Şimdi Ara

League of legends, Dota vb. her türlü rekabetçi oyunu bırakmalısınız (2023 güncel) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
24
Favori
29.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
213 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lise çağlarımda yıllarca KnightOnline oynadım, yemek alacağım, kıyafet alacağım, gezmeye gideceğim diye aldığım bütün paraların hepsini bu oyuna yatırırdım, günde en aşağı 10 saat bilgisayar başında kalırdım.

Sonuçta bana hiçbir getirisi olmadı, oyun yönetimi zengin oldu ve muhtemelen hala oynanıyor. 50-100 bin TL'ye oyun içi karakterler satılıyor.

Oyun içerisinde her türlü insanla muhatap olmak zorunda kalıyorsun, savaş alanında kesiyorsun, kesiliyorsun, sinir krizleri geçiriyorsun.

Bu oyunlarda ciddi paralar dönüyor, aile düzenleri bozuluyor, insanların hayattaki önceliklerini değiştiriyor, yaşın küçükse koskoca bir okul hayatın çöp oluyor.

Sonuçta bozulan psikoloji, kaybolan yıllar ve koca bir hiç.

Bana kalırsa devlet tarafından ciddi olarak denetlenip kontrol altına alınması gereken şeylerin başında geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elweda -- 3 Ocak 2021; 0:0:57 >
  • knight online oynadıktan sonra bir daha hiçbir oyun bende bağımlılık etkisi gösteremedi

• benim lisedeki arkadaşım üniversitetyi bırakıp LoL'da e-sporcu olacağım demişti. Bende saçmalama lan kim e-sporcu olmuşta sen olacaksın demiştim. Arkadaş en son fenerbahçe lol e-spor kulübüne transfer oldu  

Tabii bu milyonda bir olur. Bu tür oyunların kumardaki kazanma hissinden farkı yok.

• Oynayın sakın bırakmayın saçma bu konu sigara alkol kumar vs kötüşeylere bağlanacağına buna bağlan bari ilerde fazla hasar almassın görüyorum geçmişde sigara alkol vs abanmış şimdi inliyolar bari böyle şeylerin sağlık sorunu olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: TRI CLICK 0.7

Hayatınızdan çalıp sizi uyuşturmaktan başka bir şey yaptığı yok. Elbet bir gün gözünüzü açıyorsunuz fakat o zaman da geç olduğunun farkına varıyorsunuz.

EN KISA SÜREDE BIRAKIN...

Üniversite 2-3-4 yok. Hele üni 3 den dönüp baktığımda anı yok. 5. sınıfta gözümü açtım bisiklet kulübüne girdim 1 hafta canakkeleye sürdük İzmir'den hafta sonları tuş dersanesini ektim bisiklet bindim. Iyi yapmadım belki akademik açıdan ama. Bisiiklet ile o yolu yapmak bir şeyler başardığını gösterdi bana ve bu çok önemliydi.

Bir çok arkadaş bunları yalnızlıktan oynuyor. Ben evde tek kalıyordum arkadaşlarla takılmak için oynuyordum oynadım mesela sosyallesiyordum gibi geliyordu. Hele unideki arkadaşlar gidin bisiklet kulübü e yazılım, sevmiyor musun edebiyat kulübüne yazık sevmiyor musun bilim teknik kulüplerine yazık gene sevmedin, İslami kulüpler var onlara yazıl, ama bir topluluğa gir o toplulukta bir yerlere gel tanı ve Tanin. Ulan çimlere oturmadan mezun oluyordum Allah korudu bisiklet kulübüne yazıldım da oturduk..

Hala LoL izliyorum malesef oynamiyorum ama boş günümde belki 2 saat izliyorumdur. Gerçi TV izlemiyorum ona say ama gene de izlemesem daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Achilles. kullanıcısına yanıt

Bilader adam senin gibi 1-2 saat oynayana laf etmiyor zaten. Gününü tamamen bu oyunlarla heba edenlere laf anlatmaya çalışıyor. Ayrıca yaptığın toksikliğin sananesi bananesi yok çünkü tavırlarınla herkesi gıcık ediyorsun. Ayrıca bunun sana da zararı var. Yani o günde oynadığın 1-2 saatide hemen sinirlenip millete laf atmakla geçiriyormuşsun gibi düşün. Tekrar söylüyorum, senin gibi az buçuk oynayanlara lafımız yok. Sevdiğin oyunu oynamak elbette zevkli fakat lol gibi bir oyunu gün boyunca oynadığını düşün. Eskiden yapmışlığım var tabii ki. Hatta çok fazla şekilde var ve aklıma geldikçe afedersin midem bulanıyor. Ama bu sistemimin olmamasından kaynaklıydı o ayrı konu. Şimdi ise sadece 1-2 hadi mak 3 el kadar kısa mod oynayıp çıkıyorum. Aslında bu kadar az oynama süren ile hiç toksik olmaman lazım. Belki de aslında değilsindir ve ben yanılıyorumdur. Öyleyse ben hatalıyım ve ön yargım için özür diliyorum.

