Şimdi Ara

★ LED ZEPPELIN FAN CLUB ★ [66 KİŞİYİZ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
207
Cevap
7
Favori
6.633
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Müzik >> Müzik genel >> ★ LED ZEPPELIN FAN CLUB ★ [66 KİŞİYİZ]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  5630 Mesaj
  LED ZEPPELIN FAN CLUB  Vokal: Robert Plant

  Gitar: Jimmy Page

  Bateri: John Bonham

  Bas Gitar: John Paul Jones

  Led Zeppelin İngiliz Rock grubudur. Led Zeppelin, gitarda Jimmy Page, davulda John Bonham, bas gitarda John Paul Jones ve vokalist olarak da Robert Plant tarafından dört kişilik bir grup olarak kurulmuştur. Grup, Deep Purple ve Black Sabbath ile Hard Rock ve Heavy Metal'in öncülerinden sayılır.1968 yılında kurulan grup daha çok Heavy Metal müzik tarzının öncülerinden biri olarak tanınsa da yaptığı müzikle Blues, Rockabilly de dahil olmak üzere birçok farklı popüler müzik türünü bünyesinde barındırır. 1980 yılında John Bonham'ın ölümüyle dağılan grup hâlâ Rock müzik tarihindeki etkileri nedeniyle saygı görmeye devam etmektedir. Grup, bugüne kadar 111 milyonu Amerika'da olmak üzere dünya genelinde toplam 300 milyonun üzerinde albüm satışına ulaşmıştır.


  DİSKOGRAFİ:

  Led Zeppelin I (1969)


  Kendi isimlerini taşıyan bu ilk albümlerinde dönemin trendi Amerikan blues müziğinin etkileri bolca görülmektedir. "Good Times Band Times" ve "Communication Breakdown" albümden çıkan teklilerdir. Albümde Robert Plant'ın inanılmaz sesi ve uzun Jimmy Page soloları ön plana çıkmıştır. Grup ilk albümüyle müzik dünyasında deyim yerindeyse bir "şok" etkisi yaratmıştır. Dünya çapında 14 milyon satan albüm ile Led Zeppelin'in önlenemez çıkışı artık başlamıştır.

  Albüm Rolling Stones dergisi tarafından derlenen "Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü" listesinde 29. sıraya yerleştirilmiştir.

  Şarkılar:
  1 Good Times Bad Times
  2 Babe I'm Gonna Leave You
  3 You Shook Me
  4 Dazed and Confused
  5 Your Time Is Gonna Come
  6 Black Mountain Side
  7 Communication Breakdown
  8 I Can't Quit You Baby
  9 How Many More Times

  Led Zepelin II (1969)


  Grubun, ilk albümün müzik dünyasında yarattığı etkinin şaşkınlığını üzerinden atması çok sürmedi. Hemen stüdyoya giren grup yeni albümünü aynı senenin sonlarına doğru yayınlamıştı bile. İlk albüme benzer özellikler taşıyan albümden çıkan tekli "Whole Lotta Love"oldu. bu şarkıda Robert Plant'ın yaptığı orgazm taklidi müzik dünyasında olay oldu. 20 milyon satan albüm grubun inanılmaz yükselişini kanıtlıyordu.

  Albüm Rolling Stones dergisi tarafından derlenen "Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü" listesinde 75. sıraya yerleştirilmiştir.

  Şarkılar:
  1 Whole Lotta Love
  2 What Is and What Should Never Be
  3 The Lemon Song
  4 Thank You
  5 Heartbreaker
  6 Living Loving Maid [She's Just A Woman]
  7 Ramble On
  8 Moby Dick
  9 Bring It on Home


  Led Zepelin III (1970)


  İlk iki albümleri ile bir servet ve çokça üne kavuşan grup üyeleri İngiltere'nin taşra bir bölgesinde bir şatoda inzivaya çekilirler ve üçüncü albümlerini akustik özelliklerine hayran oldukları bu yerde kaydederler. Bu albüm ilk iki albümdeki blues etkisinden tamamen olmasa da büyük oranda çıkmış, folk müziklerle harmanlanmış bir rock albümü özelliği taşır. Ancak grubun tanınması bu tür bir müzikle olmadığı için albüm eleştirmenler tarafından ateşe tutulur. Yine de bu albümün 12 milyonluk satışa ulaşması engellenememiştir. Albüm grubun bundan sonraki müzik rotasında ilerlerken geçtiği ilk kavşaktır. Artık grup üyeleri kendini folk müziğin özelliklerine ve mistisizme kaptırmıştır.

