Şimdi Ara

Leica M9 Macerası ve Leica bağımlılığı.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.023
Cevap
12
Favori
81.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün Bahreyn'den Leica temsilcisi aradı, ellerinde 50mm f1.4 summilux krom lens varmış. (Benim M9 siyah, alırsam linkteki gibi gözükecek.http://www.flickr.com/photos/winfried-veil/4332412180/sizes/m/in/photostream/ )

Bende önümüzdeki ay İstanbul'a geleceğim, ikinci el 50mm f1 noktilux var, onu alırım diye düşünüyordum. Bir başka seçenek de 50mm f0.95 noktilux almak tabii ama henüz piyasada görünen bir lens yok.

(fiyattan bağımsız düşünülmesi için fiyatlarını yazmadım )

Sizce gece çekimlerinde ne kadar fark eder?

Teşekkürler.

• Uzun süreden beri foto eklememiştim, bu haftasonu yaşgünü partisinden...

Leica M9 + 75mm summicron f2 ASPH

Leica M9 Macerası ve Leica bağımlılığı..

• bir leica dan iyisi yine bir leica dır sigorta falan yaptırın o makinaya bence.zaten paranız varsa leica hasselblad yoksa 5dmark2.kalite makinalar bunlar gerisi biraz daha aşşağı seviye.ne demişler ne kadar ekmek o kadar köfte
  • Çok teşekkürler, aslında ilk aldığımda evdeki kasada saklıyordum sonra pratik gelmemeye başladı. Şimdi sadece dolabın içinde. Leica'nın kendine has problemleri oluyor, ne zamandan beri bir 50mm yeni Noctilux lens alayım diye düşünüyorum ama piyasada lensi bulmak mümkün değil, bir sürü yere haber vermeme rağmen hiçbiryerden geri dönüş olmadı. Uzun süre daha 28 f2 ve 75 f2 ile devam edeceğim gibi gözüküyor.

Son Türkiye gezisinden bir foto ekleyeyim. (ek not olarak, makinayı aldığımdan beri ne bir kursa gidebildim ne de doğru dürüst bir kitap okuyup literatür takip edebildim, fotolarda hatalar için kusura bakmayın )

Leica M9+28mm summicron, f2'de. Olduğu gibi.

• Şöyle bir şey de var:

• @ asukrumercan fotolarda bi eksiklik yok gibi kursa giderseniz faydası olur tabiki ama ilacı bol bol foto çekmek bu arada karelerinizdeki renkler kontrast bana orta formatı anımsattı nedense lensdenmi sensördenmi bilmem.umarım gönlünüzdeki lenside bulursunuz

@ odéon bu elemanı devamlı takip ederim ismi kai komik fırlama bişi bu videonun altınada hadi bu lenside parçalasana diye yorum yazmışlardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: isa2711

@ asukrumercan fotolarda bi eksiklik yok gibi kursa giderseniz faydası olur tabiki ama ilacı bol bol foto çekmek bu arada karelerinizdeki renkler kontrast bana orta formatı anımsattı nedense lensdenmi sensördenmi bilmem.umarım gönlünüzdeki lenside bulursunuz

Sayin Isa2711, gunluk kosturmanin yaninda fotograf isi ile amator olarak bile ilgilenemiyorum, okudugum birkac kaynak ile ve herkesin bildigi basit temel bilgilerle yetiniyorum. Profesyonel olarak bir kursun ciddi getirisi olacagini dusunuyorum, online olarak bire bir ilgilenen ozellikle Leica kullanan birkac fotografcinin web sitelerini yakip ediyorum. Bir firsat buldugumda online kursa katilacagim. Hic olmazsa kendimi daha iyi hissederim.

Sayin Odeon eklediginiz video icin tesekkurler, soyle birsey de var diyorsunuz ama oyle birseyi ben uzun zamandan beri ariyorum hala bulamadim. Yedi ay once Istanbul'da biraz pahali alma sansim olmustu ama 75mm summicron'u ayni yerden yeni aldigim icin daha sonra alirim diye dusunmustum, o zamandan beri de oyle bir sans yakalayamadim.

