Şimdi Ara

LE-40C750 SAMSUNG 3D LCD TV - Türkiye'de ilk! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
2
Favori
53.196
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende İstanbul bilişimden dün 40c750 peşin 2270 tl ye satın aldım. Almadan önce epey bi araştırdım. En son 40C750 de karar kıldım. Henüz ürün gelmedi. Yarın elimde olur. Yeni evlendiğim için ilk televizyonum ve dolayısıyla herhangi bir uydu alıcım yok. HD recevierlar çok pahalı acaba SD recevier mı almalıyım yoksa bütçemi zorlayıp HD recevier mı almalıyım. bu konuda yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstanbul Bilişim

İSTANBUL BİLİŞİM A.Ş. YANLIŞ BİLGİ MAĞDURUDUR

İstanbul Bilişim A.Ş. tüm kamuoyunca gayet iyi bilindiği üzere sektörünün önde gelen, marka değeri yüksek, saygın, ülke çapında hizmet veren kuruluşlardan bir tanesidir. Yapılan çok önemli maddi, manevi yatırımlar ile elde edilen çalışmalarının büyük bir hata sonucu isminin karıştırılması tüm kamu vicdanını fevkalade rahatsız etmiştir. Belgeleri ile çok üst düzey mali yatırımlar ile sağlanan bu haklı prestij ve imaja bu düzey bir hata ile gölge düşürülmesinin tarafımızda kesinlikle kabul edilebilir bir olay olmayacağı ifade edilmektedir.

İstanbul Bilişim A.Ş. tüketicisine verdiği önem ve hizmet kalitesindeki hassasiyeti ile tüketicinin gönlünde taht kurmuş ve hatta ülke çapında yapmış olduğu en üst düzey hizmet anlayışı prensipleri, ilkeleri ile IT sektöründe 81 ilin tümünde hiçbir sektör firmasının ulaşamadığı sayı ve tecrübe yaşı ortalaması ile 390 servis ekibi ve 19 yıllık tecrübesi ile 22. ve 23. Uluslar arası Tüketici Zirvelerinde Markaların sektörlerinde bilinirliği ve müşteri tercihleri anketlerinde hem 2009, hem 2010 yılına ait IT sektörü tüketici ödüllerini almaya hak kazanmış bir firmadır.

Konu ile ilgili gerek sehven, gerek yetersiz araştırma neticesinde, ne şekilde olursa olsun firmamıza yaşatılan bu hatanın en üst düzey de takipçisi olacağımızı mümtaz kamuoyumuza tekrar önemle duyurur, saygılarımızı arz ederiz.

İSTANBUL BİLİŞİM A.Ş.

sayın yetkili.
    sizi mağdur eden, itibarınızı ayaklar altına alan TEKNOSTOK firmasını mahkemeye vermeyi planlıyormusunuz?

• yeter ya başlık istanbul bilişim başlıgı degil bu cihaz ın teknik donaınımı özellikleri açmayan uygulamalar vb konularda paylaşın lütfen istanbul bilişim bi tek bu model satmıyo her tür tv satıyo başka topic e taşıyının paralel ithalatcılar ı
  • Teknosepet.com da 2599/10 olmuş Türkiye Samsung garantili.
    Almak isteyenlere duyurulur.Ben kaçırdım.2780e alabildim Samsung bayiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaNdSoMeSu

Bende İstanbul bilişimden dün 40c750 peşin 2270 tl ye satın aldım. Almadan önce epey bi araştırdım. En son 40C750 de karar kıldım. Henüz ürün gelmedi. Yarın elimde olur. Yeni evlendiğim için ilk televizyonum ve dolayısıyla herhangi bir uydu alıcım yok. HD recevierlar çok pahalı acaba SD recevier mı almalıyım yoksa bütçemi zorlayıp HD recevier mı almalıyım. bu konuda yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Oturduğunuz konutta kablo tv altyapısı var ise Teledünya bağlatınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forever1907

quote:

Orijinalden alıntı: HaNdSoMeSu

Bende İstanbul bilişimden dün 40c750 peşin 2270 tl ye satın aldım. Almadan önce epey bi araştırdım. En son 40C750 de karar kıldım. Henüz ürün gelmedi. Yarın elimde olur. Yeni evlendiğim için ilk televizyonum ve dolayısıyla herhangi bir uydu alıcım yok. HD recevierlar çok pahalı acaba SD recevier mı almalıyım yoksa bütçemi zorlayıp HD recevier mı almalıyım. bu konuda yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Oturduğunuz konutta kablo tv altyapısı var ise Teledünya bağlatınız

