Şimdi Ara

Leeco Max 2 (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.590
Cevap
34
Favori
50.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. 1 hafta önce Max 829 aldım. 4/64 rom. 3 gün sonra fingerprint çalışmaz oldu bende recovery yapmak istedim ancak tüm sistemi sildim. Telefonda yazılım falan kalmadı. Power+ses açma yaptığımda 8 bölümlük bir recovery ekranı geldi bende uğraşa uğraşa İnternete bulduğum bir romu kurdum. (5.8.019s)Şimdi telefon çalışıyor ama ingilizce olarak.. Bi kaç sorum olacak.

1- bu rom Max 829 ile tam uyumlu mudur. Yani max 820 romu falan ayrımı var mıdır. Zira 829 yeni bir model bildiğim kadarı ile..

2- yeni romu kurduktan sonra 8 bölümlük recovery menüsü yerine 2 bölümlük sistem update ve clear içeren bir menü geldi ve başka rom yükleyemiyorum buradan. Nasıl yapabilirim.

3- bu model için özel bir rom var mı, varsa nasıl yükleyebilirim. Ankara'da bana yardımcı olacak biri varsa şimdiden Allah razı olsun derim.
    4- fingerprint halen çalışmıyor. Bunun çözümü var mıdır.. Teşekkürler..

Leeco Max 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerkenez78 -- 8 Haziran 2017; 1:12:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerkenez78 kullanıcısına yanıt
    özel rom yok, tüm le max2 lere uygun.

Büyük ihtimalle önceden twrp recovry vardı, siz orjinal rom kurunca gitmiştir. parmak izi okuyucu için sanırım 23s in modemini kurunca düzelenler var.

Ama bunlar için önce twrp yi tekrar kurmanız gerekiyor.

google da le max 2 recovery kurma diye aratın bulursunuz.

• merhaba
    orjinal rom için firma yazılım güncellemesi yayınlıyor mu ?
  • var kendi sitesinde indirip kurabilirsin hatta kendi sitelerinde le eco kullanıcılarının forumuda var .. bazen le eco mühendisleride katılıp cevap yazıyor
  • tam türkçe destekli az yer kaplayan batarya gayet iyi giden stabil rom '' small eui v14'' tür xda da bile ankette x820-829 kullanıcılaırnın %58 i small eui v14 kullanmakta

play store v.b beraber gelmekte çin uygulamaları yok whats up problemi playstore dan 4g de bir şey indirememe vb donma problemi yok bugs: no olarak belirtilmiş.. evvelki rom small eui ise direkt üzerine kurulabiliyor.. faklı rom isede kurulur tahminim denemedim..

ancak v14 ü sd karta atıp twrp ile kuruluma başladığınızda small eui kendi launcher i sayeseinde kurulum kriterlerini açıyor size temiz kurulum veya üzerine kur dosyalarımı sakla ..şu uygulamaları kur vb... nova launcher-htc-veya google pixel launcher... isteyene frekansı düşürülmüş şekilde kuruyor extra bataray tasarrufu ve dil seçeneklerinde TÜRKÇE mevcut.. kurulum kısa sürüyor stock rom veya cuoco gibi dakikalarca sürmüyor bazen yeniden başlatta takılabilir (en az 60sn bekleyin ) olmazsa power a 10sn basarak tekrar başlatınız

+ hoşuma giden extra özellik miui deki gibi tüm aramaları ses kaydı olarak otomatik kaydediyor ..( diğer kısmından seçeneklerden açarsanız bölge china mainland seçilmeli) harici ses kayıt programları stabil değil denemişsinizdir

SON OLARAK ÇIKTIĞI GÜNDEN BERİ X820 KULLANIYORUM VE HALEN DEĞİŞTİRMEYE DEĞECEK FİYAT PERFORMANS TELEFONU YOK... özellikle son çıkan rom larda stabilite arttı bu cihazdaki ön ve arka kamera gerçekten kayda değer kulaklık ses kaliteli mükemmel ekran keza sharp panel ve 2 k... tek kriter orjinal şarj aleti ve kaliteli kablo sadece orj. şarj aleti 5-9-12v quick charge output destekli (eşdeğer pil e hitap eden farklı global markaların şarj aletleride tahminimce olur)

