Şimdi Ara

LeEco (LeTV) Pro 3 X720 Ana Konu (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
18
Favori
107.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lazye

quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Türk

Hocam videoda kısık ses alma yazılımsalda neden A kişisi almıyorken bu sorunu B kişisi alıyor. İkiside aynı tlefon ve aynı ROM u kuruyor. Ben bunu anlamıyorum. Bugün araştırdım mesela omnide video da ses almama olayını hiç kimse böyle birşeyden bahsetmemiş. İşin garip tarafıda burda :D.

Hocam aslında bütün herşeyi tam olarak gerçekleştiriyorum. TWRP kurduğum için olmuyor veya Bilgisayardan da kaynaklanıyor olabilir. Şuanlık tek sıkıntım o olsun. 4 GB beni öldürmez telefonuda oldurmaz :).

Omni iyiydi ama şu videoda ses almama olayı yüzünden canımı sıktı. Bu yüzden bugün sizin dediğiniz couco yu kurmayı düşünüyorum. Bana pil ve stabilite ve türkçe olması lazım. Rom türkçeymiş. Ama pil ve stabilitesi nasıl acaba? Stock kadar iyi mi pil ve stabilitesi.

Hocam anlamadığınız taraf şu sorunu yaşayan biri ne rom atarsa atsın sorun çözülmüyor omni,aicp demek istediğim bu zaten bu sorunlar büyük bir ihtmalle aliekspress üzerinden alınan cihazlarda gerçekleşiyor .

Sizin dediğiniz gibi bir telefonda olup olmamasını fabrikadan çıkan sorunlu cihaz şeklinde değil , taşıma esnasında bu sorun başına geliyor bence veya daha farklı şeylerde olabilir .

Çinden gelen kargolar bildiğiniz üzere özel olarak tek tek elle teslim edilmiyor çok fazla ürün olduğu için adam ayağıyla tekme atıyor postalara hiç baktınız mı bilmiyorum zaten gelene kadar çok fazla el değiştiriyor ülke değiştiriyor sonuçta.

zaten pil performans stabilite anlamında benim için çok iyi olduğunu söylemiştim.

6 saat ekran alıyorum 2 gün bekleme türkçe oranı %75-80 civarında performans üst düzey kesinlikle tatmin edecektir.(Güven bana )

Laz arkadasim ismini bagislarsan artik isminle cagirayim seni

Ben telefonu banggoodtan ozel DPD kuryesi ile aldim. Yani UPS nin polonya versiyonu gibi birsey. Ilk aldigim 4gb/32gb idi, satip yerine yine banggoodtan aldigim 6gb/64gb model de yine DPD ile geldi, max 10-12 gun felan surdu her ikisi de.. ikisinde de bir sikinti yasamadim. Dedigin aliexpress seyi dogruluk arzediyor olabilir

En azindan ses ile baglantili bir sikayetim yok diyebilirim, tabi muhakkak bazi buglar var ve ilerde de olacaktir, buldukca ve basima geldikce burdan yazarim ve yaziyorum da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam ben sadece Omni ROM u flaslamıştım. Source kernelini flaslamadım. Ondan da kaynaklanıyor olabilir mi acaba?.

%100 sorun sudur diyemem. Ben black screen 3.6.1 flashladim. Ustune de mikrofon fixini flashladim, bi de dolby. Bir sikintim yok. Dedigim testleri yap, halen ise yaramiyorsa en guzeli stocka don. Bir de orda dene, en azindan yazilimsal mi donanimsal mi onu gormus olursun

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

quote:

Hocam ben sadece Omni ROM u flaslamıştım. Source kernelini flaslamadım. Ondan da kaynaklanıyor olabilir mi acaba?.

%100 sorun sudur diyemem. Ben black screen 3.6.1 flashladim. Ustune de mikrofon fixini flashladim, bi de dolby. Bir sikintim yok. Dedigim testleri yap, halen ise yaramiyorsa en guzeli stocka don. Bir de orda dene, en azindan yazilimsal mi donanimsal mi onu gormus olursun

Hocam ismim Fatih :) eğer bana sesleneceksen mention'la da seslenebilirsin hocam.

