Şimdi Ara

LCD HERKES BEKLEYİN DİYOR NELER GELECEK?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aylardır omu bumu iyce kafam karıştı ve herkes dünya kupası nedeniyle bekleyin diyor peki neden ve yeni modeller neler mesela piyasada 2000 TL olan ürün 1750 ye düşecekmi dolar ve euro çıkarsa ne olacak açıkcası türkiyenin olmadıgı bir dünya kupası için TR de indirim olurmu ? bilemiyorum uzman arkadaşlar sizce 1-2 ay daha bekleyelim mi?

• arkdaşım bende senin gibi aylardır sıyırma noktasına geldim omu bumu kampanya olacak kupa maçlarınımı bekselem derken geçen gün bimekste kampanya oldu bütün tvler %25 indirimli.
    bende teknosada 3990iken bimekste 2800 e 12taksitle 42sl9500 aldım. kesinlikle tavsiye ederim.
    diyeceğim kampanyaları iyi takip et. aynı gün 40b651 2250ye 12taksitti. unutma bimeks ürünleri disbirütör garantili İstanbul bilişim gibi kendi garantisini vermiyor
    edit:imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 6 Mart 2010; 13:54:52 >
  • Ya boşverin. Beklemeyin. Gidin alın. Bekledikçe işin suyu çıkıyor. Teknoloji teknolojiyi kovalarken bir de bakıyorsunuz. Yaş ilerlemiş, gitmiş. Gözünüze kestirin bir tanesini. Alın. Keyifle seyredin.

Projeksiyon TV -------> Plazma TV-------> LCD TV ---------> LED TV -------> OLED ekran --------> 3 boyutlu TV -------> Gelecekte katlanabilir ekranlar-------> ................................................

Gördüğünüz gibi. Sonu yok bunun.
  • bekleme yapmayın gidip bütçenize göre alın bir tane
  • Eğer nefsimize dur diyebilseydik bekleme yapmaz bütçemize uygun bir cihaz alırdık, bizde aylarca araştırdık tamam dedik led'ler geliyor bekleyelim, sonra ilk çıka led'ler biraz ucuzlasın dedik, çok geçmeden istedğimiz led (B8000) çıktı, bu sefer onun fiyatının düşmesini bekledik ama yok bir baktık ömür geçiyor. Babam dedi Sony led'leri bekleyelim aa aa bir gördük ki 3D'ler yakınlar... Yok kardeşim beklersen daha çok beklersin ta ki canına tak ettiği yere dek. Teknoloji ile yarışılmaz keyfi ertelemeyin
  • Bencede bekleme yapmaya gerek yok.. gidin bütcenize göre alın bi tane.. Ben geçenlerde 2999'a cevahir sony'den 46W5800 aldım!
  • Kesinlikle beklemeyin euro 2008 zamanında da aynı şeyler söyleniyordu. Türkiye dahil olmasına rağmen noldu ?
    Yine indirim olarak havamızı aldık. Ben 2007'den beri araştırmaktaydım vergi indirimi hariç hiçbirşey tv fiyatlarını etkilemedi bugüne kadar.
    En sonunda 2009 sonunda tv'mi satın aldım ve bundan da pişman değilim. Kesinlikle satın almayı düşünüyorsanız boşuna indirim vs. beklemeyin.
    Sadece şöyle bir durum var, bir seri çıkar çıkmaz alınmamalı, 6-7 ay sonra fiyatları iyice düşüyor o zaman tam alınma zamanıdır.
  • Maç seyredeceksen zaten LCD'ye hiç bulaşma ! Ya Plazma alacaksın ya da ev sinema projektörü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

Maç seyredeceksen zaten LCD'ye hiç bulaşma ! Ya Plazma alacaksın ya da ev sinema projektörü.

plazmaların ömrü sınırlı ama.. niye maç için lcd yi önermiyorsun ki
  • Hepsinin ömrü sınırlıdır ;)

LCD'lerin tepkime süreleri yüzünden ve başka sorunlardan dolayı görüntüyü dağıtırlar, pikselleşme, hareketli görüntülerde ve maç yayınlarındaki sahanın görüntüsü üzerinde had safhadadır. Bunu kolayca hiç teknik bilgisi olmayan birisi dahi görebilir ;) Tüplü tv'yi aratır.

Onun için maç seyredecek olan tüplü tv, plazma yahut iyi kalite "ev sinema" projektörü almalıdır.
  • cevaplarınız için çok tşk.ler 40650 nasıl bir karar sizce yansıma felan var diyorlar bende 42ls9500 düşündüm ama oda çok yansıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALPİ26

quote:

Maç seyredeceksen zaten LCD'ye hiç bulaşma ! Ya Plazma alacaksın ya da ev sinema projektörü.

plazmaların ömrü sınırlı ama.. niye maç için lcd yi önermiyorsun ki

panasonic 100.000 saat diyor
    60.000 saat diyelim, hani elektrik altyapimiz kotu felan falan

her gün 6 saat seyretsen, 10.000 gün yapar ........

baska bir sekilde bakarsak olaya, cep telefonuna dunyanin en cok para yatiran ülkesiyiz, temel amacı konuşmak olan bir cihazi o kadar sık değiştiriyoruz ki arkadaşımın arkadaşı Nokia da pazarlama grubunda, bölge toplantilarında herkes bizim ülkenin mantalitesini konuşup duruyor diyor.