ve PİL İLE ALAKALI SORUNLAR YAŞAYANLAR İÇİN GÜZEL BİR AÇIKLAMA YAPILMIŞ LİNKTE
    (( ) Tip9: Yükleyici komut dosyası, kalibre pili . Lütfen benim için ağlamayın, çünkü piliniz daha öncekünden daha düşük gibi görünüyor. Normali. Pil grafiğini kalibre etmek için 3 tam deşarj ve 3 tam şarj gerekiyor . Bunu yaparsanız farkı görebilirsiniz! :) Tip10: Mobil veri / çağrı ile ilgili sorunlarınız varsa : Pil grafiğini kalibre etmek için 3 tam deşarj ve 3 tam şarj gerekiyor . Bunu yaparsanız farkı görebilirsiniz! :) Tip10: Mobil veri / çağrı ile ilgili sorunlarınız varsa : Pil grafiğini kalibre etmek için 3 tam deşarj ve 3 tam şarj gerekiyor . Bunu yaparsanız farkı görebilirsiniz! :) Tip10: Mobil veri / çağrı ile ilgili sorunlarınız varsa :)))
    https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-small-eui-5-9-aurel-battery-t3524531

GUYS! PLEASE READ THE WHOLE THREAD BEFORE ASK SOMETHING!
    Another devs! Please do not steal my work! Request permission from me! Thank you! :)

Small EUI rom for LE MAX 2 device.
    This rom is compatible with following devices:
    - X820 4/32GB, 4/64GB, 6/64GB, 6/128GB. Gray/RoseGold
    - X821 4/32GB, 4/64GB, 6/64GB, 6/128GB. Gray/Silver/Gold
    - X822 4/32GB, 4/64GB, 6/64GB, 6/128GB. Gray/Silver/Gold
    - X829 4/32GB, 4/64GB, 6/64GB, 6/128GB. Gray/Silver/Gold/RoseGold
    Debloated and optimized for fast and battery || performance || balanced useage.
    You can use this rom as your Daily driver. Everything is smooth and stable. Camera is very good.
    With this aroma installer you can customize the rom, with your own preferences,
    like launcher, navbutton brightness, ****, root, magisk, xposed, etc. everything you can imagine..
    Does not need to flash gapps, or anything else. Just one zip file!
    The google play store is preinstalled, and convertible to System app. (See Tip6 below)
    All your notification is work like never before on EUI. (Gmail, Messenger, Line, Viber, and all other...)

* The Battery profil is optimized for very good battery backup, and for a good useable phone.
    * The Balanced profile is for who like fast app launch and smooth device, but want to a good battery time. (Good)
    * The Moderate is same as balanced, but much more performance and less battery.
    * The Performance profil is optimized for lagfree, and fast useage, not for benchmark. (Best)
    * The Benchmark profil is good for antutu, geekbench.. Not smooth as like Performance, but its can reach 150k in antutu.
    * The Stock profil is good for everyone who love the LeEco's Stock battery/performance value.

Features:
    * Based on EUI 5.9.026S Stable, ready to Daily use
    * 6 different power and thermal mode (chooseable)
    * 5 different Soft Button brightness (chooseable)
    * Optional Root, Magisk, - Viper and Xposed with addons
    * Lastest Google keyboard with number row (updatable to Gboard!)
    * Chooseable Camera API 2
    * 63 chooseable language with 70-99% lang support
    * Multicolor LED Notification Light (R.G.B.) with LightFlow app
    * Build.prop tweaks (chooseable)
    * Extreme fast charging (if enabled) 6A/7V or 12V/3A
    * iOS emojis (chooseable)
    * Eye Protection mode with switch in Quick Toggles
    * Reduced minimum brightness
    * The rom passes the SafatyNet. (Stock recovery needed)
    * Increased max brightness
    * Disabled blocking downloads on mobile network
    * Reduced long press time delay (300ms to 200ms)
    * Every apps notification work like a charm
    * Leeco Launcher without chinese stuff (optional) and withoud middle button
    * Nova, HTC Sense Launcher (optional)
    * Adblock hosts file (optional)
    [/B]* Allow 3rd party apps install by default
    * Added Dolby Atmos shortcut to Settings
    * Added more GPS accuracy options
    * New OREO (Android 8) UI sounds
    * New boot image, recovery image, fastboot image by me
    * Multiwindows apps (external)
    * Enabled LeTouch Shutter ( fingerprint camera launch )
    * Remote Control app, without chinese stuff
    * Better RAM management and faster response
    * Better Doze, no battery drain in deep sleep