Facebookta Aliekspress grubunda video paylaşıyorlar , yurtdışından gelen kargolar ülkemizde öyle muammele yapılıyor.

Videoda sesin az gelmesi sorununu ise tamamen yazılımsal %1oo eminim. Çünkü, diğer markalı cihazlarda da böyle sorunlar olabiliyor videoda ne kadar az ses geliyor bilmiyorum test etmedim.

Ama couco 92 romunu deneyin diyorum ben tek soun otomatik parlaklık biraz sapıtıyor bazen hiçbir sorun yaşamadım diğer türlü renkler de bana stock rom'a göre daha canlı geliyor stock romda renkler bana çok solgun geliyordu.

Omni romda ses sorunu bende yaşamıştım. Ama bu omni rom'a özel diğer romlarda bir sorun yaşamadım stock rom bu konuda benim için en sorunsuz rom :)

• leeco.re kapanmışmı ya tora iyi iş çıkarıyordu üzüldüm bu rom atma işi tamamen hastalık bence duramıyor insan çalışıp duruyor elleme işte demi couco güzel rom yapmış bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attila24

leeco.re kapanmışmı ya tora iyi iş çıkarıyordu üzüldüm bu rom atma işi tamamen hastalık bence duramıyor insan çalışıp duruyor elleme işte demi couco güzel rom yapmış bu arada.

Şahsen pil olarak ve TR dil olarak couco'nun romu bence çok daha iyi .

Birde ben bu stock tabanlı custom romlardaki Launcher'ı çok seviyorum. (toranın ve couco92'nin romundaki)

Özelleştirme anlamında ve menü tuşu bulundurması anlamında çok iyi bence :)
  • Emrah_Tr kullanıcısına yanıt
    Evet hocam tüm deiklerinizi yaptım. Ses birazdaha iyileşti. Ama video formatında normal ses kaydetmeye göre daha az ses kaydediyor gibi. Sizde de öyle mi bir bakabilir misiniz? Başka bir sıkıntı görünmüyor çünkü. Dolby falanda yükledim bir sıkntısı yok.
  • lazye kullanıcısına yanıt
    Hocam bu video formatında az ses kaydetme bir sorunsa zaten omniyi bırakacağım. Bende her zaman aslında STOCK taraftarıyım. Öncesinden de ROM işleriyle uğraştığım için biliyorum. Sonuçta Stock romları direk üretici oluşturuyor. Ama customlarla biz moifiye ediyoruz. Bakalım ne olacak. Öncelikle stoğa dönüp bir kameraya bakayım. Sonra sizin roma dönebilirim. Eğer omnide video sesi az kaydetme bir sorunsa :)
  • quote:

Hocam bu video formatında az ses kaydetme bir sorunsa zaten omniyi bırakacağım. Bende her zaman aslında STOCK taraftarıyım. Öncesinden de ROM işleriyle uğraştığım için biliyorum. Sonuçta Stock romları direk üretici oluşturuyor. Ama customlarla biz moifiye ediyoruz. Bakalım ne olacak. Öncelikle stoğa dönüp bir kameraya bakayım. Sonra sizin roma dönebilirim. Eğer omnide video sesi az kaydetme bir sorunsa :)

Bence omnide tüm sistem yedeği al sonra couco'nun romuna geç memnun kalmazsan tekrar omniye geçebilirsin bıraktığın gibi kalır.

Stock rom'u benim beğenmemin sebebi zamanında çok custom rom kurdum ve arayüzden sıkıldım artık uzun bir zaman aicp kullandım ama benim için performans olarak zayıftı en az sorunlu rom şahsen oydu benim için ama güncel android google camera gibi artıları var sadece custom rom'un.

