Şimdi Ara

Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
8
Favori
115.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba sayın albani problemimi yukarıda yazdım...Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: |BOSS|

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce Media Markt'ten Samsung LE40B620 LCD tv aldım.Gerek görüntü kalitesi gerekse diğer özelliklerinden memnunum yalnız bir sorun var, özellikle futbol karşılaşmalarında oluyor bu durum probleme gelince hareketli sahnede tv nin orta bölümünde bir beyazlık oluşuyor üst ksımdan alta doğru kalın bir şerit şeklinde biraz dikkatli baktığınız zaman görülebiliyor.Çok rahatsız edici bir durum... sizce ne yapmalıyım?

Bahsettiğin görüntüyü izlemediğim için;yayın kaynaklı/kablo/Receiver v.s gibi bir sebebtendir diyemem doğal olarak!!

Sorunu panelden önce,diğer kaynaklardan bakarak görmek lazım!

"Hareketli" tanımı örneğin sadece Futbol damı oluyor??? yoksa genel bir şeymidir?

Yayını hangi kaynaktan nasıl alıyorsun ??

İlk aklıma gelen durum yayın+Receiver veya her ne ise yayın kaynağın!

Bahsettiğin oluşum bir Motionhandling genel sıkıntısı olsa her yayında yapar!
    Veya panelin Hızlandırma ile sorunu varsa yine her yayında yapar/yapabilir!

Senin tanımın bunların dışında kalıyor!

Veya Spor izlerken MotionPlus>>OFF yapmalısın!!

++

• cümle düşüklügü için kusura bakmayın sayın albani heyecan işte....
    kimse cevabını bilmiyormu acaba ? 42pf7014 106 lcd usb çözünürlük 1920x1080 full hd acaba bu 1080p mi?
    •Pixellence FHD Teknolojisi
    •1920x1080 Full HD çözünürlük
    •100 Hz. teknolojisi
    •USB teknolojisi
    •4 HDMI girişi
    •Dokunmatik tuş takımı
    •Geniş ekran – 16:9 formatı
    •42” - 106 ekran
    •80.000:1 dinamik kontrast oranı*
    •550 cd/m2 parlaklık yazıyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 7 Ocak 2010; 9:21:18 >
  • Kardeş tam neyi sormak istediğini hala soramamışsın!

Senin panelin 1920x1080pixel değerinde FULLHD diye tanımladığımız paneldir OK+

Bazı kelimeler/tanımlar kafanı karıştırmasın!

Bahsettiğin USB ile panelin kendi görüntü işleme sistemi farklıdır ve bahsettiğin USB den MediaPlayer özelliğide ayrıca illa FULLHD v.s olacak değildir!!!!

Örneğin MP özelliği "1080p" işleyebiliyorsa,panelden "p" olarak alacaksın veya "i" olacaktır veya 720p de kalacaktır v.s!!!!!

Yok sen panelin gerçek 1080p HD işleme özelliğini soruyorsan bunu zaten sadece BD/HDDVD/PS3 ten alabilirsin!!
    ++
    Yok sen panelin normal olarak 1080p lerini işliyormu diye sormaktaysan>>>zaten yeni nesil bütün FULLHD paneller artık 1080p işliyorlar!!!

Ancak bazı paneller 1080p/24fps işlerken sorunlu olabiliyor v.s ancak bu başka bir olaydır!

++
    USB ye o zaman yükle DEMO bir 1080p görüntüsü ve tak izle o zaman!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: |BOSS|

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce Media Markt'ten Samsung LE40B620 LCD tv aldım.Gerek görüntü kalitesi gerekse diğer özelliklerinden memnunum yalnız bir sorun var, özellikle futbol karşılaşmalarında oluyor bu durum probleme gelince hareketli sahnede tv nin orta bölümünde bir beyazlık oluşuyor üst ksımdan alta doğru kalın bir şerit şeklinde biraz dikkatli baktığınız zaman görülebiliyor.Çok rahatsız edici bir durum... sizce ne yapmalıyım?

