Şimdi Ara

LCD TV HDMI BAĞLANTI SES SORUNU BİLEN VARMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
89.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar toshiba 32xv550 lcd tv de film izlemek amacı ile
    kısa süre önce topladığım ob ekran kartlı ve hdmı çıkışlı pc yi
    tv ye taktım görüntü ayarlarını vs.hallettim ama hdmı
    üzerinden maalesef ses alamıyorum.
    tv nin menüsünden ses seçeneklerini alt üst ettim ama olmadı.
    pc den ses aygıtları altında varsayılan aygt olarak realtek hd
    audio gözükmekte.donanımların içinde ise ati hdmı audioyu görmeme
    rağmen varsayılan aygıt seçiminde bunu seçemiyorum.
    sadece realtek hd audio seçeneği var.
    ne yaptıysam lcd tv ye hdmı dan sesi veremedim.
    kasanın bileşenleri aşağıdadır konuyu bilen arkadaşlar yardımcı
    olurlarsa çok sevinirim.herkese şimdiden teşekkür ederim.

SİSTEMİNİ BİLEŞENLERİ :

aopen g326 cube kasa:

http://www.hepsiburada.com/aopen-g326-a06-atx-kirmizi-kasa-300w/productDetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd850044

gigabyte m.atx hdmı lı anakart:

http://www.hepsiburada.com/gigabyte-ga-ma74gm-s2h-740g-ddr2-soket-940-am2-anakart/productDetails.aspx?categoryid=152&productid=bd50865

amd black x2 işlemci:

http://www.hepsiburada.com/amd-athlon-64-x2-dual-7750-2.7ghz-soket-940-kutulu-black-edition-islemci-ad775zwcghbox/productDetails.aspx?categoryid=46&productid=bd99874

2 gb hi level ddr2 rem.

120 gb samsung sata hdd

samsung dvd yazıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornaga -- 13 Haziran 2009; 11:26:05 >

• Selam bende de aynı sorun var. Yabancı sitelerde araştırdım oradaki forumlarda da bu sorunu yaşayanlar varmış. Ekran kartının ses verme özelliği olmamasından ötürü bu tğr problem yaşandığını ve HDMI kablo ile de görüntü alabilirken ses çıkışı alınamadığını söylemişler. Sorunu yaşayan kişi anladığım kadarı ile ekran kartı ile ses kartı arasında ekteki linkteki gibi bir kablo ile bağlantı yaparak sorunu giderebileceğini öğrenmiş. Bu kablo için de ses kartı verilir yazmış biri. Ama bağlantının nasıl yapılacağında bahsetmemişler forumda. Acaba siz sorununuzu halledebildiniz mi?

Cevap verebilriseniz çok sevinirim.
  • hdmi girişinin olması ses vereceğide anlamına gelmiyor maalesef arkadaşlar.
    Anakartınızın özelliklerini iyi araştırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozahbap

Selam bende de aynı sorun var. Yabancı sitelerde araştırdım oradaki forumlarda da bu sorunu yaşayanlar varmış. Ekran kartının ses verme özelliği olmamasından ötürü bu tğr problem yaşandığını ve HDMI kablo ile de görüntü alabilirken ses çıkışı alınamadığını söylemişler. Sorunu yaşayan kişi anladığım kadarı ile ekran kartı ile ses kartı arasında ekteki linkteki gibi bir kablo ile bağlantı yaparak sorunu giderebileceğini öğrenmiş. Bu kablo için de ses kartı verilir yazmış biri. Ama bağlantının nasıl yapılacağında bahsetmemişler forumda. Acaba siz sorununuzu halledebildiniz mi?

pm yoluyla bilgilendirdim.umarım yardımcı olmuşumdur.
  • Hocam HDM ile sesi Ses kartının tanıtımıyla ilgilidir çünkü bende de aynı sorun vardı. Ses kartının üreticisi hangisiyle sitesinden son sürümünü indir HD olarak çalışır.. İyi çalışmalar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornaga

quote:

Selam bende de aynı sorun var. Yabancı sitelerde araştırdım oradaki forumlarda da bu sorunu yaşayanlar varmış. Ekran kartının ses verme özelliği olmamasından ötürü bu tğr problem yaşandığını ve HDMI kablo ile de görüntü alabilirken ses çıkışı alınamadığını söylemişler. Sorunu yaşayan kişi anladığım kadarı ile ekran kartı ile ses kartı arasında ekteki linkteki gibi bir kablo ile bağlantı yaparak sorunu giderebileceğini öğrenmiş. Bu kablo için de ses kartı verilir yazmış biri. Ama bağlantının nasıl yapılacağında bahsetmemişler forumda. Acaba siz sorununuzu halledebildiniz mi?

arkadaşım bende aynı sorunu yaşamaktayım tek fark ekran kartım nvidia banada pm yada buradan bilgi verirsen müteşekkir olurum. gerekli işlemlerin hepsini yaptığımı düşünüyorum realtek ayarları falan anakartım asus p5g41t

• Bir de şunu deneyin, denetim masasından ses aygıtlarını yönet seçeneğini tıklayıp realtek'i devre dışı bırakın sonra pc'yi restart yapın eğer ekran kartınız ati ise sorununuz çözülür. Ben hd4650 ile bu şekilde sesi ayarladım. Sorununuz yine çözülmezse bu işlemleri yaptıktan sonra hdmi seçeneğini aktif hale getirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aircanada015

quote:

Orijinalden alıntı: tornaga

quote:

arkadaşım bende aynı sorunu yaşamaktayım tek fark ekran kartım nvidia banada pm yada buradan bilgi verirsen müteşekkir olurum. gerekli işlemlerin hepsini yaptığımı düşünüyorum realtek ayarları falan anakartım asus p5g41t

üsatım bu arkadaşa attığım pm nin aynısını buraya ekldeim bakın umarım
    yardımı dokunur:

kardeş sizdeki ekran kartında da ses çıkışı var aşağıdaki linkte sizdeki ekran kartının spesifikasyonları var bakarsanız orda yazıyor:

http://ati.amd.com/products/Radeonhd3600/index.html

''Integrated Digital Outputs – Enjoy your digital content the way you want to, with built-in HDMI that includes 5.1 surround audio for big screen entertainment and the latest in display connectivity; DisplayPort™ technology''

