Şimdi Ara

***led panel arızası*** ... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
14
Favori
210.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kutluay1

Usta ne istikrarlıymışsın 2 sene hiç aksatmadan forumu güncellemişsin yazasım geldi. Peripheral Interface Controller programlama dersinde hoca demiştide inanmamıştım. Bu içinde bulunan PIC lere kodlama yapıp garanti süresince arıza çıkarmayıp garantisi bitince arıza yaratır diye bir söz söylemişti. Konuda diğer arkadaşların dediği gibi büyük ihtimal kontrol kartında bi pıc arıza yaratıyordur. Eski aletlerin dayanma süresi bu yüzden uzun eskiler asıl kaliteydi.

bu komplo teorisi benim de aklıma geliyordu hatta "sanki içine tımer koymuşlar, süre dolunca arıza verdi" diyordum ...
    ancak bozulanın küçük bir parça değil de panel olduğunu öğrenince bu teori zayıf ihtimale dönüştü ...

• Panel derler anlamazsın nereden bileceksin usta hiç belli olmaz. Ben inanıyorum böyle şeylere sapasağlam alet durduk yerde nasıl bozulsun o zaman kalitesiz üretim yapıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberti

quote:

Usta ne istikrarlıymışsın 2 sene hiç aksatmadan forumu güncellemişsin yazasım geldi. Peripheral Interface Controller programlama dersinde hoca demiştide inanmamıştım. Bu içinde bulunan PIC lere kodlama yapıp garanti süresince arıza çıkarmayıp garantisi bitince arıza yaratır diye bir söz söylemişti. Konuda diğer arkadaşların dediği gibi büyük ihtimal kontrol kartında bi pıc arıza yaratıyordur. Eski aletlerin dayanma süresi bu yüzden uzun eskiler asıl kaliteydi.

bu komplo teorisi benim de aklıma geliyordu hatta "sanki içine tımer koymuşlar, süre dolunca arıza verdi" diyordum ...
    ancak bozulanın küçük bir parça değil de panel olduğunu öğrenince bu teori zayıf ihtimale dönüştü ...

Bayberti dostum şu videoyu izlemediysen bi izler misin seninkine benzer bir sorunun tamiri...
    https://youtu.be/jXsu3nGQKIc

Yorumlarda birisi servisin kendisinden 500 pound gibi bir para istediğinden gibi birseyler anlatmış bunj uyguladıktan sonra sorun duzelmiş..
    Bahsedilen tv samsung 40c6000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginckc -- 7 Şubat 2016; 14:17:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enginckc

quote:

quote:

Bayberti dostum şu videoyu izlemediysen bi izler misin seninkine benzer bir sorunun tamiri...

Yorumlarda birisi servisin kendisinden 500 pound gibi bir para istediğinden gibi birseyler anlatmış bunj uyguladıktan sonra sorun duzelmiş..

teşekkürler hocam keşke şunu usta burdayken verseydin kapağı açmışken denerdik ... şimdi iş bana düştü ...
    haftaya bunu denemeden duramam ben ... sanki içime bir umut doğdu, haydi hayırlısı ... haftaya kadar sabredebilirsem tabii ...
    benzer video bulanlar da yüklesin bakalım, belki bu işe bir katkımız olur ...

• quote:

Panel derler anlamazsın nereden bileceksin usta hiç belli olmaz. Ben inanıyorum böyle şeylere sapasağlam alet durduk yerde nasıl bozulsun o zaman kalitesiz üretim yapıyorlar.

haklısın, arkadaşın verdiği linkteki video aklıma yattı, ne dersin çözüm olabilir mi ?..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler hocam keşke şunu usta burdayken verseydin kapağı açmışken denerdik ... şimdi iş bana düştü ...
    haftaya bunu denemeden duramam ben ... sanki içime bir umut doğdu, haydi hayırlısı ... haftaya kadar sabredebilirsem tabii ...
    benzer video bulanlar da yüklesin bakalım, belki bu işe bir katkımız olur ...

Başka bir başlıkta tv tavsiyelerinde bu başlığın linkini vermişsin orada gördüm youtubeta izlediğim video aklıma geldi..
    Yarım saattirde videoyu bulmaya çalışıyorum youtube geçmişinden..
    Aman olsunda varsın geç olsun :)

• enginckc kullanıcısına yanıt
    iyice heveslendim şimdi, haydi hayırlısı arkadaşım ...
    duyan ev halkı hemen şimdi yap diyor ama aceleye getirmek istemiyorum ... inşallah bizimkinin kartı da bunun gibidir ...