  Şarkılar:
  1 Immigrant Song
  2 Friends
  3 Celebration Day
  4 Since I've Been Loving You
  5 Out on the Tiles
  6 Gallows Pole
  7 Tangerine
  8 That's the Way
  9 Bron-Y-Aur Stomp
  10 Hats Off to (Roy) Harper


  Led Zepelin IV (1971)


  Bu albümle ilgili söylenecek şey çok fazladır. "Led Zeppelin'i Led Zeppelin yapan albümdür" tanımlamasını sonuna kadar hak eder. Bir önceki albümleri eleştirmenler tarafından bol miktarda ateşe tutulan grup üyeleri; artık Led Zeppelin'in kalitesini yitirdiğini ve sadece ismini sattığını iddia eden kesime cevap niteliğinde bir karar alır. 1971 de albüm üzerinde herhangi bir albüm veya grup ismi bulunmadan raflardaki yerini almıştır. Ancak bu albümün 37 milyondan fazla satarak gelmiş geçmiş en çok satan Led Zeppelin albümü olmasının önünü kesmez.

  Albümün üzerinde herhangi bir isim olmadığından albüm farklı isimlerle anılır. Bunlardan ilki grubun önceki geleneğini devam ettiren hayranlarının ona Led Zeppelin IV adını vermesiyle oluşur. Bir diğeri artık mistisizm ile kafayı bozan grup üyelerinin albümün arka kapağında kendilerini temsil eden 4 sembolün çağrışımıyla "Four Symbols" dür. Ve sonuncusu da bu sembollerden biri, yani Jimmy Page'nin kendi için seçtiği ve anlamını kimsenin bilmediği "Zoso"yazılı sembolden alır.

  Albümde bolca mistik ve mitolojik özellikler sezilmektedir. Albümün en öne çıkan parçası Stairway to Heaven amerikan radyolarında gelmiş geçmiş en çok istek alan parça olmuştur.

  Grubun artık karanlık sanatlara ilgi duymaya başladığı bu albüm ile birlikte kulaktan kulağa yayılır. Stairway to Heaven şarkısında yapılan ters kayıt tekniği ile, şarkının tersten dinlendiğinde satanik mesajlar içerdiği de buna kanıt olarak gösterilir. Bu durum gruba kötü bir şöhret kazandırmakla birlikte "Reklamın iyisi kötüsü olmaz" sözünü kanıtlar şekilde ününü de katlamıştır.

  Albüm Rolling Stones dergisi tarafından derlenen "Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü" listesinde 66. sıraya yerleştirilmiştir.

  Şarkılar:
  1 Black Dog
  2 Rock and Roll
  3 The Battle of Evermore
  4 Stairway to Heaven
  5 Misty Mountain Hop
  6 Four Sticks
  7 Going to California
  8 When the Levee Break


  Houses of the Holy (1973)


  Albüm kendine ait bir ismi olduğu için grup adına bir ilk özelliği taşımaktadır. Kendini folk müziğin uçsuz bucaksız dinginliğinde kaybeden grup elemanları 2 yıllık bir çalışmanın ardından bir başyapıt daha ortaya çıkarırlar. Başladıkları noktadan çok uzaktadırlar artık. Müzikleri olgunluk çağındadır, daha kişiseldir. Albüm dünya çapında 17 milyon satmıştır.

  Albüm Rolling Stones dergisi tarafından derlenen "Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü" listesinde 148. sıraya yerleştirilmiştir.

