Şimdi Ara

Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
8
Favori
115.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kablo denemesi yaptım ama denediğim kablo'da satıcıyı geri vermek koşulunda zar zor ikna edebildiğim 20tl'lik ucuz bi kabloydu sonuç olarak ekrandaki yeşilimsi görüntüler ve kopmalar meydana geldi cihazı son kez resmi çektiğim gün bir daha denedim fakat şuan hiçbir görüntüyü alamayıp resimdeki gibi DESTEKLENMEYEN FORMAT uyarısı ile karşı karşıyayım
  • Ben de kablo değişim denemesi yaptım ama sonuç yine aynı. Her kanal değişiminde pat pat diye ses geliyor. Hem nikel HDMI kablo ile hem de altın kaplama HDMI kablo ile denedim değişen bir şey yok. Sanırım sorun televizyonda ama emin de değilim.
  • sıkıntılı işler bunlar ama eger film seyrediyorken sinyal kesilip anlık geri geliyorsa bence en ilk iyi bir kablo almak lazım .
    ben toshıba hd dvd playeri bu forumdan bir abiden aldım sıfır sayılırdı. abide kullanmıs onda o kablo ile bir problem olmamış onda .. ama bende oldu yani cihaz cihazı seçiyormudur nedir . sinyal aktarımında en ufak problemde böyle yapıyordu bende iyi bir kabloyla . (üstünde ferrit mıknatısı falan var) üstesinden geldim . en basıdı sizde deneme yanılma yapabilirsiniz baska dvd player falan deneyin
  • kimseler yok ?
  • merhaba.

''Lcd/Plazma Panel Arızaları...''diye başlıyo konu başlığı ama ben crt tv de bir arıza meydana geldi sn üstatlarım.bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa lütfen bilgi paylaşımı yapalım.

crt tv nin tam ekranın ortasından dikey şimşek çakar gibi çat diye bir ses ve bir ışıma meydana geldi.
    bu olaydan sonra tv mi açtığımda tık tık tık tık tık diye bir ses geliyor görüntü ses gelmiyor.

acaba bu crt tv miyadını mı doldurmuş?yoksa 50-60 tl masraftan sonra bir müddet daha kullanabilir miyim?
    saygılar selamlar...
  • 7 senelik bir lg lcd tv var sabahları açınca tam ortasında 1 el eninde siyah çizgi çıkıyor (yukarıdan aşağıya ekranı ikiye bölüyor) ısınınca geçiyor eğer tv soğumadan kısa süreli kapatılıp açılırsa çizgi olmuyor ama soğuduğunda tekrar çıkıyor. Bu neden olur ,nasıl tamir edilir , masrafı aşağı yukarı ne kadardır yani kısaca tamir için uğraşmaya değer mi yoksa yeni tv mi alınmalı ? Yardımlarınız için teşekkürler.
  • yukarıda anlatmış olduğum sorunumu eski televizyon tamircilerinden birine tamir yaptırdım
    45 tl dedi 35 e anlaştık ayrıca tv de yatay 30-40 adet civarında beyaz ince çizgiler vardı onlarıda gidermiş usta sağolsun.kolay bir problemmiş.şimdi Maşallah çakı gibi

Paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ederim

selamlar saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damasyus

quote:

Orijinalden alıntı: ecarus_

Merhaba daha önce bu sorun paylaşıldı mı bilmiyorum ama benim sorunum şu: Bende Philips 42PF5421 marka HD Ready LCD TV var. Geçen kendime 1 tane Seoul Hiremco X3 Turbo HD receiver aldım. Cihazı televizyona HDMI kablo ile bağladım. Görüntülerde bariz şekilde kalite farkı oldu ama kanal geçişleri sırasında televizyondan pat pat diye ses geliyor ve her kanal değiştirmede bu sorunu yaşıyorum. Acaba ne yapmalıyım. Konu hakkında yardımlarınızı bekler, iyi forumlar dilerim...

Arkadaşım selamlar,
    X3 lü cihazların genelinde ses sorunu var bende x3 ün normal hd olmayanını denemiştim bendede kanal
    geçişlerinde "cızırtı"şeklinde ses yaptığı için geri verdim.Formda başka kullanıcılarda aynı sorunu
    dile getiriyorlar.Görüntüsü iyi ama ses sorunlu
    Bu tip cihazları alacak arkadaşlar denemeden almasınlar.Cihazı yenimi aldın? yeniyse git hemen değiştir.
    Selamlar.

