Şimdi Ara

LeEco (LeTV) Pro 3 X720 Ana Konu (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
18
Favori
107.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lazye

quote:

Orijinalden alıntı: Hasancaktar

Hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim hocam gayet sade ve hoş bir arayüzü var :)

Hayirdir sen "gayet sade" arayuzlere karsi alerjiktin. Atlattin mi yoksa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hasancaktar

Hayırlı olsun :)

Teşekkür ederim hocam gayet sade ve hoş bir arayüzü var :)

Hayirdir sen "gayet sade" arayuzlere karsi alerjiktin. Atlattin mi yoksa

Yok sadece denemek için geçtim hocam ama ne hikmettir bilinmez.Bende mi çok fazla wakelock var yoksa gerçekten bir sıkıntı var aldığım ekran sürelerine bir bakmanızı rica edecem çok kötü değil mi ne yapabilirim ?

LeEco (LeTV) Pro 3 X720 Ana Konu

Temiz bir kurulum ve OpenGapps Pico seçtiğimi belirteyim ...
  • lazye kullanıcısına yanıt
    Benim pil baya gidiyo hocam gayet güzel. Bataryada bi sıkıntı olabilir mi acaba. Kalibre eden uygulamalar var bi onları dene istersen

• Emrah_Tr kullanıcısına yanıt
    Hocam siz beni yanlış anladınız.Benim için çok çok ideal.Kullanıcak arkadaşlar için söyledim onu günlük kullanımda 0 sorun.Yolluk oyunlar içinde sorunsuz performansı var.Yani sadece açıkca teşekkür etmedim o yazımda ilk bu ayarlarda yardımcı olunca onu demiştim zaten).Cihazıda stabil aynı kullanmakda sıkıyor biraz beni aklımda "mokee" romu var.Denemiş olursunuz bir kaç yorum önce tam hatırlamıyorum ama galiba sizin yorumunuzda adının geçtiğini gördüm.Bilginiz varmı bu rom hakkında ?
  • Emrah_Tr kullanıcısına yanıt
    Telefonun ureticisi sizmisiniz gibi konusuyorsunuz. Telefona 1 lirada versek 10 000 lirada versek yorum yapmaya hakkimiz vardir. Kamerasina .ok attigimizida nerden cikariyorsunuz. Biz yorum yapiyoruz. İyisine iyi diyoruz da neden kotusune kotu demeyelim. Ayrica burasi genel yorumlara acik bir platform degil mi. Gerekirse sadece kotu olan ozelliklerini yazip iyi olan ozelliklerinden bahsetmeyebiliriz. Sizde bir kac kez fark ettim. Telefonla ilgili kotu bir yorum yapinca parasi belli mal belli gibisinden konusuyorsunuz. Oncelikle dusuncemizi belirtince tavir almayin.

Gelelim diger konuya. Kamerasi isterse en mukemmelinden olsun. Beni memnun etmiyorsa bunu belirtirim. Bizde ozellikle yazilimdan dolayi kamera kotu diye belirttik.

Son olarak cemkirme tarzi kelimeler hos degil. Karsinizda cocuk yok. Ben telefonu aldigimdan beri cok memnun oldugumu surekli belirttim. Arkadaslarima dahi onerdim diye yazdim. Mutsuzlugumuzu nereden cikariyorsunuz.

• Serkan Türk kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle ben Emrah hocamın yazısında neden şikayetçisiniz bu kadar gibi bir yazı görmedim sadece fiyat olarak kamerayı makul karşılanmasi gerek demek istemiş bence , yani kimseyi yermek gibi bir konuşmadan bahsetmemiş.

Diğer konuya gelirsek burası açık bir platform herkes sorunu varsa bunu paylaşıp diğer arkadaşlardan bilgi alması kadar doğal bişey olamaz .

O sebeple herkes istediği sorunu paylaşabilir ama bence sizde biraz yanlış anlamış olabilirsiniz hocam herkes iyi geceler dilerim ...