Bahsettiğin görüntüyü izlemediğim için;yayın kaynaklı/kablo/Receiver v.s gibi bir sebebtendir diyemem doğal olarak!!

Sorunu panelden önce,diğer kaynaklardan bakarak görmek lazım!

"Hareketli" tanımı örneğin sadece Futbol damı oluyor??? yoksa genel bir şeymidir?

Yayını hangi kaynaktan nasıl alıyorsun ??

İlk aklıma gelen durum yayın+Receiver veya her ne ise yayın kaynağın!

Bahsettiğin oluşum bir Motionhandling genel sıkıntısı olsa her yayında yapar!
    Veya panelin Hızlandırma ile sorunu varsa yine her yayında yapar/yapabilir!

Senin tanımın bunların dışında kalıyor!

Veya Spor izlerken MotionPlus>>OFF yapmalısın!!

++

Genel olarak hareketli görüntülerde hiçbir sorun yaşamıyorum...Sadece futbol maçlarında çok fazla belli oluyor onun haricinde sorun yok gerçekten çok ilginç bariz bir şekilde ekranın sol tarafına daha yakın bir yerde oluşuyor.Sağ taraftan bakıldığı zaman çok fazla belli olmuyor. Yayından kastınızı anlayamadım dreambox uydu alıcım var şu piyasadaki klon cihazlardan çin malı..Altın uçlu scart kullanıyorum.Motion Plus 100 hz özelliğimiidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thom yorke -- 8 Ocak 2010; 13:41:33 >

• MediaPlayer özelliğide ayrıca illa FULLHD v.s olacak değildir!!!!

Örneğin MP özelliği "1080p" işleyebiliyorsa,panelden "p" olarak alacaksın veya "i" olacaktır veya 720p de kalacaktır v.s!!!!!

Yok sen panelin gerçek 1080p HD işleme özelliğini soruyorsan bunu zaten sadece BD/HDDVD/PS3 ten alabilirsin!!
    sayın albani böyle yazmıssınız da western media player almak istiyordum. ama siz 1080 görüntü izleyemez sin diyorsanız blueray almam lazım o zaman ... teşekküürler eder saygılar... sunarım..
  • Kardeş bahsettiğin ext.MediaPlayer cihazları örneğin WD veya çeşitli cihazlar 1080p işliyorlar ama eski nesil veya hala "p" yi işlemeyen MPlayer larda
    vardır ve alırken o cihazı spek.lerini iyi incele ve 1080p desteği varmı diye kontrol et OK++

++
  • quote:

Kardeş bahsettiğin ext.MediaPlayer cihazları örneğin WD veya çeşitli cihazlar 1080p işliyorlar ama eski nesil veya hala "p" yi işlemeyen MPlayer larda
    vardır ve alırken o cihazı spek.lerini iyi incele ve 1080p desteği varmı diye kontrol et OK++

++

tamam cok teşekkürler ilginize saygılar sunarım bu forum sizinle daha güzel..
  • Sevgili arkadaşlar, 5 ay önce Carrefour'dan 50" bir Schaub Lorenz plazma almıştım.

Cihazı hali hazırda kullanıyorum ancak, nadiren yapsa da bazen ekran ve görüntü
    kıpkırmızıya, hatta karaya çalan koyu bir kırmızıya dönüyor ve cihazı kumandadan
    kapatıp açıncaya kadar da düzelmiyor.

Bir başka şey de, özellikle insan yüzlerinde çok belli olacak şekilde kendini belli eden
    renk tonlarındaki keskin geçişler...Hele de ışık ve gölgenin insan yüzündeki yansımaları
    adeta balmumu yahut tahta yüzeyin bıçakla ve kabaca yontulmuş ve işlenmemiş hali gibi.
    İnsan yüzleri sanki kirli, toz toprağa bulanmış gibi görünüyor.