  Şarkılar:
  1 The Song Remains The Same
  2 The Rain Song
  3 Over The Hills And Far Away
  4 The Crunge
  5 Dancing Days
  6 D'yer Mak'er
  7 No Quarter
  8 The Ocean


  Physical Graffiti (1975)


  Doğunun ezgileri ile batının müziğini harmanladıkları bu albümde artık uzmanlaştıkları müziği yapıyorlardı. Albüm dünya çapında 13 milyon satışa ulaştı. Yine de Kashmir gibi (Robert Plant'ın en sevdiği şarkılarıdır.) kendinden söz ettiren başarılı şarkılara rağmen gruptaki bitkinlik kendini göstermeye başlamıştı. Kısa sürede çok yol almış, inanılmaz bir üretim süreci ortaya koymuşlardı. Ancak sonunda ardı ardına gelen albümler ve çok yorucu performanslar onları yıpratmaya başladı. Bu albüm Led Zeppelin'in altın çağının son demleri kabul edilir. Günümüzde bazı hayranları grubun bu albümden sonra bittiğini düşünür ancak aksine, bu grubun son zamanlarında bile gösterecek bir şeyleri her zaman olmuştur.

  Albüm Rolling Stones dergisi tarafından derlenen "Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü" listesinde 70. sıraya yerleştirilmiştir.


  Şarkılar:
  1 Custard Pie
  2 The Rover
  3 In My Time Of Dying
  4 Houses Of The Holy
  5 Trampled Underfoot
  6 Kashmir
  7 In The Light
  8 Down By The Seaside
  9 Ten Years Gone
  10 Night Flight
  11 The Wanton Song
  12 Boogie With Stu
  13 Black Country Woman
  14 Sick Again


  Presence(1976)


  Artık grup üyelerinin ilk zamanlarındaki üretken çocukluk dönemleri geride kalmış, her biri kendi alanında birer virtüöz haline gelmiştir ancak kaybettikleri heyecan hayranlarını üzmektedir. Çok çabuk parlayan ve bütün enerjisini kısa zamanda tüketen grupta meydana gelen boşvermişlik havasını dağıtıp yeni bir albüme yönlendiren kişi John Paul Jones olmuştur. Albüm diğer albümler kadar büyük bir başarıya ulaşmasa da Tea for One ve Achilles Last Stand gibi efsaneleşen parçalara sahiptir. Artık süresi 10 dakikayı aşan şarkıları kolaylıkla icra eden grup üyeleri tamamen birer performans sanatçısına dönüşmüştür.

  Şarkılar:
  1 Achilles Last Stand
  2 For Your Life
  3 Royal Orleans
  4 Nobody's Fault but Mine
  5 Candy Store Rock
  6 Hots on for Nowhere
  7 Tea for One


  In Through the Out Door(1979)


  Grubun üretken döneminin son albümüdür. Carouselambra, All My Love, Fool in the Rain gibi başyapıtları içerir.Buna rağmen grubun artık yolun sonuna geldiği, son albümlerinin başarısından da anlaşılabiliyordu. Albümün çıkış tarihinden 1 yıl sonra grubun bateristi John Bonham'ın ölmesiyle grup bir daha Led Zeppelin olmamak üzere dağıldı. Bu albüm sonrasında her ne kadar diğer grup üyeleri zaman zaman yıl dönümleri ve anma törenlerinde sahne alsalar da asla eski Led Zeppeli olmadılar. Zaten grubu tekrar toplamayı veya yeni bir bateristle devam etmeyi de düşünmediler.

  Şarkılar:
  1 In the Evening
  2 South Bound Saurez
  3 Fool in the Rain
  4 Hot Dog
  5 Carouselambra
  6 All My Love
  7 I'm Gonna Crawl  Üyeler