Note: Every (chooseable) and (optional) features based on Aroma Installer!
    You need to choose it, if you want to use! :)
    You can simply change this values, just reflash the rom with Dirty Install method!
    Bugs: NONE! :D Now the rom is completly bugless! Or not? Let me know! :D

Download links and changelogs:
    CLICK TO HIDE CONTENT
    Older versions:
    CLICK TO SHOW CONTENT

[SIZE="2"][B]Download V15-> (Upload in progress... :)

If you want me to continue this project or just wanna say thanks, please click here to support me with a cup of coffe. Or use the QR below. :D
    QR
    Because i really love coffee! :D Thank you!

Thanks for the hungarian translate files to @Keeperv85 and @tibcsi0407! Very nice work! :)

Also thank you guys for support me! Very glad to see this! :)

Useful tips and tricks:
    Tip1: Use USA region and you can't see more chinese character and "3dot in a circle notify"

Tip2: If you have issue with notifications:
    a: Type this in dialer app: *#*#46360000#*#*
    and disable the "Enable background resource control " option.
    b: Go to Settings -> App Management -> "right up gear icon" -> Battery optimization -> Now disable the optimization of the problematic app. GIF tutorial

Tip3: If you want to use default launcher/browser/dialer/cam... instead of Stock.
    Go to Settings -> App management -> Default apps ( down ) -> Select and set your favorite.

Tip4: Do not use Alarm Clock "weekdays " function, because its based on China and maybe its skip the alarm. Use the "Customize " and set all weekdays instead :)

Tip5: If you have problems with charging, replace the Type-C cable and charger with a new one. The Stock charger and cables are *@#&* ..

Tip6: If you want to make Google Play as System app: First log in the google, download some app, and let the play store update itself. Now restart to recovery, and flash the "MakeGooglePlayStoreSystemApp.zip " file.
    You can find this file on your /sdcard. :) Wohoo, magic! (If not, download it!)

Tip7: Change the region to Mainland China, and you can update your System apps. ( Gallery, Browser, etc. )

Tip8: If you dont need some system app, just go to Settings -> More -> App freezer and freeze them. You find more intressing tools here. :)

Tip9: The installer script calibrate your battery. Please do not cry for me, because you battery its seems lower, than before. Its normaly.
    You need 3 full discharge and 3 full charge to calibrate the battery graph. If you do that, you can see the difference! :)

Tip10: If you have issues with mobile data/call:
    CLICK TO HIDE CONTENT

1. Download the adb, fastboot drivers
    2. Install it on your PC.
    3. Restart the phone in fastboot mode (power + vol down)
    4. Type this commands in the terminal:
    Quote:
    fastboot erase modemst1
    fastboot erase modemst2
    fastboot reboot

5. Done.
    5+1: If you still dont have Network, you need to change your APN!

Install instructions:
    -1.: If you are a newbie please follow this tutorial first! :D vagy ezt! :)
    0.: Backup your current ROM [with TWRP]
    1.:a. Download the "Small_EUI_V15_by_aurel.zip"
    2.: Move to phone [/sdcard or OTG]
    3.: a. Reboot the phone in recovery [TWRP]
    3. b. Do not wipe anything! The installer do it instead of you!
    4.: Install -> "Small_EUI_V15_by_aurel.zip"
    6.: Enjoy AROMA INSTALLER. (Follow the instructions)
    7: Follow the "Tips and tricks" section, and set up your phone :D
    8.: If you like my work, feel free to support me :D

If you like this ROM please hit the "Thanks!" button! ( Right down corner ) ➘ And do not miss rate it!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi posıtıve -- 15 Haziran 2017; 16:12:47 >
  • bende mokee var her gün bir güncelleme geliyor şu anda playstore yok android 7 update oldu store gitti.. zaten betada devamlı güncelleme geliyor.. sanırım stabil versiyonda store falan her bir şey gelir..

mokee nin android 6 stabil sürümünde her şey vardı güzeldi şarjda iyi gidiyordu.. 7 ye yükselince store gitti ama stabil sürümde gelir herhalde en güzeli yormuyor güncellemeyi kendiliğinden alıyor.. o çok güzel
  • darkmoon34 kullanıcısına yanıt
    mokee bir dönem kullandım şebeke gelip gitme çok yaşadım hattım vodafone çok merkezi yerlerde sorun yoktu ama bina içlerinde sıkıntılıydı.. ve kulaklık ile hoparlör sesi berbattı seste loudness diye tabir edilen derinlik ve kaliteden eser yoktu
  • devamlı güncelleme ve iyileştirme yapıyorlar yalnız o yanı güzel..
  • small eui kullandım daha sonra cuoco92 nin romunu kurdum , fark çok fazla cuoco92 yi denemediyseniz deneyin. Gayet başarılı...

