Şimdi Ara

LCD den vazgeçenlere CRT tavsiyeleri... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • lcd nin avantaji az hacim kaplamasi ve insan sagligina daha az zararli olmasi.
    imkani olan lcd alir imkani olmayan en adi lcd parasina en kral crt yi alir.

bide uzun sure crt kullanan bir insan lcd ye gectigi zaman ilk basta aliskin olmadigindan dolayi ekrani yadirgayabiliyor ama sonra alisiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebeler -- 22 Mart 2006; 12:56:48 >
  • LCd iyi güzel hoşda, teknolojisi pek oturmamış... Az yer kaplıyor diye aldım ben...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi set -- 22 Mart 2006; 12:58:52 >
  • ÇOK DAR KAPSAMDA DÜŞÜNÜYORSUNUZ ARKADAŞLAR ÖYLE SADECE GÖZ YORMAZ DİYE BİRŞEY YOK 1. OLARAK TAM FLAT LAR
    2. olarak ortasından köşesine kadar aynı netlik var.
    3. olarak görüntü geometri bozulması olmadan tam oturuyor ekrana.
    4. olarakrekler çok canlı hele insan teni gerçek gibi.
    5. olarak her lcd aynı kaliteyi sunmaz hangi lcd ile kıyasladığınıza bağlı.
    6. olarak çok ince ve zarifler
    7. olarak dvi mevcud
    8. olarak uzun ömürlüler
    9. olarak az elektirik harcıyorlar.
    10. olarak yüksek çözünürlükte titreşim yapmıyorlar
    11. olarakçok kesgin görüntü sunuyorlar.
    12. olarak 19" bir lcd 21" bir crt ile eşdeğer görüntü sunar..
    13. olarak düşük fiyatlı inca il 779 gibi ürünlerde vardır.0 öp garantili 8ms 19" dvi ı berabaerinde 500 ytl ye getirir
    vs vs vs vs vs vs vs
    saymakla bitmez ben yoruldum başka bir arkadaş devam etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acdc -- 22 Mart 2006; 13:33:42 >

• quote:

Orjinalden alıntı: acdc

ÇOK DAR KAPSAMDA DÜŞÜNÜYORSUNUZ ARKADAŞLAR ÖYLE SADECE GÖZ YORMAZ DİYE BİRŞEY YOK 1. OLARAK TAM FLAT LAR
    7. olarak dvi mevcud
    8. olarak uzun ömürlüler
    vs vs vs vs vs vs vs

evet verdigin parayida saya saya bitiremezsin

• quote:

ÇOK DAR KAPSAMDA DÜŞÜNÜYORSUNUZ ARKADAŞLAR ÖYLE SADECE GÖZ YORMAZ DİYE BİRŞEY YOK 1. OLARAK TAM FLAT LAR
    7. olarak dvi mevcud
    8. olarak uzun ömürlüler
    vs vs vs vs vs vs vs

@acdc : çok kapsamlı ve güzel bir sıralama yapmışsın, tebrik ederim gerçekten
    LCD monitörde hiç bir zaman görüntü ayarı yapmak zorunda kalmıyorsunuz arkadaşın dediği gibi, otomatik olarak ekrana cuk diye oturtuyor görüntüyü, CRT mobitörlerde ise bir sürü ayar yapmanız lazım artı flat crt'lerin bile kenarlarında görüntü kayma eğilimi gösteriyor. CRT 19" bir monitörde kenarlardaki görüntü eğiminden dolayı boşluk bırakmak zorunda kalırsanız bir anda görüntü alanınız 18"'ten 17.5" civarına düşüyor ki çoğu CRT monitörün fabrika ayarı bu boşluğu kendisi bırakıyor. Halbuki LCD 19" demek 19" tam görüntü alanına sahip olmanız anlamına geliyor. LCD monitörde ekranın kenarının son mmsine kadar tam düz olduğu da cabası. Bunun dışında acdc arkadaşın çok güzel şekilde belirttiği gibi LCD, kağıt üzerinde gözükmeyen bir çok özelliğe sahip. Tek dezavantajı fiyatı, o yüzden pahalı diye almayanlara bir sözüm yok ancak ekran karşısında saatlerce vakit geçiren biri olarak crtye geri dönmek benim için söz konusu bile olamaz.

