Şimdi Ara

LEGO severler kulübü! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
642
Cevap
52
Favori
88.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şu anda adore, armağanoyuncak, d&r, smyk giib dükkanlarda 6,7 ve 8. seriler satılıyor. adoreye sanırım 9. seri geldi diyordu geçenlerde bi arkadaş. belki kalmışsa 5. seridende bulabilirsin.

@gandalf..
    nasıl bi arşiv düşünyosun. biraz açıklarsan belki yol gösterebiliriz.şehir mi kurucaksn, yada lisanslı karakter setlerinimi toplıyacaksın. star wars, lord of the rings gibi..
  • @dincerusanmaz

6 serideki romalı askeri istiyorum özellikle.Bakalım denk getirirsem bu hafta sonu bakıcam cevahir e
  • en çok aranan figürlerden.. bulman çok zor olabilir. poşetleri mıncıklayan ustalardan kalmışsa :)
    bricklinkte bile 13-25 tl arası fiyata satılıyor. bende şimdiye kadar 2 tane bulabildim :)
  • onu burdan bulmak lazım bircklinkte baktım fiyatları yukarda onun ordu yapmaya müsait olanlar uçmuş direk neyse önceliğim lego olmadınıdan ağırdan toplıcam bakalım 30-35 tane kestirdim ilk 9 seriden.
  • irlandalı bi satıcıda 10 tane var. 12 tl den satıyo. bilgin olsn.
  • Merhaba arkadaşlar, bende bir lego sever olarak yurt dışındanhttp://shop.lego.com/en-US/ adresinden almak istiyorum, Türkiye'ye satış yapıyorlar mıdır acaba. Bilgisi olan var mı bu konuda daha önce hiç deneyen oldu mu ?
  • Cevap için teşekkürler, anladığım kadarıyla lego.com dan alışveriş yapan yok
  • lego.com türkiye ye gönderim malesef yapmıyor.
    arkadaşın dediği gibi bricklink.com u kullanabilirsin. zaten bi çok ürünü lego.com dan daha ucuza bulabilirsin. biraz kurcalaman yeterli.
    tabi 75 euroluk alışverişin üstünün gümrüğe tabi olduğunu unutmadan. ( alışverişin kargo hariç fiyatının %20 si )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blizzard Days

quote:

Orijinalden alıntı: burakbacaci

Herkese iyi geceler ben daha çok revellin maketlerinden yapiyorum ama bionicle hastasıyım.Bi ara param artmıştı almıştım yapıp bıraktım sizinle paylaşayım dedim :)

photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/535186_304822039597513_100002091591611_670156_1978755906_n.jpg

Oha çok iyiymiş.Nerden ne kadara aldınız

Birde boyu tahminen 20cm?

Valla geç oldu biraz kusura bakmayın..

Bunu istinye park adore mağzasından almıstım, 35 cm var boyutu..Fiyatıda yanlis hatırlamıyorsam 34.90

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Blizzard Days

quote:

Herkese iyi geceler ben daha çok revellin maketlerinden yapiyorum ama bionicle hastasıyım.Bi ara param artmıştı almıştım yapıp bıraktım sizinle paylaşayım dedim :)

photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/535186_304822039597513_100002091591611_670156_1978755906_n.jpg

Oha çok iyiymiş.Nerden ne kadara aldınız

Birde boyu tahminen 20cm?

Valla geç oldu biraz kusura bakmayın..

Bunu istinye park adore mağzasından almıstım, 35 cm var boyutu..Fiyatıda yanlis hatırlamıyorsam 34.90

Çok iyiymiş fiyatıda boyuda.Bi bakıcam boş vaktimde oraya

• Yeni custom bionicle yaptım sizinle paylaşmak istedim

Sıkıntı eseri birazda
     LEGO severler kulübü! LEGO severler kulübü!