Son güncelleme ile sorun ortadan kalkmadı en azından X3 olarak ama ben fazla takılmıyorum ses'e
    Görüntümüz iyi olsun

• Bendeki samy 42 A 451 plazma 2. kez bozuldu(ilkinde 15 günlüktü doğrudan değiştirmişlerdi). Fişe taktığım zaman kendi kendine açılmaya çalışıyor sonra başaramayıp kendini kapatıyor sonra tekrardan açılmaya çalışıyor. Bu sonsuza kadar böyle devam ediyor:) Sorunu hakkında yorum yapan olursa sevinirim.
  • Sabahleyin servis plazmayı alıp götürdü. Eşime yüksek voltajdan olabilir demişler ancak belkin marka akım koruyucu priz kullanıyoruz deyince bu yetmez demişler. İnşallah kullanıcı hatası deyip işin içinden çıkmaya kalkmazlar.
  • samsung 40a558 lcd yi 1 seneyi aşkındır kullanıyorum.
    bir iki gün önce ekranda dikey bombeli bir gölge çıktı. özellikle maçlarda belirgin olarak gözüküyor. bazı renklerde hiç belli olmuyor.
    lcd yi İB den almıştım. istanbul dışındayım. servis için nereye başvurmam gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sentino -- 9 Nisan 2010; 11:18:48 >

• Arkadaşlar benim sony ex500 lcd tv var.102 ekran. Bir kaç günde bir rast geliyorum ve fotoğrafını çekemiyorum çok kısa sürede kayboluyor. Ekranın ilk başlarda

saniyelik sürede yarısı mor veya eflatun gibi bir renk oluyordu içinde çizgilerle hemen geçiyordu . bu aralar da sıklaşmadı fakat tv nin tamamı bu renkle

kaplanıyor ve 2 - 3 saniye gibi bi süreyle kalıyor . bu sırada ses geliyor normal şekilde. sonra gidiyor o renk ve normale dönüyor . normalde izlerken

ne çizgi , ne parlama hiç bir sorun yok . ama 2-3 günde bir rast geldiğim böyle bir sıkıntım var ve kafam çok bozuk . anlamıyorum da bu işlerden pek .

nedir bunun arızası ? bir de servisi çağırsam da adamları inandıramayacağım . çünkü normalde birşey yok . adamlara da denk gelmez ki bu meret.

ne yapmamı önerirsiniz ve nedir bu arıza . cevaplarsanız çok memnun olurum. teşekkürler çok

• Albani merhaba. Panelimle ilgili başıma geleni özetlersem belgi tecrübenle beni doğru yönlendirebilirsin diye düşündüm. Geçtiğimiz yıl Nisan ayında forumda uzun araştırmalar neticesinde Sony KDL-46X3500 model Full HD LCD Tv aldım. Ancak ürün benim aldığım dönemde artık üretimden kalkmıştı. Sadece Teknosalardaki teşhir ürünleri ile şimdi batmış gitmiş olan Mavi bilgisayarda kalan 1 adet paralel ithalat ürünü tv bulmuştum. Bende gidip Mavi Bilgisayardan aldım ürünü.

Ben aldıktan 1 ay sonra üçkağıtçılar bir gecede herşeyi toplayıp kaçmış zaten. Neyse çok uzattım. Bu tv den çok ama çok memnundum. Geçen aya kadar. Ekran açılıyor ama sol üst köşede yayın varken bir çizgi çıktı önce. Birkaç dakika sonra geçiyordu.

Daha sonra aynı köşede titremeler oldu. Ben tvnin kasasını hafif esnetince ya da bir iki dakika bekleyince düzeliyordu. Daha kötü olmadan bir servise göstereyim dedim. Orjinal sony servislerinden biri gelip aldı TV mi. 2 gün sonra panel arızalı 1042€+KDV+işçilikle hallederiz dediler. Eywallah getirin geri dedim ::))

Şimdi o titremeler ve çizgiler biraz daha yaygınlaştı. Ama işin ilginç tarafı görüntü var. Ve beş dakika sonra ısınınca galiba düzeliyor. Bir fikrin var mı sorun hakkında. Sence ne yapmalıyım.

Teşekkürler şimdiden.

• Kardeş sorun Samsung S_PVA ların "klasik" VSL hatasıdır!
    (Not;Senin panelin Modülü Samsung tur!!)