Bu bahsettiğim durumlar cihazı ilk kurduğum günden bu yana var ancak cihazı aldıktan
    sonra yaklaşık 3 hafta kadar sonra kurmuştum. Bu konuyla ilgili olarak fikir ve bilgilerinizi
    paylaşırsanız müteşekkir olurum.

• Kardeş saırım sen bu paneli "ucuz" diye aldın!!!

Birde panel 50" olduğu içinde iyice çuvallıyor haliyle!!!

Marka Schaup-Lorenz ama Fason bir TV,Vestel mi topluyor,Arçelik mi topluyor v.s

Kısaca panelinde artı bir şey yok,olmasıda mümkün değil!

Bari iyice ucuz almış olsan???

Yani böyle bir paneli hangi kritere göre aldın bilemiyorum doğrusu!

-İlk bahsettiğin hata büyük ihtimalle Inverter/DisplayDriver-Board hatası olabilir,Servise müracaat edeceksin!!

-Diğer bahsettiğin sıkıntı ise ayarlar ilede olabilir(Settings) ayrıca panelin renk üretim kalitesi kötü ise olur v.s

ANCAK,bu bahsettiğin görüntüleri hangi kaynaktan alıyorsun;buda önemlidir ve belkide panele gelen kaynak sinyalinde
    bir hata olabilir(ikinci bahsettiğin sıkıntılar için)

++
  • @Boss

MotionPlus;evet 100Hz özelliğidir!

Ancak senin bahsettiğin sıkıntının bununla pek alakası yok gibi geliyor bana!!

Çok kafana takılıyorsa ve sürekli olan bir durumsa o zaman Servise gideceksin++
  • quote:

Kardeş saırım sen bu paneli "ucuz" diye aldın!!!

Birde panel 50" olduğu içinde iyice çuvallıyor haliyle!!!

Marka Schaup-Lorenz ama Fason bir TV,Vestel mi topluyor,Arçelik mi topluyor v.s

Kısaca panelinde artı bir şey yok,olmasıda mümkün değil!

Bari iyice ucuz almış olsan???

Yani böyle bir paneli hangi kritere göre aldın bilemiyorum doğrusu!

-İlk bahsettiğin hata büyük ihtimalle Inverter/DisplayDriver-Board hatası olabilir,Servise müracaat edeceksin!!

-Diğer bahsettiğin sıkıntı ise ayarlar ilede olabilir(Settings) ayrıca panelin renk üretim kalitesi kötü ise olur v.s

ANCAK,bu bahsettiğin görüntüleri hangi kaynaktan alıyorsun;buda önemlidir ve belkide panele gelen kaynak sinyalinde
    bir hata olabilir(ikinci bahsettiğin sıkıntılar için)

++

Albani kardeşim, öncelikle ışık hızındaki yanıtınız ve ilginiz için yürekten teşekkürlerimi iletiyorum.

Elbette bunu bir süre kullan-at mantığıyla almıştım. Bu süre zarfında o gün için 5 bin TL gibi fiyatlarla
    satılan bir modele para kaptırmaktansa, led tv lerin olgunlaşıp, makul fiyatlara gelmesini beklemek
    üzere bir tür geçiş vasıtası olarak düşünmüştüm. Ve tabii ki bir mucize ya da şaşırtıcı bir performans
    beklentim de yoktu ancak, hemen göze çarparak seyir tadını bozan böyle bariz bir hatanın da gerçekten
    bir hata mı, yoksa ucuz etin yahnisi hesabı mı olduğunu anlamak istedim. Bu arada bir de ilave yapayım,
    ekranın en üstünden altına kadar 5 er santim aralıkla belli belirsiz gölgemsi kuşaklar da ilk günden bu yana
    bilhassa koyu ekranda belli olacak şekilde var.

Görüntü kaynağıma gelince; Teledünya HD ve yine HD olan WDTV Live player cihazlarından hdmi olarak
    almaktayım. Analog video çıkışından da denediğimde söz konusu yatay kuşaklar daha da fazlalaşıp görüntüde
    gürültü şeklinde belirginleşiyorlar.

