Şimdi Ara

LED FAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
46.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba uzun süredir araştırıyorum fakat tam emin olamadım bu yüzden size sormak istedim..
    Aracımın uzunlarını şu şekilde yapmak istiyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=mLwsWdByD0Q

Bu linkteki ürünü alsam aynı etkiyi yaratır mı ?
    http://www.ebay.com/itm/191750139439?item=191750139439&viewitem=&sspagename=ADME:X:AAQ:MOTORS:1123&vxp=mtr

• Aydınlatma olarak pek tatmin etmeyebilir gibi geliyor bunlar.
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Hocam doğrudur 2800 lumen yazıyor aslında ama onunda ne kadar gerçekçi olduğu tartışılır.. Ben sadece o efekti istiyorum ileride tatmin etmezse daha güçlü led alırız oda tatmin etmezse bi xenon gibi başka çareler düşünürüm..
  • 8000-10000 lumen olanlari var,teki 60$ civari onlardan alirsan bir nebze simsek etkisi yapilabilir.Xenon gibi balastli yine.
  • allah rızası icin alma.uzun yolda bazi serseriler karsıdan geleni veya solladigi adami kör edip kaza yaptira biliyor.karsındakini actigin an kör edebiliyorsun.

dip not:internette okudum bu simsek fari kullanan bir arac trafik ekiplerine yakalanmiş.arac trafikten men edilmiş.lütfen sağ duyulu ol.
  • Diğer sürücülerin gözüne tecavüz etmekten başka bir işe yaramıyor, merceksiz xenon da led de bir işe yaramaz. Mercek olmadığı için ışığı toplu olarak yansıtamıyor.
  • buna benzer bi konu açılmıştı diye hatırlıyorum,efekt olarak istediğiniz olur fakat aydınlatma olarak mercek olmadığı için sizi tatmin etmez.çözüm olrak bi zenon
  • lostkate34 kullanıcısına yanıt
    hortlatayım dedim
    https://www.youtube.com/watch?v=KpwZs9RaFjk
  • Ben aldım ve kullanıyorum sadece selektör için Sol serit magandalarının gözünün suyunu çıkarıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merdomable -- 5 Şubat 2016; 10:23:57 >
  • Merdomable kullanıcısına yanıt
    Sende hangisinden var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merdomable kullanıcısına yanıt
    halojene gore aydinlatma performansi nasil

• Siparisi verdim pazartesi muhtemelen elimde sizide bilgilendiririm..

• Sonucu bekliyoruz hocam. İlk mesajda verdiğin linkte ki ürünü mü aldın ?
  • Merhabalar. Bir hafta önce kadar cree led ampül taktım araca. Aklınıza gelenleri sorabilirsiniz... 3000+3000lm.

Benim bu ampülleri takmamdaki amaç İstanbul trafiğinde aniden şerit değiştirenler, önüme kıranlar ve sıkışık trafikte selektör yapıp rahatsız edenlere yol verip... Arkasına geçip aynı şekilde tacizde bulunmak.

Henüz zifiri karanlık bir yolda aydınlatmasını deneyemedim fakat aniden önüme kıran bir kaç denyoya çaktığımda el-kol işareti şeklinde bir tepki aldım

Tabiri caizse şimşekler çakıyorum ve bir anda süt dökmüş kedi oluyorlar namussuzlar

Uzun farları sadece selektör için kullanmayı düşünüyorsanız takın. Yoksa karşıdaki aracı kör etmeniz olağandır ve pek sağlıklı değil... Sadece trafikte belirgin olabilmek fikri var ise girin bu topa.

Bu arada çifti 180 liraya maal oldu.

Not: Bazı araçlara ampül tam olarak uyumuyor ve ampül kapağı kapanmıyor. Kapak için piyasada lastik bir aparat var. Bir kısmını örtebiliyor kapağın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baba Naber -- 7 Şubat 2016; 7:32:50 >

• Baba Naber kullanıcısına yanıt
    Ürünün linki var mı? Bir de lumen değeri düşük gibi geldi 10400 e kadar var neredeyse :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • O iş hikaye kardeşim. Çok araştırdım... Ortalama 6.000 civarı piyasaki gerçek değerler. Hatta bir çoğunda değil bile.

Toplam lm değerlerini yazıyorlar. 3-3=6 şeklinde.

http://urun.n11.com/xenon-far/h7-led-xenon-power-cree-led-sogutmali-P79084882?cid=604001&gclid=Cj0KEQiA89u1BRDz8enExq7rvN0BEiQAaFCHm40Tc7VJsLHLZ4y5ZPawYrMWzM94A-luxlJJJ_DkAygaAjj78P8HAQ

Biz başka bir arkadaş ile denedik. Onada 12.000lm diye satmışlar ama benimkinden daha az ışık şiddeti

• Arkadaşlar lütfen merceksiz fara xenon-led vs hiç bir şey yapmayın. Mercekli farda bile otomatik yükseklik ayarı yoksa (ki xenon fabrika çıkışı yoksa büyük ihtimal yok) sağlıklı değil.
  • Merhaba,

Niken marka H7 6000k mevcut, ben sadece uzunlar için kullanıyorum, ek olarak aydınlatması ciddi anlamda çok güçlü.Kendinden fanlı olduğu için uzun süreli kullanımlarda hiç bir ısınma olmuyor.

Kesme biçme yok her araca uygulanabilir.
  • Ürün bugun elime ulastı ve araca taktım.. 2 video çektim şuanda upload ediyorum aklınıza takılan birşey varsa cevaplayabilirim..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.