda çözüm var pul takıcam ama denemedim denicem

ekran kartı olarak tek ekran akrtında 950m--- 750mslı--- 960m arasında bir kart ve 4 gb
  • quote:

hocam bana cevap verdiğin yazıyı iyi okudunmu

makinadan yana sıcaklıktan hiç bir sorunum yok, yapılan işlem sadece bios mod ve yazılımla aynı frekansta voltaj düşürme,fan programsız değerler

işlemcim oyunlarda 2.3 ghzde max 63-67 derece, bu sıcaklığıda prime95 en ağır işlemci testinde aldım test yarım saat yaptım, işlemci programı ile bundada voltu düşürdüm

sadece 1 gpu nun soğutucusu,2 inci gpu gibi soğutma performansı göstermiyor, sebebi yüksek baskı uygulamıyor

bunun içinde kafamda çözüm var pul takıcam ama denemedim denicem

ekran kartı olarak tek ekran akrtında 950m--- 750mslı--- 960m arasında bir kart ve 4 gb
    quote:

Orijinalden alynty: DonsuzBalyk

hocam bana cevap verdi?in yazyyy iyi okudunmu

makinadan yana sycaklyktan hiç bir sorunum yok, yapylan i?lem sadece bios mod ve yazylymla ayny frekansta voltaj dü?ürme,fan programsyz de?erler

i?lemcim oyunlarda 2.3 ghzde max 63-67 derece, bu sycakly?yda prime95 en a?yr i?lemci testinde aldym test yarym saat yaptym, i?lemci programy ile bundada voltu dü?ürdüm

sadece 1 gpu nun so?utucusu,2 inci gpu gibi so?utma performansy göstermiyor, sebebi yüksek basky uygulamyyor

bunun içinde kafamda çözüm var pul takycam ama denemedim denicem

ekran karty olarak tek ekran akrtynda 950m--- 750msly--- 960m arasynda bir kart ve 4 gb

hocam burada kimse okumak gibi bir yetene?e sahip de?il o yeti sadece size özgü sayfada sizi alyntylayan kim varsa okudunuzmu oku falan yazmy?synyz özel bir yetenek sanyrym?
    neyse demek istedi?im ?udur sli sistemi yetim desteklenmemi? bir sistemdir 4gb de?il 44 gb olsa da bu anlayy? 16mp kamera iyidir manty?yyla paraleldir. tek ve güzlü bir gpu hem stabilite hemde so?utma performansy sa?lar bizde yanymyzzda evladiyelik kasa misali 170w adaptör ta?ymak zorunda kalmayyz. ?u realitede y510p almak mantyksyzdyr kar?yla?ty?ym sorunlar çerçevesinde de tavsiye etmem ço?u arkada?yma

• Rhaegar kullanıcısına yanıt
    hocam sana katıldığım yazılar var

AMA bu konunun teması araştırma ve geliştirme,yani bana cevap niteliğindeki mesajın bu konuda saçma oluyo yani anlatabildim yani

bugün 2 el makina alsan bu makinanın yarısı kadar performans gösteren makinalar mevcut,yani hem tek gpu hem ddr3 ve bu makinanın tek gpu gücünde yada çok az hızlısı

şuan da neredeyse demiyorum, çözdüm diyorum, ısı sorunu olarak yazılımsal ve bıos ile sadece bi kere ayarlamaya masus otomatik olarak çözüldü burda resmiyette ortada

yapılanlar basit

anakart ve ikinci ekran kartı biosu güncellencek, (yukarda herşey mevcut)

nvidia inceptor ile gpu gerilimleri: 9870v ayarlancak ve 1050 ghz olarak ayarlancak her iki gpu da bu işlem yapılcak, bat dosyası oluşturuplu windows başlangıç klasörüne atıldımı

artık gpu lar serin ve rahat çalışçak, en kral müdaili ürünlerden daha serin çalışıcak gpu lar

yukardaki yapılan işlem başka marka ve notebookda yapılamamakta çünkü,bıos modları yok,

başka makina alsan yine nvidia inceptor programını açsan gpu gerilimini düşüremessin ve çok sınırlı olur ve sıcak çalışır

o yüzden bu makina çok özel ve çok iyi bu bakımdan,

mesajı uzun tutmamım sebebi bir başkası bana mesaj atmadan önce sürekli burdaki mesajları okuyup fikir sahibi olmaları için

• DÜZELDİ TEŞEKKÜRLER

YARDIM EDERMİSİNİZ

KONU
    y510p bios mod (çok iyi anlatım) 14.01.2016
    BİOS : Y510P bios mod çok iyi anlatım

Bu dosyalarını indirdim anlatığın gibi yaptım 2,07 biosu aldım
    usbyi hazırladım fakat f12 ile baştatıp win98 dos modunda açılınca bios yazıp enterlayınca birşey olmuyor
    sonra usb içindeki bios bat dosyasını sağ tık düzenle dedim içi boş komut yok ondardır diyorum yardımcı olurmusun 2,07 de kaldım

not : virüs veya defenderden dolayı değil yüklediğin dosyaları kontrol edermisin.
    şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi note2two -- 25 Mart 2016; 1:41:15 >
  • " nvidia inceptor " programı ile 1058 mhz ve 9870v ayarlayıp

yukardaki dediklerinizin 9870 v yapabileceğim bi yer bulamadım 987 olabilirmi ?
    resim veya video ekleye bilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: note2two

" nvidia inceptor " programı ile 1058 mhz ve 9870v ayarlayıp

yukardaki dediklerinizin 9870 v yapabileceğim bi yer bulamadım 987 olabilirmi ?
    resim veya video ekleye bilirmisin
    benim test videolarım (game test videolar ) SÜREKLİ EKLİCEM

gpu-cpu- v mod + kasa mod

(fan programı kullanmadım)

1. left 4 dad 2 ( full hd izleyin )

1 gpu ve 2 gpu arasında 10 c fark var, sebebi anakart soğutcunun 1 gpuya yüksek baskı uygulamaması yinede değerler mükemmel

2. cs GO (full hd izleyin )

1 gpu ve 2 gpu arasında 10 c fark var, sebebi anakart soğutcunun 1 gpuya yüksek baskı uygulamaması yinede değerler mükemmel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonsuzBalık -- 25 Mart 2016; 19:12:59 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.