Hocam ben yanlış anlamadım. Yazıyı tekrar okursanız beni suçlar gibi yazı yazmış. Kamerasi gece cekimi kotu ve yazilim skntisindan tabi dedim diye ne .ok atmadigimiz kaldi nede cemkirmedigimiz. Surada telefonu yeni alan insanlarin cogu telefonumda su donanimsal problem var dedigi halde ben hep isletim sisteminden kaynaklandigini ve donanimi gayet duzgun oldugunu belirttim.

Sizin gibi fiyat olarak makul karsilanmasi gerekiyor deseydi ben birsey yazmazdim. Ama konusma sekline tepki gosterdim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan Türk -- 21 Aralık 2017; 0:14:8 >
  • Selam kardeşim.Az önce cihaza yanlış dosyalar flashlayarak cihazı birck yapmıştım ve x727 için dosyaları ve unbirck yöntemimi yazıyorum.Vakit bulunca unbirck işlemleri arasında x727 içinde dosya ve yolu yazarsan bu sorunu yaşayacak arkadaşlar için iyi bir çözüm yolu olucaktır.(cihaz fastbootdan başka hiçbir yere girmiyordu,bootloaderi lock olarak gösteriyordu ve bu yüzden twrpde flashlanmıyordu)

Dosya "budur",dosyayı indirip rar dosyasını açalım, "firmware-update" klasorünün içindeki dosyaları abd-fastboot dosyaları olan klasörümüze kopyalıyalım.Telefonu fastboot moduna alıp aşağıdakı komutları bir-bir girelim.

fastboot flash cmnlib64 cmnlib64.mbn
    fastboot flash ddr ddr.mbn
    fastboot flash cmnlib cmnlib.mbn
    fastboot flash hyp hyp.mbn
    fastboot flash pmic pmic.elf
    fastboot flash tz tz.mbn
    fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
    fastboot flash rpm rpm.mbn
    fastboot flash devcfg devcfg.mbn
    fastboot flash xbl xbl.elf
    fastboot flash keymaster keymaster.mbn
    fastboot flash dsp adspso.bin
    fastboot flash bluetooth BTFM.bin

Bunları yaptıktan sonra cihazım kendine geldi.Sizin "unbrick 3" olarak belirtdiğiniz işlemle neredeyse aynıdır sadece "NON-HLOS ve devinfo.bin" dosyaları burada olmadığı için onlar flashlanmıyor ve belirtdiğiniz ""mfastboot-v2" programını kullanmadan kolayca Le pro 3 x727 cihazımıza flashlanıyor.Sanada zahmet vermiş olucam hocam, bu cihazı pek kullananda yok ama olmadı kendi başımıza gelince bu konuda bulalım yeter)
  • @lazye 26s de Google cam apk calısmıyor. stopped deyip durduruyor yazılımı..
  • djtato kullanıcısına yanıt
    Stock Romda çalıştığını kim söyledi benim bildiğim stabil çalışmıyor Android 6 da çalışan dosyalar ise randımanlı değil kesinlikle custom romdaki performansi alamayacaksınız ...

• ozaman stock romdaki ile yetineceğiz. :) cihaz stabil calıssın yeter..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Türk

Hocam ben yanlış anlamadım. Yazıyı tekrar okursanız beni suçlar gibi yazı yazmış. Kamerasi gece cekimi kotu ve yazilim skntisindan tabi dedim diye ne .ok atmadigimiz kaldi nede cemkirmedigimiz. Surada telefonu yeni alan insanlarin cogu telefonumda su donanimsal problem var dedigi halde ben hep isletim sisteminden kaynaklandigini ve donanimi gayet duzgun oldugunu belirttim.

Sizin gibi fiyat olarak makul karsilanmasi gerekiyor deseydi ben birsey yazmazdim. Ama konusma sekline tepki gosterdim ben.