Malesef oturduğum konutta kablo tv altyapısı yok. Dreambox denen cihazlar varmış. onları tavsiye etti bir arkadaşım. Ne dersiniz ? Bu arada TV kurulumunu yaptırdım ama halen kullanamadım çok merak ettim. :(

• Yine kendi başlıklarına kendileri mesaj yazıyor Sürekli aynı yemek ısıtılarak yenmezki canım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay06 -- 28 Ağustos 2010; 17:58:41 >
  • Merhaba

Ürünü Pazar günü aldım Kurulumu kendim yaptım hatta LAN bağlantısı yaparak facebook denemesi ve birkaç oyun indirdim.Uydu Alıcısı olmadığından pc bağlıyarak testlerimin bir kısmını yaptım 720p ve 1080p okadar net ve canlı ki sanki yüksek kalitede hazırlanmış oyun fragmanı :) pc üzerinden tivibu yayını aktarımı bekledigimden iyi çıktı kalite düşük olmasına ragmen.
    3D gözlük ile yapılan kontrollerde 2D ' den 3D'ye geçiş (720p,1080p) kendini farkettiriyor ,3D testini harici HDD ile sondurak 4 te test ettim çekim HD olmamasına rağmen 3D keyfi veriyor ( Sinemadaki gibi olmasada :P ) hatta kağıt gözlük ile 3D keyfini alabiliyorsunuz.
  • Yaklaşık 10 gün önce 40c750 samsung modelini satın aldım. Sahip olduğu özellikler ve fiyat ilişkisi çok uygun geldi. Ancak gece bluray filmler izlerken karanlık veya az ışıklı sahnelerde ekranda yatay gölge çizgiler fark ettim. Gündüz ışığında bunlar kesinlikle fark edilmiyor çünkü zaten ekran camı parlak olduğu için etraftan gelen ışığı yansıttığından bunu görmek imkansız. Aslında mağazalarda dolaşırken de gündüz ışığında bile bazı televizyonlarda bu tür gölge çizgiler fark etmiştim ben de bunu televizyonun düşük özellikli veya kalitesiz oluşuna bağlamıştım. Bilgi sahibi kişilerden ricam bu tür gölgelenmelerin oluşmasının bir problem mi yoksa LCDlerde karşılaşılan doğal bir şey mi olduğuna dair bilgi vermeleridir. Bazı yerlerde bunların lcd lerin arkasında devamlı yanan flöresanlardan kaynakladığına dair birşeyler okudum ama kesin bir bilgi edinemedim. Açıklarsan sevinirim.

• 4 sayfayı baştan sona boş yere okudum. forumu istanbul bilişim forumuna çevirmişsiniz. cihazla ilgili olumlu ve olumsuz bilgilendirmelere yer verilseydi keşke. istanbul bilişim, trt, bandrol, hakan şükür, daum ne ilgisi var tüm bunların televizyon forumuna ait başlık altında anlayamadım.
  • evet arkadaşlar. bende tüm sayfaları baştan sona okudum. daha önce sorulmuş fakat cevap yazılmamış. bende büyük ekran mı yoksa 3d mi konusunda çok kararsızım. yani bir trafta 3D, 200 hz, usb rec özellikli pırıl pırıl bir televizyon 40c750. diger tarafta 100 hz , kullanıcılarının buyuk beğenisini kazanmış kocaman bir 46c 650. aslında sorunun cevabı basit 46c750 al kurtul fakat 40c750 ile arasında fiyat olarak uçurum var. İB 46c750 için şöyle güzel birşeyler yapsada bende kurtulsam . yorumlarınızı bekliyorum. izleme mesafem 3 metrenın altında. acaba bu durum 46" bir televizyon için çok mu yakın. sinema gibi izleyelim derken bu yakın mesafeden pikselleri saymayalım sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: YUSUYEMREM
    evet arkadaşlar. bende tüm sayfaları baştan sona okudum. daha önce sorulmuş fakat cevap yazılmamış. bende büyük ekran mı yoksa 3d mi konusunda çok kararsızım. yani bir trafta 3D, 200 hz, usb rec özellikli pırıl pırıl bir televizyon 40c750. diger tarafta 100 hz , kullanıcılarının buyuk beğenisini kazanmış kocaman bir 46c 650. aslında sorunun cevabı basit 46c750 al kurtul fakat 40c750 ile arasında fiyat olarak uçurum var. İB 46c750 için şöyle güzel birşeyler yapsada bende kurtulsam . yorumlarınızı bekliyorum. izleme mesafem 3 metrenın altında. acaba bu durum 46" bir televizyon için çok mu yakın. sinema gibi izleyelim derken bu yakın mesafeden pikselleri saymayalım sonra

ayni ikilemdeyim bende son bir aydir :( 46c750 yi soyle 3000 civarina cekse aninda alacam ama fiyatlar dusmuyor 46c650 alacam heralde :(

