Şimdi Ara

LeEco (LeTV) Pro 3 X720 Ana Konu (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
18
Favori
107.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam. Şebekeyi sadece 3g ye nasıl alabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K0S0VALI -- 12 Kasım 2018; 22:47:38 >
  • Kardesim o şebeke+bulundugun yerle alakalı,pil tüketiminde +/- yok :)...4g heryerde stabil cekmiyor.kafaya takma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Atalitee06 A kullanıcısına yanıt
    Hocam çok bunalttım kusura bakmayında. Zil sesini değiştiremedim bir türlü. Ses kısmından telefon zil sesine geliyorum benim dosyalarımı çıkarmıyor cihaz?
  • Kendi müzigini zil sesi yapmak istiyorsan menüde müzik uygulamasına gir istedigin müzigin yada sesin sag yaninda 3 nokta üst üste sekmesine tıkla zil sesi olarak ayarla diyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atalitee06 -- 12 Kasım 2018; 22:45:19 >
    Teşekkürler hocam. İyi akşamlar.
  • İyi akşmlar.

Hocam fastboot ile 23s romu kurdum tekrar ecemui yi anlatıldığı şekilde kurdum yine video başındaki 2 saniyelik hışırtı var yapacak bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K0S0VALI -- 13 Kasım 2018; 13:18:46 >
  • iyi yapmışsın en azından acaba diye bir soru aklında kalmamıştır.Ama bildiğim rom atarken bu şekil eksiklikler hatalara neden olduğu...rom hakkındaki +/- düşünceni de paylaşırsan diğer arkadaşlara faydası olur.saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atalitee06 -- 14 Kasım 2018; 14:5:57 >
    Telefon bir tık daha hızlı gibi sanki onun dışında pek bir fark göremedim ben. Ayrıca pil yüzdesi bazen 2şerli bazen 3erli iniyor. Sizde de var mı bu durum? Ben başta yeni rom attığım için zannettim fakat telefonu şarj edip tekrar baktım %100 den %97 ye indi direk. bu %3 lük kayıpta ise 13dk ekran süresi verdi. Wifi ile tarayıcıda gezindim.
  • Arkadaşım yazdığın gibi ilk %5 sanki hızlı düşüyor gibi oluyor ama budiğer romlarda'da aynı şekilde gibi hatırlıyorum neyse ama ilerleyen zamanda gösterge normale biniyor.Ayrıca pil ömrü açısından bir tavsiyem olacak.şöyle örnekleme yapayım..telefonu kapatıp açtığımda kullanılan ram miktarına baktığımda boşta 2.5 gb(1 saat sonra baktığımda 2.3 gb...bu normal diyorum çnk arkada sürekli çalışan kendi uygulamalarım mevcut call recorder,whatsup ..vs) boşta iken uygulamarıma girdiğimde(tarayıcı youtube atıyorum sahibinden.com ) 1.5 gb ta düşüyor.tek tek kapasamda bu oran bir nebze 1.7-1.8 gb ta çıkıyor.ama hala arka planda birşeyler çalışıyor.genelde yatarken telefonu kapatıp açıyorum böylelikle sabaha kadar pil kullanımım düşüyor.bu sayede %7-10 gibi tasarruf ediyor telefon.bunu sana "benim için önemli olan pil süresidir" dediğin için söylüyorum.
  • Birde şöyle bir durum var iş yerimde eski telefonum olan LG nin adaptörüyle sarj ediyorum evde ise kendi orjinal adaptörüyle sarj ediyorum ..arada fark oluyor sanki kendi orjinal adaptörü ile şarjı daha uzun gidiyor gibi geliyor bana.Ayrıntı gibi gözüksede bunlarda şarj dayanıklılığını etkiliyor kanımca.
    Olabilir hocam. Ben sürekli orjinal jarj aelti ile şarj yapıyorum fakat bende de şöyle bir durum var ben telefonu 2.el aldım yaani pil durumu ne durumda pek bilmiyorum. Belkide batarya iyice cortlamıştır. Neyse hocam fazla konuştum bu konu ile ilgili kusura bakmayın. Her şey için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K0S0VALI -- 15 Kasım 2018; 11:25:37 >
  • S.A hayırlı akşamlar arkadaşlar.bir sorum olacaktı ilgilenirseniz sevinirim, nougat 7.1 romun üstüne direk oreo romu kurabilirmiyim.Tşkler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtaAlabama -- 17 Kasım 2018; 20:31:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtaAlabama

S.A hayırlı akşamlar arkadaşlar.bir sorum olacaktı ilgilenirseniz sevinirim, nougat 7.1 romun üstüne direk oreo romu kurabilirmiyim.Tşkler.
    bence kurma ileride sorun yasabilirsin.. en temizi temiz kurulum. twrp den wipe cache daha sonra format. pc ye bagla cihazı twrp mount enabled olsun. telefonun içine gerekli gapps ve romu at kur. hepsi bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atalitee06

Birde şöyle bir durum var iş yerimde eski telefonum olan LG nin adaptörüyle sarj ediyorum evde ise kendi orjinal adaptörüyle sarj ediyorum ..arada fark oluyor sanki kendi orjinal adaptörü ile şarjı daha uzun gidiyor gibi geliyor bana.Ayrıntı gibi gözüksede bunlarda şarj dayanıklılığını etkiliyor kanımca.
    aynen sarj sureleri değişiyor. bizzat bende denedim. farklı bir adaptor ile sure ve pilin ömrü değişkenlik gösteriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djtato

bence kurma ileride sorun yasabilirsin.. en temizi temiz kurulum. twrp den wipe cache daha sonra format. pc ye bagla cihazı twrp mount enabled olsun. telefonun içine gerekli gapps ve romu at kur. hepsi bu.