Sevgili kardesim ben eger o yaziyi direk sana karsi bir cevap olarak yazmak isteseydim direk alinti yapardim. Oncelikle bunu bil. Ben kameralar ile alakali genel bir memnuniyetsizlikten zaten haberdar idim, ben sadece bu forumda yazmiyorum. Sizin yaziniz belki de tuz biber ekti ve de tamamen ne dusunuyorsam onu yazdim.Bir hakaretvari kelime de kullanmadim.Kendi perspektivimden bir yorum getirdim sadece. Ne kadar ekmek o kadar kofte yani. Bunu soyleyince kotu mu olduk simdi. Bu kadar alinmani anlamis degilim. Kullandigim o kelimeyi bile sansurledim daha kibar olsun diye.

Piyasada elbette daha iyi on kamerasi olan cihazlar bulunmakta, ama bizim cihazdan daha da pahali olup daha kotu kamera performansi veren cihazlar da var. Verdigimiz parayi ve cihazin toplam donanimsal ozelliklerini alt alta yazip ona gore bir yorum yapmak daha adil olur. Bakin fatih(lazye) arkadasim kendince on kameranin genel performansindan memnun oldugunu yazmis, ben de aynisini belirttim. Bu kadar yerilecek, yerin dibine batirilacak bir on kamerasi yok. Siz hatta en kotusunu kullanmislar yazmissiniz, bu kadar abartilacak bir durum yok. Kotu isikta ve iyi odaklama olmazsa bazi ust duzey cihazlarda bile iyi sonuc alinamiyor bazen. Bana gore leeco le pro 3 un on kamerasi iyi isik ortami, iyi fokuslama ve google cam ile gayet yeterli, ozellikle verdigim 700 tlye gore. Herkesin dusuncesi elbette farklidir. Size gore en kotusu bana gore kesinlikle degil, madem forum ortamindayiz, karsilikla fikir ayriliklarinin olmasi dogal degil mi? Bu kadar kizip uzulmeye gerek yok. Ben lazye(fatih) le de tatli sert atistim bazen ama tum bunlar dogruyu yanlisi bulmak icindi..
    Diyelim ki direk sizi kastettim, karsimdakini cocuk olarak gorsem kendimce detayli bir aciklama yapmaya bile tenezzul etmem ki. Bosver der gecerim.

Uzun lafin kisasi, bu cihazin firma ceosu degilim, sadece bir kullaniciyim. Koru korune hicbir seyi savunmam. bu topice geldigimden beri de bikmadan usanmadan insanlara yardimci olmaya calisiyorum ve devam edecegim buna elimden geldigince. Mizacim farkli olabilir ama tek amacim yardimci olmak. Yazmis oldugum yazi sizi uzduyse ozur dilerim ama sizi yermek ve forum onunde ezmek gibi bir dusunce ile yazmadim. Eger yazdiklarim hosunuza gitmiyorsa bloklayabilirsiniz. Herneyse forumdaki diger arkadaslar kusura bakmasin uzun oldu biraz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah_Tr -- 22 Aralık 2017; 1:51:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djtato

ozaman stock romdaki ile yetineceğiz. :) cihaz stabil calıssın yeter..

Footej kamera var o da guzel, bir de onu dene. Google da pro versiyonunu biraz aratarak bulabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Türk

Sevgili kardesim ben eger o yaziyi direk sana karsi bir cevap olarak yazmak isteseydim direk alinti yapardim. Oncelikle bunu bil. Ben kameralar ile alakali genel bir memnuniyetsizlikten zaten haberdar idim, ben sadece bu forumda yazmiyorum. Sizin yaziniz belki de tuz biber ekti ve de tamamen ne dusunuyorsam onu yazdim.Bir hakaretvari kelime de kullanmadim.Kendi perspektivimden bir yorum getirdim sadece. Ne kadar ekmek o kadar kofte yani. Bunu soyleyince kotu mu olduk simdi. Bu kadar alinmani anlamis degilim. Kullandigim o kelimeyi bile sansurledim daha kibar olsun diye.