• bırakalım, sap gibi yaşayalım.

yemek - şehirde gezmek - iş yapmak - uyumak dışında bir şey yapmayalım sonuçta zararlı ve boş herşey. size ne kardeşim milletin oyunundan? toksik olmadığı sürece isterse 5 saat oynasın, vakti varsa ne yapacağını kendi bilir. her insan boş vaktini gezerek tüketmek zorunda değil. sanki aynı tip video izliyoruz her seferinde, lol dediğin oyun zaten online, her seferinde farklı ve zor bir oyun. o zaman satranç oynamak ta boş iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: meola147of

Herkes diyor oyun oynamıyorum zararlı diye e kardeş bu denli fazla online sayısını sen yapmıyon o yapmıyo kim yapıyo? Oyun oynayın arkadaşlar. Online de oynayın offline de. Kafa dağıtın. Dünya acı dolu biryer. Uyuşturun kendinizi. Sonunda ölüm yok. Bağımlılık da yapmaz güvenin bana. Deli gibi 7/24 yıllarca oynayan kişilerin bıraktığını çok gördüm.

lan deli gibi yıllarca 7/24 oyun oynamış hala diyorsun oynayın sonunda ölüm yok. olm yıllarım ölü geçmiş daha ötesi var mı?

• Rekabetçi oyunlar malesef bu şekilde....

Bunun için insan hakları mahkemelerine ayrıca erişim engeli için yerel mahkemelere kesinlikle başvurulmalı !!!

Bu rekabetçi oyunların eşleştirme sistemlerinde kasıtlı olarak algoritmalar var 3. cü dünya savaşına hazılıyorlar toplumları !!

Misal dota 2 de örnek vericem dota 2 oyunlarımın %60 ından fazlası takımıma sürekli iranlı oyuncular, iranlı bir oyuncu şanslı ise 90-200ms arasında ping e sahip oluyor fakat karşıda ki rakipler avrupalı olduğu için onların pingleri 10 ila 30 ms arasında bu resmen bir adaletsizlik :))

iranlılar da gecikme yaşadığı ve altyapı problemlerinden dolayı berbat internet bağlantıları ile oyun oynuyor otamatikmen rakiplerinden 5-10 adım geride oluyorlar bu sebepten ötürü insanlar oyun kaybedince suçlu arıyor noob diyince veya daha fazla ölme diyince iranlı rage atıyor flame yapıyor :)) küfür ediyor

Fakat youtube da şuna denk geldim türkler iran a gidiyor gezmiş ilk defa gitmiş insanlar bedava yemek veriyor ikram ediyor hoş karşılıyor fakat DOTA 2 ye girince dua ediyorum maç eşleştirme esnasın da yemin ederim ALLAHIM İRANLI gelmesin - arap gelmesin benim takımıma resmen allaha yakarıyorum :))))

Dota 2 bildiğiniz AVRUPA BİRLİGİ VS RUSYA oyunlar eşleşiyor mesala 1 alman nedendir 1 alman a karşı oynayamıyor veya 1 iranlıı başka 1 iranlıya karşı :))

%50 maç kazandıysan sonraki oyunlarına %50 den fazla maç kaybetmiş bildiğiniz iq low insanlarla aynı takımda kendinizi buluyorsunuz :))

VALVE CORP. ŞİRKETİ EA ŞİRKETİ bunlar amerikan şirketleridir... resmen oyunların da 3. cü dünya savaşını enfoze ediyor IRKÇILIK GIRLA :))

TWİTCH de random he FİFA 21 yayınına giriyorum :)) rastgele elaman gol yiyor diye başlıyor küfür etmeye 10 dakika boyunca küfür ediyor :))

Yabancıya giriyorum oda aynı şekilde ingilizcee küfür ediyor :))

Özellikle FİFA OYUNCULARINI öyle bir bağımlı yapmışlar ki adam her yıl 500 tl oyuna veriyor + ekstra den fifa parası satın alıyor ve bu adam sürekli küfür ediyor :))

EA şirketi bu sene fifa da server yatırımı yaptık dedi forum da da konular mevcut işte PİNGİM 30 gösteriyor fakat sanki 300 ms ile oynuyorum sonra bir güncelleme geldi :))) 30ms gösteren pinglerin gerçekte 100-90ms olduğu ortaya çıktı :))