• 17" alacak arkadaşlara tavsiyem-->>>
    PHILIPS 107P5
    Ben kullanıyorum ...çok memnunum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ufster

quote:

7. olarak dvi mevcud
    8. olarak uzun ömürlüler
    vs vs vs vs vs vs vs

@acdc : çok kapsamlı ve güzel bir sıralama yapmışsın, tebrik ederim gerçekten
    LCD monitörde hiç bir zaman görüntü ayarı yapmak zorunda kalmıyorsunuz arkadaşın dediği gibi, otomatik olarak ekrana cuk diye oturtuyor görüntüyü, CRT mobitörlerde ise bir sürü ayar yapmanız lazım artı flat crt'lerin bile kenarlarında görüntü kayma eğilimi gösteriyor. CRT 19" bir monitörde kenarlardaki görüntü eğiminden dolayı boşluk bırakmak zorunda kalırsanız bir anda görüntü alanınız 18"'ten 17.5" civarına düşüyor ki çoğu CRT monitörün fabrika ayarı bu boşluğu kendisi bırakıyor. Halbuki LCD 19" demek 19" tam görüntü alanına sahip olmanız anlamına geliyor. LCD monitörde ekranın kenarının son mmsine kadar tam düz olduğu da cabası. Bunun dışında acdc arkadaşın çok güzel şekilde belirttiği gibi LCD, kağıt üzerinde gözükmeyen bir çok özelliğe sahip. Tek dezavantajı fiyatı, o yüzden pahalı diye almayanlara bir sözüm yok ancak ekran karşısında saatlerce vakit geçiren biri olarak crtye geri dönmek benim için söz konusu bile olamaz.

dostum iyi hos soylemissinde o dedigin ayar icin arabanin altina girip rot-balans ayari gibi ayar yapmiyoruz.
    monitoru aldigin gun yaparsin o ayari bir kereligine oda 20 saniyeni almaz yani.bende lcd kullaniyorum ama crt ninde hakkini yememek lazim(3-5 sene sonra tarih olacak o ayri).

• 5 sene sonra olsa olsa lcd ler tarih olur
  • evet laptop lara crt takarlar atik

ben bide lcd ile klavyi bitistirip laptop kullaniyormus imaji verenlere hastayim.

• Şuna katıyorum,kesinlikle göz sağlığı açısından çok güzel. Gözü yormuyor. Eskiye oranla gözlerimin ağrımadığını farkettim. CRT çok ağrıtıyordu gözlerimi...
  • LCD monitörlerin teknoloji olarak halen geri ve yeterli geli$im gösteremediği inancındayım...1280*1024 çözünürlülüğe hapsolmak,oyunlarda V-SYNC açmaktan mahrum kalmak(bana göre en kötü eksikliği),ghosthing,yüksek tepki süreleri,renklerin tam olmaması vb. birçok etken LCD monitörlerin bana göre oyun için yetersiz olduğunun göstergesi...Oyunların %80 ini 1600*1200@85HZ'de oynuyorum.Yakında 7800GT SLI kurmayı planlıyorum,7800GT SLI varken 1280*1024 çözünürlülüğü ne yapayım?