Kaptanın seyir defterine ek: small eui nin yeni versiyonu çıkmış 26s tabanlı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmethos -- 16 Haziran 2017; 20:25:22 >
  • 26S test sürümü mu ?

• koray06tr K kullanıcısına yanıt
    hayır 23s...

• Merhaba.3-4 tane rom denedim.Sorun yaşamadığını,bildirimler,kamera performansı olsun bu rom iyi.

Small_EUI_V14_by_aurel.zip

Sadece %80 Türkçe sayılır.

Full şarjdan,itomatik parlaklık da 3G açıkken netde gezinmeyle 3 saatte batarya bltlyor.

Telefon 1 haftalık.

Sizce tr ve sorunsuz olan en iyi batarya süresine sahip rom hangisi,kullanan var mı?

• ilk çıktıgında bu cihazlar 350-500 dolar arasıyken aniden 180 230 dolar arasına düşünce .sizler gibi üzerine atladım,çin pazarındaki bir satıcıdan 5 ay önce x 829 modelini 1100 tl ye aldım,
    20 yıldır kullandıgım tel.lerin (çogunun resmi satışı yoktu)toplamından fazla sorun çıkardı,ilk aldıgımdan beri pil süresi,shutdownlar,anti stabil durumlarla ugraştım,satıcının ilgisizligi ve paramı aldım beni ilgilendirmiyor anlayışından (1yıl garantisi vardır,istedikleri yol fiyatı cihazın yarısına yakın )elimde patladı,şimdide kamera ve flash led çalışmıyor,
    uzun araştırmalarım sonucunda bu cihazlarda arada birde karşılaşılsada pil,parmak izi ısınma sorunları çıktıgını yazılımla düzeletemediklerini gördüm,tabiki şikayet edenler servise gönderip yenisiyle degiştiriyorlar,bizim öyle bir durumumuz yok,amerikaliların x820 anakartın uyumsuz oldugu ,sorunlu cihaz olarak gelecegi parlak olamaz şeklinde yorum gördüm,
    benimde yorumum ,820lerin yeni versiyonu çıkmıyor,x829 ların anakartları yeniden modifiye yada tamir görmüşdür,fiyatlarınıda o yüzden aşırı düşürdüler,cihazın sorunu romla çözülemez hepsini tüm şartlarda denedim,(en iyi ekran süresini miui verdi),pil degişimi işe yaramadı,bug leeco.re den cevap verirlerse tamir yönergelerini alıp uzman tamirci mühendis arkadaşlarımla çözüm üreticem yada 250 dolarlık tugla olarak kullanmaya devam edicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metearman

ilk çıktıgında bu cihazlar 350-500 dolar arasıyken aniden 180 230 dolar arasına düşünce .sizler gibi üzerine atladım,çin pazarındaki bir satıcıdan 5 ay önce x 829 modelini 1100 tl ye aldım,
    20 yıldır kullandıgım tel.lerin (çogunun resmi satışı yoktu)toplamından fazla sorun çıkardı,ilk aldıgımdan beri pil süresi,shutdownlar,anti stabil durumlarla ugraştım,satıcının ilgisizligi ve paramı aldım beni ilgilendirmiyor anlayışından (1yıl garantisi vardır,istedikleri yol fiyatı cihazın yarısına yakın )elimde patladı,şimdide kamera ve flash led çalışmıyor,
    uzun araştırmalarım sonucunda bu cihazlarda arada birde karşılaşılsada pil,parmak izi ısınma sorunları çıktıgını yazılımla düzeletemediklerini gördüm,tabiki şikayet edenler servise gönderip yenisiyle degiştiriyorlar,bizim öyle bir durumumuz yok,amerikaliların x820 anakartın uyumsuz oldugu ,sorunlu cihaz olarak gelecegi parlak olamaz şeklinde yorum gördüm,
    benimde yorumum ,820lerin yeni versiyonu çıkmıyor,x829 ların anakartları yeniden modifiye yada tamir görmüşdür,fiyatlarınıda o yüzden aşırı düşürdüler,cihazın sorunu romla çözülemez hepsini tüm şartlarda denedim,(en iyi ekran süresini miui verdi),pil degişimi işe yaramadı,bug leeco.re den cevap verirlerse tamir yönergelerini alıp uzman tamirci mühendis arkadaşlarımla çözüm üreticem yada 250 dolarlık tugla olarak kullanmaya devam edicem.

