Şimdi Ara

LeEco (LeTV) Pro 3 X720 Ana Konu (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.922
Cevap
18
Favori
107.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eranyumm

hocam merhaba, romun size ait olmadığını biliyorum. stock rom konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum. ayrıca android 7 veya 8'in bazı özellikleri işime yarıyor, o yüzden 6'ya geri dönmeyi düşünmüyorum. bu rom'da ise kapanma olayı ciddi bir sorun ne yazık ki. sabah uyanamasaydım işe geç kalabilirdim. farklı sorunlar da oldu, mesela arkadaş aramış 4G'de olmayan hattımı , telefon açık ve çeken bir yerde olmasına rağmen aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor bildirimini almış ve benim telefonun şarjının bittiğini düşünmüş.
    onun haricinde ahize açık telefon konuşması zaman zaman bana da lazım oluyor. Aicp'de düzeltildi ise listeme alayım. artık deneye deneye bana en uygun romu bulmaya çalışacağım. aslında eski telefonumda çok sık rom değiştirirdim , şimdi hem vaktim olmuyor, hem de bu telefonda rom işleri mtk'ya göre biraz daha alengirli sizin tavsiye ettiğiniz paranoid unofficial rom vardı, daha önceden indirmişim, ilk onu denemeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Madem oyle PA unoficial 7.3.1 subat surumunu dene. Forumda biryerlerde linki vardi. Ama onda da sebeke bazen sanki hic yokmus gibi oluyor (ozellikle band gecislerinde) sanirim buna takinti yaptin, bu yuzden hicbir nougat/oreo custom romda mutlu olacagini sanmiyorum

Birisi aradiginda ulasamama olayi benim basima stock EUİ ile de gelmisti. Bu romla alakali da olabilir, sebekenin o anlik durumu ve sim ile alakali da olabilir. Simdiye kadar en azindan 1 yildan beridir custom rom kullanan biri olarak, "aradaik ama tel kapaliydi" tarzinda bir uyari ile karsilasmadim. Yani simdiye kadar sebeke ile alakali bir sikayetim yok.

Son zamanlarda yeni gelistiriciler cikmaya basladi. 3-4 tane daha yeni rom cikti piyasaya. Vaktim olsa deneyecegim ama yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

Madem oyle PA unoficial 7.3.1 subat surumunu dene. Forumda biryerlerde linki vardi. Ama onda da sebeke bazen sanki hic yokmus gibi oluyor (ozellikle band gecislerinde) sanirim buna takinti yaptin, bu yuzden hicbir nougat/oreo custom romda mutlu olacagini sanmiyorum

Birisi aradiginda ulasamama olayi benim basima stock EUİ ile de gelmisti. Bu romla alakali da olabilir, sebekenin o anlik durumu ve sim ile alakali da olabilir. Simdiye kadar en azindan 1 yildan beridir custom rom kullanan biri olarak, "aradaik ama tel kapaliydi" tarzinda bir uyari ile karsilasmadim. Yani simdiye kadar sebeke ile alakali bir sikayetim yok.

Son zamanlarda yeni gelistiriciler cikmaya basladi. 3-4 tane daha yeni rom cikti piyasaya. Vaktim olsa deneyecegim ama yok

Alıntıları Göster
    yok aslında takıntılı değilimdir, iyi bir rom olursa , bazı şeyleri görmezden gelebilirim.
    deneyecek çok rom var aslında. yorumlardan anladığım kadarıyla crdroid ve lineage os sorunlu görünüyor. başka oreo romlarda var denenebilecek.

en son sürümü değil ama paranoid'i kurdum, hoşuma gitti açıkçası. fazla ellenmemiş olması güzel. arayüzü güzel, sade ve hızlı. dediğiniz gibi bunda da şebeke'nin gidip gelmesi sorunu var. ama validus'a göre daha dengeli, şebeke göstergesi sürekli kıpır kıpır değil yani. validus'ta sürekli değişiyor. şu an gerekli programları kurdum bir süre de bunu denemeyi düşünüyorum.

• quote:

yok aslında takıntılı değilimdir, iyi bir rom olursa , bazı şeyleri görmezden gelebilirim.
    deneyecek çok rom var aslında. yorumlardan anladığım kadarıyla crdroid ve lineage os sorunlu görünüyor. başka oreo romlarda var denenebilecek.

en son sürümü değil ama paranoid'i kurdum, hoşuma gitti açıkçası. fazla ellenmemiş olması güzel. arayüzü güzel, sade ve hızlı. dediğiniz gibi bunda da şebeke'nin gidip gelmesi sorunu var. ama validus'a göre daha dengeli, şebeke göstergesi sürekli kıpır kıpır değil yani. validus'ta sürekli değişiyor. şu an gerekli programları kurdum bir süre de bunu denemeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Paranoid unoficial degil mi? Voron00 developer.

