Şimdi Ara

Lcd ve Plazma SERVİS MENÜ'lerine Giriş Kodları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
8
Favori
141.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lg m 227wdp model tv için servis menüsüne burada söylenen tüm konbinasyonları denedim. kendi kumandasıyla girilmiyor. tv de 3.08 versiyon yüklü. kendi kumandasındaki kombinasyonlarla bu menüyte girmenin bir yolu yok mu ?
  • arkadaşlar datron 32 inç lcd tv nin servis menüsüne nasıl girerim yarıdım cı olurmusunuz rica etsen
  • arkadaşlar Benim Televizyonum 42 LK 450 - Hz Markalı Televizyonum Var . televizyonun bazı özellikleri kısıtlı hariçi disk taktığımda tv. hariçiyi görmüyor,Sadece Flash diski görüyor. Video Oynatıyor ama sadece avı formatlı ve mepeg olanları oynatıyor. kumanda menü menü tv aynı anada anada basılı bekleyerek servis modu açılıyormuş ama ben de o işlemiyor.. Yani kısacası nette araştırmama dayanaraktan bu modellin servis moduna ulaşma yolunu bulamadım ??? Bu modelli servis moduna ulaşma şansım varmı??? Varsa Neler yapmam Gerekir. Şimdiden teşkkürler...
  • arkadaşlar bende sanyo lcd televizyon var usb takıp film izlemeye çalısıyorum fakat olmuo 1080p hd film atıorum usb takıorm televizyona usb görüo fakat içinde sadece dosyayı görüo filmi görmüo ne yapmam lazım servis menüsüne girmesinide bilmiyorum yardım ltfnnnn
  • Renk ayarlarımda sonr vardı bu konuyla ilgili sony servis aradım ama hala çözüme ulaştıramadım. Renkleri çok parlak parlağı kısıyorum ama kısmıyor :(
  • Orijinalden alıntı: periscope

LG lcd tv 'lerin servis menüsüne girme konusu "LG LCD lerde Service USB den MKV,AVİ,MPG4 İzlemek (Resimli )" başlığında detaylı bir şekilde anlatılıyor. Bir kerede burada anlatayım. 3.15 ve daha düşük versiyonlu tv'lerde kumandanın ve paneldeki ok tuşlarına 7-8 saniye basılı tutulduğunda ekranda bir şifre ekranı çıkıyor. Buraya 0000 kodunu giriyoruz ve servis menüsü EZ ADJUST açılıyor. 3.13'den yüksek versiyonlarda bu yöntem işe yaramıyor. o zaman devreye HAMA 12047 model üniversal kumanda giriyor. TV kumandaya tanıtılır bu işlem şu şekilde yapılır.

Kumandanın kitabında anlatılan şöyle:
    1- TV açılır.(herhangi bir anten, receiver bağlı olmadan)
    2- Setap tuşuna, kırmızı led yanana kadar basılır. (yaklaşık 3 saniye)
    Bu aşamada forumda MODE tuşuna basılması gerektiği yazılmakta, fakat kumandanın kitabında cihaz gruplarında(aux,amp,dvb-t,cbl) MODE tuşuna basılması
    gerektiği yazıyor. Biz tv'yi tanıtacağımız için MODE tuşuna basmamız gerekmiyor. (Her iki türlü denenebilir)
    3- TV tuşuna basılır.
    4- 0,1,1,9 tuşlarına basılır. (0119 kodu girilir)
    5- shıft tuşuna , ardından OK tuşuna basılarak yapılan işlem kumandanın belleğine alınır.