Merhaba.

Miui8_LeMax2_7.4.24_CBG.zip romundan başka tavsiye edebileceğiniz miui romu var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: koraytok

quote:

ilk çıktıgında bu cihazlar 350-500 dolar arasıyken aniden 180 230 dolar arasına düşünce .sizler gibi üzerine atladım,çin pazarındaki bir satıcıdan 5 ay önce x 829 modelini 1100 tl ye aldım,

Merhaba.

Miui8_LeMax2_7.4.24_CBG.zip romundan başka tavsiye edebileceğiniz miui romu var mı?

merhaba koray hocam, 2016 sandero stepway easr-r başlığı nasıl gidiyor :)

bu arada şu anda en stabil custom rom coucu92 ama aurel için de hayet iyi diyorlar, sizdeki sorunlar hariç. ben şu anda orjinal stock rom 5.9.023s kullanıyorum ve gayet memnunum herhangi bir sıkıntısını görmedim. sadece parmak izi bazen geç algılıyor o kadar.

• koraytok kullanıcısına yanıt
    Miui8 7.4.24 pil süresi iyi gibi olsada başka sorunlarından dolayı,small euı v15.1 kullanın,
    pil stabilitesini artırmak içinde 'battery capacity upgrader'i tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ericponti

quote:

Orijinalden alıntı: koraytok

quote:

Merhaba.

merhaba koray hocam, 2016 sandero stepway easr-r başlığı nasıl gidiyor :)

bu arada şu anda en stabil custom rom coucu92 ama aurel için de hayet iyi diyorlar, sizdeki sorunlar hariç. ben şu anda orjinal stock rom 5.9.023s kullanıyorum ve gayet memnunum herhangi bir sıkıntısını görmedim. sadece parmak izi bazen geç algılıyor o kadar.

2016 sandero stepway easr-r başlığı

Sadece başlık hatırlıyor gibiyim sanki

• Arkadaşlar bir kaç aydır bu telefonu Nova Launcher ile kullanıyorum ama bildirim rozetleri bir türlü görünmüyor. Ne Whatsapp ne mesaj ne telefon. Hiçbir rozet görünmüyor.

Telefonun kendi launcherında sıkıntı yok ama Nova launcherda ve ayarlarda karıştırmadığım ayar kalmadı. Çözemedim. Var mı böyle bir durum yaşayan?
  • letv firması telefon bölümünü kapatacak gibi gözüküyor,

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/future-leeco-t3620288 linkin çevirisi,

Bilgilendirilmiş olup olmadığınızı bilmiyorum, ancak geçen hafta bu şirket hakkında çok kötü haberlerim var:
    - 30 Haziran'da LeCloud kapanıyor
    - Hindistan'da ve ABD'de işten çıkarmalar
    - Eski çalışanlar LeEco'yu kınadılar ve yeni bir şirket kuruyorlar
    - CEO & CFO işten çıkarılmalar
    - Endüstriyel casusluklar için tutuklamalar
    - ABD'de satın alınan arazi satışı
    - Kötüye kullanma iddiaları
    - Vizio ile olan anlaşmayı kaçırdım
    - EcoPass hizmetinin kapatılması

Peki, bu şirketin geleceği hakkında ne düşünüyorsun?
    Cihazlarımızı kim destekleyecek?
  • metearman M kullanıcısına yanıt
    tabiiki developer lar şu ana kadar da hep onlar destekledi.. dünyanın mail ve mesajını attık multilang e tr dil ilavesi için le eco ya.....; cevap.. '' biz ürünlerimizi usa-india-ve china pazarına satıyoruz sizin bölgeniz için planlamaya alınmış çalışma yok'' cvbı verildi

bu kadar burnu havada olursa batacak normaldir... ancak televizyonları xiaomiden çok daha kaliteli bunu biliyorum :-)
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.