@enginckc
  • benim lg 55ub850v model tv 19.ayında benzer panel arızası verdi. Lg ile uzun uğraş ve tartışmalar sonucu ücret iadesi aldım. Garanti bitiminden hemen sonra veya hesap sapması ile hemen önce gelişen arızanın tesadüf olduğunu düşünmek saflık olur. Bu arada dikkatimi çeken husus çoğunlukla köylerde kullanılıpta hiç internete bağlanmayan lcd tv'ler uzun yıllar gidebiliyor. İnternete bağlanan ve yazılım güncellemesi yapılanlar garanti bitiminde elde patlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: asderin

benim lg 55ub850v model tv 19.ayında benzer panel arızası verdi. Lg ile uzun uğraş ve tartışmalar sonucu ücret iadesi aldım. Garanti bitiminden hemen sonra veya hesap sapması ile hemen önce gelişen arızanın tesadüf olduğunu düşünmek saflık olur. Bu arada dikkatimi çeken husus çoğunlukla köylerde kullanılıpta hiç internete bağlanmayan lcd tv'ler uzun yıllar gidebiliyor. İnternete bağlanan ve yazılım güncellemesi yapılanlar garanti bitiminde elde patlıyor.

bu durumun gerçek arıza değil, yazılımsal bir hile ile arızaymıış gibi gösterildiğini söyleyebilir miyiz ?..
    eğer benim tv yapacağım operasyondan sonra (inşallah ) düzelirse o zaman iyi sansasyon olur ...

• Yorumlarda birisi yöntemin kalıcı olması için soketlerin çıkarılarak kontak temizleyici sprey ile temizlenmesini söylemiş.
    Anakartı oynattığınız zaman değişiklik olursa(inşallah) operasyon bitince tv'yi kapatmadan bir temizlikte yaparsınız..
  • quote:

Yorumlarda birisi yöntemin kalıcı olması için soketlerin çıkarılarak kontak temizleyici sprey ile temizlenmesini söylemiş.
    Anakartı oynattığınız zaman değişiklik olursa(inşallah) operasyon bitince tv'yi kapatmadan bir temizlikte yaparsınız..

hayırlısıyla başarırım inşallah bunu da aklımda tutarım ...
  • yazılımla arızaymış gibi gösterme değil, doğrudan arıza yaptırılabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: asderin

yazılımla arızaymış gibi gösterme değil, doğrudan arıza yaptırılabiliyor.

bunu isbat etme imkanımız var mı, varsa dava açalım tüketici hakem heyetine bildirelim, dikkate alırlar mı ?..
  • olmadı arkadaşlar ... hiç bir tepki vermedi, topladım kapattım kapağını ...
    ***led panel arızası*** ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 8 Şubat 2016; 16:10:33 >

• hızımı alamadım az önce tost makinesini söküp termostatı iptal ettim ...
    bugün tamir denemeleriyle geçti, yarına Allah Kerim ...
  • İçi bile videodaki ürünle aynıymış halbuki yazık oldu
  • quote:

İçi bile videodaki ürünle aynıymış halbuki yazık oldu

doğru birebir aynı olmasa da nerdeyse aynı ama en ufak tepki vermedi maalesef ...
    olsaydı iyi olacaktı lakin hakkımızda hayırlısı olsun, dahası sağlık olsun, varsın olan tv'ye olsun ...
  • Benim Samsung 40D6000'de de yatay çizgilenme var, ama sizinki kadar değil. Servis tüm panelin değişmesi gerekeceğini ve o parayı vermektense yeni bir TV almanın daha iyi olacağını söylemişti.

Ben de mecbur eldekini kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

Benim Samsung 40D6000'de de yatay çizgilenme var, ama sizinki kadar değil. Servis tüm panelin değişmesi gerekeceğini ve o parayı vermektense yeni bir TV almanın daha iyi olacağını söylemişti.

ben de mecburen 1,5 yıldan beri kullanıyorum ancak yeni tv arayışındayım ... samsung'a önyargım oluştuğundan arama listemde yok ...
    uydu cihazlarının tüm ayarlarını kısarak kullanıyorum, ev içi sahnelerde idare ediyor ancak çoğu filmi yarıda kesip bırakmak zorunda kalıyorum çünkü önünde tül perde varmış gibi film izlenmiyor ...
    hele usb bellek görüntülerini daha da berbat gösteriyor ... fotoğraf ve video merakımı da yarıda kesti bu cihaz ...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

Benim Samsung 40D6000'de de yatay çizgilenme var, ama sizinki kadar değil. Servis tüm panelin değişmesi gerekeceğini ve o parayı vermektense yeni bir TV almanın daha iyi olacağını söylemişti.

ben de mecburen 1,5 yıldan beri kullanıyorum ancak yeni tv arayışındayım ... samsung'a önyargım oluştuğundan arama listemde yok ...
    uydu cihazlarının tüm ayarlarını kısarak kullanıyorum, ev içi sahnelerde idare ediyor ancak çoğu filmi yarıda kesip bırakmak zorunda kalıyorum çünkü önünde tül perde varmış gibi film izlenmiyor ...
    hele usb bellek görüntülerini daha da berbat gösteriyor ... fotoğraf ve video merakımı da yarıda kesti bu cihaz ...

Tv fotoğrafını çekip arti dsiplay sitesine gönderin ve Tamiri yapılması durumunda ücret bilgisi isteyin ...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.