  1.Ysgramor
  2.W.Axl Rose
  3.Crimson
  4.EkmekArasıKupŞeker
  5.The Philosopher
  6.gtrskyline
  7.Liam Gallagher
  8.Professional Geek
  9.Schraderbrau
  10.Tasmalı Kedi
  11.Cryin
  12.Jim Carrey
  13.Peace Sells..
  14.SerdarSarpSr
  15.Whenifeelit
  16.soul of a lion
  17.Akagami.
  18.mrsmrc
  19.bazemu
  20.Asosyal Anarsist
  21.enesnok
  22.Zenci Forvet
  23.enayi07
  24.Fezere
  25.helloweenn
  26.Eddrick
  27.skype1994
  28.Lill Tindemann
  29.The Rolling Stones
  30.Vladimir Lenin
  31.umtakcay
  32.Dawson Creek
  33.The Rainmaker
  34.Freddie82Bowl
  35.xlboxer
  36.Eddie Van Halen
  37.VirgilSollozzo
  38.Dk Stormy E
  39.My House My Rules
  40.The Crimson Idol
  41.JeffreyGoines
  42.AhmetYOL
  43.TacTheory
  44.VETERINARY
  45.MC92
  46.rabbitstayla
  47.bbonzo
  48.Custard Pie
  49.rap_üstad
  50.Az Bilen Bilgin
  51.Kızıl Karadeniz
  52.Hames Rodriguez
  53.mbasar98
  54.onuryildirim520
  55.meskalin33
  56.Doom.
  57.Right-Şemsül
  58.Osorkon
  59.mhcd
  60.bulutsuzluk16
  61.zepboy
  62.morpena
  63.quatrox
  64.DeAndre
  65.Rarels
  66.choyrn


  [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][image]http://store.donanimhaber.com/ed/e6/a4/ede6a4efc856da555cde66c38f372a2d.png[/image][/link]
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][color=#000000][b]Led Zeppelin Fan Club[/b][/color][/link][/center]  [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][image]http://store.donanimhaber.com/aa/fc/9c/aafc9c86965be57c361c721fd6f128ec.jpg[/image][/link]
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][color=#000000][b]Led Zeppelin Fan Club[/b][/color][/link][/center]  [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][image]http://store.donanimhaber.com/09/be/58/09be5808e2fc274928770da7a8bb0066.jpg[/image][/link]
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][color=#000000][b]Led Zeppelin Fan Club[/b][/color][/link][/center]  [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][image]http://store.donanimhaber.com/27/0d/5c/270d5c3a2edf2ed3ee9600e32dd42dd0.png[/image][/link]
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][color=#000000][b]Led Zeppelin Fan Club[/b][/color][/link][/center]  [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][image]http://store.donanimhaber.com/5a/52/92/5a52922d12805e2e780c40a5416955d1.jpg[/image][/link]
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][color=#000000][b]Led Zeppelin Fan Club[/b][/color][/link][/center]  [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][image]http://store.donanimhaber.com/b5/5a/b5/b55ab59f770f28c3e4baf29b66af8370.jpg[/image][/link]
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][color=#000000][b]Led Zeppelin Fan Club[/b][/color][/link][/center]  [center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][image]http://store.donanimhaber.com/e8/9b/98/e89b988b097c729736fedaf78defa1c2.gif[/image][/link]
  [link=http://forum.donanimhaber.com/m_87533875/tm.htm][color=#000000][b]Led Zeppelin Fan Club[/b][/color][/link][/center]
  İmzalar için Jim Carrey'e teşekkür ederiz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Rainmaker -- 9 Şubat 2019; 18:54:55 >  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  4079 Mesaj
  Pek dinlemesem de desteğim bulunsun.Severim kendilerini Grupla tanışmayanlar buyursun :  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Tostum çift kaşarlı olsun...
 • Yarbay
  5685 Mesaj
  çok severim kurulursa başlara yazın
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  577 Mesaj

  Forumda varsa başka hayranı grubun çağırın konuya hocam  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Bahsedilenler: Anti Admin , W.Axl Rose
  _____________________________
  Steam id: dcd994
 • Yüzbaşı
  782 Mesaj
  stairway to heaven gibi bir şahesere sahip bu grup, forumda hayran kulübünün olmaması ayıp asıl. kurulursa başlara yazın hocam  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________

