Şimdi Ara

LCD TV HDMI BAĞLANTI SES SORUNU BİLEN VARMI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
89.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aynı sorunu aylar sonra tekrar ediyorum ama şu an yaşamaktayım..

ekran kartım ati radeon HD 4600 series
    lcd tv markası LG
    oturum XP

hdmi ile bağlantı kurarak ekran kartına taktığım hdmi kablosu sorunsuz şekilde görüntü veriyor ama lcd tv den herhangi bir ses gelmiyor.. yapmam gerekenleri bilen varsa lütfen yardımcı olun..
  • Denetim masasına girip ses sekmesinden ayarlama yapabilirsiniz. Win7 için böyle, XP için de geçerlidir sanırım.
  • allaha şükür buldum .. yardım için teşekkürler (alıntıdır)

1-Bu tip HDMI2HDMI veya DVI2HDMI(Adaptör ile) ile PC den bağlantı
    yapanlar öncelikle kullandıkları GCard Marka/Model v.s bilgisi ile ATI/nVivia
    tipini mutlaka bildirsinler!!!

2-ATI lerdeki PC2Panel bağlantısında,Video+Audio nun birlikte alınması için;
    GCard çıkışı 1/2 DVI portlu olanlarda>>>>+Adaptör(DVI2HDMI dönüşümü
    için)+HDMI2HDMI kablo gereklidir,genelde ATI kullananlar bu bağlantıyı
    yapıyor ama Audio nun da aynı anda iletilebilmesi içinde PC nin üzerinden bazı
    ayarlar yapılması gerekiyor;
    -Denetim Masası>>Ses Efekti ve Ses aygıtları>>Ses efekti ve ses aygıtları özellikleri>>SES i seçin>>Ses çalarken varsayılan aygıt>>>>>işte burada normalde sizin Anakartın Default Audio kartı görülecektir;örneğin "Realtek HD Audio" output v.s gibi!!!!

Siz GCard tan,Panele DVI2HDMI Adaptör+HDMI2HDMI kablo bağlantısı yaptığınız
    zaman ise o yukarıda varsayılan aygıt seçeneğinde bu defa iki Audio seçeneği
    çıkacaktır!!!bir tanesi sizin Default örneğin Realtek diyelim,diğer seçenekte ise
    ATI HD Audio output gibi ikinci seçenek çıktığını göreceksiniz ve bunu seçeceksiniz,genelde bağlantı yapılıyor ama,bu seçenek aktif hale getirilmediği
    içinde Audio panelden alınamıyor OK++

ATI HD Audio output içinde,bildiğim kadarıyla 2xxx ve üstü GCard lar bu destek vardır!!
    ATI nin bu desteğini alabilmeniz içinde ATI den ilgili S/W PC ye yükleyeceksiniz!!
    ATI nin ilgili sayfasına gidince bunu göreceksiniz zaten,yükleyin bunu PC ye
    Audio işi OK dir+ama yukarıdaki seçenekte belirttiğim değişkliği yapmak şartıyla+

3-nVidia GCard larda durum daha değişik,kullanmadığım için bilmiyorum ama
    örneğin birisi Zotac sormuş ve Audio desteği alınabilmesi için GCard la birlikte
    gelen o ufak ara bağlantı kablosunun Anakarta bir şekilde bağlanması gerekiyor!
    böylece HD Audio desteği HDMI kablo üzerinden Panele aktarılsın!yoksa sesi
    HDMI kablodan alamazsınız,o bakımdan ATI çok daha kullanışlı olmaktadır!

• quote:

Orijinalden alıntı: canem72

Hocam HDM ile sesi Ses kartının tanıtımıyla ilgilidir çünkü bende de aynı sorun vardı. Ses kartının üreticisi hangisiyle sitesinden son sürümünü indir HD olarak çalışır.. İyi çalışmalar..

