Şimdi Ara

LED far ampulleri xenonlar gibi anlik selektor yapabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
13.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar . Gecen yolda gidiyorum uzunlari acik unutmusum karsidanda xenonlu bir arac geliyor 2 kere şak şak selektor yapti ama bu selektor cok anlikti ve Şimşek çakar gibi oldu. Bu sadece xenonlarin ozelligimidir yoksa led far ampuluyle(philips h7 crystal efect) gibi ampullerle bu sonuca ulasabilirmiyim

Arac : Toyota Corolla 2015

• quote:

Orijinalden alıntı: mert535

Merhaba arkadaslar . Gecen yolda gidiyorum uzunlari acik unutmusum karsidanda xenonlu bir arac geliyor 2 kere şak şak selektor yapti ama bu selektor cok anlikti ve Şimşek çakar gibi oldu. Bu sadece xenonlarin ozelligimidir yoksa led far ampuluyle(philips h7 crystal efect) gibi ampullerle bu sonuca ulasabilirmiyim

Bildiğim kadarıyla bazı orijinal xenonlarda uzun kısa arasındaki geçişi far içindeki aynanın ani hareketleriyle elde ediyorlar. Çünkü xenon yapısı gereği geç parlayan bir ampuldür. Çok hızlı selektörde etkili olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyyyyy

quote:

Merhaba arkadaslar . Gecen yolda gidiyorum uzunlari acik unutmusum karsidanda xenonlu bir arac geliyor 2 kere şak şak selektor yapti ama bu selektor cok anlikti ve Şimşek çakar gibi oldu. Bu sadece xenonlarin ozelligimidir yoksa led far ampuluyle(philips h7 crystal efect) gibi ampullerle bu sonuca ulasabilirmiyim

Bildiğim kadarıyla bazı orijinal xenonlarda uzun kısa arasındaki geçişi far içindeki aynanın ani hareketleriyle elde ediyorlar. Çünkü xenon yapısı gereği geç parlayan bir ampuldür. Çok hızlı selektörde etkili olmaz.
    Led ampuller hakkında pek bilgim yok ama bu dediğiniz selektör olayını bi-xenon sistemler yapıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Howlin Wolf

Led ampuller hakkında pek bilgim yok ama bu dediğiniz selektör olayını bi-xenon sistemler yapıyor...

Alıntıları Göster
    Bi xenon fardır, Orjinal led li farlarda bi xenon hızında tepkime yapamaz. Mesela her bi Xenon farda flaş etkisi yaratmaz.

Bosch merceklerin perde yapısı farklı olduğu için yavaş açılıp kapanır ve flaş etkisi yaratmaz. Hella, valeo ,Fx-r gibi mercekler çok hızlı açıp kapatırlar perdeyi ve anlık flaş etkisi yapar.

• Sagolun. Philipsin beyaz ampulunu almaya karar verdim 5000k kelvin. Fakat bu ampuller h4 h7 diye gruplara ayrilmis. Burdaki amac nedir acaba ?
  • quote:

Sagolun. Philipsin beyaz ampulunu almaya karar verdim 5000k kelvin. Fakat bu ampuller h4 h7 diye gruplara ayrilmis. Burdaki amac nedir acaba ?

Biri tek flamanlı diğeri ise çift... Burada aracınızın kısa ve uzunları aynı ampulle mi yoksa ayrı ampullerle mi yaktığını bilmeniz gerekiyor. Farınız çift bölmeliyse h7 , tek yuva ise h4 olur.
    H4: Çift flaman, kısa-uzun beraber...
    H7: Tek flaman...
  • quote:

quote:

Sagolun. Philipsin beyaz ampulunu almaya karar verdim 5000k kelvin. Fakat bu ampuller h4 h7 diye gruplara ayrilmis. Burdaki amac nedir acaba ?

Biri tek flamanlı diğeri ise çift... Burada aracınızın kısa ve uzunları aynı ampulle mi yoksa ayrı ampullerle mi yaktığını bilmeniz gerekiyor. Farınız çift bölmeliyse h7 , tek yuva ise h4 olur.
    H4: Çift flaman, kısa-uzun beraber...
    H7: Tek flaman...

Alıntıları Göster
    Bi xenon olmadıktan sonra o şimşek etkisini ne yazıkki almak imkansız. Mercedes c serisinde otobandan gece selektörü çaktığında noluyo lan dedirten sistemdir kendisi

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Bi xenon olmadıktan sonra o şimşek etkisini ne yazıkki almak imkansız. Mercedes c serisinde otobandan gece selektörü çaktığında noluyo lan dedirten sistemdir kendisi

Alıntıları Göster
    Cree Led
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yellow Claw

Cree Led

Alıntıları Göster
    Ledler şimşek gibi çakar ancak etkisi şuan için xenon ların çok gerisinde.
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    Arac suan yanimda degil. Arac corolla 2015. Bilginiz varsa eger uyumlu ampul tipini soylermisiniz
  • quote:

Arac suan yanimda degil. Arac corolla 2015. Bilginiz varsa eger uyumlu ampul tipini soylermisiniz
    Cree led taktım aracıma. Şöyle özetliyim;

Trafikte aniden önümüze atlayan magandalar var ya hani ? Heh... Artık onlar saygıyla eğiliyorlar önümde

Hatta bazen şimşekler çakınca el kol filan yapıyor adamlar.