Piyasada elbette daha iyi on kamerasi olan cihazlar bulunmakta, ama bizim cihazdan daha da pahali olup daha kotu kamera performansi veren cihazlar da var. Verdigimiz parayi ve cihazin toplam donanimsal ozelliklerini alt alta yazip ona gore bir yorum yapmak daha adil olur. Bakin fatih(lazye) arkadasim kendince on kameranin genel performansindan memnun oldugunu yazmis, ben de aynisini belirttim. Bu kadar yerilecek, yerin dibine batirilacak bir on kamerasi yok. Siz hatta en kotusunu kullanmislar yazmissiniz, bu kadar abartilacak bir durum yok. Kotu isikta ve iyi odaklama olmazsa bazi ust duzey cihazlarda bile iyi sonuc alinamiyor bazen. Bana gore leeco le pro 3 un on kamerasi iyi isik ortami, iyi fokuslama ve google cam ile gayet yeterli, ozellikle verdigim 700 tlye gore. Herkesin dusuncesi elbette farklidir. Size gore en kotusu bana gore kesinlikle degil, madem forum ortamindayiz, karsilikla fikir ayriliklarinin olmasi dogal degil mi? Bu kadar kizip uzulmeye gerek yok. Ben lazye(fatih) le de tatli sert atistim bazen ama tum bunlar dogruyu yanlisi bulmak icindi..
    Diyelim ki direk sizi kastettim, karsimdakini cocuk olarak gorsem kendimce detayli bir aciklama yapmaya bile tenezzul etmem ki. Bosver der gecerim.

Uzun lafin kisasi, bu cihazin firma ceosu degilim, sadece bir kullaniciyim. Koru korune hicbir seyi savunmam. bu topice geldigimden beri de bikmadan usanmadan insanlara yardimci olmaya calisiyorum ve devam edecegim buna elimden geldigince. Mizacim farkli olabilir ama tek amacim yardimci olmak. Yazmis oldugum yazi sizi uzduyse ozur dilerim ama sizi yermek ve forum onunde ezmek gibi bir dusunce ile yazmadim. Eger yazdiklarim hosunuza gitmiyorsa bloklayabilirsiniz. Herneyse forumdaki diger arkadaslar kusura bakmasin uzun oldu biraz

Ben kamera konusunda halen memnun oldugumu belirtiyorum. Benim bir memnuniyetsizligim yok. Evet kotu cekiyor. Veya beyaz cekiyor. Ama ben selfi kamerasini kullanmadigim icin cok takmiyorum. Daha telefonu almadan da belirtmistim. Pil ve stabilite bana yeter diye. Sadece kamerayla ilgili bir yorumumu dile getirdim.

Siz baska bir yerde bazi olaylara kizip burada benim uzerimden kizginliginizi belli ettiniz. Ben bu olaya dayanarak size yazimi yazdim.

Ayrica siz GC ile gayet iyi diyerek bahsediyorsnuz. Ben stock romda kotu oldugunu belirttim. Ve ardindan da eklemistim. Yazilimsam oldugundan kotu diyerek.

Neyse konu burada kapansin. Forumun icerigi bozulmasin. Bende yanlis birsey dediysem ozur dilerim. Burada forumun havasi degissin istemiyorum. İstemiyoruz. İyi gunler..

• Selamlar
    Lineage oreo kullanan var mıdır? Tavsiye ederler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: masss

Selamlar
    Lineage oreo kullanan var mıdır? Tavsiye ederler mi?

Halen bir suru bug var. Henuz stabil degil. Buradaki cogu kullanici neredeyse bugsuz custom nougat romlari kullanmsktan bile imtina ediyor. Yani kimsenin oreoya henuz cesaret edebilecegini sanmiyorum. Ama ben dusunmuyor degilim
  • Lineage nougat romu türkçe midir? Şu anda 23s kullanıyorum. Google kamera uygulamasını yükleyeyim dedim ama çalışmadı. Kamera uygulaması için nougat yükleyeceğim sanırım.
  • quote:

Lineage nougat romu türkçe midir? Şu anda 23s kullanıyorum. Google kamera uygulamasını yükleyeyim dedim ama çalışmadı. Kamera uygulaması için nougat yükleyeceğim sanırım.

Tavsiye istiyorsanız eğer şunu belirteyim. Piyasada bulunan eui tabanlı romlar gariç bütün custom romlarda %99.9999 oranında TR dil bulunur.TR dil var mı diye sormanıza gerek yok diğer romlar için bunlar saf android kullandıkları için tüm dilleri barındırıyor.