• cevap için yine çok teşekkürler :) bricklink.com a bakıyorum da Amerika dan getirmek çok pahalı olur (belkide ucuzdur bilemiyorum :) ) diyip almak istediklerimi Avrupa dan aratıyorum ama yinede kargo ücretleri fazla geldi bana (500 gr ile 1 kg arası 20 euro ya filandı) yada ben uygunlarına raslayamadım, bulamadım. Alan arkadaşlar nereden aldıklarını yazarlar ve ufaktan da olsa bir yol gösterirlerse çok sevinirim. Bizim zamanımızda bu kadar güzel kamyon setleri yoktu görünce bana büyük bir heves geldi alamazsam kurudurucam
  • ben genelde bi kaç set kafamda biriktiriyorum öyle sipariş veriyorum. 2 kg kargo ile 7 kg kargo arasında 3-5 euro oynuyo genelde. lego forumlarından arkadaşlar bazen ortak sipariş veriyolar. tabi bu işin gümrüğü dahil oluyo. herkesin kendine göre yöntemi var.
    özellikle set deilde parça peşinde koşan üstadlar var, onlar inciğine cıncığına en uygununa hallediyolar. ben ne olursa olsun gümrük ve kargo dahil türkiye satışının yarısına denk geldiği için otomot biriktirip büyük sipariş veriyorum.
    örneğin son siparişim hollandan bi arkadaştandı, toplam 365 euro tuttu + gümrük ve shipping derken toplamda bana 1100 tl ye mal oldu.
    türkiye satışı aldığım setlerin toplam fiyatı 1900 tl tutuyo. bu yarı yarıya olmadı ama içinde türkiyede bulamyıcağım 2 sette var.

hollanda belçika ve almanyadaki satıcılara bakmanızı tavsiye ederim. amerikanın özellikle son zamlarla kargo ücretleri çok yükseldi.
    aradığınız özel setleri söylerseniz belki şu satıcıya bak falan diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dincerusanmaz

ben genelde bi kaç set kafamda biriktiriyorum öyle sipariş veriyorum. 2 kg kargo ile 7 kg kargo arasında 3-5 euro oynuyo genelde. lego forumlarından arkadaşlar bazen ortak sipariş veriyolar. tabi bu işin gümrüğü dahil oluyo. herkesin kendine göre yöntemi var.
    özellikle set deilde parça peşinde koşan üstadlar var, onlar inciğine cıncığına en uygununa hallediyolar. ben ne olursa olsun gümrük ve kargo dahil türkiye satışının yarısına denk geldiği için otomot biriktirip büyük sipariş veriyorum.
    örneğin son siparişim hollandan bi arkadaştandı, toplam 365 euro tuttu + gümrük ve shipping derken toplamda bana 1100 tl ye mal oldu.
    türkiye satışı aldığım setlerin toplam fiyatı 1900 tl tutuyo. bu yarı yarıya olmadı ama içinde türkiyede bulamyıcağım 2 sette var.

hollanda belçika ve almanyadaki satıcılara bakmanızı tavsiye ederim. amerikanın özellikle son zamlarla kargo ücretleri çok yükseldi.
    aradığınız özel setleri söylerseniz belki şu satıcıya bak falan diyebilirim.

Hocam bu gümrük olayı nedir ya anlamadım gitti;

Geçtiğimiz yaz italyadan bir sürü lego aldım yaklaşık 200 euroluk, 380 euroya objektif aldım normal attım valize geçtim nedir bu gümrük olayı?

• Dostum sen yaninda getirmissin.biz kargoyla yurt disindan satin alinan getirtilen usurnlerden bahsediyoruz..200 euroluk lego siparisi verirsen yurt disindan, buyuk ihtimalle kargon gumruge takilir. 75 euro uzeri alisverislerde %18 veya @20 vergi alinioyor. Yani yaklasik 200 euro icin ptt gumruge gidersn 40 euroda vergi odrsn. Oyle alirsn urunu. Tabi gumruk memurlarinin verdgn siparisi ticari amacli oldugunu dusunmeesi lazim. Ayni urundem cok adet getirirsrn prosedur degisebilio farkli algilarlarsa. O zaman cok daha zor oluyo gumrukten siparisi cekmen. Ama bem gecen sene 950 euroluk lego siparisimi sorunsuz aldim gumrukten ornegn.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben yinede gittiğim zamanlar alayımda, uğraşmayayım gümrükle falan..Bilgi için teşekkürler
  • dincerusanmaz sana çok teşekkür ederim cevabın için; bayağı bir araştırmadan sonra bricklink'de (dexheim kullanıcı adlı arkadaş) uyguna getirten birini buldum. Ama abimin Amerika'dan tatil için Türkiye'ye geliş tarihi belli olunca ona Amazon'dan aldırmaya karar verdim çok daha uyguna oldu

Almak istediklerim 4434 ve 7288 nolu setlerdi, şimdi daha fazla set aldım daha karlı oldu :)
  • estağfirullah, yardımcı olmuşsam sevinirim.

bu arada 4434'ü ben 2 ay önce açılmamış satmıştım 40 liraya.. şu anda da lego forumda bi arkadaş satıyo şu anda.. haberin olsun..

http://www.kuzeykalesi.com/satim-bolumu/10510-satilik-lego-dump-truck-4434-a.html
  • Benide eklermisiniz
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.