• quote:

evet arkadaşlar. bende tüm sayfaları baştan sona okudum. daha önce sorulmuş fakat cevap yazılmamış. bende büyük ekran mı yoksa 3d mi konusunda çok kararsızım. yani bir trafta 3D, 200 hz, usb rec özellikli pırıl pırıl bir televizyon 40c750. diger tarafta 100 hz , kullanıcılarının buyuk beğenisini kazanmış kocaman bir 46c 650. aslında sorunun cevabı basit 46c750 al kurtul fakat 40c750 ile arasında fiyat olarak uçurum var. İB 46c750 için şöyle güzel birşeyler yapsada bende kurtulsam . yorumlarınızı bekliyorum. izleme mesafem 3 metrenın altında. acaba bu durum 46" bir televizyon için çok mu yakın. sinema gibi izleyelim derken bu yakın mesafeden pikselleri saymayalım sonra

Pixel sayacağını sanmıyorum HD yayınlarda fakat o kadar mesafeden TV izlemek bile çok zararlıyken bu kadar büyük bir televizyonu izlemek inan zevk vermez. Hani sağı göreyim derken solu göremezsin veya tam tersi. Bence git bir yere 2 metreden falan izle eğer zevkli gelirse 46" alırsın ama bence ideal olarak o kadar yakından 40 veya 42" iyi olur sanırım.

Bunun dışında bence 3D TV en azından 2-3 sene geleceği var fakat yaygınlaşması ne kadar sürer bilinmez. İleride (3-4 sene) holografik ve helyum TVler çıkacakken 3D TV'ye yatırım eğer konsol sahibi değilseniz bence şu anda gereksiz. Sinemada bile 3D film sayısı azken, yayınların 2 sene içerisinde 3D'ye geçmesi ihtimal dahilinde gözükmüyor bana. Kaldı ki şu anda Full HD yayın yapan kanal sayısı bile çok az, bırakın 3Dyi. 200Hz bir LCD almak şu an için yapılacakların en iyisi diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcbtrcs

quote:

Pixel sayacağını sanmıyorum HD yayınlarda fakat o kadar mesafeden TV izlemek bile çok zararlıyken bu kadar büyük bir televizyonu izlemek inan zevk vermez. Hani sağı göreyim derken solu göremezsin veya tam tersi. Bence git bir yere 2 metreden falan izle eğer zevkli gelirse 46" alırsın ama bence ideal olarak o kadar yakından 40 veya 42" iyi olur sanırım.

Bunun dışında bence 3D TV en azından 2-3 sene geleceği var fakat yaygınlaşması ne kadar sürer bilinmez. İleride (3-4 sene) holografik ve helyum TVler çıkacakken 3D TV'ye yatırım eğer konsol sahibi değilseniz bence şu anda gereksiz. Sinemada bile 3D film sayısı azken, yayınların 2 sene içerisinde 3D'ye geçmesi ihtimal dahilinde gözükmüyor bana. Kaldı ki şu anda Full HD yayın yapan kanal sayısı bile çok az, bırakın 3Dyi. 200Hz bir LCD almak şu an için yapılacakların en iyisi diye düşünüyorum.

teşekkür ediyorum cevabınız için. mantığım aynı şeyi söylüyor fakat insan işte domuyor bir türlü , daha büyük olsun, 3D olsun vs vs. gidip izleme meselesine gelince ise 55" 60" lerin yanında bunlar oyuncak gibi kaldığı için sanırım gözümüze küçük görünüyor. olmuşken bu olsun diyoruz.
    peki 100 hz ile 200 hz arasındaki fark benim gibi bir izleyici için ne kadar önemlidir. aslında soru şu 40" alacaksam eğer 100hz fark için 40c650 nın üzerine fark verip c750almaya dğer mi.(tv yi genelde sd yayın için kullanacağım ve ps3 oynama durumum da yok) c750 nin 3D performansını görmedim ama içe doğru bir derinlik olması bence tatmin edici bir 3D keyfi olmasa gerek.
    birde 3D ile alakalı bir soru sorayım. 2D yayını 3D yayına çevirirken içe doğru bir derinlik katıyor tv. peki 3D olarak çekilmiş bir film izlerken de bu tv de durum aynı mdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YUSUYEMREM -- 6 Eylül 2010; 7:25:57 >