Senin Garantinde olmadığı için,ya kaldırıp atacaksın,yada o şekilde kullanacaksın!

VSL nin ilk evresi 1000/1200 saatlerde çıkar ve sendekide böyledir!
    İlk evrede çizgi/çizgiler 5/10/20dak.sonra kaybolur!
    İkinci evrede ise kaybolmamaya başlar veya daha geç başlar v.s kısaca böylece devam eder!

Yapacak hiç bir şey yoktur;Garantin olsaydı TV değişecekti(örneğin bizimkiler gibi!! bizde de aynı hata oluşmuştu!)
    Veya heriflerin yeni Modül takmaları için istedikleri parayı vereceksin! ancak böyle bir şeyi dünyanın hiç bir yerinde
    yaptıranda yoktur!!

Geçmiş olsun++
  • Eywallah. Soğuk su içicez o zaman :) Bu şekilde ne kadar daha gider sence...
  • Kardeş bu sürecin net bir saati yoktur!

kısaca gittiği kadar gidecektir,panellerin kaderi budur,senin gibi çok fazla insanın başına gelmiştir bu olay!

Örneğin senin panelin sene itibarıyla aynı Modeli olan 32D3000 lerinde neredeyse tamamında bu ve benzer çizgi hatası çıkmıştır
    ve Modül yine Samsung S_PVA idi++

Aslında senin buradaki "şanssızlığın" o MAVİ denen çakallardan almak oldu
    Sony-Eurasia Garantili almış olsaydın ve Garantinde henüz devam ettiği için TV değişimi yapılacaktı(veya Modülü değiştireceklerdi,
    çünkü o panelin modeli geçeli/üretimi biteli çok olduğu için veya muadil bir başka sıfır panel vereceklerdi v.s)

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 19 Haziran 2010; 20:50:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş bu sürecin net bir saati yoktur!

kısaca gittiği kadar gidecektir,panellerin kaderi budur,senin gibi çok fazla insanın başına gelmiştir bu olay!

Örneğin senin panelin sene itibarıyla aynı Modeli olan 32D3000 lerinde neredeyse tamamında bu ve benzer çizgi hatası çıkmıştır
    ve Modül yine Samsung S_PVA idi++

Aslında senin buradaki "şanssızlığın" o MAVİ denen çakallardan almak oldu
    Sony-Eurasia Garantili almış olsaydın ve Garantinde henüz devam ettiği için TV değişimi yapılacaktı(veya Modülü değiştireceklerdi,
    çünkü o panelin modeli geçeli/üretimi biteli çok olduğu için veya muadil bir başka sıfır panel vereceklerdi v.s)

++

Usta elektroniği hep ya paralel ithalattan alırım ya da yurtdışından getiririm. İlk kez patladı :)) Çok oturdu ama içime. Abiye kuzu deyimi ile göğsüme öküz oturdu. :))

Bugün itibari ile TV bakmaya başladım. Panasonic LCD ve G serisi PDP hoşuma gitti. Samsung ya da Sony almayacağım. Panel canımı sıktı. Görevli Pana LCD panellerini kendi üretiyor hatta philipse de o veriyor dedi. Genel görüntüsü güzeldi cihazın. ama 42 den büyüğü yok.

3D olayı Ultra HD RGB LED v.s. uçan fiyatlar. Şeytan diyor. Şu İB de 1550 liraya satılan Pana 50" Hdready modeli al otur yerine :))

Şaka bir yana tv yi ne için kullandığımı anlatayım.

- Mkv film arşivim var. Film ve dizi izliyorum.
    - Atlanta HDBox var. HD ve SD yayın izliyorum
    - PS3 var oyun oyuyorum.
    - Pana TM700 Full HD kamera ileçektiğim 1080p videoları izliyorum.
    - Salon 35 m2 ve izleme mesafem 3.5 ila 4 metre civarında. TV nin tam karşısında pencereler var. (Yansıma riski)
    - Optik kablo ile ses sitemine çıkıyorum.
    - HDMI çıkışı ile notebook bağlıyorum.
    - Kısa vadede 3d olayına inanmıyorum. Ama oyun olayı cezbetmiyor değil.

Hangi markaların hangi modellerini önerirsin. 4000 TL altı modeller olsa iyi olur. 4-5 model önersen yeter ben debelenirim aralarında.

Saygılar
    C.C.

