Şimdi Ara

Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
8
Favori
115.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben açtım kullanmaya başladım fakat renk ayarlarını nasıl yapabilirim. gündüz izlemiyorum gece izliyorum özellikle birde şunu sorucam tv nin kaç saat kullanıldıgını görebiliyorlarmı bizde görebilirmiyiz az önce bir yazı gecti arkadaslar arasındada merak ettim. piksel baktım bulamadım ölü yani..şu tv ayarları ile bilgi verirseniz sevinirim.. birde izlendikçemi daha güzel oluyor panel seyriii
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

teşekkürler ecarus
    ben açtım kullanmaya başladım fakat renk ayarlarını nasıl yapabilirim. gündüz izlemiyorum gece izliyorum özellikle birde şunu sorucam tv nin kaç saat kullanıldıgını görebiliyorlarmı bizde görebilirmiyiz az önce bir yazı gecti arkadaslar arasındada merak ettim. piksel baktım bulamadım ölü yani..şu tv ayarları ile bilgi verirseniz sevinirim.. birde izlendikçemi daha güzel oluyor panel seyriii

İmzamdaki 3.satıra tıklarsan ayarlar için ne yapman gerektiğini öğrenebilirsin. Kullanım saatine bakılabiliyor tabi. Servis menüsüne girilerek. Ama garantinin yanması ve yanlış bir şeye tıklayıp geri dönülmez sorunlara sebebiyet vermesi gibi riskler nedeniyle girmemen en uygunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

OK anlaştık o zaman++

"Screen-uniformity" dediğimiz olay ise Baclit açıldığı zaman;yani paneli açtın ve 1/2 saat geçecek tüpler iyice ısınacak ve görüntü olmayan siyah
    ekrana baktığın zaman bir fon göreceksin işte bu fon tam homojen olacak,ışık kaynağı arkadan öne geçerken panelin her tarafı homojen biçimde
    eşit ve dengeli bir ekran görmelisin,ama Baclight-bleed kenarlardan hafif olabilir ki zaten bu vardır ama geneli itibarıyla panel düz fonda olmalıdır.....

İşte böyle olmazda ton farkları v.s olursa yabi homojenite düzgün değilse bunada "uneven screen-uniformity" diyoruz OK++

ANCAK bu testi yaparken panele sıfır açılı bakıyorsun yani tam karşıdan göz hizan panel orta çizgisi seviyesinde olacaktır!!!
    Aksi halde çeşitli açılı bakarsan panelin dalga dalga gezdiğini görürsün veya siyahlar mor/griye çalar v.s,tam karşıdan bakılır
    Homojenite için OK++

ANCAK LGD nin S_IPS leri bu konuda daha başarılıdır!! ama onlarda da izleme açısı çok daha dardır!!

++

Teşekkürler hocam,

Açılı bakma durumunda ise evet aynen dedğin durum oluyor. Bizim açma-kapama düğmesi tv'nin üstündedir. Kapatmaya giderken şöyle üst-çaprazdan bakınca siyah ekranda dalga dalga ve mora kaçmalar görünüyor. Bilmeyen "eyvahh der. Benim tv gitmiş..!"

Ben baya bu işleri öğrendim de o yüzden arka ışık sızdırması veya bulutlanma veya siyah başarısını görebilmek için doğrudan karşısından bakarım. Zifiri karanlıkta da bakmam.

Arkadaşlar da buna dikkat etsinler...

• Evet bu teknik böyledir,ama birileri hala bunun bir teknoloji olduğunu sanıyor o ad ayrı bir mevzu tabiki!!
    Teknolojiyle uzaktan yakında alakası yok bunların ne LED nede CCFL uygulamalarının!

Örneğin Teknoloji yeni çıkacak olan ve sonu .....LED ile diğer panellerdir(SED/FED/AMOLED/OLED/TOLED/P-MOLED v.s v.s)

+Bizim kullandıklarımız ise "uzatmaları oynuyor" sadece!!
    Çünkü pazar halen çok fena aç,ne versen yiyor aynen

Ama çekik-gözlülere göre herifler güyya işi bitirmişler!!
    Sallayıp sallayıp Milyon/Milyar/Mega/Ultra cart-curt ülen herifler hergün yeni bir "tanım" buluyorlar,hatta işin komik tarafı Amerikalı ve
    İngilizler bile yani ana dilleri İngilizce olanlar bunları anlıyamıyor,birbirlerine soruyorlar ....yaw bu nedir... diye