işte bu yorum bana konuyu çözdürdü ekran kartınızla alakalı olduğu kadar ses kartınızlada alakalı ben ses kartı ayarlarını biraz kurcalayınca çözdüm konuyu teşekkürler
  • arkadaşlar merhaba.tam yardımcı olmak amacı ile sonuna kadar okursanız sevinirim. ben internetten 9800gt ekran kartı sattım. lakin sattığım kişi aynı sizdeki gibi televizyona hdmi ile bağlandığında görüntü alıyor fakat ses yok. dedim buradaki yazılanları gibi denetim masasından ses den hdmi ses çıkışını falan seçeceksiniz dedim. olmuyor dedi. bizim bilgisayarcı ile görüştük o denedi baya uğraştı bütün ayarlara baktı olmadı dedi. herhadle başka ekran kartı ile denemiş olmuş mu tam bilmiyorum. bir de ben bizim forumda görmüştüm o sattığım adam da internetten görmüş biryerlerden. bir tane kablo gerekiyormuş herhalde. bu kablonun ismi nedir. kesin çözüm yapar mı? kablo nerelere takılcak. eğer bu kablo ile olmassa daha başka bir alternatif yok mı?
  • benim ASUS marka Laptopum var bu laptopu Philips TV'me HDMI'dan bağladığımda hiç sorun olmadan görüntü de ses de aktarıyor. ancak aynı laptopu aynı kabloyla Panasonic LCD TV'ye bağladığımda görüntü için ekran kartından detect display demem gerekiyor ancak ses gelmiyor. Panasonic LCD TV'deki 2 HDMI girişinden sadece birisinin HDMI diğerinin DVI olduğunu öğrendim HDMI olanına taktığımda da sorunun devam ettiğini gördüm. forumda anlatıldığı gibi ses aygıtlarından HDMI aktifleştirmek istediğimde HDMI'ın altında "not plugged in" yazıyor ve etkinleştiremiyorum. lütfen yardımcı olun işletim sistemim Win7. şimdiden teşekkür ederim
  • Tv den görüntü alıp ses alamayan arkadaşlar.ekran kartınızın bu özelliği varsa alabiliyosunuz.tekrar kurup emin olun derim.birde denetim masası > ses bu bölümde ayarları iyi yapın kayıttan yürüt bölümünde (w 7 için konuşuyorum) sağ tıklatıp devre dışı kalmış aygıtları bağlantısı kesilen aygıtları hepsini gösterecek şekilde işaretleyin.bu şekilde HDMI OUTPUT geliyor onu seçince sesde geliyor.ben aynı sorunu böyle çözdüm ufak bi ayrıntı benim gibi çok anlamıyorsanız.inşallah yardımı olur.
  • ayni laptopu philips tvye takinca hic ayar yapmadan izliyorum yani sorun laptopta degil bunu goz onune alarak yardim edebilecek biri war mi
  • selam arkadaşlarım bende lcd tvden seyredecem ama hdmi ile bağlantı kurduğum da görüntü va ama ses yok
    ses sadece notebook dan geliyor
    benim notebook sistem özellikleri
    acer intel corei5
    500 gb hdd
    ekran kartı : nvidia
  • Denetim masasındaki Ses simgesinden HDMI'ı seçeceksiniz aktarım olarak.
  • selam dusty kardeşim
    ilgilendiğin için teşekkür ederim akşam deneyem evde
    dün ses kartımı güncelledim yani normalde hama hdmi kablosu aldım o daha iyi en azından
    kaliteli malzeme kablo kalın
    ama yinede çıkmadı ses bilgisayardan çıkıyor ses krdeşim çözemedim neyse bu gün akşam deneyim bir
  • Ses kartının menüsünü iyice kurcalayın, muhakkak HDMI vardır. Onu seçin, ses aktarımını HDMI'dan yapmadığı için laptoptan alıyorsunuz sesi.
  • tamam dusty krdeşim herşeyini kurcalayim bir akşam üzeri
    bir deniyim bnde iki tane dizüstü var biri asus ati hd ekran kartı biri de ise yukarıda yazdığım acer
  • selam dusty krdeşim şimdi eve geldim lcd tv denedim oldu
    hiçbirşşey yapmadım sadece dün bilgisayarımın ses kartımın driverını güncelledim
    herkese teşekkür ederim
  • arkadaşlar hdmı lcd tv ses sorununu çözecek bir yöntem buldum arkadaş doğru diyor hdmı kablo ile ses alamayabilirsiniz anakartınızın özelliklerini dediği gibi arkadaşın iyi bilin şimdi yöntem şöyle ilk önce şu kabloyu alıp S-Link SLX-859 3.5mm Stereo jack Audio 1.5M Kablo(tabi daha iyi iletim için altın uçlu) ilk laptopumuzun kulaklık çıkışına sonrada lcd tvmizin kulaklık çıkışına takıyoruz ve sorun burda düzeliyor arkadaşlar acaba bu yöntem işe yarar mı birde bu dediğim kablonun yerine bu kabloyu S-Link SLX-857 S-Audio RCA x 2RCA 1.5m kablo alıp bağlasak yine ses sorunu düzelir mi yoksa dediğim ilk yolmu işe yarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polat103 -- 6 Temmuz 2012; 17:20:08 >
  • Bende Lg 32Lm661S de HDMI kablo ile ses alamıyorum. Ekran kartı Palit 9800gt green 1gb ve Nvidia nın sitesine baktım "Audio Input for HDMI" kısmında "SPDIF" yazıyor bunun anlamı SPDIF kablosuyla mı ses alabilirim?
  • Merhaba, LCD TV den HDMI ile ses alamayan arkadaşlar,

