Şimdi Ara

LeEco (LeTV) Pro 3 X720 Ana Konu (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
18
Favori
107.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sedoman34

eui 5.9 denilen forumda da adı geçen 26s ( stable realese !!! ) hyr pc me burda anlatılan tüm sürücü ve yardımcıları vs kurdum ancak henüz hiç kullanmadım.(yedek tlf yok başım agrımasın diye )
    telefonun üstünde gelen stok belki bilmiyorum 5.8 diye bir verisyondu, güncelleme var dedi 1 ay sn yaptım sonrasında wifi çalışırken pasif e geçti . o wifi kapayıp açan tık bi türlü açık da sabit durmuyor . kendini kapatıyor.nette böyle durumda olan yabancı birkaç makale vardı ,çözüm paylaşılmamış mlsf.
    güncelleme öncesinde yoktu böyle bi sorun ve yeni güncelleme nin hemen ardından degilde bikaç gün sonra peydahlanıyor.
    misal fabrika ayarlarına dönerse wifi açılıp kullanılabiliyor, fakat bir süre sonra yine bloke oluyor. pil ayarlarına fln baktım kurcaladım degişiklik olmuyor.

Yapman gerekeni söylüyorum hocam indirdiğin driverları kur.

Adb'yi C:/ dizininde klasör şeklinde olsun.

Sonra fastboot romu indir. Nasıl yüklenildiği anlatılıyor,oldukça kolay.

Tekrar belirtiyorum driverların hepsi rom kurmak için değil. Kesinlikle yüklenecek dediğim driverlar telefonunuz için yarın bir gün birşey olursa kurtarmak için başınız ağrımasın diye.

Örneğin;rom kurmak için sadece size adb yarayacak diğerlerine gerek yok.

Anlatımların zor olduğunuda düşünmüyorum . Tedirgin olacak diye bir durum yok .

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Türk

Valla hocam öyle bir mest ettiniz ki merak ettim deneyeceğim.Çince uygulamaların olmamasıda çok güzel. Ama aklımda bir soru var. Ekran süresi 6 saat demişiniz stock a yakın demişiniz ama stockta ekran süresi 7.-8 diye biliyorum yanılıyor muyum

Hocam ben daha 7-8 saat bu telefonda ekran süresi almadım o yüzden benim için hurafeden ibaret en fazla aldığım ekran süresi 6 saat 30 dakika .

Çeşitli ksııtlamalar yaparsan alabilirsin veya 20S falan öneriliyor hepsini denedim, benim için o kadar bir ekran süresi asla vermiyor.

Ayrıca böyle 7-8 saat gibi şeylere çok takılıyorsunuz hocam takılmayın.Önemli olan sizi memnun edip etmemesi sizde 7 saat ekran süresi de verebilir.

%100 memnun olduğun bir rom bulman Leeco cihazında imkansız onu söyleyeyim tamamen sorunsuz 8 saat ekran 2 gün bekleme kamerası en iyi olan bir rom bulman hayal.Bunlara en yakın değerleri alabileceğin romu kendi belirleyip onda karar kılmalısın.

Bildirim sorunu eui tabanlı romda tek couco92'nin romunda 3-4 gündür tek bir bildirim kaçırmadım.

Ayrıca @Serkan Türk hocam video ses kaydetme sorunu Google Camera ile sorun başınıza geliyor kendi kamerasıyla gelmiyorsa bu Google Kamera sorunudur. Kendi kamerasında(omni rom'un) başınıza geliyorsa bu yazılımsaldır.(omni rom'dan kaynaklanıyor olabilir.) Eğer stock rom'da da sorun başınıza gelirse o zaman biraz daha sıkıntı olur çözümü bulmak için.

Mikrofonda sesin az gitmesi omni romda benim için zaten vardı.O yüzden omniden kaynaklandığını şahsen düşünüyorum bende.

Ayrıca benden başka kimse video çekerken ses az gelmesinden bahsetmemiş demişsiniz belkide kimse videoda ses kaydederken dikkat etmemiştir(sende olacak sorun herkeste olacak diye bir olay yok.)