Eyvallah+

• @HiGHWAYMOUSE hocam geçmiş olsun
    benim evde kullandığım 46 d3550 sony de son zamanlarda belli aralıklarla 10 dakika gibi çıt çat gibi anlık bir ses gelmeye başladı ısınma olunca 1-2 saat gibi sonra kesiyor bu sesi huylandırdı beni babam geçen ben kapatınca 7-8 kere arka arkaya yaptı o sesi dedi, fakat çalışması normal herhangi bir sorun gözlemleyemedim cihaz nisan 2008 ispanya üretimi ben 2008 agustosta almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atl@s -- 16 Kasım 2009; 22:16:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

@HiGHWAYMOUSE hocam geçmiş olsun
    benim evde kullandığım 46 d3550 sony de son zamanlarda belli aralıklarla 10 dakika gibi çıt çat gibi anlık bir ses gelmeye başladı ısınma olunca 1-2 saat gibi sonra kesiyor bu sesi huylandırdı beni babam geçen ben kapatınca 7-8 kere arka arkaya yaptı o sesi dedi, fakat çalışması normal herhangi bir sorun gözlemleyemedim cihaz nisan 2008 ispanya üretimi ben 2008 agustosta almıştım.

Teşekkür ederim, sağolasın.

Bir arkadaş daha geçenlerde benzer bir soru sormuştu ama çok bilemiyorum. Bana sanki çalışma esnasında oluşan ısınma nedeniyle metallerde ve plastikte oluşan genleşme, kapatınca da tekrar daralma sürecinden kaynaklanabilir gibi geliyor. Tüplü tv'de çok başıma gelirdi. Çat-çut sanki çatapat patlardı içinde. Ama lcd'de yaşadığımı hatırlamıyorum.

Yine de benimki bir tahmin sadece. Kesin birşey diyecek deneyimim ve bilgim yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: Atl@s

@HiGHWAYMOUSE hocam geçmiş olsun

Teşekkür ederim, sağolasın.

Bir arkadaş daha geçenlerde benzer bir soru sormuştu ama çok bilemiyorum. Bana sanki çalışma esnasında oluşan ısınma nedeniyle metallerde ve plastikte oluşan genleşme, kapatınca da tekrar daralma sürecinden kaynaklanabilir gibi geliyor. Tüplü tv'de çok başıma gelirdi. Çat-çut sanki çatapat patlardı içinde. Ama lcd'de yaşadığımı hatırlamıyorum.

Yine de benimki bir tahmin sadece. Kesin birşey diyecek deneyimim ve bilgim yok maalesef.

az evvel bir şey daha fark ettim cihazı ilk açtım yarım saat xbox oynadım hiç ses yapmadı xbox ı kapadım dsmart ı açtım next marka olan cihaz, ses başladı çat çat diye 10 dk da bir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atl@s -- 16 Kasım 2009; 23:17:16 >

• merhabalar basit görüntü ayarları bölümüne yazıcaktım ama aktif degi lgaliba orası benim lcd de hızlı bir hareketli bir sahne oldugunda.. küçük küçük giri gibi kareler çıkıyor bir mahsuru varmı yeni geldigi için tv o yüzden sordum küçük küçük böyle.. uydudan yayın alıyorum 100hz tv.. ?sadece hereketli sahnelerde.. ama
  • Ayrı bir konu açmıştım ama bu konuyu yazdı bir arkadaş saolsun esas yeri burasıymış konunun bende LG maduruyum daha yeni bu gece sorun çıkdı istanbul bilişimden almışdım umarım geçen sayfada okuduklarımı haklı çıkartır istanbul bilişim ve sorunu en kısa sürede çözer

23.09.2009 da istanbul bilişimden kargo yoluyla aldığım LG 42 PQ3000 plazmam bozuldu bu kadar kısa süre içinde böyle bir sorun olacağını hiç düşünmemiştim alet hiçbirşey yokken izlerken birden aşağıdaki resimde bulunan sağ tarafta ki çubuk şeklindeki renk kaybolması ve karışması oldu fişiçek tak vs falan geçici bir sorun dedim ama bir türlü düzelmedi birde bayram üstü çok üzüldüm bu duruma

Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri

Lcd/Plazma Panel Arızaları ve Genel Garanti Prosedürleri

yarın sabah istanbul bilişimi mi arayacağım bakıalım ne olacak bursa ilçesinde ikamet ediyorum bakalım hayırlısı müşteri memnuniyeti nasıl olacak...