Şimdi bu oyunların YASAL TİCARETİ VAR esas para orda sanıyorsunuz yanılıyorsunuz onun x2 si arka plan da HİLE - daha ucuza key - oyun içi coins satan alan siteler vb. PAZARLARI var bu oyunların :))

10 yıl önce ben oyun oynardım kendi arkadaşlarımı trollemek için eğlencesine onlar da bilirdi zaten söylerdim HİLE indirir açardım BEDAVA :))

Aynı hile ŞUAN 40 DOLAR 40 AMERİKAN DOLARI limitleri var en yüksek süreli hileler 100 dolara gidiyor :)) oyunun kendiisi 10 dolar hilesi 40 dolar....

Ve şu var şirketler bu hileleri biliyor engellemiyor ? Neden çünki her hile için yeni hesap lazım adamı banlıyor adam magzadan gelip 10 dolara yeni oyun satın alıyor :)) İŞTE BU TİCARETLERİDİR...

Bu yüzden bilinçli kullanıcılar çevresin de avukat vs. olan lütfen insan haklarına ve yerel mahkemelere başvurun.. BU OYUNLARI YAPANLARIN GERÇEK NİYETLERİ ORTAYA ÇIKSIN...

• quote:

Orijinalden alıntı: StereoFap

Bilader adam senin gibi 1-2 saat oynayana laf etmiyor zaten. Gününü tamamen bu oyunlarla heba edenlere laf anlatmaya çalışıyor. Ayrıca yaptığın toksikliğin sananesi bananesi yok çünkü tavırlarınla herkesi gıcık ediyorsun. Ayrıca bunun sana da zararı var. Yani o günde oynadığın 1-2 saatide hemen sinirlenip millete laf atmakla geçiriyormuşsun gibi düşün. Tekrar söylüyorum, senin gibi az buçuk oynayanlara lafımız yok. Sevdiğin oyunu oynamak elbette zevkli fakat lol gibi bir oyunu gün boyunca oynadığını düşün. Eskiden yapmışlığım var tabii ki. Hatta çok fazla şekilde var ve aklıma geldikçe afedersin midem bulanıyor. Ama bu sistemimin olmamasından kaynaklıydı o ayrı konu. Şimdi ise sadece 1-2 hadi mak 3 el kadar kısa mod oynayıp çıkıyorum. Aslında bu kadar az oynama süren ile hiç toksik olmaman lazım. Belki de aslında değilsindir ve ben yanılıyorumdur. Öyleyse ben hatalıyım ve ön yargım için özür diliyorum.

İnsanlar online oyunlardan daha kötü maalesef bunu yaşadım. Yapım agresif online oyunlarda daha güzel kafa dagitiyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: crux07

11-12 yılımı knightta harcadım. Oynarken zevk aldım mı? Evet. Zevk almadan oynanmaz zaten. Bir gün bıraktım. geçen zamana üzüldüm.

Aga bizim avatarlar mobilde neden görünmüyor ya

• Valla bilmiyorum hocam bende. Seninki mobilde gözüküyor ama eğer değiştirmediysen.

• quote:

Orijinalden alıntı: crux07

Valla bilmiyorum hocam bende. Seninki mobilde gözüküyor ama eğer değiştirmediysen.

Tamam hocam sağ ol benimki düzelmiş   Avatarı mobilden girip tekrar yükledim, sen de dene belki işe yarar

• Katılıyorum. Şahsen hayatımda 5-6 oyun en fazla atmışımdır lol o da denemek için. Dota'yı indirmedim bile. Ama zamanında lisede R6S , Cs Go, Pubg takılırdık. Artık onlar da kalmadı. Ünideyiz :) Level atlamayı tercih ettim ve VR dünyasına atılmayı düşündüm şimdi de  

• sezon 2 den beri oynuyorum, işten gelince arkadaşlarla 2-3 oyun giriyoruz. hiç bağımlı olduğumu hissetmedim yıllardır. iron will var bende ondandır belki.  

• 12 yıldır Dota oynuyorum başlamayı düşünen varsa sakın başlamasın. Hayatımı yedi bitirdi lanet oyun  

• Jax T. kullanıcısına yanıt

Hocam hesap kasma olayı var mi onda item kasma falan yoksa ayni LOL gibi mi sistem

• Yıllarca metin2 oynadım , LOL oynadım artık hicbirsey zevk vermiyor , keske bi oyuna bağlanabilsem, daha az para harcarim

• Sonuna kadar hak veriyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.