Stock romda ise hem daha iyi pil süreleri hemde daha seri çalışıyor cihazım kesinlikle eminim ve TR seviyesi yeterince iyi , en önemlisi çince hiçbir karakter yok :)

• lazye kullanıcısına yanıt
    Valla hocam öyle bir mest ettiniz ki merak ettim deneyeceğim.Çince uygulamaların olmamasıda çok güzel. Ama aklımda bir soru var. Ekran süresi 6 saat demişiniz stock a yakın demişiniz ama stockta ekran süresi 7.-8 diye biliyorum yanılıyor muyum
  • Bu arada birşey sormak istiyorum hocam sizlere. Geçen gün bi yerden okudum. ROOT ile uygulama silsen bile sistem belleğinde çalışmaya çalışır gibi bir yazıydı. Bu doğru mu. Ben Hep ROOT ile temizlerim uygulamaları. Bu temiz bir silme olmuyor mu demek?
  • quote:

Evet hocam tüm deiklerinizi yaptım. Ses birazdaha iyileşti. Ama video formatında normal ses kaydetmeye göre daha az ses kaydediyor gibi. Sizde de öyle mi bir bakabilir misiniz? Başka bir sıkıntı görünmüyor çünkü. Dolby falanda yükledim bir sıkntısı yok.

Serkan hocam normal ses kaydetme derken kullandiginiz uygulama ile google camera uygulamasi birebir ayni uygulama degil ki ayni performansi gostersin ses kaydederken? Hem custom rom olsun(nougat) hem %100 sorunsuz olsun, bunu istiyorsaniz oyle bir dunya yok, bu hemen her telefon icin de bu sekilde. Ben video kaydederken kaydedilen ses seviyesinden memnunum. Varsin normal ses kaydetme uygulamasi daha yuksek kaydediyor olsun. Benim o uygulama ile isim yok ki? Ben google camera ile cektigim videodaki sesten memnun isem, bilgisayara attigimda ve oynattigimda bana yeterli geliyorsa benim icin sorun yok demektir ki oyle zaten. Bu topicte yazilan cizilen, sorun diye adlandirilan seylerin %70-80 i aslinda tamamen kisisel gorus veya tam anlamiyla kendince memnun olmamakla alakali seyler. Yani size ses az geliyor ama bana gore yeterli mesela. Ben 9 saat pil aliyorum derken bir baskasi pilden memnun degilim diyor, bana gore nougatin temiz arayuzu sahane, bir baskasi makyajli EUI yi seviyor vs. vs. yani kisisel gorus ve kullanim ile alakli seyler..
    Bence cuoco92 romu dene. O adam cok iyi romlar yapiyor. Memnun kalacaksin diye dusunuyorum. Custom romlar herkese hitap etmez. Muhakkak buglari vardir. Bunu kabul etmeyecekler zaten en bastan yuklemesin, kendine de bos yere sikinti yaratmasin. stock EUI rom flashlasin gecsin

Hocam stokta vieoda ses sorunu yok. Sanırım omninin sürümünde veya kernelinde bir ses sorunu var.
    Hocam şu anlık stocka döndüm inceleme için. Yinede omniyi takip etmeye devam ediyorum. Ses sorunu halledilirse tabikiyikide dönerim. En yüksek sestede çok az bi cızırtı geliyor. Sürümde bir skntı var gibi. Neyse yinede çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi bu ROM olayları kesinlikle kişilere bağlı. Kimisi A yı sever Kimisi B yi. Örnek veriyorum ben miu arayüzünü hiç sevmiyorum ve yüklemeyi bile düşünmedim. Ama başka forumlarda okuduğumda çoğu kişi çok seviyor.

Birde hocam son sorduğum soru hakkında bir bilginiz var mı? ROOT ile sistemdeki gereksiz örnek veriyorum çin uygulamarını silsek,işe yarar mı?
  • quote:

Hocam stokta vieoda ses sorunu yok. Sanırım omninin sürümünde veya kernelinde bir ses sorunu var.

O zaman stock roma gec kardes. Hem sen rahat et hem de biz rahat edelim
  • quote:

Hocam şu anlık stocka döndüm inceleme için. Yinede omniyi takip etmeye devam ediyorum. Ses sorunu halledilirse tabikiyikide dönerim. En yüksek sestede çok az bi cızırtı geliyor. Sürümde bir skntı var gibi. Neyse yinede çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi bu ROM olayları kesinlikle kişilere bağlı. Kimisi A yı sever Kimisi B yi. Örnek veriyorum ben miu arayüzünü hiç sevmiyorum ve yüklemeyi bile düşünmedim. Ama başka forumlarda okuduğumda çoğu kişi çok seviyor.