• gecmiş olsun.
  • Teşekkürederim umarım bu sorun çabuk bir şekilde diğer arkadaşınki gibi hallolur ve istanbul bilişim aynı hassasiyeti bize de gösterir yarın ola hayrola

İ.B ile görüştüm servis yönlendireceklerini söyledir bakalım hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade__ -- 21 Kasım 2009; 10:25:18 >
  • hay allah geçmiş olsun benimkindende kötü off
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blade__

Teşekkürederim umarım bu sorun çabuk bir şekilde diğer arkadaşınki gibi hallolur ve istanbul bilişim aynı hassasiyeti bize de gösterir yarın ola hayrola

İ.B ile görüştüm servis yönlendireceklerini söyledir bakalım hayırlısı

geçmiş olsun, i.b. mutlaka televizyonu değiştirecektir, benim başıma gelen olayda tv'yi alalı henüz 6 gün olmuştu, 1 haftaya kadar sorun olursa zaten direk değişim yapacaklarını söylediler ve sorunsuz bir şekilde yaptılarda, şu an için bir sorunum yok, sizinki ise yaklaşık 2 ay olmuş, servise gireceği kesin ama mutlak suretle halledeceklerine inanıyorum kısa süre içerisinde.
  • Kardeş gerekirse fark ver ya Pany yada Samy PDP al;LGE PDP ler genelde böyle!!! LCD leri OK ama PDP leri sıkıntılı!!
    ++
  • Bu tavsiyeyi bana ve benim bozulan plazma için söylediyseniz böyle bir şans vereceklerini düşünmüyorum bir sefer yanlış seçimi yapmışız ama bakalım sonuç ne olacak...

Heralde haftasonu diye daha servisden ses seda yok bakalım yarın arayacaklarmı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade__ -- 22 Kasım 2009; 23:41:32 >
  • Kardeş,sen aynen dediğimi konuş onlarla(zaten onlar buralarını iyi takip ediyorlar)
    Adımıda ver,işini halletsinler,onlarda bu imkanlar vardır OK++
  • albani üstad ;

Servis aradı anlattığınız gibiyse değişim olur dedi gelecekler kontrol için fakat şimdi şöyle bir durum oluştu

bu gün televizyonu açtığımda gördümki üst mesajımda verdiğim görüntü varya o kısımda renkli bölümlerde ki görüntü bozukluğu kalkmış dibine kadar girince renk içerisinde zor görünüyor ama ekran tamamen siyah olduğunda o 5cm lik genişliğinde ki arızalı kısım çok hafif kirli beyaz şeklinde görünüyor yani siyah ekranda o bölüm yine aynı yerde yukardan aşağı görünüyor ama 3mt mesafeden falan seçilemiyor yakında apaçık meydanda

bu durumda kendi kendine nasıl böyle bir durum aldı anlamadım panel arızasında böyle bir durum kendi kendine söz konusu olabilirmi birde menü kısmını açtığımda alt siyah kısımda kırmızı yeşil karıncalar gibi oynamalar oluyor bu durumda da dedikleri değişim söz konusu olur değil mi bu durum normal falan ayağı çekemezler yani

çünkü 3-4 gün üst mesajımdaki resimdeki gibiydi şimdi sadece ekran siyah olduğunda görünmekde ekranda renkli görüntü varken seçilemiyor arızalı bölüm, garip yani ama 3 gün sonra tekrar kabak gibi çıkmayacağı belli değil bir arıza var yani ama panel arızasımı anlayamadım ben umarım değişimi engellemez bu değişiklik

Not: Üstad hatta mekine çalışıp ısınınca tam siyah ekranda bile arızalı bölüm görünmüyor neredeyse şimdi ben nasıl ispat edicem servise durumu acaba :(

Büyük ihtimalle tekrar çıkacak ama kim bilir nezaman çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade__ -- 25 Kasım 2009; 9:12:31 >

• quote:

hatta mekine çalışıp ısınınca tam siyah ekranda bile arızalı bölüm görünmüyor neredeyse şimdi ben nasıl ispat edicem servise durumu acaba :(

Büyük ihtimalle tekrar çıkacak ama kim bilir nezaman çıkar

Foruma eklediğin fotoğrafları gösterebilirsin. İşe yarar sanıyorum...
  • Dostum zaten ekledim önceki resimleri 7 mesaj yuka rda benim önceki resimler, ama şimdi bir üst konuda yazdığım nedenlerden dolayı çektiğim resimlerde o kısım görünmüyor yani resimde seçilemiyor fotoğraf makinam çok iyi değil ancak gözle belli oluyor arızalı bölüm bende şaşırıyorum kendi kendine gelip gitmesine bakalım albani üstadın yorumu ne olacak
  • quote:

Dostum zaten ekledim önceki resimleri 7 mesaj yuka rda benim önceki resimler, ama şimdi bir üst konuda yazdığım nedenlerden dolayı çektiğim resimlerde o kısım görünmüyor yani resimde seçilemiyor fotoğraf makinam çok iyi değil ancak gözle belli oluyor arızalı bölüm bende şaşırıyorum kendi kendine gelip gitmesine bakalım albani üstadın yorumu ne olacak

Tamam dostum. Benim de demek istediğim servis gelmeden önce pc'yi aç, o geçen gün çektiğin sorunun tam olarak gözüktüğü fotoğrafları göster demek istemiştim.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.