15"Compaq LCD monitörüm var fazla kullanmıyorum.Çünkü elimdeki monitörden çook daha kötü.Bir çok oyunda test ettim.Yakında bunuda 19" Inca'ya terfi etmeyi dü$ünüyorum bakalım in$.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dragon_Rider

LCD monitörlerin teknoloji olarak halen geri ve yeterli geli$im gösteremediği inancındayım...1280*1024 çözünürlülüğe hapsolmak,oyunlarda V-SYNC açmaktan mahrum kalmak(bana göre en kötü eksikliği),ghosthing,yüksek tepki süreleri,renklerin tam olmaması vb. birçok etken LCD monitörlerin bana göre oyun için yetersiz olduğunun göstergesi...Oyunların %80 ini 1600*1200@85HZ'de oynuyorum.Yakında 7800GT SLI kurmayı planlıyorum,7800GT SLI varken 1280*1024 çözünürlülüğü ne yapayım?

15"Compaq LCD monitörüm var fazla kullanmıyorum.Çünkü elimdeki monitörden çook daha kötü.Bir çok oyunda test ettim.Yakında bunuda 19" Inca'ya terfi etmeyi dü$ünüyorum bakalım in$.

1)her zaman vsync aciyor musun? neden kullaniyorsun merak ettim,ben bazen fpslerde(halflife2,doom3) goruntude bozulma oldugu zaman aciyordum,bozulma olmuyordu ama performansin icine ediyordu.normal sartlarda actigim zaman bi fark hissetmiyordum kare/sn disinda.
    2)hem Lg F900B,hem de ViewSonix VX922 kullaniyorum,ikisi de yanyana,masaustu ikisine daginik.sli kurmayi planladigindan siki oyuncu oldugunu tahmin ediyorum.ben bazen battlefield2nin basina oturdugumda 4 saat oynuorum.ViewSonic'ten once gozlerim deli gibi aciyordu boyle bir seanstan sonra,ama simdi oyun acinca LG'yi kapiorum,goz acim yarisindan az oluyor.(eger LG acik tutarsam,yandan yandan yine yapacagani yapiyor)
    3)Bir de "ghosting,yuksek tepki sureleri" diye bir korkun olmasin.hikaye artik onlar.(kendi monitorum,ve iyi markalarin en yuksek 8mslik modelleri icin soyluyorum)

• quote:

Orjinalden alıntı: habecan

quote:

Orjinalden alıntı: Dragon_Rider

LCD monitörlerin teknoloji olarak halen geri ve yeterli geli$im gösteremediği inancındayım...1280*1024 çözünürlülüğe hapsolmak,oyunlarda V-SYNC açmaktan mahrum kalmak(bana göre en kötü eksikliği),ghosthing,yüksek tepki süreleri,renklerin tam olmaması vb. birçok etken LCD monitörlerin bana göre oyun için yetersiz olduğunun göstergesi...Oyunların %80 ini 1600*1200@85HZ'de oynuyorum.Yakında 7800GT SLI kurmayı planlıyorum,7800GT SLI varken 1280*1024 çözünürlülüğü ne yapayım?

1)her zaman vsync aciyor musun? neden kullaniyorsun merak ettim,ben bazen fpslerde(halflife2,doom3) goruntude bozulma oldugu zaman aciyordum,bozulma olmuyordu ama performansin icine ediyordu.normal sartlarda actigim zaman bi fark hissetmiyordum kare/sn disinda.
    2)hem Lg F900B,hem de ViewSonix VX922 kullaniyorum,ikisi de yanyana,masaustu ikisine daginik.sli kurmayi planladigindan siki oyuncu oldugunu tahmin ediyorum.ben bazen battlefield2nin basina oturdugumda 4 saat oynuorum.ViewSonic'ten once gozlerim deli gibi aciyordu boyle bir seanstan sonra,ama simdi oyun acinca LG'yi kapiorum,goz acim yarisindan az oluyor.(eger LG acik tutarsam,yandan yandan yine yapacagani yapiyor)
    3)Bir de "ghosting,yuksek tepki sureleri" diye bir korkun olmasin.hikaye artik onlar.(kendi monitorum,ve iyi markalarin en yuksek 8mslik modelleri icin soyluyorum)