birde bendeki ekran kartının kutusundan sizin elinizdekine benzer herhangi bir ses kablosu çıkmadı
    zaten kartta hdmı dan ses verme özelliği var ise o tür bir bağlantıya ihtiyacınız olmaz.
    direk kartın hdmı çıkışndan tv ye hem görüntüyü hemde sesi verebilirsiniz.
    ben herhangi bir ses kablosu vs.birşey kullanmadım.
    kartı direk anakarta taktım.driverlerini kurdum.biosa girip onboard ses çıkışını iptal edip hdmı
    audio output'u enapled yaptım.
    pc açıldıktan sonra ses özelliklerinden ati hdmı output seçeneğini işaretledim ve sesi aldım.
    bu etapta bir yanlışlık yapıyor olabilirsiniz.bu son yazdıklarımı iyice kontrol edin.
    zira yukardaki atinin sitesinde sizdeki kartın özellikleri doğru yazılmışsa ki %100 doğrudur
    sizinde direk hdmı dan ses ve görüntü almanız gerekir.
    yalnız driverleri kurarken driver hata verir ve pc nin her açılışında yeni donanım bulundu diyerek sizi her açılışta uyarırrsa
    bilinki siz ekran kartının ses çıkışı ile ilgili driverı kurarken hata yapmışsınız demektir.zira bu hatayı ati hd 2600 kartı olan bir arkadaşın pc sinde yaşadım.epey bir uğraştım sürücüyü doğru kurana kadar.
    onda pc her açılışta yeni donanım bulundu uyarısı gelirdi.
    aygıt yöneticisnden bakınca tam aklımda değil ama ati onchip hdmı audio driver isiminde bir sürücüyü tanıyamadığı ibaresi çıkardı.bunun gibi sizin aygıt yöneticinizde kurulmamış bir driver gözüküyorsa bilinki dediğim gibi sizdeki ekran kartının ses çıkışını tanıtamadığınız anlamına gelir.
    eğer kafanıza takılan başka bir konu olursa çekinmeyin yardıımcı olmaya çalışırım efendim.
    şunuda yazayım bildiğiniz gibi anakartlarda (eğer sizde extra harici bir ses kartı yoksa) onboard ses sürücüsü olur bunu sistem kurarken anakartın driver cd sinden realtek audio driver yada ac97 audio driveri kurarak tanıtırız ve pc den arka 3.5 stereo girişinden kablo ile hoparlöre sesi alırız.
    son çıkan hdmı çıkışlı ekran kartlarının birçoğunda ekran kartlarında ses sürücüleri var.
    sizin ve birçok kullanıcının yaşadığı bu sorun sistemde iki adet ses sürücüsünün olmasından kaynaklanmakta.
    şimdi hem pc nin ankartında ses sürücüsü var hemde ekran kartında da ses sürücüsü var.
    siz istediğniz sürücüyü pc ye biosdan tanıtmassanız pc normal olarak direk anakartın onboard ses sürücüsünü tanır.
    hdmı ekran kartlarındaki ses çıkışını kullanabilmek için bahsettiğim gibi hem driverleri sorunsuz kurmak hemde bioasdan hdmı outputu aktif etmek gerekir.benim pc deki aygıt yöneticisi altında ses ve oyun kumandaları kısmında 2 adet ses çıkışı var.bunlardan biri ati hdmı audio ,diğeri ise realtek high defination audio.
    sizde de aygıt yöneticisinde bu iki ses çıkışının gözükmesi gerekir.
    bunlardan hdmı audio outputu biosdan enabled yapıp diğerini de disapled yapmanız gerekir.
    sonrada ses özelliklerine girip ses aygıtı olarak ati hdmı audio yu seçerseniz sorun kalmaz.
    saygılar.grrşz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornaga -- 9 Nisan 2010; 17:36:25 >

• Denetim masasından sesi seçip açılan pencereden hdmi hoparlörü seçerseniz sorun çözülür.
  • İnsanlar hala bu sorunla muzdarip ise aradan bir yıl da geçse sorununa cevap bulmak için hortlamaya hakkı vardır!
    Şuan benim yaşadığım ve çözüm bulamadığım gibi...

quote:

Orijinalden alıntı: slayper

quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Denetim masasından sesi seçip açılan pencereden hdmi hoparlörü seçerseniz sorun çözülür.

üstünden 7 ay geçmiş konuyu ne diye hortlatıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineer97s

İnsanlar hala bu sorunla muzdarip ise aradan bir yıl da geçse sorununa cevap bulmak için hortlamaya hakkı vardır!

quote:

quote:

Denetim masasından sesi seçip açılan pencereden hdmi hoparlörü seçerseniz sorun çözülür.

arkadaş konuyu sorundan muzdarip olduğu için hortlatmamış dikkat edin.Yoksa kimsenin geçmişteki bir konuya yazılöış yazıya bir şey dediği yok.sonuçta varsa başlık onları kullanmak ona yazmak lazım.Ama takdir edersiniz ki bir çok insan başka sebeplerden hortlatma yapıyor.

Saygılar.

