Şimdi Ara

LCD MONİTÖR ALMAK KOLAY DEĞİLMİŞ:)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aldım ama gelin birde bana sorun.samsung syncmaster 710v aldım.aldıktan sonra bu tepki süresimidir nedir başıma bela oldu.benim monitörün tepki süresini nasıl öğrenicem?bununla ilgili bi yazılım bilen varmı?

• ben de aldım takmadım o kadar kafaya...

sony lcd 17 "

sen neden bu kadar takıyorsun anlamadım...

tepkime süresini bilmiyorum

ama 1280 * 1024 de 200 hertze çıkıyor yeter benim için
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

Eminmisin? BEn hiç bir lcd nin o yenileme hızında çalışmasının önerileceğini sanmıyorum ki zaten yebnileme hızı da önemli değil, çoğu monitörde bildiğim 1280x1024 te 60hz en iyi performansı veriyor mesela bende böyle, önemli olan tepki süresi.
    quote:

Orjinalden alıntı: ergenn
    aldım ama gelin birde bana sorun.samsung syncmaster 710v aldım.aldıktan sonra bu tepki süresimidir nedir başıma bela oldu.benim monitörün tepki süresini nasıl öğrenicem?bununla ilgili bi yazılım bilen varmı?

Böyle bir programın olacağını sanmıyorum çünkü lcd monitörlerde tepki süresi sabit değil, üreticiler genellikle maksimum değerleri (siyah-beyaz renkler arası geçiş süresi) koyuyorlar ama mesela tepki süresi gri-gri renkler arası geçiş süresinde oldukça düşüyor ve 12ms'lik bir panel 20-25 lerde tepki verebiliyor. Ama şunu yapabilirsin http://www.benchmarkhq.ru/files/pixperan_english.zip bu program ile performans ölçümü yapılabiliyor ama program ile detaylı bilgi araştırsan iyi olur, sanırım programın çok uzun kullanılmaması öneriliyormuş 10dk. olabilir bu süre. http://forum.pclabs.gen.tr/index.php?showtopic=45135&st=140 bu konudan daha geniş bilgiler edinebilirsin.

• ilgilendiğin için saol dostum.ben yine araştırmama devam edicem monitörün tepki süresini bulmaya çalışıcam inatla yardımlarınızı bekliyorum
  • [Deleted by Admins]
  • Senin monitörün tepkime süresi 25ms.
    http://www.samsung.com/au/products/monitors/tft/710v.asp
    -17" Viewable Area
    -290 cd/m2 Brightness
    -500:1 Contrast Ratio
    -150/120 Viewing Angle(H/V)
    -25 ms Response Time
    -Analog Interface
    -1280x1024 Max. Resolution
  • oo tepki süren baya çokmuş ya geçmiş olsun.
    Lcd monitörde yenileme hızı o kadar önemli değil.
    CRT monitörde göz sağlığı için 75 Hz den aşağı olmamalı.
    85 Hz ideali. Çünkü benim monitör max. onu destekliyor. 1074x768@85 Hz. iyidir CRT 17" de.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hp640c

oo tepki süren baya çokmuş ya geçmiş olsun.
    85 Hz ideali. Çünkü benim monitör max. onu destekliyor. 1074x768@85 Hz. iyidir CRT 17" de.

göz sağlığı için demişsin bunu biraz açarmısın gerçekten bilgiye ihtiyacım var birde
    19" de kaç boyutlarında kullanmak gerekir
    samsung 957mb kullanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: asprin

Senin monitörün tepkime süresi 25ms.
    http://www.samsung.com/au/products/monitors/tft/710v.asp
    -17" Viewable Area
    -290 cd/m2 Brightness
    -500:1 Contrast Ratio
    -150/120 Viewing Angle(H/V)
    -25 ms Response Time
    -Analog Interface
    -1280x1024 Max. Resolution

http://www.samsung.com/at/products/monitors/tftmonitors/710v.asp burda aynı monitör 16 ms.hangisi doğru? az kaldı kıracam kafayı walla.en son fps türü bi oyun kur dediler medal of honor yükledim hiç bişey yok süper görüntü var.iki ihtimal kaldı ya benim monitör 16 ms yada bu tepki süresi önemsiz bişey.başka ihtimal kalmadı

• quote:

Orjinalden alıntı: synthkey

quote:

Orjinalden alıntı: hp640c

oo tepki süren baya çokmuş ya geçmiş olsun.

göz sağlığı için demişsin bunu biraz açarmısın gerçekten bilgiye ihtiyacım var birde
    19" de kaç boyutlarında kullanmak gerekir
    samsung 957mb kullanıyorum

• bazı şeyleri az bilmek daha iyidir kurcaladıkça ayrıntıya giriliyo insan mutsuz oluyo
  • doğru söylüyosun.kullanıyorum hiç bi problem yokken ama bu tepki süresinin düşük olması yine de beni mutsuz ediyo.keşke hiç öğrenmemiş olsaydım
  • synthkey 19" de hangı cozunlurugunu kullanırsan kullan herzamn 75 ın ustunde kullan 957 mb cok yuksek cozunlurgue cıkan bı monıtor zaten o yuzden onda sorun olmaz
  • o monitörün tepki süresi 25ms
  • umarım öyle değildir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

ben de aldım takmadım o kadar kafaya...

sony lcd 17 "

sen neden bu kadar takıyorsun anlamadım...

tepkime süresini bilmiyorum

hocam bu kadar da sallanmas ki :) "Bu monitörün görüntüleyemeyeceği modları sakla" bu madde cliksiz herhalde sende....
  • eheh aradaşlar naaptınız yaw
    crt monitörler de yenileme süresi ne kadar yüksekse o kadar iyidir. çmözünürlüğün kaçta oldugunun bir önemi yok. misal sony g200 1152*864 100hz de kullanıyorum. 85 de idare eder. ama 60 hz bir crt kesinlikle kullanmayın, çözünürlüğü düşürün yenileme hızını artırın derim icabında. bu yenileme hızı düşün olursa gözünüz bozulur.(bakınız kamera ile tvyi çektiğinizde bir dalgalnma söz konusudur,yani titreme. bu göremediğiniz titreme gözleri bozar )

lcd de yenileme süresi pek önemli değil denilsede yinede yüksek yenileme hızını tercih ederim. tepki süresi aşırı hareketli oyunlar filmler vs. de iz bırakmaması için önemlidir. bunu en iyi karanlık bi odada anlayabilirisniz, ışıkta belli olmaz sanıyorum. ne kadar düşük tepki süresi o kadar iyi görüntü :) ama 16 ms-8 ms arasında gözle görülğür fark varmıdır bilemem. 25 ler pek tercih edilmiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.