  yâr ab-ı force
  misal parıldar
  nâban gözlerin
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  1 Not
  neden tutmasın ya Led zeppelin diyoruz en başlara yazın lütfen
  |
  |
  _____________________________
  La vida es un Carnaval
 • Yüzbaşı
  399 Mesaj
  Babe I'm Gonna Leave You, When the Levee Breaks ve Since I've Been Loving You kendi kanaatimce en iyi şarkıları. Rock müziğin en önemli bikaç grubundan biridir kendileri, herkesin bi fikri olması gereken grupların başında geliyor. Beni de yazınız.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Philosopher -- 5 Şubat 2014; 12:26:54 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  684 Mesaj
  hocam beni ekle mutlaka. ayrıca led zeppelin bu niye tutmasın yahu
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1994 Mesaj
  ünlü 73 konserlerindeki since i've been loving you performansları muhteşemdir page bazı yerlerde bağlama gibi çalar gitarı deep purple kadar olmasa da cok severim ben de bu grubu
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  577 Mesaj
  Demek ki forumda potansiyel var, o zaman kurayım bakalım fan clubımızı hayırlı olsun
  |
  |
  _____________________________
  Steam id: dcd994
 • Yüzbaşı
  433 Mesaj
  Dünya üzerinde en fazla saygıyı hak eden gruptur Led Zeppelin.Müzik zevkimin daha yeni oturduğu dönemlerde aralıksız dinlerdim.Beni de ekleyin ...
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5972 Mesaj
  çok severim, hakkıyla dinlediğim ilk rock grubudur ancak intihal konusunda bunlar bir, kemal alemdaroğlu iki.
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  577 Mesaj

  Buraya kadar ekle diyenleri ekledim arkadaşlar.

  Görüşüne katılıyorum
  |
  |
  Bahsedilenler: Liam Gallagher
  _____________________________
  Steam id: dcd994
 • Yüzbaşı
  577 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Droogie

  çok severim, hakkıyla dinlediğim ilk rock grubudur ancak intihal konusunda bunlar bir, kemal alemdaroğlu iki.
  quote:

  Orijinalden alıntı: Droogie

  çok severim, hakkıyla dinlediğim ilk rock grubudur ancak intihal konusunda bunlar bir, kemal alemdaroğlu iki.

  Evet söylediklerinde haklısın. Öyle olduğu iddia edilen çok şarkıları var ama o şarkıları duyurup onlara bir kimlik verdiren de yine Led Zeppelin olmuştur.

  Yine de bu onları haklı çıkartmaz. Ama zamanında bu tür agresif politikalarının onları bu günlere taşıdığı da bir gerçek.
  |
  |
  _____________________________
  Steam id: dcd994
 • Yarbay
  5685 Mesaj
  madem arrtık fan kulübüyüyüz ekleyelim bir iki şey

  favori şarkımla başlayayım  neyse çok kalabalık yapmayalım
  _____________________________
 • Yarbay
  9109 Mesaj
  Led Zeppelin

  Jimmy Page
  |
  |
  _____________________________
  # Kirli Sensör - Pentax Forum.Net #

  Ahmet Teke ||| Flickr
  @@@ || Olympus OM-D E-M5 || Olympus 45/1.8 || Lumix 14/2.5 || @@@
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  5 Not
  geç olmamış mı ?
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  577 Mesaj

  Evet bunca zamandır böyle bir fan club kurulmayınca dedim herhalde foruma pek hitap etmiyor malum trash metal ve rap çok popüler forumda. Ama yine de dayanamadım yeterli ilgi görmese de önemli değil bir kişi bile bu grubu tanısa dinlese yeterlidir.
  |
  |
  sifrem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Steam id: dcd994
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  5 Not
  quote:

  Orijinalden alıntı: Ysgramor

  Evet bunca zamandır böyle bir fan club kurulmayınca dedim herhalde foruma pek hitap etmiyor malum trash metal ve rap çok popüler forumda. Ama yine de dayanamadım yeterli ilgi görmese de önemli değil bir kişi bile bu grubu tanısa dinlese yeterlidir.
  quote:

  Orijinalden alıntı: Ysgramor

  Evet bunca zamandır böyle bir fan club kurulmayınca dedim herhalde foruma pek hitap etmiyor malum trash metal ve rap çok popüler forumda. Ama yine de dayanamadım yeterli ilgi görmese de önemli değil bir kişi bile bu grubu tanısa dinlese yeterlidir.

  Ben vardır diye düşündüm. Ama yokmuş.
  |
  |
  _____________________________
 • Onbaşı
  29 Mesaj
  Keşke daha önce doğsaydım da konserlerine gidebilseydim diye düşündüğüm tek grup. 'Since i've been loving you' çaldığında dünya durur...
  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
kolayoto.com
Mobilya Takımları
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.