• lazye kullanıcısına yanıt
    Selam hocam.couco92`nin romunu veya diğer 21s üstü romları x727 modeline flashladığımda build.prop "dsds"nı "NA" yapmak gerekiyor x727 için bilirsiniz onu yapıp restart verince sim kart takılmamış olarak gözüküyor. dsds` olunca herşey çalışıyor sorun yok gibi ama mesela şebekenin olduğunu gösteriyor saatin yanında(1-2tık oluyor) ama aramak istediğinde "şebeke yok" uyarısını veriyor.21s`in modem dosyalarını felan 21s üstü romlara flashlamak felan olurmu.Yani build.prop dosyasını x727 için düzenlediğimde sorun çıkmaması için.Bu durum için aklınızda bir çözüm varmı ?
  • Aliexpressten siparis ettigim renksiz kilif geldi, gercekten sahane , bi ara linkini veririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pa77er

Selam hocam.couco92`nin romunu veya diğer 21s üstü romları x727 modeline flashladığımda build.prop "dsds"nı "NA" yapmak gerekiyor x727 için bilirsiniz onu yapıp restart verince sim kart takılmamış olarak gözüküyor. dsds` olunca herşey çalışıyor sorun yok gibi ama mesela şebekenin olduğunu gösteriyor saatin yanında(1-2tık oluyor) ama aramak istediğinde "şebeke yok" uyarısını veriyor.21s`in modem dosyalarını felan 21s üstü romlara flashlamak felan olurmu.Yani build.prop dosyasını x727 için düzenlediğimde sorun çıkmaması için.Bu durum için aklınızda bir çözüm varmı ?

Hocam o zaman ne yap biliyor musun :)
    Build.prop dosyasını pc'den romun içine gir oradan değiştir.(metin dosyası şeklinde değiştirip tekrar kaydet)

.zip içinden çıkarmadan .zip içindeyken değişikliği yap.

Bir daha değiştirmen gerekmeyecek .

Not: Deneyip geribildirim yaparsan çok iyi olur.Modem dosya flaşlama işiyle alakası yok.

Kardeşim ama tekrar "dsds" yaptığım zaman sorun olmuyor.yani romu öyle yapıp flashlasamda aynı durum olucak gibi.Fikriniz için teşekkürler deneyeceğim bakalım. .zip`in içinden build.prop dosyasını bulur bulmaz)
  • Kilifi 1.82 dolara aldim. Gercekten malzeme kalitesi ve kesimi, ele oturusu, verdigi his felan on numara. Koselerinde ve kenarlarinda, elinizi veya parmaklarinizi rahatsiz edebilecek puruz veya keskin yerler yok. Arka kisimda kameranin tam etrafinda kamerayi koruyan bir cikinti mevcut boylelikle telefonu hangi yuzeye koyarsaniz koyun cizilmeyi engelleyebilir. Ses acma-kapama ve power tusuna basarken de guzel ve konforlu bir his veriyor, tuslar uzerinde oynama yapmiyor. Sizin de alip kullanmanizda yarar var.
    https://www.aliexpress.com/item/For-Letv-LeEco-Le-Pro-3-X722-Case-Soft-TPU-Dustproof-Plug-Phone-Cover-LeEco-Le/32834283305.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah_Tr -- 9 Aralık 2017; 17:46:17 >

• Hocam dene eğer sorunun çözülürse geri bildirim ver çözüldü su şekilde yaptim diye :)

Dediğini yapamıyorumki deneyeyim) bilgin varsa yardımcı olursan çok güzel olurdu.Cuoco92 zip dosyasının içini tamamen aradım olmadı zipden çıkarıp arama yaptım build.prop dosyasını bulamadım.biraz netde araştırıyim dedim ordada bulamadım.Belki düzgün sözleri aratmadım ama yani yok yok)
    edit: toranın felan romunu gezdim onun içinde var ama cuoco92`nin romunda bulamadım dosya sizde varsa zahmet olmazsa sizde incelerdiniz belki siz bulursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NihadAhad -- 9 Aralık 2017; 20:21:2 >
  • O dosya olmayan rom olması imkansız biraz daha araştırın hocam Android'de olma zorunluluğu var tora'nin romunda dene istersen :)