Yalnız şöyle bir hususta var. Gece durduk yere sakın kullanmayın. Çok aşırı derecede kör ediyor. Kazaya sebep olabilirsiniz.
  • Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Corollaya uyumlu cree led bulunabilir mi turkiyede hocam?. Ayrica mercek gerektiriyor mu?
  • mert535 M kullanıcısına yanıt
    Kardeşim şimdi bir link vereceğim.... Ara o adamı. Far tipini öğren. Sonra ben h bilmem kaç tipi cree led ampül istiyorum de. Sipariş geç...

Normal ampük takılır gibi direk takıyorsunuz. 2 kablo var. Onu tesisata ek yapıyorsunuz... O kadar. Elektirikçiler 10 liraya 5 dakikada hallederler.

Yalnız şöyle bir durum var. Aracınızın far arkası yeteri kadar geniş değilse. Ampül yuvasını kapatan kapak kapanmıyor.

Cree ledlerin kıçında soğutucu var. bu soğutucu ile normal ampüllere göre kıçı daha uzun.

İki farklı corsa d kasa araca yine iki farklı model taktım. İkisindede kapak kapanmadı. İki markayı denedim, şahsen şunu öneririm.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-9005-led-xenon-power-cree-led-sogutmali-272808383/detay

Lamba tipine göre sipariş geç... Corsa tek kapı aracı olan arkadaş önerdi dersen daha ilgili olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baba Naber -- 17 Şubat 2016; 18:02:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Kardeşim şimdi bir link vereceğim.... Ara o adamı. Far tipini öğren. Sonra ben h bilmem kaç tipi cree led ampül istiyorum de. Sipariş geç...

Normal ampük takılır gibi direk takıyorsunuz. 2 kablo var. Onu tesisata ek yapıyorsunuz... O kadar. Elektirikçiler 10 liraya 5 dakikada hallederler.

Yalnız şöyle bir durum var. Aracınızın far arkası yeteri kadar geniş değilse. Ampül yuvasını kapatan kapak kapanmıyor.

Cree ledlerin kıçında soğutucu var. bu soğutucu ile normal ampüllere göre kıçı daha uzun.

İki farklı corsa d kasa araca yine iki farklı model taktım. İkisindede kapak kapanmadı. İki markayı denedim, şahsen şunu öneririm.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-9005-led-xenon-power-cree-led-sogutmali-272808383/detay

Lamba tipine göre sipariş geç... Corsa tek kapı aracı olan arkadaş önerdi dersen daha ilgili olurlar.

Sizin Astra nın videosunu izlemiştim gerçekten fena 185 tuzlu gibi.Uzunlar sürekli yansa nasıl olur peki yine aynı şiddette mi?

• Şiddet aynı.... xenon ampüller ısındıkça güzelleşiyor. Yani belli bir süre çalışıp ısınması lazımki yeterli performansı yakalasın.

Bu hep güzel. Adriana lima gibi bişi Led'in muhabbeti bu. Ani şekilde tepki vermesi. Isınma vs bekleme olayı yok. Direk şimşek
  • quote:

Şiddet aynı.... xenon ampüller ısındıkça güzelleşiyor. Yani belli bir süre çalışıp ısınması lazımki yeterli performansı yakalasın.

Bu hep güzel. Adriana lima gibi bişi Led'in muhabbeti bu. Ani şekilde tepki vermesi. Isınma vs bekleme olayı yok. Direk şimşek

İyiymiş o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amphioxus

quote:

Sizin Astra nın videosunu izlemiştim gerçekten fena 185 tuzlu gibi.Uzunlar sürekli yansa nasıl olur peki yine aynı şiddette mi?

Şu videoyu merak ettim, var mı linki?

• Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Hocam babam zaten oto elektrikcisi. Fiyat biraz tuzluymus ama o sogutucunun uzun olmasi biraz sıkıntı yaratir. Aracin orjligini bozmadan biseyler takmak istiyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Amphioxus

quote:

Şu videoyu merak ettim, var mı linki?

Alıntıları Göster
    Beğenmezsiniz ama 2011 megane'da da bi-xenon var ve şimşek etkisi yaratıyor hakikaten. Mercekli olanlarda bu olay var, çakma olanlarda mevcut değil

• mert535 M kullanıcısına yanıt
    Aracın orjinalliğini bozacak bir şey yok. Sadece arka kapak kapanmıyor. Oda bazı modellerde far yapısından kaynaklanıyor...

osram veya philips üst seri ampül aldığınızda 100 tele. Fiyatları mukayese ettiğinde aslında çokta pahalı değil. Dünya piyasası böyle bu ampüller için....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.