Google Camera ise 23s'te çalışan sürümünü @anka4545 paylaşmıştı. İstersen ondan yardım al ama dediğim gibi stock kameranın ötesine geçemeyecektir.

+7.X tabanlı android sürümlerinde kullanırsanız ancak tam performanslı etkisini hissedersiniz.

Tüm bunlara istinaden aşırı derecede bataryadan şikayeçiyim ne önerirsiniz.Cuoco92 romunu bir terkettim ekran sürelerim yerle yeksan oldu 4 saat'e kadar düştü bekleme 1.5/2 gün arası değişiyor önerileriniz neler.Batarya kalibrasyon mu yapsam yapmak istemiyorum çünkü kalibrasyon yapıldıktan birkaç ay sonra ihtiyaç duyacağını düşünüyorum.Birde android os ve system servise aşırı pil tüketimi yapıyor bunlara Google Hizmetleri'de dahil. Wakelock çok fazla var android 6'dan önce wakelock diye birşey yoktu android 7 geldi sürekli cpu uyanık kalıyor wakelocklar yüzünden birde lineageos'dan aicp'ye geçtim biraz azaldı. Ama hala istediğim seviyede değil...
  • quote:

quote:

Lineage nougat romu türkçe midir? Şu anda 23s kullanıyorum. Google kamera uygulamasını yükleyeyim dedim ama çalışmadı. Kamera uygulaması için nougat yükleyeceğim sanırım.

Tavsiye istiyorsanız eğer şunu belirteyim. Piyasada bulunan eui tabanlı romlar gariç bütün custom romlarda %99.9999 oranında TR dil bulunur.TR dil var mı diye sormanıza gerek yok diğer romlar için bunlar saf android kullandıkları için tüm dilleri barındırıyor.

Google Camera ise 23s'te çalışan sürümünü @anka4545 paylaşmıştı. İstersen ondan yardım al ama dediğim gibi stock kameranın ötesine geçemeyecektir.

+7.X tabanlı android sürümlerinde kullanırsanız ancak tam performanslı etkisini hissedersiniz.

Tüm bunlara istinaden aşırı derecede bataryadan şikayeçiyim ne önerirsiniz.Cuoco92 romunu bir terkettim ekran sürelerim yerle yeksan oldu 4 saat'e kadar düştü bekleme 1.5/2 gün arası değişiyor önerileriniz neler.Batarya kalibrasyon mu yapsam yapmak istemiyorum çünkü kalibrasyon yapıldıktan birkaç ay sonra ihtiyaç duyacağını düşünüyorum.Birde android os ve system servise aşırı pil tüketimi yapıyor bunlara Google Hizmetleri'de dahil. Wakelock çok fazla var android 6'dan önce wakelock diye birşey yoktu android 7 geldi sürekli cpu uyanık kalıyor wakelocklar yüzünden birde lineageos'dan aicp'ye geçtim biraz azaldı. Ama hala istediğim seviyede değil...

Ben nedense senin cihazda ufak tefek de olsa bir donanimsal sikintinin oldugundan supheleniyorum bir suredir. Aliexpressten alinan cihazlarda birseyler var sanki. Mesela bahsettigin hoparlerden sesin az gelmesi, mikrofonun az kaydetmesi, bataryanin tam performans vermemesi vs. hicbirisi bende yok (banggoodtan almistim)

Hocam ben Cuoco92 romunda ortakama 5saat ekran süresi alıyordum.Deneme amaçlı paranoid rom kurdum.Ama beklediğimden iyi pil süresi.Yarıdan biraz az parlaklıkla ortalama 4dakikaya 1% iniyor.İlk deneyimlerim olarak youtubede film,arka planda indirme,facebook,kendi taracısıyla dolaşım felan yaptım 54dakikaya 13% tüketti.Antutu 150bin aldı.Şimdilik gayet iyi gözüküyor denemediysen dene derim.
    Not:konuşurken sesde sorun varmıdır felan onları denemedim.Sadece performans ve pil performansını denedim daha.
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.