Paranoid nougat bir rom, oreo validusa gore biraz daha stabil olmasi cok daha normal. Elma ile armutu karsilastirmak gibi olmasin.. Gule gule kullan

• Emrah_Tr kullanıcısına yanıt
    Paranoid oreo dört gözle bekliyorum omni resmi de gelse tadından yenmez

Omni zor ama paranoid gelecek ..

• Arkadaşlar cihazım x722, haftalık güncellemeyi yüklemek için twrp ye girdim ilk kurulumdaki gibi inglizce geldi wipe yapmak İstediğimde hata verdi yükle kısmına geldiğimde dahili hafızayı göstermedi, sistem deyip çıktım. Rootlu romda devam ediyorum. Öneriniz var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: lazye

Paranoid oreo dört gözle bekliyorum omni resmi de gelse tadından yenmez

Omni zor ama paranoid gelecek ..
    Hocam heralde istanbulda oturuyorsunuz? Size bir arkadaşı yönlendirsem yardımcı olabilir misiniz?

• Siyah ekran sorunum var. telefon sadece titriyor başka bir aktivite göstermiyor. stok romu pc den yükledim fakat yine bir sonuç alamadım. Bilgisi olan var mı?
  • ensaronline kullanıcısına yanıt
    Fastboot mode almayı dene geçerse fastboot rom flasla eğer gecmezse edl mode alıp flashone ile rom flaslamalisin.

• aaxxiinn A kullanıcısına yanıt
    Ne konuda yardımcı olacam ki ?

Ayrıca ben şuanda tatildeyim Karadeniz bölgesinde 2-3 mesaj önce belirttim o yüzden çok müsait değilim.

• Evet modlar arası geçiş oldu romda kurdum başarılı ama ekranda yine tepki yok. sürekli titreyip duruyor
  • paranoid unofficial rom'u bir süredir deniyordum. telefon konuşmalarında karşıdan gelen ses kalitesi çok düşüktü, adeta teneke gibi ses geliyordu ve ses seviyesi çok yüksekti. ses seviyesini minimuma yakın bir noktaya ayarlamama rağmen yine de tiz sesten kurtulamadım. hoparlör sesi dolby kurulduktan sonra tatmin edici düzeydeydi. rom'da beni rahatsız eden bir kaç nokta daha vardı, bir türlü hatırlayamadım. sonuç olarak bugün yeni bir rom ve yeni geliştirici sanırım, Cardinal oreo romu yükledim. şimdilik işler yolunda gibi, birkaç günlük kullanımdan sonra daha detaylı bilgi verebilirim inşallah. telefon konuşma ses kalitesi iyiydi. hızlı bir arayüzü var, güzele benziyor.
  • quote:

paranoid unofficial rom'u bir süredir deniyordum. telefon konuşmalarında karşıdan gelen ses kalitesi çok düşüktü, adeta teneke gibi ses geliyordu ve ses seviyesi çok yüksekti. ses seviyesini minimuma yakın bir noktaya ayarlamama rağmen yine de tiz sesten kurtulamadım. hoparlör sesi dolby kurulduktan sonra tatmin edici düzeydeydi. rom'da beni rahatsız eden bir kaç nokta daha vardı, bir türlü hatırlayamadım. sonuç olarak bugün yeni bir rom ve yeni geliştirici sanırım, Cardinal oreo romu yükledim. şimdilik işler yolunda gibi, birkaç günlük kullanımdan sonra daha detaylı bilgi verebilirim inşallah. telefon konuşma ses kalitesi iyiydi. hızlı bir arayüzü var, güzele benziyor.
    Ben birkac gun icinde yanki ve telefon konusma/ses kalitesi duzeltilmis olan aicp oreo romu deneyecegim. Memnun kalir isem, validusa yaptigim gibi kernel ve system ince ayar / pil optimazsyonlari yapilmis bir backup yapabilirim. İsteyenler bu postu begensin

• Emrah_Tr kullanıcısına yanıt
    İyi olur hocam Şu an sizin backup validusu kullanıyorum hiç bir sıkıntı yokken kendi kendine kapanmaya başladı Şarj ve hızından gayet memnunum ama akşamdan sabaha şarjda kapanma dışında gündüzde kapanmaya başlayınca yeni rom arayışına girdim aicp çok övülüyor xda da en çok tercih edilen rom gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrah_Tr