• Neyse dostum, şimdi ben bu başlıktan sorunumun çözümü için devam etmeyi planlıyourm...
    Benim sorun Philips LCD ile Asus Marka dizüstü arasında HDMI bağlantı ile bir türlü ses alamam.
    Win7 yüklü sistemde acaba sorun win7 mi yoksa sürücülerde mi sorun var?
    Sorunu çözen varsa ve yardımcı olursa şimdiden teşekkürler.

quote:

quote:

İnsanlar hala bu sorunla muzdarip ise aradan bir yıl da geçse sorununa cevap bulmak için hortlamaya hakkı vardır!

quote:

quote:

arkadaş konuyu sorundan muzdarip olduğu için hortlatmamış dikkat edin.Yoksa kimsenin geçmişteki bir konuya yazılöış yazıya bir şey dediği yok.sonuçta varsa başlık onları kullanmak ona yazmak lazım.Ama takdir edersiniz ki bir çok insan başka sebeplerden hortlatma yapıyor.

Saygılar.

• kardeş bende ekrankartı onboard olan laptop var ve hdmi üzerinden ses alamadığımda internetten "intel hdmi audio driver" i indirdim (veya ekran kartının sürücüsünü yükle, zira bendeki win7 kurulumu ekrankartının driver'ını otomatik yüklediği için ben ayrıca yüklememiştim ama ayrıca bu driver'ı yükleyemeyince ekran kartının sürücüsünü tekrar yükledim.) bu şekilde ses menusüne sağ tıklayınca kayıttan yürütme aygıtları içinde tv görünür, onu varsayılan yapınca da sesi tvden alırsın
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılar.

aynı sorun bende de var ve biliyorumki benim gibi birçok kişide de var..ne için hortlatıyosa hortlatıyo böyle faydalı bir konu hortlatılması tabiikide yararlı,aynı sorunu yaşayanlar için yeni bir çözüm önerisi sunmuş nesi var bunun ? başka ne sebeple hortlatabilirki dostum aklından mesaj sayısı arttırmak geçiyosa sadece gülerim..

• Sorunu çözdüm: Geriye, tekrar başa dönüş yaparak; Vistayı geri yükleyerek...

Sonuç: Win7 ile bu sevda karasevdaya dönüşebilir, aman dikkat...
  • selam arkadaşlar benim sorunum biraz daha karışık heralde... bilgisayarı philips lcd tv ye bağladığımda ses alıyorum müzik ve film izleyebiliyorum ama oyuna tam ekranla giriş yaptığımda ses gidiyo ve bidaha oyundan çıksamda gelmiyo.. sizce neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim...
  • aynı sorun bende de var. hdmi bağlantının ardından laptop'tan ses gelmiyor. ne yapmak gerekiyor? bilen arkadaşımız varmıdır ?
  • arkadaşlar benim sorunumda lcd den ses gelmeesi.pc lcd ye bağlı pc ye 2+1 bağlıyken ses geliyor aa lcd den almak istediğimde oluyor. hdi yi etkinleştiriyorum ses calıyor görünüyor pc de ama lcd ses vermiyor.3 tane aygıt görunuyor bende
    1 atı high definition device
    2 audio device
    3 via high definition audio

bunlardan 2 ve 3 u devre dısı bırakıyorum 1. yi hic göruyor hepsi etkin iken 1. varsayılan yapıyorum hersey noral ama lcd ses vermiyor.ekran kartını yeniden kurdum hdmi ses cıkısı başarılı kuruldu diye not vardı tv den de kurcaladım olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ad3m -- 25 Mayıs 2011; 15:14:41 >
  • arkadaşlar çözüm şu şekilde ,

1. "nvidia denetim masasına" giriyoruz.
    2.soldaki menüde "ekran"ın altında "çözünürlük değiştirme"ye geliyoruz.
    3. orada "konnektör" ü HDMI - HD TV (Ses Etkin) seçiyoruz.

bu kadar
  • lg lcd tv ye notebook tan hdmi to hdmi bağlantı için 2 gün uğraştım..denemediğim kalmadı..meğer sorun laptop hdmi girişindeymiş..tesadüfen kabloyu yukarı bastırıp çekince görüntü almaya başladım..forumlarda epey araştırdım,görüntü alamayan çok kişi olmuş..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.