Sayin TheJudge, sildiginiz mesaji inbox'umdan okudum, bir anlam veremedim, herhalde ters bir zamaniniza denk gelmis diye dusunuyorum.

• çok zevkli bir konu olmuş, Leica'nız hayırlı olsun - ömür boyu kullanmanız dileğimle.

daha dünmüş gibi hatırlıyorum Leica'nın "dijital fotoğrafçılığa girsek mi girmesek mi" muhabbetlerini.
    epey gündem yaratmıştı Almanya'da ve çok konuşuldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 7 Nisan 2011; 11:02:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isa2711

bu elemanı devamlı takip ederim ismi kai komik fırlama bişi bu videonun altınada hadi bu lenside parçalasana diye yorum yazmışlardı

"Kafadan çatlak" dersem kimseye hakaret etmiş olmam umarım. Zira Canon ve Nikon'u sağlamlık karşılaştırmasına tutarken oksijen kaynağıyla yakan bir kimseden bahsediyoruz.
    :-)

quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Sayin Odeon eklediginiz video icin tesekkurler, soyle birsey de var diyorsunuz ama oyle birseyi ben uzun zamandan beri ariyorum hala bulamadim. Yedi ay once Istanbul'da biraz pahali alma sansim olmustu ama 75mm summicron'u ayni yerden yeni aldigim icin daha sonra alirim diye dusunmustum, o zamandan beri de oyle bir sans yakalayamadim.

Rica ederim.
    "Şöyle bir şey de var" derken lensten ziyade incelemeye değinmek istemiştim. Güzel bir inceleme olduğunu düşünüp paylaşmak için uygun başlığın burası olduğuna karar vermiştim.
    Leica 50 mm Noctilux-M'e gelince bulunması zor bir lens, inceleme siteleri bile bulmakta zorlanıyor. İlla ki satın almak istiyorsanız karaborsa fiyatına razı olmanız gerekir.

• Selam Leica ahalisi. Ben de M6 ve cron 50mm ile aranızdayım.
    Fotoğraf tarihinin en güzel fotoğraflarını çeken analog M serisi de burada olsun, hep dijital hep dijital nereye kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbagci -- 7 Nisan 2011; 18:11:25 >
  • leica bağımlılık yapar arkadaşlar:)50 mm değilde 35 mm yada daha geniş açıya kayan objektifler edinebilirseniz çok süper oluyor.leica parçaları ekseriyette yurt dışında bulunabiliyor.malum türkiyenin çapı belli.metrobüse 20 kuruş zam gelince beli bükülen bir toplumuz.

yurt dışından kargo ile türkiyeye sokmak imkansıza yakın.çok güzel bir vergi sistemimiz var cünkü:)

zevkli bir konu olmuş cidden.m6 lı arkadaş seninde fotoğraflarını bekleriz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbagci

Selam Leica ahalisi. Ben de M6 ve cron 50mm ile aranızdayım.
    Fotoğraf tarihinin en güzel fotoğraflarını çeken analog M serisi de burada olsun, hep dijital hep dijital nereye kadar

hocam bende geçen hafta m6 aldım, seri nosundan anladığım kadarı ile 1990 yılında üretilmiş, ama sessizliği, rijitliği gerçekten hayran bırakıyor insanı. birkaç konuda da fikir alıcam sizden kısa zamanda
  • Audrey Tautou Scarlett Johansson Leica

• ve Leica listeye eklenir....
  • quote:

çok zevkli bir konu olmuş, Leica'nız hayırlı olsun - ömür boyu kullanmanız dileğimle.

daha dünmüş gibi hatırlıyorum Leica'nın "dijital fotoğrafçılığa girsek mi girmesek mi" muhabbetlerini.
    epey gündem yaratmıştı Almanya'da ve çok konuşuldu...

Sayın Sahafiec çok teşekkür ederim...

quote:

Orijinalden alıntı: seboist64

Audrey Tautou Scarlett Johansson Leica

Sayn Seboist64, fotolar için teşekkürler, bende derhal aralarına kendi fotomu ekledim.