• Ben 3d TV alacak olsan kesinlikle 46"'ten asagi almam. Zaten 3D medya full HD olacak, bit kadar ekranda zevkli olmaz. 52"'in fiyati 4000TL'ye dustugu zaman alicam.
  • internette o kadar aradım şu televizyonla ilgli ticari olmayan tamamen gerçekçi bir yorum yapılan türkçe bir site bulamadım. Ancak ingilizce sitelerde vardı gerçekçi tüm yanlarıyla(kusurlarıyla) yapılan inceleme ve yorumlar. Oysa burada bir malın kullanıcıları ve uzmanları tarafından değişik özellikleri bakımından tartışılmasını umardım, siz sadece uyduruktan temelsiz mesajlar yazıyorsunuz. Yaklaşık 10 gündür 40c750yi kullanan ve az çok film zevki gelişmiş ve görüntüdeki incelikleri fark edebilen birisi olarak size bu televizyonla ilgili kendi deneyimlerimi paylaşayım.
    Televizyon dış görünüş olarak çok şık. Görenler zaten LED sanıyor. Sahip olduğu özellikleri zaten forumun ilk sayfalarında okumuşsunuzdur. Elimde 1TB tan fazla bluray film arşivi var. Doğrudan HDD yi USB den bağlayarak nerdeyse hepsini kusursuz çalıştırdı. Sadece bir filmdeki görüntü codeclerinin desteklendmediğini yazdı ve çalıştırmadı. Bir de 38GBlık Avatar filmini kesik kesik çalıştırdı ancak 24GBlık başka bir versiyonunu sorunsuz çalıştırdı. Yani sahip olduğu kendi görüntü işlemcisi bence son derece başarılı. Ayrıca bir bluray player almanıza gerek yok. Her nekadar bazı kişiler 2Dyi3Dye çevirme özelliğinde yeterince derinlik oluşmadığını iddia etseler de piyasada bundan daha iyisini yapabilen hatta alternatifi yok. Üstelik de piyasada nerdeyse hiç 3D Bluray film olmadığını da düşünürseniz çok gerekli bir özellik. Çünkü Matrix ve Avatar gibi fimlerin bluraylerinde bu özelliği açtığınız zaman gerçekten farklı bir haz alabiliyorsunuz. Derinlik içe doğru oluyor. Bunun yanında kendi hoparlörlerinden çıkan ses gücü de bana çok tatmin edici geldi ki bunun da bir sürü faklı ayar imkanı var. Gündüz izlendiğinde televizyonun görüntü kalitesi kusursuz, ancak karanlıkta ve özellikle de parlaklığın az olduğu loş veya karanlık sahnelerde benim gibi keskin gözlü izleyicilerin rahatlıkla fark edebileceği ekran boyunca yatay koyu gölge çizgiler oluşuyor ki bunun panelin arkasındaki floresanlardan kaynaklandığını düşünüyorum. Arka ışık ayarını tamamen kapattığımda bile bu tamamen kaybolmuyor. Bu konuda bilgi sahibi olanlarınız varsa lütfen izah etsinler. Bunun bir tv kusuru mu yoksa bu teknolojinin üstesinden henüz gelemediği bir yan etki mi olduğunu merak ediyorum? Ayrıca yine gece karanlıkta ve tamamen karanlık sahlerede fark edilen alt köşelerde ve alt orta kısımda hafif bir ışık sızması var. Bunu servis normal buldu. Benzer sorunlar yaşayanlar varsa normal olup olmadığını söylesinler? İlk 7 gün içinde iade etme hakkım vardı ancak alacağım 2.tv nin bundan daha kötü olmayacağının garantisi olmadığından uğraşmaya değer bulmadım. Son olarak da siyah renkte ortaya çıkan bir adet sıkışmış pixel buldum ancak sadece siyah renkte ortaya çıktığı ve görmek için benimkadar kartal gözlü olmanız gerketiği için bunu da çok sorun etmedim. Artı ve eksileriyle benim 40c750 tecrübem budur. Eğer daha uzman biris varsa onalar da şu yatay gögeler konusuna cevap verebilirslerse memnun olurum.