• Cuoco92 romunun içinde o dosyayı bulamazsınız o dosya system.new.dat dosyasının içinde paketlenmiş halde

Saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anka4545 -- 9 Aralık 2017; 21:22:42 >
  • Arkadaşlar bende bb72 bin 20 s ronmu var şarj süresi de iyi ama aşağıya bakarsanız devamlı şebeke arıyor gözüküyor Normal değil gibi geldi ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus33

Arkadaşlar bende bb72 bin 20 s ronmu var şarj süresi de iyi ama aşağıya bakarsanız devamlı şebeke arıyor gözüküyor Normal değil gibi geldi ne dersiniz

Lazye (fatih) simi cikartip, guzelce temizleyip tekrar yerestirince cozmus bu sikintiyi

Bende ise yaramadi gerci, bi deneyin yinede

• Sorunu çözdüm.Tam olarak nede sorun anlayamadım ama ben çözüm yolumu yazacağım.(x727 modeli cihaza 23s ve üstü rom kurulumunda build.prop dosyasında "dsds"nı "NA" yapınca sim kart takılı değil iconu geliyordu o sorunun çözümü).
    İlk önce "Android AIO Flasher " isimlu uygulamayı bilgisayara indirin.Romu flashlayın ve kurulumdan sonra otomatik reboot yaparsa telefon tam açılmadan twrpye tekrar girin."Mount" bölümüne girin, system önünde tık olucak şekilde olsun.Bilgisayara indirdiğimiz programı açıyoruz, programda yukarıda "Build.prop Editor"tıklayarak o bölüme geçin."import" yapın, "Build.prop Imported." yazısı gelirse, Open in editor butonuna tıklayın.Build.prop dosyasını açıldığını göreceksiniz.
    Bu dosyayı indirin.İçindeki kodların hepsini ctrl+a ile seçin.Programdakı kodlarla değiştirin.Programda "save changes" butonuna tıklayın hemen ardından "flash to device" ve "reboot device" tıklayarak cihazınızın açılmasını bekleyin.Şebeke olmayan yerde şebeke varmış gibi gösterme sorunuda olmamalı.Yapacak arkadaşlara bol şanslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NihadAhad -- 9 Aralık 2017; 23:24:47 >

Omninin kamerasinda da google kamerada da ses skntim vardi.

Ama stockta video cekiminde ses skintim yok. Normal kayit gibi ses kaydediyor. Stockta su anda tek skntim pil de sinyal kirmizi olarak gorunuyo. Omnide yesildi stockta kirmizi oldu tekrar. Simide cikarip takmadim. Bir kac gun bakayim ne olacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan Türk -- 9 Aralık 2017; 23:43:17 >
  • Beyler yanlış anlamayın ama neden böyle dandik gundik markalar ile uğraşıyorsunuz?
  • Serkan Türk kullanıcısına yanıt
    Cihazı uçak moduna al birde öyle kullan yeşil olması gerek artık :)

Batarya anlamında değişen pek bir olay yok aslında ama ben öyle kullanıyorum her kapatıp açtığınızda uçak moduna alıp kullanırsanız kırmızı olmadığını görürsünüz

• Fiyat / Performans olabilir mi :)

Zaten cihaz almak kişisel bir tercihtir.

Şahsen bu ozellikte Samsung alsan 4000 lira bu parayı vermektense 1000 TL bile olmayan bir cihaz almak bence çok daha mantıklı

• Zevkten ,😁

Bir bakayim hocam. Uçak moduna alıp. Batarya konusunda su anda cok iyi gibi. Sinyalin kirmizi olmasi insanin icini giciklastiriyor sadece 😁

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.