Umarım ki bunlar panelin anti kalitesinden öte birer arızadır ve yine umarım ki servis hizmeti cihazın kendine
    benzemiyordur.

• Kardeş panelde belliki hatalar zinciri var!

Zaten bahsettiğin bu son sıkıntı,bir arızadır,hangi kaynak olursa olsun böyle olmaz,ancak bu bir Modül hatasıda olabilir(buna Servis karar verecektir!!)

Diğer konu panelin kalitesi ile ve yazdıkların doğru tabiki ayrıca yazdıkların genel anlamda da doğru.

Servisi kimdir bu panelin bilmiyorum ama senin elindeki G.Belgesinde v.s bu bilgiler vardır ve bence sen acilen Servise mürcaaat et,yada olmadı
    adamlar bunu iyileştiremezlerse o zaman yeni bir TV ile değiştirirler!

Merak ettiğim bu paneli kim montajlıyor?? Belgede ne yazıyor çok merak ettim,Vestel olabilirmi(çünkü Vestel içerde/dışarda bir çok fasın marka
    panel üretiyorda!!)

++
  • quote:

Kardeş panelde belliki hatalar zinciri var!

Zaten bahsettiğin bu son sıkıntı,bir arızadır,hangi kaynak olursa olsun böyle olmaz,ancak bu bir Modül hatasıda olabilir(buna Servis karar verecektir!!)

Diğer konu panelin kalitesi ile ve yazdıkların doğru tabiki ayrıca yazdıkların genel anlamda da doğru.

Servisi kimdir bu panelin bilmiyorum ama senin elindeki G.Belgesinde v.s bu bilgiler vardır ve bence sen acilen Servise mürcaaat et,yada olmadı
    adamlar bunu iyileştiremezlerse o zaman yeni bir TV ile değiştirirler!

Merak ettiğim bu paneli kim montajlıyor?? Belgede ne yazıyor çok merak ettim,Vestel olabilirmi(çünkü Vestel içerde/dışarda bir çok fasın marka
    panel üretiyorda!!)

++

sayın albani hocam vestel üretmiyor bildigim kadarıyla.. vestel seg... vs.. arkadaşın televizyonunu imper elektronik diye merkezi istanbul güneşlide bir firma üstlenmiş onlar tamir işini yapıyor .. ama biraz araştırdıgımda.. bu tarz arkadaşın ki gibi bir çok tv de problem var sikayetimvar a bir girdim. aman aman ... ben gene de arkadaş da yoksada olabilirde.. bir telefon verip yardımcı olmak isterim. İmper Elektronik Sanayi A. Ş.
    Bağlar Mah. 39
    34209 - GÜNEŞLİ / BAĞCILAR / İSTANBUL

Tel: (212) 6574700 - Fax:

Anahtar Kelimeler
    İmper Elektronik Sanayi Elektronik Araçlar İmal ve Satışı schaub lorenz
    siz daha iyi bilrisiniz hocam ama bir an önce servise basvurması lazım baskı yoluyla.. fabrikanın bahcesi bile dolu diyorlar tvlerle.. değiştireceklerini düşünüyorum.. benimde seg vardı vestel verdiler. iyi akşamlar..

• Bilgilendirme ve öneriler için çok teşekkürler...
    Evet, sanırım işi biraz kurcalamak gerekecek, bakalım ne olacak
    gelişme ya da problemin çözümüne yönelik bir atraksiyon
    olursa yine burada yazarım.
  • Panel TV işi diğer işlere benzemez,heleki bizim memlekette!!

Bildik Markaları alacaksınız;yada Vestel/Arçelik grubundan mal alacaksınız;IMPER kim yaw

Ben aslında bu firmayı biliyorum ama siz kim panel işi kim yaw!!!

Herifler zaten bu malı normal piyasada satamazlar ya Marketler yada spot mpot anca satarlar!!