LCD TV açıkken (ekranda görüntü yok, sadece "sinyal yok" yazısı var) setap tuşuna (kırmızı led yanana kadar) basılır, ardından shıft tuşuna sonrada AV tuşuna basılır.
    Ekranın ortasında dört adet kutucuk içerisinde yıldız çıkar ve kod girişi ister.
    Buradan sonra işlemler televizyonun kumandası ile yapılır.
    Buraya dört adet sıfır (0000) girilir.
    Ve ekranda USB alt menüsü çıkar. Tools Options 3 seçilir, Divx'in yanındaki kutu içerisinde "0" yazmaktadır. Burası sağ, sol tuşlarıyla "1" yapılır.
    42LD450'nin JPEG ve MP3 'ü zaten açık olduğundan onlara dokunmuyoruz. HAMA kumandanın Exit tuşuyla çıkılır.

konunuz cok eskiydi ama benim isim yeni oldugundan size sormakta fayda gördüm aslinda daha öncede foruma yazdim ve sorunumu daha önce yazdigim icin direk paste yapiyorum lütfen yardimci olun.

Selamun Aleykum Beyler

Benim Cok Önemli Bir Sorunum Var
    Almanyadayim Buradan Samsung Ps51D579 plasma tv aldim bu tarihten itibaren 9 aya yakin oldu ve TV nin Yazilimi /T-MST4DEUC-1025.1
    bende arastirmalarim sonucunda Almanca Olan TV,Türkce yapa bilirim die forumlarda okudum neyse girdim kurcaladim,türkce yaptim
    Ama Bir Sorun Vardi,
    Televziyonun Bir Cok Degismis,modelide üstelik
    Sonra Kurcaladim,Ekran Bir Ters Döndü yazilar yan durdu neyse kurcala ekrani yaptik HDM de bagladik tekrar pc yi,
    ama eski tv min modeline gelemedim.
    simdi kim bunu ayarlamam da eski ayarlarina kavusmami sagliya bilir ya forum okumaktan basim agridi.lütfen biri saglikli sekilde yardim etsin ALLAH icin

bu ayarlara Tv Aciken,Mute 1 1 9 ve enter tusuyla girdim home mode ON yaptim[simage][/simage][simage][/simage]

Sonra TV kapali iken Factory REset bölümüne girip tabi en büyük hatam yazarken bile icim aciyor,cunku not almadim ordakileri ve kurcaladim,eni sonu simdi tv ekrani var HDMI bagliyorum ama Tb Kanal Bulmuyor.Bunu Eski Ayarlarina Nasil Getiririm..?Lütfen Herkes El Atsin

Simdiden Herkese Tsk Ederim.

Son Haleri Asagdaki Resim deki Gibiler

sanirim resimler gözükmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsiL27 -- 30 Aralık 2012; 23:22:32 >

• LG tv.lerin servis menüsü için en kesin çareyi 1 Hafta aramam sonucunda gaziantepde buldum hama 12087 kumandayı. pazartesi istanbula getirtiyorum. usb videoyu açtıktan sonra bana mal olan fiyattan (60TL) satabilirim isteyene.. isteyen pm atabilir bu konuda.
  • LG 42lm620s modeli için servis menüsüne nasıl ulaşabilirim ? OK tuşlarına bastım ama olmadı bunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasal -- 2 Şubat 2013; 19:58:21 >
  • ARKADAŞLAR LG-42LC51 SERVİS MENÜSÜNE NASIL GİRE BİLİRİM
  • LG-42LC51 LCD
    ŞİFRE KONULMUŞ BUNU NASIL KALDIRA BİLİRİM YADA NASIL DEĞİŞTİRE BİLİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • vestel 40pf7070 için pvr ayarını açmak istiyorum fakat servis ayarlarına girince "read only" yazıyor ve değiştiriemiyor. bunun bir yolu var mı acaba?
  • 47la 640s için kaç saat çalıştığını görmek istiyorum. servis menüsüne nasıl girerim bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

vestel 40pf7070 için pvr ayarını açmak istiyorum fakat servis ayarlarına girince "read only" yazıyor ve değiştiriemiyor. bunun bir yolu var mı acaba?

hocam bu olaya bir çözüm bulabildinizmi bende yeni tv aldım pvr özelliğinden dolayı iade etmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pencere77

Arkadaşlar sony philips samsunf seg toshiba gibi bu örnekleri çoğaltabilirz. bu lcd tvlerin servis menülerine giriş kodlarını toplu olarak bulunsa iyi olur diye düşünüyorum.