• Gero FURCHHEIM Leica'yı şu şekilde tanımlar: "Ramallah’ta sadece taş fırlatan çocuk göstermek isteyenler dijital kamera kullanır. Ancak bütün hikayenin resmini çekmek isteyen, orada neler olduğunu, çocuğun neden taş fırlattığını anlatmak isteyen Leica kullanır."
    Her Leica'nın bir hikayesi vardır. Aşağıdaki fotoğraftaki Leica'nın da bir hikayesi var. Konu sahibinin affına sığınarak ona da değinmek isterim.

quote:

Orijinalden alıntı: seboist64

Audrey Tautou Scarlett Johansson Leica

Bilen bilir, Paris'e adımınızı attığınızda eşiniz ya da sevgiliniz sizden parfüm ister. Bu parfüm de elbetteki Chanel N°5 [Fransızlar alıngan millettir, 'Şanel Nümeğo Senk' diye okuyunuz.] olacaktır. Chanel N°5 ile bu tanışmanın ardından ne kadar meşhur bir parfüm olduğunu ilerleyen zamanlarda göreceksinizdir. Haliyle Chanel firması da bu üne layık reklam filmleri çeker. Ve Leica da o reklam filmlerinin birinde yer bulur:

• Sayin Odeon, elinize saglik, harika bir mesaj olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Sayin Odeon, elinize saglik, harika bir mesaj olmuş.

Rica ederim.
    Biraz konu dışına çıktık, bu nedenle affınıza sığındım.

Bu arada çoğu kimse, reklam filmindeki tren yolculuğuna imrenerek bakmakta. Söylemem gerekir ki Orient Express seferleri 2009 yılında bitti.*
    Orient Express hakkında iki kelam etmeden olmaz: Uçak yolculuğu olmadığı zamanlarda Avrupa'dan Doğu'ya seyahat edebilmenin en kısa yolu Orient Express'ti. Orient Express (yani 'Doğu Ekspresi') Paris'te Gare de l'Est'ten** kalkar; Lozan, Milano, Belgrad ve Sofya kentlerine uğrayarak İstanbul'a Sirkeci Garı'na ulaşır. O zamanlar bu yolculuk 60 saat gibi inanılmaz bir zamanda gerçekleşiyordu. Bir dönem öylesine popülerdi ki romanlarda, filmlerde kendine yer bulurdu. James Bond'un From Russia With Love'ından ya da Agatha CHRISTIE'nin Doğu Ekspresi'nde Cinayet kitabından anımsayabilirsiniz.
    İlla ki Orient Express misali tren yolculuğu isterseniz Thalys'in Amsterdam'dan Paris'e (Gare du Nord'a) hızlı treni var. Orient Express'e göre daha sessiz, daha hızlı***, daha ucuz ve daha ruhsuz.

Neyse efendim, konu konuyu açtı nereden nereye geldik.
    Sonuç şu ki her Leica, bir maceradır. Siz bir Leica satın alırsanız, hem bir fotoğrafçı hem de bir gezgin olursunuz.

* Bir zahmet bitseydi. Yirmi birinci yüzyılda first class uçak bileti fiyatının iki katına tren bileti satıyorlardı. Önce rezervasyon yaptırılıyormuş, tren firması yeterli yolcuyu bulduğunda size geri dönüp haydi gidelim diyormuş.
    ** Gare du Nord'un hemen yanındaki istasyon, Paris'in doğusuna giden trenler buradan kalkar.
    *** Thalys'in saatine göre bir buçuk saat, benim saatime göre iki saat.

• Son zamanlarda gordugum en guzel fotolardan biri, Leica M9 forumunda gordum.

http://www.l-camera-forum.com/leica-forum/leica-m9-forum/175728-m9-ethiopia-3-images.html

Etiopya ile ilgili ayni kisinin cektigi diger fotolar da var.

http://www.flickr.com/photos/wpalank/sets/72157626456273382/

• Sayın Şükrü hocam,

Makinanızı alalı bir yıla yaklaştı bende yaklaşık bir altı ay falandır buralara uğramıyordum. Makinanızla sanırım pek haşır neşir değilsiniz.

Bu güzel makinanız ile sizi daha da aktif bir şekilde görmek istiyoruz. Zaman sorunları hepimizin sorunu ama arada bir çıkın şu arabiya sokaklarına caddelerine de bize oralardan biraz arap havası koklatın lütfen.

Selamlar.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.