Şimdi Ara

LCD televizyondan 1080p çözünürlükte görüntü alamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar forumu biraz araştırdım fakat sorunuma tam çözüm bulamadım,

dvi çıkışlı ekran kartına sahip bir bilgisayarım var desktop.

hdmi girişli 82 ekran full hd led samsung televizyonum var.

dvi çıkışı hdmi girişinden tv ye görüntü aktarımını yaptım masa üstü çözünürlüğüm 1080p.

fakat ekran televizyona sığmıyor nedendir anlamadım. televizyonun ekrana sığdır özelliğini kullanarak masa üstü görüntüsünü ekrana sığdırdım fakat oyunları 1080p de ekrana sığdıramıyorum televizyonum 1080p olmasına rağmen neden tam oturmuyor anlamış değilim.

sanırım bu tv olayı monitörler gibi tak kullan olmuyor bilgili arkadaşlar yardımlarını esirgemezler ise sevinirim iyi forumlar şimdiden

• Kullandığın kablonun 1080'i desteklemesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ironpumper

Kullandığın kablonun 1080'i desteklemesi lazım

hocam s-link in SLX-310 kablosunu aldım üzerinde full hd 1080p ibaresi vs. var

resminide yükledim

LCD televizyondan 1080p çözünürlükte görüntü alamıyorum
  • Düzgün bir yerden mi aldın?

Ben bir kez yazıcıoğlundan USB 2.0 çoklayıcı almıştım, aynı marka S-Link . USB 1.1 çıkmıştı..
  • ekranı cogaltmayı dene belki olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ironpumper

Düzgün bir yerden mi aldın?

Ben bir kez yazıcıoğlundan USB 2.0 çoklayıcı almıştım, aynı marka S-Link . USB 1.1 çıkmıştı..

bimexten aldım sorun çıkacağını sanmıyorum ama şöyle birşey söyliyebilirim kardeşimin 720p televizyonundada aynı sorun vardı bende o tv 1080p olmadığı için o çözünürlüklere çıkamassın böyle ekrandan taşar diyordum benimkindede aynısı oldu

çoklu ekran modu bu ekranda aktifleştirilemiyor niyeyse
  • 4:3, 16:9 ayarinin ayarlandigi yerden tam sigani sectiginizde olmuyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creedence Clearwater R.

4:3, 16:9 ayarinin ayarlandigi yerden tam sigani sectiginizde olmuyor mu?

o seçenek sadece masa üstünü sığdırıyor oyunlara girince taşıyor yine daha doğrusu oyun kendi taşıyor niye anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

merhaba arkadaşlar forumu biraz araştırdım fakat sorunuma tam çözüm bulamadım,

dvi çıkışı hdmi girişinden tv ye görüntü aktarımını yaptım masa üstü çözünürlüğüm 1080p.

fakat ekran televizyona sığmıyor nedendir anlamadım. televizyonun ekrana sığdır özelliğini kullanarak masa üstü görüntüsünü ekrana sığdırdım fakat oyunları 1080p de ekrana sığdıramıyorum televizyonum 1080p olmasına rağmen neden tam oturmuyor anlamış değilim.

sanırım bu tv olayı monitörler gibi tak kullan olmuyor bilgili arkadaşlar yardımlarını esirgemezler ise sevinirim iyi forumlar şimdiden

ekran kartı ayarlarında 1920-1080 formatına getirmen için seçenek olmalı onu dene
    hatta onu yapınca ekranın kenarlarında 1er cm daha boşluk kalıyor (ekran kartı marka model ve tv ye baglı olarak) onuda ince ayar menüsü var yine ekran kartının ayarlarında ordan ekranı genişletip tam ekrana sıgdıyıroyorsun.
    kablo ile fln alakası yok olayı ekran kartı ayarlarından çözmen gerekecek
    daha iyi performans alman içinde tek monitor seçmelisin yani tv ye baglanti verdiğin zaman bilg.ki görüntü kararacak sadece tv.de görüntü olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: tembeler

merhaba arkadaşlar forumu biraz araştırdım fakat sorunuma tam çözüm bulamadım,

ekran kartı ayarlarında 1920-1080 formatına getirmen için seçenek olmalı onu dene
    hatta onu yapınca ekranın kenarlarında 1er cm daha boşluk kalıyor (ekran kartı marka model ve tv ye baglı olarak) onuda ince ayar menüsü var yine ekran kartının ayarlarında ordan ekranı genişletip tam ekrana sıgdıyıroyorsun.
    kablo ile fln alakası yok olayı ekran kartı ayarlarından çözmen gerekecek
    daha iyi performans alman içinde tek monitor seçmelisin yani tv ye baglanti verdiğin zaman bilg.ki görüntü kararacak sadece tv.de görüntü olacak..

hocam denedim onlarıda şimdi tekrar ayarlar 1080 de zaten dediğiniz ekran kartından sığdırma ayarlarını da yaptım fakat sadece masa üstündeyken istediğim neticeyi veriyor oyuna girdiğim anda ekran yetmiyor yine
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.