Şimdi Ara

LeEco (LeTV) Pro 3 X720 Ana Konu (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
18
Favori
107.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Salamun aleyküm hocam. Aicp romu yükledim. Ekranda bişeyler yaparken tuş ışıkları hep yanıyo. Tuş ışıklarının sadece tuşlara dokununca yanması için bi ayar var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasancaktar

Salamun aleyküm hocam. Aicp romu yükledim. Ekranda bişeyler yaparken tuş ışıkları hep yanıyo. Tuş ışıklarının sadece tuşlara dokununca yanması için bi ayar var mı?

Tamamen kapatma var hocam o ayar sanırsam yok ama istersen tamamen kapatabilirsin ben tamamen kapatıyordum mesela :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoncrown

quote:

Orijinalden alıntı: lazye

Hiç mi çekmiyor band 20 eksik sadece diye biliyorum . O yüzden hiç çekmemesi normal değil .

Hocam şebeke neyse tamam kullanırımda otomatik açmayıda hallettim fakat şuan bataryası eski performansını vermiyor.Çabuk azalıyor çok rom kurdum.diye mi acaba kötü oldu bu

Bataryası kendini toparlayacaktır bence sorunlarını çözdüysen bir romda sabit dur sık sık rom değiştirmek iyi birşey değil zamanla batarya ölüyor zaten bunun önüne geçemezsin hocam :)

Batarya kalibrasyonu yapabilirsin istersen ama tavsiye etmiyorum şimdilik bence eğer 3-4 saat ekran süresi alıyorsan yap 6-7 saat civarı ekran süresi alıyorsan yapma bence :)

Ayrıca nasıl halletiğini paylaşırsan iyi olur diğer arkadaşlarda aynı sorunu yaşadığında çözüme daha çabuk kavuşurlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

quote:

Orijinalden alıntı: lazye

Hocam uçak moduna al 30 sn falan sonra tekrar uçak modunu kapat şebeke erişimi açılsın bak hücresel ağ grafiğine yeşile dönüyor 😉

Fatih bu dedigin omni+black screen kombinasyonunda ise yaramiyor

Muhtemelen stock roma ozgu birsey olsa gerek

Olabilir hocam stock rom'dan dolayı.
    4G Full çekerken bana mantıksız geliyordu nerdeyse sürekli kırmızıydı. çünkü ; genellikle aynı yerdeyim 1 diş bile eksilmiyor.

Sonra bu şekilde çözdüm şuan sürekli yeşil ve benim için gayet iyi .

• lazye kullanıcısına yanıt
    Nerden kapatacaz hocam. Bi de ekranı döndürme seyi bildirim yerinde yok. Onu bildirim yerine nasi koyacaz. Ekran döndürmeyi acip kapatmayı

• quote:

Nerden kapatacaz hocam. Bi de ekranı döndürme seyi bildirim yerinde yok. Onu bildirim yerine nasi koyacaz. Ekran döndürmeyi acip kapatmayı

Custom rom şuanda kullanmadığım için @Emrah_Tr hocam daha yardımcı olacaktır, bu konuda .

Ekran döndürme indirdiğinde yukarda kalem gibi bir simge olması gerek ona basıp aşağı kaydırdığında hepsinin yerini değiştirebilir veya aşağıda daha fazla özelleştirme ekleyebilirsin.(Ekran döndürme'de aşağıda olması gerekli.)

Ayarlardan navigator diye birşey olması gerekli ona gir en üstte ayarı var ışık seviyesini azalatmak için %0'a doğru getireceksin.(Zaten varsayılan olarak %100 olması gerek.) <<<< Burayı kurcala tam emin değilim.

Anlatım kötü ama elimde hazır olmayınca en fazla bu kadar oluyor

Siz hangi romu kullaniyonuz hocam. Ben galiba aicp i de değiştirecem. Bana çok hitap etmiyor. Denediğiniz kaç rom var

Bir de pili yüzde olarak gösterme özelliği yok sanırım. Varsa onu da söyler misiniz hocam

• quote:

Bir de pili yüzde olarak gösterme özelliği yok sanırım. Varsa onu da söyler misiniz hocam

Hocam birkere siz kullandiginiz romun ayarlarindan ve neyin nerede oldugundan bihabersiniz, bence de degistirin mumkunse. Bu yok dediginiz veya nerede dediginiz ayarlari 4-5 dk kurcalasaniz bulacaksiniz halbuki.
  • Haklisiniz hocam daha cok kullanmadim ama hitap etmedi derken menu kismi falan yani.onlar da değişmiyo zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasancaktar -- 11 Aralık 2017; 18:1:38 >
  • quote:

Haklisiniz hocam daha cok kullanmadim ama hitap etmedi derken menu kismi falan yani.onlar da değişmiyo zaten.

zevkler ve renkler tartisilmaz hocam. Begenmeyebilirsiniz tabiki. Alternatif olarak dusunun tum bu romlari. Ama iyice kurcalar iseniz, bir suru ekstra ayara ulasabilirsiniz ozellikle de aicp 12.1 romda. Tus isiklarinin kac sn aktif olacagindan tutun, ust bildirim ayarlarina tema eklemeye kadar. Dili sorun yapmayacak isen, google kameradan feraget ederim diyorsan, stock EUI roma donebilirsiniz, makyajli oldugu icin gozunuze de hitap eder
  • Hocam ben tus ışıklarini kac sn acik kalacağını sormamistim.onu biliyorum. Ekranda gezinirken de isiklar yaniyo onu sadece tuslara dokundugumuzda yanmasi icin bi ayar var mi diye sordum.