Yazık bunlara verilen paralara,hepsi dışardan geliyor ama bari adam gibi üreticiden mal alın(Panel TV ler için yazıyorum)

++
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirbay

Bilgilendirme ve öneriler için çok teşekkürler...

albani hocam dogru diyor gerçekten bak arkadaşım ben bile seg marka aldım .. daha tv çalışmadı bile denilebilir.. eşimle biz çlıştıgımız için günde 4 saat bile degil akşamları yani.. düşün enine bir çizgi çıktı sagolsu nalbani hocam ve highwouse arkadaş yardımcı oldular yönlendirildim. seg vestel üretiyor.vestel güvencesi altında.. bunu alırken vestel oldugu için aldım ama sen o markayı neye dayanarak aldın bilmiyorum tamam led tv fiyatları inene kadar demişssin haklısın ama o fiyatlar segler vardı.. ben seg aldım 1.388tl ye bozulunca bana fullhd usblı lcd ekran geldi 2.223tl lik. model.. bunu başka firma yaparmıydı bilemem ama alırken bunları düşündüm elektronik alet kahvede ki adam alır günde çalısır 20 saat bi şey olmaz ben 4 saat açarım olur.. yani uzun lafın kısası alırken üreticiye bak. markadan ziyade.. ama bu senin tv inde bir itiraz vs hak arama gibi faaliyetlerde bulunaksan sana bazı konularda yardımcı olabilirim deneyimliyim.(iade değişim hakkında)bir kaç yol var yardımcı olabilirim.cevabınızı bekler siz ve albani hocaya highwouse beyfendiye (sesi çıkmıyor bu ara ) saygılar sunarım...ve diger forum arkadaşlarına.....
    Serkan Ertekin..

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

Orijinalden alıntı: izmirbay

Bilgilendirme ve öneriler için çok teşekkürler...

albani hocam dogru diyor gerçekten bak arkadaşım ben bile seg marka aldım .. daha tv çalışmadı bile denilebilir.. eşimle biz çlıştıgımız için günde 4 saat bile degil akşamları yani.. düşün enine bir çizgi çıktı sagolsu nalbani hocam ve highwouse arkadaş yardımcı oldular yönlendirildim. seg vestel üretiyor.vestel güvencesi altında.. bunu alırken vestel oldugu için aldım ama sen o markayı neye dayanarak aldın bilmiyorum tamam led tv fiyatları inene kadar demişssin haklısın ama o fiyatlar segler vardı.. ben seg aldım 1.388tl ye bozulunca bana fullhd usblı lcd ekran geldi 2.223tl lik. model.. bunu başka firma yaparmıydı bilemem ama alırken bunları düşündüm elektronik alet kahvede ki adam alır günde çalısır 20 saat bi şey olmaz ben 4 saat açarım olur.. yani uzun lafın kısası alırken üreticiye bak. markadan ziyade.. ama bu senin tv inde bir itiraz vs hak arama gibi faaliyetlerde bulunaksan sana bazı konularda yardımcı olabilirim deneyimliyim.(iade değişim hakkında)bir kaç yol var yardımcı olabilirim.cevabınızı bekler siz ve albani hocaya highwouse beyfendiye (sesi çıkmıyor bu ara ) saygılar sunarım...ve diger forum arkadaşlarına.....
    Serkan Ertekin..

Öncelikle ilgi ve teveccühünüz için teşekkür ederim...

Diğer yandan, tabii ki bu konuyla ilintili deneyim ve yardımlarınızdan
    yararlanmak isterim. Bunları sizce de uygun olursa burada yazışarak benzer
    durumlar için pek çok kişiye de yararımız olsun diye düşünüyorum, ne dersiniz?

• tabi nasıl arzu ederseniz elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım. sadece bu forum bölümü panel arızası hakkında oldugu için arkadaşları kızdırmayalım yani izin verilirse neden olmasın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanertekin -- 13 Ocak 2010; 18:29:04 >
  • Her hangi bir muhalif ses duyulmuyor gibi, başlamakta bir engel yok galiba
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.