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkür ederim.forumun bu kısmı canlı değil sanırım.Peki şöyle yapsam nasıl olur,temiz kurulum diyince aklıma hep fastboot'tan orjinal EUİ rom atmak geliyor.. 23s'e fastboot'tan geçiş yapsam sonra oreo romu atsam nasıl olur.sıkıntı yaşarmıyım.Birde tavsiye noktasında stabil oreo rom öneriniz hangisi olurdu.kimisi lineageos kimiside Resurrection Remix OS'u övmüş.Bilemiyorum açıkcası aklım karıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtaAlabama -- 19 Kasım 2018; 12:2:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AtaAlabama

Cevap için teşekkür ederim.forumun bu kısmı canlı değil sanırım.Peki şöyle yapsam nasıl olur,temiz kurulum diyince aklıma hep fastboot'tan orjinal EUİ rom atmak geliyor.. 23s'e fastboot'tan geçiş yapsam sonra oreo romu atsam nasıl olur.sıkıntı yaşarmıyım.Birde tavsiye noktasında stabil oreo rom öneriniz hangisi olurdu.kimisi lineageos kimiside Resurrection Remix OS'u övmüş.Bilemiyorum açıkcası aklım karıştı.

Alıntıları Göster
    bazı romlar 23s bazıları 20s alt yapısını kullanır. soyle soylim mesele sende 23s euı stock var.. üstünde atacagın oero rom firmware 20s gommusler.. eskisi 23s oldugu için sorun cıkarabilir. 23s ile 20s. o yuzden her zaman wipe cacher ve format ile temiz kurulum en güzeli. zaten cihazında twrp varsa korkma yapıstır. :) oreo rom dıyosan tavsiyem
    https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/bootleggers-rom-x727-x720-t3838454

bootloggers bir çok rom kurdum hatta soyle ayda 2 defa rom değiştiren biri olarak.budur tavsiyem ama bana sorsan ne kullanıyorsun omni 7.1 niye mi cok stabil kasılmasız rom. diğer bir çok romda sorun yasadadım. eui tavsiyemde daha önce konu baslıgı altında paylasımtım X720_5.9.028S_VR4_ROW_CUOCO92 romdur.. bunu Lambda-Kernel-PRO3-EUI-NIGHTLY-03232018 kernel ile biraz daha hızlandırabilirsin..

herhalde yeterli bilgi vermisimdir.. :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: djtato

bazı romlar 23s bazıları 20s alt yapısını kullanır. soyle soylim mesele sende 23s euı stock var.. üstünde atacagın oero rom firmware 20s gommusler.. eskisi 23s oldugu için sorun cıkarabilir. 23s ile 20s. o yuzden her zaman wipe cacher ve format ile temiz kurulum en güzeli. zaten cihazında twrp varsa korkma yapıstır. :) oreo rom dıyosan tavsiyem
    https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/bootleggers-rom-x727-x720-t3838454

bootloggers bir çok rom kurdum hatta soyle ayda 2 defa rom değiştiren biri olarak.budur tavsiyem ama bana sorsan ne kullanıyorsun omni 7.1 niye mi cok stabil kasılmasız rom. diğer bir çok romda sorun yasadadım. eui tavsiyemde daha önce konu baslıgı altında paylasımtım X720_5.9.028S_VR4_ROW_CUOCO92 romdur.. bunu Lambda-Kernel-PRO3-EUI-NIGHTLY-03232018 kernel ile biraz daha hızlandırabilirsin..

herhalde yeterli bilgi vermisimdir.. :)))

Alıntıları Göster
    cevabınızı beklerken bende çekinerekte olsa wipe + factory data yaparak temiz omni rom'u kurdum .kullanalı neredeyse 2 güne yaklaşıyor dediğiniğiz gibi stabil'e benziyor..aslında 23s güzeldi ama bildirim sorunu kronikti.konu konuyu açacak ama son bir soru; 28s'i atmayı çok düşündüm fakat fırsatım olmadı çok inceleyemedim.ondada bildirim sorunu varmıdır? birde custom omni ile mukayese edersek performans ve pil süresi açısından stock eui 28s'i kurmak daha mı mantıklıdır.bazı yazılarda ise omni'nin stock eui rom kadar pil ve performans verdiği de yazılmış.son olarak cevabınız eui den yana olursa sizden çince uygulamalardan arındırılmış link varsa rica edebilirmiyim.teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtaAlabama -- 22 Kasım 2018; 11:27:56 >

• eui romların tamamında aynı durum var. forumda dikketlice okursan ince ayar puf noktaları var onları yaparsan bildirim sorunu yaşamazsın.. bence omni 7.1 rom. ne oreo ne pie :)) ben daha once eui rom link verdim sayfa altında onu bul cocou92 ait eui rom var onu ku dene iyi gelmez ise omniye dön.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djtato -- 22 Kasım 2018; 11:25:58 >
  • çok çok teşekkürler.kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.