Birde hocam son sorduğum soru hakkında bir bilginiz var mı? ROOT ile sistemdeki gereksiz örnek veriyorum çin uygulamarını silsek,işe yarar mı?

telefonu root ettikten sonra, system app remover diye bir uygulama var. Onunla silme yapabilirsin, kokten siler o apkyi. Arka planda felan da calismaz

• avrupa yakasında halkalı, çekmece,avcılar, b.düzü, bahçeşehir, esenyurt hattında bulunan forumdaşlardan destek rica ediyorum.

rom degişikligi vs için . 5.9 denilen stok rom a güncelledigimden itibaren mlsf wifi aktif seçenegini açamıyorum.
    restart yapsamda simkartı çıkarıp taksamda degişmiyor bu hata.
    tlf ilk aldıgımda bi önceki sürümde yoktu bir sıkıntı.
  • Leeconun telefon icin bizzat-orjinal urettigi Marshmallow tabanli EUI stock rom ve bu rom taban alinarak gelistirilen diger stock custom romlarin, Leeconun hicbir sekilde cikarmayacagi(nougat) ama developerlar tarafindan neredeyse sifirdan olusturulan, benzer chipsetli telefonlarin kaynak kodlari, ordan burdan yamalar sayesinde ilerleyen ve suanlik haline gelen nougat custom romlardan daha sorunsuz olmasi kadar normal birsey var mi? Elma ile armutu karsilastiriyorsunuz. Halbuki birisi elma birisi armut. Farkli android platformlari, guncelleme yamalari, farkli kerneller, uygulamalar, ozellikler, yenilikler-eksiklikler.
    Isteyen armut yesin, isteyen elma. Hangisinden memnun ise de orada kalsin mumkunse.. Bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedoman34

avrupa yakasında halkalı, çekmece,avcılar, b.düzü, bahçeşehir, esenyurt hattında bulunan forumdaşlardan destek rica ediyorum.

rom degişikligi vs için . 5.9 denilen stok rom a güncelledigimden itibaren mlsf wifi aktif seçenegini açamıyorum.
    restart yapsamda simkartı çıkarıp taksamda degişmiyor bu hata.
    tlf ilk aldıgımda bi önceki sürümde yoktu bir sıkıntı.

5.9 dediginiz hangi rom? TWRP ile mi flashladiniz?
  • eui 5.9 denilen forumda da adı geçen 26s ( stable realese !!! ) hyr pc me burda anlatılan tüm sürücü ve yardımcıları vs kurdum ancak henüz hiç kullanmadım.(yedek tlf yok başım agrımasın diye )
    telefonun üstünde gelen stok belki bilmiyorum 5.8 diye bir verisyondu, güncelleme var dedi 1 ay sn yaptım sonrasında wifi çalışırken pasif e geçti . o wifi kapayıp açan tık bi türlü açık da sabit durmuyor . kendini kapatıyor.nette böyle durumda olan yabancı birkaç makale vardı ,çözüm paylaşılmamış mlsf.
    güncelleme öncesinde yoktu böyle bi sorun ve yeni güncelleme nin hemen ardından degilde bikaç gün sonra peydahlanıyor.
    misal fabrika ayarlarına dönerse wifi açılıp kullanılabiliyor, fakat bir süre sonra yine bloke oluyor. pil ayarlarına fln baktım kurcaladım degişiklik olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedoman34 -- 9 Aralık 2017; 2:48:10 >
  • Stock romun en buyuk handikapi sikintinedenler icin dil ve bildirimlerin ozellikle whatsup... Vs gec gelmesi onun disunda arayuzu bana hep daha iyi geliyor.parmak izi okuyucu vs custom romlara gore hep daha iyi google kamera portlansa ben hep stockda kalirim. Nougat konusunda aslinda leeconun yanilmiyorsam eui arayuzlu nougat x850de var ama çin forumlari dahil uzerinde çalışan gormedim ama yakinda gelir diye düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.