50.000 saat calissa 50000/365 = 8000 kusur gun yapar

televizyon (LCD veya LED veya plazma farketmez) olarak dusunursen bence cep telefonundan hala ucuza gelen cihazlar (100-150 TL lik cep telefonunu 3-4 sene kullanan arkadaşlar kapsam dışıdır)
    yeni bir televizyonu 6-7 sene kullansan ki bu teknolojik gelisme hizi ile kullanamayacaz gibi yeterde artar bence

niye plazma oneriliyor, milisaniye sorunu yok yani gecikme süresi kavrami yok,

• quote:

Orijinalden alıntı: MAS207

cevaplarınız için çok tşk.ler 40650 nasıl bir karar sizce yansıma felan var diyorlar bende 42ls9500 düşündüm ama oda çok yansıyor

Parlak paneller illaki yansıma yapıyor ancak tv'nin konumu ve sizin tv'ye bakış açınıza göre değişir. SL9000'de yansıma çok yapar ancak SL9500 ile B651 iki tv'yi de kullanıyorum ben fark göremedim. SL9500 bizim evde köşede duruyor sağ cephe pencere gündüzleri perdemiz açıktır yansıma sorunu yaşamıyorum, akşam ise tv'ye bakış açım düzse yani göz hizamda olduğu sürece rahatsız edici bir yansıma olmuyor ancak yere oturduğumda ışığı çok net görüyor ve rahatsız oluyorum ama tv'yi genelde koltukta izliyoruz değil mi Aynı koşulları B651 modelinde de oluşturduk sonuç aynı

• Bütçenize göre paneil alın,ve unutmayın ilk karar verdiğiniz modeli alın sonradan aman o oldu aman bu oldu hesabına girmeyin,LCD Alınıcaksa HD Materya'lar için alın SD İzlicekseniz gidin 100 Hz tüplü Tv alın
  • quote:

Hepsinin ömrü sınırlıdır ;)

LCD'lerin tepkime süreleri yüzünden ve başka sorunlardan dolayı görüntüyü dağıtırlar, pikselleşme, hareketli görüntülerde ve maç yayınlarındaki sahanın görüntüsü üzerinde had safhadadır. Bunu kolayca hiç teknik bilgisi olmayan birisi dahi görebilir ;) Tüplü tv'yi aratır.

Onun için maç seyredecek olan tüplü tv, plazma yahut iyi kalite "ev sinema" projektörü almalıdır.

Hepsinin ömrü sınırlıdır ama şunu da söyle. Plazmanın ömrü biterse tüm paneli değiştirmek gerekiyor. Tüm panel değişene kadar yeni bir plazma alınır. LCD nin ömrü biterse sadece içinde bir parça değişimiyle aynı panel ve TV sıfır hale geliyor. Yani panel değişmiyor.

Sence hangisi mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Hepsinin ömrü sınırlıdır ama şunu da söyle. Plazmanın ömrü biterse tüm paneli değiştirmek gerekiyor. Tüm panel değişene kadar yeni bir plazma alınır. LCD nin ömrü biterse sadece içinde bir parça değişimiyle aynı panel ve TV sıfır hale geliyor. Yani panel değişmiyor.

Sence hangisi mantıklı.

Bilgilendirme için teşekkürler.Panelin değişebileceğini düşünüyordum açıkçası : )

• Arkadaşım bu panel ömrüne neden bu kadar takıldınız anlamadım ? Basit bir hesapla 24 saat açık bıraksan TV yi 100.000 / 24 / 365 = yaklaşık 11,5 sene yapıyor. Sen 24 saat açık bırakmayacağına göre bu ömür muhabbetine çok takılmamak lazım. İhtiyaca göre (SD/HD) lcd veya plazmadan birini seçin keyfinize bakın.

quote:

quote:

Sence hangisi mantıklı.

• MAS207 eğer LCD almak istiyorsan bütçene göre istediğin özelliklerde bir Lcd al.Full HD ve 100 Hz olsun. Maç olayını hiç dert etme benim Samsung 46B651 , babamın Philips 46PFL7404 Lcd si var. İkimizde kampanyadan aldık. Bir Maç sever olarak çok memnunuz. Lcd aldığımıda hiç pişman değilim. Sadece görüntü kalitesi olarak değerlendirecek olsam tüplü tv ye yinede dönmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geoxid

Arkadaşım bu panel ömrüne neden bu kadar takıldınız anlamadım ? Basit bir hesapla 24 saat açık bıraksan TV yi 100.000 / 24 / 365 = yaklaşık 11,5 sene yapıyor. Sen 24 saat açık bırakmayacağına göre bu ömür muhabbetine çok takılmamak lazım. İhtiyaca göre (SD/HD) lcd veya plazmadan birini seçin keyfinize bakın.

quote:

quote:

Sence hangisi mantıklı.

Yoo. Benim için panel ömrünün bir önemi yok. Ben sadece mesaja cevap verdim. Ben kendi LCD mi standart seçeneğinde kullanıyorum. Hiç bir zaman üst seviyeye çıkarmıyorum. Çünkü gözümü rahatsız ediyor.

Kaldı ki Panelin ömrü bitene kadar zaten yni bir TV alınır.

• Geçen yıl nisan ayında LCD almaya karar verdim; ancak piyasada doğru dürüst LCD yoktu. Herkes yeni modeller gelecek diyordu, yeni modellerin gelip yaygınlaşması Haziran ayında başladı. Piyasadaki eski modeller tükenmeden yeni modeller gelmiyor, bilginize.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.