Ben birkac gun icinde yanki ve telefon konusma/ses kalitesi duzeltilmis olan aicp oreo romu deneyecegim. Memnun kalir isem, validusa yaptigim gibi kernel ve system ince ayar / pil optimazsyonlari yapilmis bir backup yapabilirim. İsteyenler bu postu begensin

Alıntıları Göster
    hocam sabahtan denemiştim zaten, az önce yine denedim. bahsini ettigim Cardinal Rom'da handsfree konusmada, sesi hoparlöre verdim, üstelik 30cm gibi uzak sayılabilecek bir mesafeden konuştum. hiç bir sıkıntı yok. lazye kardesimizi de özellikle mesajda alıntıladim. o da bu konudan şikayetçiydi. Cardinal 'de sorun çözülmüş , kesin bilgi onun haricinde telefon konusmalari da Volte'yi destekliyor, gerçekten karşı tarafın sesi çok net ve berrak geliyor. şu ana kadar ufak tefek sıkıntılar haricinde cardinal'den memnun kaldım. pil konusunda çok net bilgi veremiyorum. ben önceki Rom'da oyun oynuyordum. bu Rom'da oynamadım. forumdan birileri denerse daha iyi bilgi edinebiliriz.

bu arada Oreo Rom'a Google camera yüklenebiliyor mu? ben anasayfada verilen apk'yi yükledim ama çalışmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 2 Mayıs 2018; 19:20:59 >

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten konuşmadaki sorunun çözüldüğünü 1 hafta -10 gün önce zaten söylemiştim bizzat ilk olarak aicpde çözüldü zaten.

Şuanda bu ay güncelleme alan tüm romlarda sıkıntı ortadan kalkmıştır. Gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.

Sanırsam şuanda mobil tahliye üzerinde gabronog çalışıyor kendisi halı hazırda rom destegini iyice azaltti. Aokp gelecek yakında hayırlısı bakalım .

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    Ben bunu kullanıyorum hocam.Pek kamera kullanan biri değilim ama sorun çıkarmadı daha
  • Merhab aArkadaşlar

elimde Le eco Le pro 3 MTK 6797D Helio X23 işlemcili X651 modeli telefonum var.

MTK Helio X23 6797D modeli için modem dosyası ya da rom lazım.
    Ama internette bulamadım.

Bu telefonların üreticisinin resmi bir web siesi var mı?

Modem dosyasını nasıl bulabilirim.
  • kahraman1285 K kullanıcısına yanıt
    https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=895159 bakmadıysanız bu foruma bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: pegasus33

İyi olur hocam Şu an sizin backup validusu kullanıyorum hiç bir sıkıntı yokken kendi kendine kapanmaya başladı Şarj ve hızından gayet memnunum ama akşamdan sabaha şarjda kapanma dışında gündüzde kapanmaya başlayınca yeni rom arayışına girdim aicp çok övülüyor xda da en çok tercih edilen rom gibi.
    Validus backup un eskidiginin ben de farkindayim. Bende kapanma asla olmadi ama boyle bir problem ile karsi karsiya isen bu kernel ile alakali olabilir. 4.9 blackscreen TEST surumunu flashlamistim. Muhtememen %100 stabil degil.

Ben bu arada, artik telefonu hizli sarj adaptoru ile degil de, 5v 2.5a degerinde normal hizdaki sarj aletimle sarj ediyorum. Ne isinma ne de kapanma yapiyor. Ustelik kablo elektrige bagliyken de ekran dokunmatigi sorun yapmiyor (qc 3.0 te iken hafif laglar yapiyordu)

Ben aicp ye bi bakayim bakalim.. Neler yapabilecegim

• quote:

Orijinalden alıntı: NihadAhad

Ben bunu kullanıyorum hocam.Pek kamera kullanan biri değilim ama sorun çıkarmadı daha
    hocam ben de genel olarak memnunum Rom'dan. aklımdaki tek soru işareti , pil yüzdesi çok hızlı iniyor gibi geldi bana. siz de durum nasıl? acaba diyorum qc 3.0 ile hızlı şarj olunca pil tam randımanlı olarak dolmuyor olabilir mi? telefonda mi bir dengesizlik var , rom'da mi emin olmadığım için net bir şey de söyleyemiyorum. bu romun özelliklerinde hızlı şarjı kapatma var, dün aksam hızlı sarji kapattım ve 2.4a şarj cihazı ile şarj ettim. 2 saatte şarj oldu. bakalım bugün bir de öyle test ediyorum . şimdilik iyi gibi.

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.