V-SYNC eskiden oyunlarda bi zorunluluk değildi.Çünkü kısmen daha az komplex grafik içerdiklerinden görüntülerde dalgalanmalar neredeyse hiç olmuyordu.Ama bu günün oyunlarında her geçen gün bir zorunluluk haline geliyor.Doom 3'te V-SYNC'nin kapalı olması özellikle High/Ultra Quality ve 1280*1024 ve üzeri çözününürlülükte oynuyorsanız bana göre oyunun görselliğini ve oynanabilirliğini büyük oranda etkiliyor.Mesela aniden sağa yaptığınız dönü$te ekranın 1-2 snye geç refresh olması oyundan aldığım zevki yarı yarıya dü$ürüyor.Aynı $ekilde Prince of Persia the Two Thrones'da V-Sync kapalı olduğu taktirde oyundan görsel olarak bana göre neredeyse bir$ey almak imkansız...Elbet performansı dü$ürüyor V-SYNC'nin açık olması ama $uanki bir çok ekstrem güncel oyun kartı üstesinden gelebilecek kapasitede...
    Ghosting tarafından bi korkum yok zaten.Evimdeki 15" Compaq LCD'nin 25MS gecikme süresi var.Bu halde bile birçok oyunda ghosthing'le kar$ıla$madım...
    LCD teknolojisi çok hızlı geli$iyor.Ilerde CRT'nin yerine geçeceği kesin gibi...Belki çok az ekstrem CRT halen üretilir ama ilerde standart olarak LCD olacak.Hatta LCD teknolojisi sadece PC'de değil her alana girecek.Bu gün tu$ları LCD ekrandan olu$an klavyeler bile üretilmeye ba$landı mühendislik örnekleri.Oyun içinde yeterli denilebilir belli standartlar a$ılmadığı sürece.Ama dediğim gibi SLI veya Crossfire sistemi kurmu$ bir oyuncuyu 19" ve altı LCD'ler hiçbirzaman tatmin etmeyecektir..

• profesyonellerin tercihi her zmn CRT den yanadır. normal kullanıcılar LCD ile idare edebilir. arkadasların CRT monitorler icin yaptıgı tavsiyelerde ben philipsin p serisini gordum fakat su anda trde bulmak neredeyse imkansız ama ikinci eli takip etmek lazım. ben sahsen philipsin b serisi 19" monitorunu ve yanında ikinci el olarak 250ytlye aldıgım sony g500 21" kullanıyorum. yuksek cozunurluk gercege yakın renklerle CRT monitorler profesyonellerin tercihidir. buradaki yuksek cozunurluk benim icin cok onemli bir tercihtir. 21" ve 1280 1024 olan bi monitoru ne yapayım ben. tabiki zamanla LCD teknolojisi acıklarını kapayacaktır ve mukemmele ulasacaktır ama su an icin tercihim her zmn CRT monitorden yana.
  • monitör de philips
  • vallahi bende gıcığım lcd lere. oyunu kastırdığı zaman çözünürlüğü düşürdüğünde miğdem bulanıyor ya. vallahi oyun için crt yada sğlam pci lcd şart
  • lg f900p

bunu bulamıyorum beyler. yardım edin. ankaradayım.
  • lg f900p

bunu bulamıyorum beyler. yardım edin. ankaradayım.
  • LG F900P bulamadım...

mecburen samsung 997MB alacağım.

Dell 20.1" fpw gelene kadar monitör ihtiyacımı karşılamam lazım. ben de en uygun bu çözümü buldum...

ne dersin mediart... zaten 300 milyon.. 12 taksit bişey değil...

lcd yi alınca da masaüstünü 2 ye bölmüş olurum.

elimde LG 795FT Plus var... diğer pc ye alıyorum yeni monitörü. kardeşimin 2 aylık 15" işkencesi bitsin de... yazık oldu kızcağıza.. sabırlıymış.. ben olsam isyan etmiştim.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.