• Kardeş

-işin şans veya paralel v.s işlerine karışmam,bunlar senin tercihlerin ama panel işinde sağlam bir Distribütör Garantisi her zaman daha iyidir!
    İB de bir başka version DBank çakallığıdır,geç bunları sen+

-Pany V/G ler OK dir+V/VY pahalı gelirse ki bugün için gelebilir ama 4/5 ay sonra fiyatlar ciddi düşer! bence acele etme ve bekle!
    diğer paneller bir süre idare et

-Pany için o görevli her kim ise aynen "sallamış" dolayısıyla onuda geç bir kalem sen!
    Pany LCD düşünüyorsan ya 32" yada 37" lerine bak;42 ler farklı paneldir,ben tavsiye etmiyorum!
    bildiğim kadarıyla Pany 2010 Model tüm Seri/Model LCD leride ne hikmetse bir türlü getiremediler!

-3D ve diğer uçuk rakamlı panelleride geç!

-Pany VT leri ve V leri iyi takip et fiyat olarak!!!!
    G Serisi ise bugün için F/P olarak düşünülebilir ama senin acelen olmaması gerekiyor! dolayısıyla V lere yönel!

++

Not;Atlanta kullandığını görüyorum,nasıl alet bu??Siteden bir sürü kişi bunu almak istiyoruz basit ve Dream gibi
    zor kullanımı olmadı yada acemiler için v.s diye buna yöneldik,sanırım epeyi bir kişi bunu alacak gibi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 20 Haziran 2010; 1:46:00 >

• quote:

Not;Atlanta kullandığını görüyorum,nasıl alet bu??Siteden bir sürü kişi bunu almak istiyoruz basit ve Dream gibi
    zor kullanımı olmadı yada acemiler için v.s diye buna yöneldik,sanırım epeyi bir kişi bunu alacak gibi??

Atlantayı tavsiye ederim hem görüntü kalitesi olarak hemde rahat kullanım olarak bunu her 3 platforma sahip biri olarak söylüyorum birde server aldın mı değmeyin keyfinize :9 3 çanak ilr 60 civarı hd seyrediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş

-işin şans veya paralel v.s işlerine karışmam,bunlar senin tercihlerin ama panel işinde sağlam bir Distribütör Garantisi her zaman daha iyidir!
    İB de bir başka version DBank çakallığıdır,geç bunları sen+

-Pany V/G ler OK dir+V/VY pahalı gelirse ki bugün için gelebilir ama 4/5 ay sonra fiyatlar ciddi düşer! bence acele etme ve bekle!
    diğer paneller bir süre idare et

-Pany için o görevli her kim ise aynen "sallamış" dolayısıyla onuda geç bir kalem sen!
    Pany LCD düşünüyorsan ya 32" yada 37" lerine bak;42 ler farklı paneldir,ben tavsiye etmiyorum!
    bildiğim kadarıyla Pany 2010 Model tüm Seri/Model LCD leride ne hikmetse bir türlü getiremediler!

-3D ve diğer uçuk rakamlı panelleride geç!

-Pany VT leri ve V leri iyi takip et fiyat olarak!!!!
    G Serisi ise bugün için F/P olarak düşünülebilir ama senin acelen olmaması gerekiyor! dolayısıyla V lere yönel!

++

Usta evdeki TV her geçen gün daha da bozulmaya başladı. Senin dediğin gibi 1 hafta 10 güne mefta O yüzden araştırmaya giriştim şimdilik. Tavsiyelerini dikkate alıcam. Teşekkürler. Son bir sorum var ama. Yukarıda belirttiğim kullanım amaçlarına uygun olarak Pana 50" x25 plasma işimi görür mü ? Fiyatı çok cezbetti beni.

Atalantayı TF ve DH den uzun bir süre araştırdıktan sonra aldım. Uydu tecrübem hiç yoktu. SD yayınlarda görüntü daha keskin gibi görünüyor. Dijitalize bir hali de var ama. Yayından yayına da değişmekle birlikte ben memnunum. HD performansı da fena değil. Dream gibi işin içinde boğulmak istemeyenler için birebir diyorlardı aynen öyle. Plug&Play gönderiyorlar sana zaten. Şimdilik tek sıkıntım farklı uydulardaki kanallar arasında zap yaparken sinyal problemi veriyor. Ama bir ara uğrayıp onu da çözecekler. En azından digiturkten kurtuldum. Pis çakallar.

Saygılar

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.