• Emrah_Tr kullanıcısına yanıt
    Sorun olmzsa bi sorum dha olacak hocam. Örnegin acip romun yeni surumu cikti. Onu yuklemek icin wipe bolumunden tikleri koyup herseyi silerek mi yuklememiz gerekiyor. Yoksa hicbir sey yapmadan direk install bolumunden flaslasak da olur mu. En azindan yapilan ayarlar yuklenen uygulamalar silinmez bu sekilde

• quote:

Hocam ben tus ışıklarini kac sn acik kalacağını sormamistim.onu biliyorum. Ekranda gezinirken de isiklar yaniyo onu sadece tuslara dokundugumuzda yanmasi icin bi ayar var mi diye sordum.

Bak, senin soyledigin seyi omniromda yapabiliyorum. Muhtemelen aicp romda da vardir. 4 snde biraktim isik suresini

Ayarlar > Dugmeler > Dugme arka isigi

• quote:

Sorun olmzsa bi sorum dha olacak hocam. Örnegin acip romun yeni surumu cikti. Onu yuklemek icin wipe bolumunden tikleri koyup herseyi silerek mi yuklememiz gerekiyor. Yoksa hicbir sey yapmadan direk install bolumunden flaslasak da olur mu. En azindan yapilan ayarlar yuklenen uygulamalar silinmez bu sekilde

halihazirdaki ayarlari kaybetmemek icin direk install diyerek flashlayabilirsin. Biz buna kirli flash diyoruz. Sifirdan rom kurarken 4 adet tik ile wipe ve sonrasi rom kurulumunu onerirken, halihazirda hersey yolunda iken rom guncellemesi icin ise dirty (kirli flashlama yapilmasini oneriyoruz
  • quote:

Ayarlar >> Tarz >> Pil goruntuleme >> Tarz mesela CEMBER >> Yuzdeyi goster secili >> Yuzde kaplama secili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah_Tr -- 11 Aralık 2017; 18:44:17 >

• Yok hocam öyle bi ayar tek tek baktim hepsine sadece tamamen kapatilabiliyo yada parlakligi azaliyo. Başka bi secenek yok. Neyse boyle kullanacağız artik. Aicp rom.kullanan varsa onlara soralim bi de.

• quote:

Siz hangi romu kullaniyonuz hocam. Ben galiba aicp i de değiştirecem. Bana çok hitap etmiyor. Denediğiniz kaç rom var

Ben stock eui üzerinde oynanmış şekli olan couco92'nin romunu kullanıyorum.
    İstersen deneyebilirsin ilk kez bu kadar uzun bir süre bir romda kaldım :)

Diğer sorulara Emrah hocam yorum yaptığı için deyinmeyecem istemediğiniz kadar özelleştirebilirsin custom romları bir sınırı yok bulamam dediğin şeyler ya kurcalamaktan çekiniyorsun yada başka bir sebebi var.

Custom romların hepsi lineage veya aosp tabanını kullanır o romlar base alınır. Base alınan romlarda hemen hemen birkaç değişiklik haricinde aynıdır. Arayüzle oynamak istersen substratum diye tema motoru var çok istersen kullanabilirsin.(gözüne çok daha hoş gelebilir böylelikle)

Ama şahsen ben kendi arayüzünü beğeniyorum gayette renkli bir arayüzü var bence o sebeple stock romun en stabil hali olan couco'nun romun seçtim denemesi bedava :)

edit:Birde hatırlatma eğer romda ota varsa ve twrp yüklü ise sen bişey yapmana gerek yok direk indirip kuruyor telefon zaten. Eğer bir sıkıntı çıkarsa indirdikten sonra twrp'ye gir indirdiğin rom'u bul direk install'den flaşla wipe yapmana gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazye -- 11 Aralık 2017; 18:54:23 >

• quote:

Yok hocam öyle bi ayar tek tek baktim hepsine sadece tamamen kapatilabiliyo yada parlakligi azaliyo. Başka bi secenek yok. Neyse boyle kullanacağız artik. Aicp rom.kullanan varsa onlara soralim bi de.

anladim. bu gosterdiklerim omniromda var. Ben bu isiklari tamamen kapatip, ekran tuslarini kullaniyorum, oneplus 3, huawei telefonlardaki gibi. Boylece hem eski aliskanliklarimi devam ettiriyorum, hem de pilden epey tasarruf saglamis oluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah_Tr -- 11 Aralık 2017; 18:56:59 >

• Emrah_Tr kullanıcısına yanıt
    Hocam ufak bi sorum daha olacak rahatsiz ediyosam hakkinizi helal edin. Aicp romun 3 4 versiyonu var. Nighty var bi de experimental var. Bunlar arasindaki fark ne acaba

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.