• quote:

teşekkür ediyorum cevabınız için. mantığım aynı şeyi söylüyor fakat insan işte domuyor bir türlü , daha büyük olsun, 3D olsun vs vs. gidip izleme meselesine gelince ise 55" 60" lerin yanında bunlar oyuncak gibi kaldığı için sanırım gözümüze küçük görünüyor. olmuşken bu olsun diyoruz.
    peki 100 hz ile 200 hz arasındaki fark benim gibi bir izleyici için ne kadar önemlidir. aslında soru şu 40" alacaksam eğer 100hz fark için 40c650 nın üzerine fark verip c750almaya dğer mi.(tv yi genelde sd yayın için kullanacağım ve ps3 oynama durumum da yok) c750 nin 3D performansını görmedim ama içe doğru bir derinlik olması bence tatmin edici bir 3D keyfi olmasa gerek.
    birde 3D ile alakalı bir soru sorayım. 2D yayını 3D yayına çevirirken içe doğru bir derinlik katıyor tv. peki 3D olarak çekilmiş bir film izlerken de bu tv de durum aynı mdır ?

200Hz TVlerde görüntü 2 kat akıcı olur. Tabi bunu daha çok HD yayınlarda fark edersiniz. 2D yayınları 3D'ye çevirme gibi bir özelliği var TV'nin fakat bu tarz bir yayını sağlıklı olarak uzun süre izlemediğim için bu konudaki performansı tan1 nickli arkadaşın yorumlarından daha net öğrenebilirsiniz. Genelde zaten şu anda derinlik içe doğru veriliyor çoğu filmde de. Çoğu 3D filmi sinemada izlememe rağmen henüz Son Durak 4 ve filmdeki geri sayım hariç düşündüğünüz gibi etrafta bir şeyler uçuşması, üzerinize bir şeylerin fırlaması gibi bir durumu göremedim. Daha çok filmlerde derinlik tıpkı bu üründeki gibi içe be dışa doğru iki farklı girinti oluşturmayla yapılıyor. Ayrıca bir de şöyle düşünmek lazım ki, siz günde kaç saat 3D deneyimi yaşayacaksınız? Gözlük sizi rahatsız edecek mi? Göz bozukluğunuz var mı? Çünkü eğer göz bozukluğunuz var ise, kendi gözlüğünüzü kullanmayıp zaten bozuk olan gözünüze daha da yoracak olan bir teknolojiyi getirip zorlamış olacaksınız.

Sonuçta 3D denilen teknoloji sizin gözünüzün doğal olarak algıladığı 3 boyutu yapay olarak canlandırmak, hani şu anki 3D çekilmiş filmlerde de pek öyle etrafa uçuşan üzerinize gelen eşyalar yok. Bir tek Son Durak 4'te bu olay vardı ve sanırım yeni gelecek olan Resident Evil'da böyle bir şeyler olacak. İçe doğru verilen derinlik de en azından 2D görüntüden iyidir, fakat uzun süre izlemelerde gözünüzün hassasiyetine bağlı olarak rahatsızlık derecesi de artacaktır dediğim gibi. Sizin yerinizde olsam, eğer gitmediysem şu sıralarda sinemalarda pek de aksiyon içermeyen bir 3D filme gider, hem gözümün ne kadar yorulduğunu, hem de normal bir yayında alacağım 3D performans neye yakın olacak, hoşuma gidecek mi? diye denerdim. Verilecek para ufak bir para değil çünkü.

• İlk çıkan filmlerde 3 boyut olarak zayıf kalmış olabilir ama bundan sonra çekilecek filmler eminimki çok daha etkili olacaktır.Bence 3d ekim ayından itibaren çok yaygınlaşacak.Bildiğim kadarıyla sky 3d yayın hayatına ekimde başlıyor.Herhafta en az bir film gösterse ayda 4 film 3 boyutlu olarak izleyebilecez. Ekrana nesnelerin gelme olayında ise şuanda 3 boyutlu kamerayla çekilen filmlerin bluraylari olmadığı için malesef ekrana nesneler gelmiyor.Avatar, resident evil falan çıkmasını beklemek lazım.
  • Ben valla Nou Camp'ta 3 boyutlu Barcelona animasyonu izlemiştim, ekranın ortasında bir top belirdi, birden bizim üstümüze gelmeye başladı, herkes uzanabilmek için elini kaldırıyordu;

sonra Ronaldinho Messiye pası veriyordu, messi ortayı bir kesiyordu, salondaki herkes top gelmesin diye eğiliyordu
  • arkadaslar bir sorunum var 40c750 de hızlı geçen altyazılarda kayma oluyor ve galiba kesin kontrast ayarlarınıda yapamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.