TV nin HDMI çıkışlarından bağladıkları HDMI portunun audio iletimini desteklediklerinden emin olsunlar(Her HDMI çıkışı ses aktarımı için dizayn edilmemiş olabilir), ayrıca TV menusunden ses çıkışını dijital olarak ayarlasınlar.

Windows ses ayarlarında kayıttan yürütme aygıtlarında HDMI çıkış takılı değil olarak görünüyorsa hazır değildir senkronize olmamıştır, senkronize yapmak için TV menusunden sesi analoga geçirin HDMI kabloyu cıkarın bir kaç saniye sonra HDMI kabloyu tekrar takın sonra TV menusunden ses çıkışını tekrar dijital yapın sorun muhtemelen çözülecektir. Sonra windows ses ayarlarından varsayılan aygıt olarak HDMI çıkışı seçin ses TV den gelecektir. HDMI kabloyu cıkardıgınızda otomatik olarak ses PC çıkışından alabilirsiniz. Yada kendiniz varsayılan olarak PC çıkış kartınızı seçersiniz.

Ati 5770 ve Panasonic 42" TV ile bu şekilde sorunu çözdüm. Diğer marka TV lerdede aynı şekilde olabileceği kanısındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redeon -- 31 Temmuz 2012; 19:08:56 >

• WİNDOWS 7 İÇİN KESİN ÇÖZÜM

- Sağ alt köşeden hoparlör simgesine sağ tıklayın
    - "Ses efekti" sekmesine tıklayın
    - En üstteki sekmelerden "kayıttan yürüt" sekmesine tıklayın
    - HDMI aygıtını seçip, alttan "Varsayılan yap" sekmesine tıklayıp tamam deyin.

Hepsi bu kadar pc hoparlarüne verilen ses kapanıp televizyon hoparlaröne veriliyor.
  • Orijinalden alıntı: dusty

Denetim masasına girip ses sekmesinden ayarlama yapabilirsiniz. Win7 için böyle, XP için de geçerlidir sanırım.

teşekkürler.. Phillips led tv + monster z97 laptop +win7 x64 ultimate ile bu şekilde çalıştı..

Denetim Masası>Donanım ve Ses>Ses>Ses Aygıtlarını Yönet dedikten sonra NVIDIA HDMI Out seçeneğini varsayılan yaptım.. tabii bunu her seferinde yapmak lazım yoksa laptoptan ses alamıyorum bu seferde.. tv ye takınca otomatik TV den ses vermiyor.Orijinalden alıntı: Scorpion28

scorpion38 in dediğide olur oda kısayolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasew vasilli -- 22 Eylül 2012; 11:56:45 >
  • arkadaşlar selamlar ben samsung ud40 8000 marka tv kullanıyorum bilgisayarımdan hdmı kablosu cektim görüntü alıyorum ama ses alamıyorum ses kartının ekran kartının güncellemelerini yaptım ama sorun devam ediyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim bi türlü çözüm bulamadım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.