Şimdi Ara

led isimlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar led konusundan bi çogunuz sıkılmıs olabilir ancak internette baya bi araştırdım istedigim gibi bisey bulamadım anlayan arkadaslar yardımcı olursa cok sevinirim konuya geliyorum hemen
    Ben bi led tabela tarzı birsey yapıcam bacaklı ledlerle 100 150 civarı led kullanarak isim altına tarih altına yine isim olcak bunları serimi yoksa paralelmi baglarsam daha saglıklı yanar ve seri baglarsam ne kadarlık bi direnc ve guc kaynagı kullanmalıyım paralel baglarsam ne kadarlık bi direnc ve guc kaynagı kullanmalıyım simdiden tesekkur eder iyi forumlar dilerim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Selamlar hocam.

Paralel bağlantı daha uygun olacaktır zira seri bağlantıda bir ledin arıza yapması bütün ledlerin sönmesine sebep olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tesekkur ederim mantıklı peki guc kaynagı ve direncler hakkında bilginiz varmı acaba

• Her lede ayri ayri direnç baglamak en sağlık olani. Ledlerin direnç hesaplamasını ise su linke bakarak yapabilirsiniz.

Hesaplamalar var. Diyelim ki 12 volt vereceksiniz. Ledler 3 volt ile yanıyor. 20 ma çekiyor. Sizin lede 470 ohm luk direnç kullanmaniz gerek. Dediğim gibi hesaplamalar alttaki linkte var. Ayrıca detaylı bilgi de var.

https://320volt.com/led-calistirmak-icin-seri-direnc-hesaplari/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadvt -- 19 Ocak 2019; 23:23:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben elimdeki ledlerin 3.7 volt ile saglıklı calıstıgını biliyorum ama ma degeri hakkında bir bilgim yok bide paralel baglantıda led cogaldıkca performans dusmemesi icin 5v veya 12v amperi yuksek guc kaynagımı kullanmam gerekir

• SENIN ELINDE 210 R DİRENC OLDUGU ICIN 4 lu gruplar yapman gerekıyor
    resımdekı gıbı her harf gurubunu bu sekılde baglaman gerek led isimlik
  • inceliyorum

• elimdeki direncler 220 R sanrım problem olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: omarbaba4206

elimdeki direncler 220 R sanrım problem olmaz
    220 r varsa tam oluyor 4 gruba
  • 220 var elimde hemde baya cok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.