Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

LCD üzerine... Analog-Digital karmaşası

12
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> LCD üzerine... Analog-Digital karmaşası
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      254 Mesaj
      14 Şubat 2005 23:53:32 Konu Sahibi
      Arkadaşlar arama yaptım fakat nedense LCD hakkında bir sonuç bulamadım.. Ben şunu merak ediyorum: Analog LCDlerde gelen sinyal digitale çevrilirken farkedilir derecede bir görüntü kaybı yaşanıyor mu acaba..? Bildiğim kadarıyla DVI çıkışlı ekran kartları digital girişli LCDler için yapılmış. Acaba bu monitörlerin digital girişli olması hakikaten çok şey mi kazandırır görüntü açısından..? Bunu tecrübe etmiş arkadaşlar varsa bu analog-digital karmaşasından kurtarabilirler mi beni rica etsem. Kararsız kalmak en büyük sıkıntılardan biri... Ömürden yiyor...

|
      |
      15 Şubat 2005 03:47:20
      Up

Bu soruya yanıt bekleyenler arasında bende varım arkadaşlar. İlgilenmiş olanlar veya birebir test etmiş olanlar yazarsa çok iyi olur.
      |
      |
      502 Mesaj
      15 Şubat 2005 03:48:56
      quote:

Orjinalden alıntı: sucukluyumurta

Arkadaşlar arama yaptım fakat nedense LCD hakkında bir sonuç bulamadım.. Ben şunu merak ediyorum: Analog LCDlerde gelen sinyal digitale çevrilirken farkedilir derecede bir görüntü kaybı yaşanıyor mu acaba..? Bildiğim kadarıyla DVI çıkışlı ekran kartları digital girişli LCDler için yapılmış. Acaba bu monitörlerin digital girişli olması hakikaten çok şey mi kazandırır görüntü açısından..? Bunu tecrübe etmiş arkadaşlar varsa bu analog-digital karmaşasından kurtarabilirler mi beni rica etsem. Kararsız kalmak en büyük sıkıntılardan biri... Ömürden yiyor...

ankaradanmısn sen sucuklu
      |
      |
      Amd athlon 2500 xp,2*256 pc 2700 kingston ddr ,msi k7n2 delta L ,philips 24*12*24 cd-rw,pioneer 16x double layer dvd-+,hitachi 12x dvd rom,160 gb 8mb seagate hdd,7 adet fan,Gef4 mx440,fly 2000 tv card,philips107 e
    • Yüzbaşı
      510 Mesaj
      15 Şubat 2005 03:51:59
      ben Ankaradayım. Bir yardımın mı gelecek acaba?
      |
      |
      502 Mesaj
      15 Şubat 2005 03:54:58
      yoo ölesine sordum.
      |
      |
      Amd athlon 2500 xp,2*256 pc 2700 kingston ddr ,msi k7n2 delta L ,philips 24*12*24 cd-rw,pioneer 16x double layer dvd-+,hitachi 12x dvd rom,160 gb 8mb seagate hdd,7 adet fan,Gef4 mx440,fly 2000 tv card,philips107 e
    • Yüzbaşı
      510 Mesaj
      15 Şubat 2005 03:57:15
      Biraz akıllı ol...
      |
      |
      502 Mesaj
      15 Şubat 2005 03:58:21
      sen kendi işine baksana
      |
      |
    • Yüzbaşı
      510 Mesaj
      15 Şubat 2005 03:59:30
      Sorumuza geri dönelim..

Ben şunu merak ediyorum: Analog LCDlerde gelen sinyal digitale çevrilirken farkedilir derecede bir görüntü kaybı yaşanıyor mu acaba..? Bildiğim kadarıyla DVI çıkışlı ekran kartları digital girişli LCDler için yapılmış. Acaba bu monitörlerin digital girişli olması hakikaten çok şey mi kazandırır görüntü açısından..? Bunu tecrübe etmiş arkadaşlar varsa bu analog-digital karmaşasından kurtarabilirler mi beni rica etsem. Kararsız kalmak en büyük sıkıntılardan biri... Ömürden yiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HepYek -- 15 Şubat 2005, 3:59:54 >
      |
      |
      615 Mesaj
      15 Şubat 2005 23:01:55
      bende aynı konuyu dün açtım.bende merak ediyorum genel görüş digital giriş görüntüyü bayağı güzelleştiriyormuş en kısa zamanda alıp deneyeceğim
      |
      |
      254 Mesaj
      16 Şubat 2005 00:02:49 Konu Sahibi
      Ortada bu kadar meraklı insan var.. Bi cevap bekliyor.. Arkadaşlar nedir bu analog-digital olayı.. Ne yapmalıyız..? Bi yanlış yapıp sonradan pişman olmak istemiyoruz.. Hangisi tercih etmeliyiz..? Bilgi hakkaten kıymetli bişiymiş. Bilen biri yok mu..???
      |
      |
      16 Şubat 2005 00:24:39
      Cevabı ben vereyim barii.Dijital girişli Lcdlerde sinyalin THD(total harmonik distortion) ve sinyal/distorsiyon oranı daha iyidir.Gürültü daha az olur.Ve renkler direkt 24bit(16 milyondur).Analoglarda binde bir ihtimalle sinyal gürültüsü olur.Ama bu sizi etkilemez yani CRT monitörle aynı görüntüyü alırsınız.Fakat bazı LCD lerde ADC ler 6 bit olduğundan sadece 16bit(65 000 renk)gösterilebiliyor.Artık bu tür lcdler üretilmiyor.YAni analog veya DVi almanız size pek bir şey farkettirmiyor.Response(tepkime) süreniz yine aynı,kalite yine aynı.Bu olay aynı PFC li power suply kullanmak gibi bir şey.Sadece işine yarayacak insanlara ki bunlar biz değiliz hitap eden donanımsal unsurlar.Yani kim bana Audigy 4 ile Audigy 2ZS 'den daha iyi ses duyuyorum diyebilir ki.Profesyonel 5.000 W lık ses sistemi ve mixerleri ile ancak bir miktar fark duyarsınız.
      |
      |
    • Yüzbaşı
      254 Mesaj
      16 Şubat 2005 15:37:39 Konu Sahibi
      Resident, bu çok küstahça bi yanıt oldu..! Allah belanı vermesin! diyecektim ki şakayı tadında bırakıp özüme dönüyorum.. Kardeş, fazlasıyla yeterli bir cevap oldu benim için. Konuyu nasıl kavratabilirim diye düşünülmüş ve yazılmış bir cevap olmuş. Hakikaten sağ ol. Bu forumda bu incelikte yanıtlar her zaman olsa sırtımız yere gelmez :) Rahatladım vallaa yaw. Gönül rahatlığıynan analog LCD alabilirim şimdi...
      |
      |
      18 Şubat 2005 11:29:54
      iyi güzel yazmışsında neden adamlar o zaman Lcd ler Dvi girişi koysunki yada ekran kartlarında neden dijital çıkış kullanılsınki mutlaka bir artısı vardır.denemek lazım derim.boşa koymaz adamlar
      |
      |
sohbet
Ankara Web Tasarım
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,140
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.