SONY SERVİS MENÜSÜ:Uzaktan kumandadan bekleme konumuna al.Sırasıyla "i+, 5, ses +, power, menü" tuşuna bas.

samsunglarda : "İNFO+MENÜ+MUTE+POWER" ile girebilirsiniz

Vestel ürünleri için (SEG için de geçerli) : MENU, 4, 7, 2, 5

Panasonic 42PV60 için TV'nin kaç saat kullanıldığını öğrenme (42PV70 veya diğer Panasonic modellerinde de aynı şekilde midir bilgim yok)
    Panel de Tv modunu açın. (Uydu veya digitürk kullanıyorsanız AV'desinizdir. TV/AV butonu ile uydudan çıkıp TV'ye geçin)
    99. kanalı seçin.Ana Menu altında ses menusune girin.Kalın sesi maximum'a ince sesi minumum'a getirin. Menuden çıkın. (exit)
    Kumandadaki index tuşuna basılı tutarken Televizyon üzerinde bulunan (alttaki kapağın içinde) - / V tuşuna basın.Ve girdiğiniz bu menu SERVICE 1 menüsü
    Kumanda üzerinde bulunan yeşil butona tam 21 kere basınEkranda Service1 Eq 12 Khz 0 yazdığını görün.Burada iken kumanda üzerinden Hold'a basın.Ve girdiðiniz bu menu de SERVICE 2 menüsüGelelim panelin toplam çalışma saatini görmeye...Service 2 menüsüne girdikten sonra kumandadan 17 kere yeşil butona basın.Sağ üstte Hours gözükür.

TOSHIBA LCD Servis Menü

• Uzaktan kumandadan MENU tuşuna bas.
    • Picture (Resim) ikonu üzerindeyken uzaktan kumandadan 9 – 3 – 0 – 1 tuşla
    • Servis Menü takip eden bölümlerle görüntülenecek.
    • “Options” – “Adjustments” – “Selections”
    • OK tuşunu kullanarak giriş yapılıp bölümler içinde gezilebilir.
    • Değerleri değiştirmek için {VOL +} {VOL-) {P+} {P-} tuşları kullanılabilir.
    • Çıkmak için tekrar {MENU} tuşu kullanılabilir.

LG servis menüsüne giriş

Uzaktan kumandanın ve televizyonun MENÜ tuşlarına aynı anda 5-7sn. basılı tutularak servis menüsüne girilebiliyor
    ...

phılıps servis menüsüne giriş: 062596i+[/colorV Ser
    phılıps servis menüsüne giriş: 062596i+[/colorV Ser

"+[/colorV Ser" burası nasıl oluyor

• VESTEL = 7935 Farklı ayar menüsü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jake LaMotta J kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Tahmin ettiğiniz gibi tam hatırlayamıyorum ancak ses,görüntü ve giriş kaynakları ayarları sıfırlanıyordu sanırım.

PM kapalı hergün gelen PM leri size gelse sizde kapatırsınız.
    ilgili ilgisiz bi dünya PM geliyor.
  • arkadaslar son cıkan vestel led tv lerin servis giris kodunu bilen varmı servis elemanlarının girdigi orada vestel paneli inin lg panel kullandıgını yazıyormus bakmak istiyorum tesekkurler
  • samsung 26" led tv mi servis ayarlarını değiştirdim default etme şansımda yok sanırım,ayarlarda ne yaptıysam dehşet derecede kararık siyah oranını yükseltmisim,Insanlık namına menülerdeki default ayarları fotograflayıp paylasan olursa düzeltmeye çalısayım insanlık namına..
  • Beko tv icin calışma saatine nasıl bakarım b48 lw 8467 modeli

• sempotech S kullanıcısına yanıt
    Ustad kumanda duruyormu ist avcilardayim kumndaya talibim bi gaziantepli olarak😃😃

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.